Страница 89 от 114 ПърваПърва ... 3979878889909199 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,321 до 1,335 от общо 1703
Like Tree724Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #1321

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Нищо не му пречи, даже по инструкции така ги дават - по възможност да не се изключват от контакта. Инче, прекалено много им се втелясвате май на тия телевизори. Горе в пост №1310 добре е обобщено това вманиачаване.
    German, Dominator и berpan харесват това.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1322

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    [QUOTE=German;1052956]Здравейте! Скоро не бях влизал във форума след като по НГ се снабдих с C2 благодарение пак на вашите съвети. Обаче от дни ме гложди нещо, а и сега като влязох в темата гледам, че е почти актуално. Вероятно ще ви се стори глупаво, но все пак ще питам. Значи тв-то е в западна стая на стена, която лятото не се огрява директно от слънчева светлина. Обаче сега през зимата, слънцето пада много ниско и в късните следобедни часове успява "най-подло" да достигне "заветната цел". Имам щори, но дори и когато ги пусна тотално, през отворите на перата, където минават въженцата пак се процежда светлина. По рано, преди години, защитавах плазмата си, като закачах едно велпапе с въженца, но беше ужасно неудобно и грозно като за приличен хол. Сега реших друго и прилагам следното: От кашона на тв-то използвам неговия си оригинален найлонов калъф, който откъм страната на екрана не е обикновен найлон, а една бяла такава материя като тъкан или креп, не знам научното й име, но е полупрозрачна. Освен това резнах горните два ъгъла на калъфа на 5 см(той единият си беше фабрично така) за да става все пак някакво проветрение. Та, нахлузвам този калъф сутрин като тръгна на работа, вечер го свалям за да гледам. Стори ми се обаче недостатъчно и допълнително, само пред екрана(върху калъфа) мятам и една ефирна мека покривка също почти непрозрачна. Ерго, въпросът ми е: при положение, че не изключвам тв от контакта, а го оставям на стенд бай, това пречи ли нещо на добичето?.. Да предотвратя всякакви предложения за преместване - това е кауза пердута и въобще не съществува такава опция. Благодаря![/QUOTE

    Здравей колега! Наслаждавай се на телевизора и не се вманиачавай толкова.
    Моето лично мнение е, че ако това е нещо, което действително прилагате на Вашия телевизор, то вероятността да изкривите панела или да надерете екрана посредством постоянното слагане / махане на така изобретения калъф до голяма степен би нанесло повече вреда, отколкото евентуалното проникаване на светлина.
    Ако беше така както всички пишат, щяха да ги продават с изричното предупреждение да не се гледа в помещение където има вероятност от слънце.
    След 5 години вече ще Ви се иска друг телевизор, така че няма смисъл да го пазите толкова, я диагонала умалял, я нещо друго.

    Поздрави!

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #1323

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    A 5 години, като гледам тенденцията как върви, ще стане като с телефоните. Година-две макс и айде нов.
    Gena_bs и Dominator харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #1324

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от German Виж публикацията
    Здравейте! Скоро не бях влизал във форума след като по НГ се снабдих с C2 благодарение пак на вашите съвети. Обаче от дни ме гложди нещо, а и сега като влязох в темата гледам, че е почти актуално. Вероятно ще ви се стори глупаво, но все пак ще питам. Значи тв-то е в западна стая на стена, която лятото не се огрява директно от слънчева светлина. Обаче сега през зимата, слънцето пада много ниско и в късните следобедни часове успява "най-подло" да достигне "заветната цел". Имам щори, но дори и когато ги пусна тотално, през отворите на перата, където минават въженцата пак се процежда светлина. По рано, преди години, защитавах плазмата си, като закачах едно велпапе с въженца, но беше ужасно неудобно и грозно като за приличен хол. Сега реших друго и прилагам следното: От кашона на тв-то използвам неговия си оригинален найлонов калъф, който откъм страната на екрана не е обикновен найлон, а една бяла такава материя като тъкан или креп, не знам научното й име, но е полупрозрачна. Освен това резнах горните два ъгъла на калъфа на 5 см(той единият си беше фабрично така) за да става все пак някакво проветрение. Та, нахлузвам този калъф сутрин като тръгна на работа, вечер го свалям за да гледам. Стори ми се обаче недостатъчно и допълнително, само пред екрана(върху калъфа) мятам и една ефирна мека покривка също почти непрозрачна. Ерго, въпросът ми е: при положение, че не изключвам тв от контакта, а го оставям на стенд бай, това пречи ли нещо на добичето?.. Да предотвратя всякакви предложения за преместване - това е кауза пердута и въобще не съществува такава опция. Благодаря!
    Ахах, отиди на шивачка да ти направи як калъф, иначе ... няма да изкара дълго. От едно време си пречи слънцето, слагаха се каренца, баба ми бог да я прости слагаше.


  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #1325
    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    A 5 години, като гледам тенденцията как върви, ще стане като с телефоните. Година-две макс и айде нов.
    Хората изнеммогват и няма какво да ядат, па ти се изцепи, че по 3-4 хил лв ей така ще се дават през тодина две.
    brotzki одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,174
    #1326

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    И що си купуваш такива скъпи телевизори !?
    AntrAcsA одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #1327

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Изнемогва една част. Друга част може преспокойно да дава и няколко пъти по толкова за тв всяка година без да ги усети грам. Аз следя само западни източници и виждам какви се тенденциите. Това, че тук всичко се случва със закъснение си има обяснение и няма нужда да търкаме клавиатурите по темата. Дори и тук във форума има потребители, които си сменят телевизора (и всякакъв тип битова техника) на година или две.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #1328

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане


  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    131
    #1329

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Според мен това са общи приказки с цел лобиране за LG, не че имам нещо против марката. И къде е мястото на Panasonic OLED?
    CubanLinx одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    503
    #1330

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    От както прочетох че директното слънце му пречило ми прилоша. Стария ми лед нямаше никакви проблеми но явно тук ще е голям проблем. Още малко като се вдигне слънцето няма да го грее но в момента си е проблем и съм притеснен.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #1331

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Всичките ми тв, независимо от технологията (CRT, LCD, плазма), съм ги разполагал така, че да не попада директна слънчева светлина - има си пердета/щори за тая цел ..., а в краен случай мятам някой чаршаф/покривка/парче плат . Едва ли има сегашна технология при дисплеите, която би издържала без последствия на директна слънчева светлина, особено ако осветяването не е равномерно - примерно половината екран на "сянка", а другата "напечен"

    п.п. в тоя ред на мисли ми е интересно какво ще се случи след някоя година при голяма част от автомобилите, ползващи вече LCD/OLED дисплеи вместо старите аналогови уреди
    CubanLinx одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,874
    #1332

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    п.п. в тоя ред на мисли ми е интересно какво ще се случи след някоя година при голяма част от автомобилите, ползващи вече LCD/OLED дисплеи вместо старите аналогови уреди
    Нищо, качвал съм се/карал такива 5-6+ годишни с LCD контролни уреди - перфетни са.
    На едната ни кола - само на 15 лазарника ,мултимедията е с 3 екрана - отпред и на подглавниците на предните седалки.
    Лятото по цял ден я пече слънце - всичко си си се вижда добре. Но са тъч, а там май имаше някакъв допълнителен слой - може и да пази нещо.
    Всъщност автомобилните може и да имат UV защитен слой - де да знам, но явно са го измислили.

    п.с. у дома милото по естествен начин се е ориентирала близо до източника на топлина, а техниката също по естествен начин
    се е ориентирала далече и от двете...
    Gena_bs одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,273
    #1333

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    За такова ниво на оборудване автомобилите задължително имат UV, че и термозащита (атермични) на стъклата.
    Последната изглежда лилава на цвят. Особено добре се различават на челното стъкло, гледано през поляризирани очила. Някои модели Peugeot, Opel и подобни също имат атермични стъкла.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1334

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ако някой толкова се притеснява - сменя си стълопакета с такова което блокира слънчевите лъчи и е в джаза.... слмених си джамовете с такива след като ми изгоря не ТВ-а а дивана :ДДД
    Съотвено при подмяната му си взех такива стъкла - щорите не помогнаха, защото и те изгоряха :Д

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #1335

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане


    Видеото е много дълго, така че ще се опитам да обобщя накратко основните моменти от Classy.

    Шаблоните за измерване на яркостта на прозореца са остарели и вече не предоставят вярна информация за пиковите яркости на днешните телевизори. Ето защо скоро ще бъде пуснат демо дискът на Spares & Munsil с нов тест за измерване на яркостта.

    Classy:
    „Все още никой друг няма нови тестове и се радвам, че Стейси сподели тази информация с мен и аз го тествах вместо него и предоставих обратна връзка.“

    В това видео Klassy говори и показва как работи новият модел за измерване на яркостта и сравнява тестовите показания на прозореца с новите модели, използвайки QD-OLED S95B и A95K като пример, WRGB OLED LG G2 / Sony A90J и Samsung QN90B Mini LED LCD Телевизор, с различни нива на APL (ниско, средно и високо):

    Classi:
    – „(11:21) Ако говорим за резултатите от измерването на OLED TV G2, който имах, няма значение дали този прозорец е бил 0,25-1-2-3-5-10%, нито едно от тези измервания на прозореца всъщност не надхвърли 900 нита, след калибриране прозорецът от 10% беше около 860-870 нита
    (11:45) Но в тази графика с този нов тест можете да видите, че най-ниската версия на APL получи над 1000 нита, по-точно 1040 нита , така че можете да видите 870 в шаблона на прозореца от 10% срещу около 1040 нита при новия тест."

    Също така Klassy в това видео казва
    „По-нисък APL, това е мястото, където G2 или G3 вероятно ще бъдат по-ярки от QD-OLED...“ -“(

    18:35) Висок APL (версия 10 000 нита).
    Така че е огромно предимство, че когато имате много ярки сцени, QD-OLED може да поддържа светлите акценти много по-ярки от WOLED.

    (19:08) Нека да разгледаме QD-OLED A95K.
    Среден APL. Почти същото като на S95B.
    (19:19) Висок APL (10 000). Отново почти същото като при S95B.
    Така че не само S95B ще натисне по-силно панела. Характеристиката на QD-OLED е, че той е в състояние да улавя акценти в сцени с висока APL много по-добре от панела WOLED." -

    "(20:54) QN90B Graph.
    И отново можем да видим друга причина, поради която измерванията на прозорците не означават нищо. Измерванията, които чувате в рецензиите, нямат абсолютно нищо общо с това колко ярък ще бъде вашият телевизор.
    На Samsung, EOTF е настроен много високо, което не прави телевизора точен, но му позволява да бъде много ярък.
    Sony, независимо от използваните настройки, има по-точен EOTF, така че Sony няма да бъде толкова ярък, колкото Samsung в HDR съдържание.
    LG е някъде по средата между Samsung и Sony.
    Според измерванията с прозорец, QN90B трябва да има 1900 нита след калибриране (без калибриране 2200 нита), което не отговаря на новите шаблони.
    (23:11) На най-ниската APL версия 1600-1700 нита, което все още е много добро.
    (23:26) Когато увеличим APL, виждаме спадове, това отново е всяко локално затъмняване на пълния масив. LCD телевизорът също има ABL, т.е. енергията ще трябва да бъде взета от определени области, за да се увеличи яркостта другаде, което е просто очевидно.
    (23:57) С увеличаването на APL виждаме все повече и повече спадове, както се очаква, но дори и в сцени с най-висок APL все още получаваме около 1000 нита (900 до 1300 нита спадове на най-стресовите места), което е типично на мини LED или LCD телевизори, когато става въпрос за яркост.
    Но ако си спомним какво наблюдавахме на QD-OLED панела, тогава на S95B с най-високата APL версия беше много близо до Mini-LED. И се надявам, че S95C ще бъде с още по-близки показатели, примерно с около 30%.“

    И в заключение:

    – „Говорейки за измерване на яркостта на прозореца, бяхме далеч от истината и искам да помогна да коригираме тази ситуация.
    Извинете за това дълго видео. Просто се опитвах да обясня защо вече няма да виждате измерванията на прозорците в моите рецензии. Още веднъж, шаблоните на прозореца са необходими само за калибриране на телевизора, в противен случай това наистина не означава нищо.
    Никой друг няма нови тестове и се радвам, че Стейси сподели тази информация с мен и аз го тествах вместо него и предоставих обратна връзка. Така че тези тестове ще използвам за тестване в бъдещите си рецензии.
    Планирам да поставя моделите LG G3 срещу Samsung S95C в 77-инчови размери един до друг и да сравня тяхната пикова яркост с новите шаблони. И тогава искам да видя как тези модели се сравняват със Samsung QN90C Mini LED.
    Нека просто да се съсредоточим върху истинската информация, без спекулации, просто да посочим фактите и това е."
    CubanLinx одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 89 от 114 ПърваПърва ... 3979878889909199 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе