Страница 26 от 112 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 1680
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #376

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не знам някой да е правил сравнение. Не пропускай, че плазмените телевизори изминаха дълъг път докато стигнат онова познато ниво.

    1992 г.
    През 1992 г. Fujitsu представи първия в света 21-инчов (53 см) пълноцветен дисплей. Това е хибриден плазмен дисплей, създаден в Университета на Илинойс в Урбана-Шампейн и NHK Science & Technology Research Laboratories .

    1994 г.
    През 1994 г. Уебър демонстрира цветен плазмен дисплей в индустриалното изложение в Сан Хосе. Panasonic Corporation започна съвместен проект за развитие с Plasmaco, който през 1996 г. доведе до закупуването на Plasmaco, неговата цветна AC технология и щатската фабрика.

    1995 г.
    През 1995 г. Fujitsu представи първия плазмен дисплей с дължина 42 инча (107 см); той има резолюция 852x480 и е прогресивно сканиране. Също така през 1997 г., Philips въвежда 42-инчов (107 cm) дисплей с 852x480 резолюция. Това е единствената плазма, която се показва на търговците на дребно в четири локации на Sears в САЩ. Цената е била US $ 14,999 и е с включена домашна инсталация. По-късно през 1997 г. Pioneer започна да продава първия си плазмен телевизор, а другите го последваха.


    OLED се разработват отдавна, но първият OLED телeвизор се появи през 2007/2008 година
    https://www.oled-info.com/history

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #377

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ако съдя по плазмената технология, бих отсъдил, че един от основните фактори, които допринасят за амортизацията и риска от прогаряне е яркостта, колкото по ярко е настроен да излъчва дисплея, толкова повече увеличаваме риска от остатъчно изображение и намаляваме живота на панела. Това си е мой извод на база опита, който имам с моята плазма и с телефон с олед дисплей, който е на повече от 4г.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #378

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    x33mmm
    Пусни си Aquaman на 4K HDR и кажи после, че няма никаква разлика... Много зависи как се мастерират и заснемат филмите.
    Има разлика,но рядко се гледат такива филми.Аз лично HDR в някои документални(поредицата планета земя на BBC напр.).А за 4k на 55'' има разлика,но ако предаването не е от студио с обекти в близък план,малко натоварва и съм склонен да се съглася с hristoslav,че ако това е главното трябва голям размер.
    Та затова именно искам да те питам,тъй като виждам,че гледаш 55'' и 65'' виждаш ли голяма разлика или просто се свиква.И тази разлика за 4k или изобщо.Аз си мисля,че най-добре ще е за футбол(спорт) да се гледа на 65''(дори и HD),иначе и мен UHD -то като че ли не ми прави чак такова впечатление.


  5. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #379

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    65" го поставих на мястото на 55" и свикнах много бързо, че даже и не ми се стори толкова голям в първия момент, та бих гледал и по-голям от 65". За това дали ще видиш разлика между HD и UHD, както написах зависи от самия източник/видео файл. Пример: имам един SD музикален видео клип, който е директно от източника (master) кодиран и може да мине за 720p, нищо че реално е 860x484. Дори и на 55" може да се забележи разликата между HD и UHD. Най-лесно може да се види при филми като The Dark Knight и MI: Fallout, защото имат IMAX сцени, при които веднага се забелязва по-остра и детайлна картина. Най-добре изглеждащи са филмите, снимани цифрово, а не на филм, и мастерирани в 4K (Mortal Engines), а не както повечето в 2K. Както има 3D филми, при които не разбираш, че гледаш 3D, но и 3D филми, при които ефектът силно изразен... Давам примери най-вече с филми, защото това е основно съдържание, което гледам.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #380

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Благодаря.За UHD на 55'' знам как е.На 65'' ще е по-добре.Филмите също,особенно тези в 21/9 на 55 излизат твърде малки.Мен повече ме интересува спорта,което гледам най-много-футбол,тенис,баскетбол,че и хокей(който най-трудно се гледа поради бързото движение и малката шайба)..И не толкова за разлики UHD /HD,а ми се струва,че ще е доста по-добре на голям екран заради по-далечните кадри.

  7. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #381

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Спорт не гледам, но един път се събрахме с приятели и искаха да гледаме някакъв футболен мач по bTV Action HD, но тогава бях седнал по-далече от обикновено и не мога да дам някакво особено мнение. Дори и на 65" 21:9 филмите не изглеждат толкова големи. Преди месеци бях питал за мнение дали да избера 75" LCD или 65" OLED, определено не съжалявам за избора си. Гледах ревю на Sony 65XG95 от Vincent Teoh в YouTube, там показа на една тъмна сцена от Матрицата как се клати някаква лампа точно до горната черна лента, като светваше в сиво в тази част, но толкова може локалното затъмняване с 60 зони. Просто няма как вече да се съглася да си купя висок клас LCD телевизор за същите, че даже и повече пари, като OLED.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #382

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    x33mmm
    Пусни си Aquaman на 4K HDR и кажи после, че няма никаква разлика... Много зависи как се мастерират и заснемат филмите.
    пуснах си няколко игри с HDR - Far Cry 5 , PES 2019 отвратително просто едни изкуктвено ярки цветове ти бъркат в мозъка без тия ефекти изглежда много по-добре ;
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    x33mmm
    за UltraHD ти трябва телевизор с диагонал над 80" за да видиш разликата с 1080..
    а за екрана дето викате над 80 инча тва е пълна клупост тва трябва да имаш огромна стая и да го гледаш от 5 метра ... колко хора познавате лично дето да имат такива екрани?
    дали ше гледаш филми на 100 инчов екран от над 4-5 метра е същото като да гледаш 55" от 2 метра абсолютно никаква разлика няма вижда се еднакво и полезрението и ъгъла на виждане е същия тоест ако имаш по-малък размер тв просто сядаш по-близо до него ;
    65 е максималния размер за домашно ползване според мен и пак трябва да имаш бая голяма стая за него ... над тоя размер си е за кино зала направо
    Този пост е редактиран от x33mmm; 31-03-19 в 15:43.

  10. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    423
    #383

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    аз гледам 43 инча от около метър и осемдесет и ми е екстра....все още съм добре със зрението....после евентуално ще мина на 55 инча.и това ще е максимума....
    другото нататък е киноекрани и проектори и ...голяма дистанция...

  11. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #384

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    пуснах си няколко игри с HDR - Far Cry 5 , PES 2019 отвратително просто едни изкуктвено ярки цветове ти бъркат в мозъка без тия ефекти изглежда много по-добре
    Правиш си входа на конзолата да е PC (защото в режим игра цветовият диапазон е заключен на Широк и цветовете са ярки и неестествени, може би е бъг или недоглеждане), режимите на картината: за SDR избираш isf dark room, за HDR - technicolor expert, като изключваш всички видове подобрители. Картината си е идеална, стига да е настроена както трябва... Ако е в режим Стандартен, както е по подразбиране, нормално да изглежда като електрожен.
    kaloman одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #385

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Правиш си входа на конзолата да е PC (защото в режим игра цветовият диапазон е заключен на Широк и цветовете са ярки и неестествени, може би е бъг или недоглеждане), режимите на картината: за SDR избираш isf dark room, за HDR - technicolor expert, като изключваш всички видове подобрители. Картината си е идеална, стига да е настроена както трябва... Ако е в режим Стандартен, както е по подразбиране, нормално да изглежда като електрожен.
    а бе не е конзола аз от компютър играя нали имам нова машина добра що годе - amd r5 2600 , amd sapphire 580 , 16gb ram , 5 хард диска общо 18 терабайта не мога да играя с джойстици и контролери много въпреки че имам геймпад обичам да цъкам с мишка и клавиатура ; то по принцип в режим на картината има няколко вида- в игра input lag а е най-нисък и на него го слагам иначе стои на икономичен а като гледам филми го слагам на ярък щото другите изглеждат по-тъмни цветовете ;

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #386

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    >x333mm
    За големия тв-р и малките ни стаи си прав.Преди повече от 5 години имаше статия в която един експерт казваше,че е по-добре да заложиш на нояата технология OLED отколкото на голям тв-р,защото и без това разликата UHD/HD не е толкова голяма и ти трябва тв-р който трудно ще побереш в стаята.Но hristoslav го казва от гледна точка кое е най-добре.От там нататък кой какви компромиси ще прави(ако се налага)трябва сам да си реши.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #387

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    а за екрана дето викате над 80 инча тва е пълна клупост тва трябва да имаш огромна стая и да го гледаш от 5 метра ... колко хора познавате лично дето да имат такива екрани?
    дали ше гледаш филми на 100 инчов екран от над 4-5 метра е същото като да гледаш 55" от 2 метра абсолютно никаква разлика няма вижда се еднакво и полезрението и ъгъла на виждане е същия тоест ако имаш по-малък размер тв просто сядаш по-близо до него ;
    65 е максималния размер за домашно ползване според мен и пак трябва да имаш бая голяма стая за него ... над тоя размер си е за кино зала направо
    понеже явно не разбираш
    - правилната дистанция за гледане на 55" Ultra HD(3840x2160) е 2.10 метра
    - правилната дистанция за гледане на 90" Ultra HD(3840x2160) е 3,70 метра...
    При тази дистанция виждаш и най-малките детайли в картината.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #388

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    понеже явно не разбираш
    - правилната дистанция за гледане на 55" Ultra HD(3840x2160) е 2.10 метра
    - правилната дистанция за гледане на 90" Ultra HD(3840x2160) е 3,70 метра...
    При тази дистанция виждаш и най-малките детайли в картината.
    и съответно аз питам след като е същото дали гледаш 90" от 3,7 метра или 55" от 2,1 метра защо му е на някой да си купува голям размер тв и да харчи излишни пари? при положение че може да си купи по-малък и да го гледа по-отблизо съответно разлика няма и така спестяваш кинти

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #389

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    По тази логика, да вземаме по един таблет и да гледаме от 10 сантиметра

  18. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #390

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз 65" го гледам от 2 метра някъде... При филми с формат 1.78/1.85:1 е добре... но при 2.35:1 може и по-голям размер.
    Този пост е редактиран от Frost; 02-04-19 в 18:19.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 112 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе