Страница 40 от 112 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 1674

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #586

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Имам и от двата варианта, но тотално матовия модел е без конкуренция (блясък, детайл, цвят, контраст, дълбочина) от стъклено-гланцовия.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #587

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не знам какво имаш, но си далеч от истината

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #588

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Говорихме вече за истината и тя е лична. Гланца и огледалната ситуация дразни, но както и да е. Жалко за това налагащо се решение на производителите, както и смешните им крачета. Какви са тия дизайнерски решения?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    81
    #589

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Да помоля за съвет -кой от двата е за предпочитане било то 55 или 65 ( лутането продължава ) . Виждам, че LG-то доста се препоръчва във форума.На Philips-а пък ми допада ambilight функцията, но това разбира се не е основния критерий.

    LG OLED55B9PLA vs PHILIPS 55OLED754

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #590

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    erix
    LG B9

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    81
    #591

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    erix
    LG B9
    Добре, разбрах. Благодаря!

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #592

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Имам един малко тъп въпрос, но все пак ще го задам. Защо се отдава толкова голямо значение на 5% заливката?
    Това е първото нещо, което се съветва да провери човек, когата си взима OLED телевизор. След което обаче повечето хора откриват, че имат неравномерности.
    Което все пак не означава, че им създава проблеми при гледане на нормално съдържание.

    И понеже вероятно пропускам нещо, ще се радвам да ми обясните.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #593

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    За успокоение на потребителя, че е получил що годе качествен панел с равномерна яркост на дисплея. Ако не е доволен, навреме да го смени.
    Ако неравномерността е по-голяма, на някои сцени тя се забелязва.
    5%, защото това е масово достъпното за възпроизвеждане ниво на сивото - още отпреди години, когато се тестваха LCD-тата.
    Може да тестваш с още по ниски нива на сивото - например 2%, но малко са бройките, които ще преминат такъв тест.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    89
    #594

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    При 2 процента сиво,екрана как трябва да изглежда.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #595

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    https://www.avforums.com/threads/lg-...#post-22956615
    Не знам, но след 4 месеца ще видим, тъй като в новите модели на panasonic ще има вграден патерн генератор със сиво от 1,3%, 2%, 5%....до 100%

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #596

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kar4o73 Виж публикацията
    При 2 процента сиво,екрана как трябва да изглежда.
    Panasonic GZ2000



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #597

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Добре изглежда постарали са се с корекцията на Мура ефекта.


    Technicolor Connected Home Demonstrates High-End Jade Set-Top Box Running Android TV and RDK Middleware At CES 2020
    https://www.technicolor.com/news/tec...oid-tv-and-rdk


    BCM7218X
    16-nm STB SoC with AV1 Support and Integrated Wi-Fi 6
    https://www.broadcom.com/products/br...p-box/bcm7218x

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    33
    #598

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте на всички , следя темата с голямо внимание още от самото начало . Налага се да сменя старият и верен Philips 42PFL8404H с нов телевизор, поради това, че имам доста буйно и палаво дете, което играейки си го е ударил с нещо тежко, вследствие на което има една дупчица в средата на дисплея. В момента телевизорът работи, но има едни цветни линий от лявата страна, които преминават през дисплея. Като изключим този дефект, телевизорът предава изключително добре , напълно естествени и реални цветове на картината, дори си работи и амбилайта тази изключителна екстра (притежателите на марката знаят за какво говоря). Та въпросният телевизор се продава , ако някой има интерес нека ми пише.
    Сега конкретно на въпроса насочил съм се към oled технологията и по специално към SONY 55AG9. Все още се колебая между този модел и модела на LG C9. От това което прочетох разбрах, че ползват една и съща матрица, разликата е в по-добрия процесор на Sony , както и в озвучаването в което успях да се убедя на място.
    Предимството на LG e по голямата яркост и цената, разлика от близо 1000 лв не е за пренебрегване. Повече клоня към Сонито и заради 5 годишната гаранция, която покрива всякакви застрахователни събития, включително и повреда от самия ползвател поради падане или неволно увреждане. Ako някой от вас има преки наблюдения от въпросните два модела очаквам да ги сподели.
    Благодаря предварително !
    Този пост е редактиран от tianos; 06-02-20 в 14:34.

  17. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    417
    #599

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tianos Виж публикацията
    Здравейте на всички , следя темата с голямо внимание още от самото начало . Налага се да сменя старият и верен Philips 42PFL8404H с нов телевизор, поради това, че имам доста буйно и палаво дете, което играейки си го е ударил с нещо тежко, вследствие на което има една дупчица в средата на дисплея. В момента телевизорът работи, но има едни цветни линий от лявата страна, които преминават през дисплея. Като изключим този дефект, телевизорът предава изключително добре , напълно естествени и реални цветове на картината, дори си работи и амбилайта тази изключителна екстра (притежателите на марката знаят за какво говоря). Та въпросният телевизор се продава , ако някой има интерес нека ми пише.
    Сега конкретно на въпроса насочил съм се към oled технологията и по специално към SONY 55AG9. Все още се колебая между този модел и модела на LG C9. От това което прочетох разбрах, че ползват една и съща матрица, разликата е в по-добрия процесор на Sony , както и в озвучаването в което успях да се убедя на място.
    Предимството на LG e по голямата яркост и цената, разлика от близо 1000 лв не е за пренебрегване. Повече клоня към Сонито и заради 5 годишната гаранция, която покрива всякакви застрахователни събития, включително и повреда от самия ползвател поради падане или неволно увреждане. Ako някой от вас има преки наблюдения от въпросните два модела очаквам да ги сподели.
    Благодаря предварително !
    Приятел има моделът на Sony... За мен е с превъзходна картина(особено при подходящи източници) ..Предполагам, че и LG-то не е много по-зле заради сходният панел. Но освен да го пазиш чисто физически, трябва да си подготвен и на по-специално отношение към него заради ОЛЕД технологията... Тук във форума ще прочетеш какво да правиш...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от coverstar; 07-02-20 в 00:52.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    33
    #600

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Благодаря на coverstar за споделената информация , по всичко личи , че ще бъде Sony. Тези ще дни го поръчам, след като имам достатъчно наблюдения от телевизора ще пиша .



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 112 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 08:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе