Страница 92 от 112 ПърваПърва ... 42829091929394102 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 1679
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1366

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    kod
    Добре - направил съм погрешно предположение за размера...Противно на тенденцията да се вземат по-големи телевизори, ти си си купил по малък диагонал - 48.
    Купил си нещо, без да се поинтересуваш относно покритието на дисплея и препоръките за помещението. Осветеността му е като на старият ти LCD, който е с матово покритие.
    berpan одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #1367

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Купих олед защото ми трябваше точен размер, какъвто има само олед.
    Видимо по-добре е от евтин Самсунг - 55 инча за 800лв.
    И не е видимо по-добре от 10-годишен Филипс лед висок клас.
    Обобщено - пълен провал за цената си…
    ПП - лично мнение на непретенциозен потребител. Само моля да не навлизаме - ама той ц2 е боклук, трябваше да вземеш по-скъп Самсунг или Сони… Достатъчно скъпо е и ЛГто за да е по-свястно отколкото реално е. Не съм си купил огледало, което да гледам в пълен мрак.
    Добре беше да кажете точно кой е модела PHILIPS висок клас който е на ниво OLED.
    До колкото си спомням PHILIPS висок клас преди години беше 7601,мисля че е FALD,въпреки че тук не виждам това
    https://www.displayspecifications.com/bg/model/947a2bd
    Относно сравняване на моделите от край време се знае,че във високия клас за най-доброто се плаща много(като процент цена/процент качество).Но кефа цена няма.
    Цената на 48'' OLED не сте писали,но е възможно да е била неоправдано висока поради диагонала,иначе 55'' със сигурност се намираше под 2000 лв.,скоро не съм гледал.
    И...C2 няма как да е боклук.Дали на някой му харесва или не за неговите нужди (и очакване за цена) е друга тема.В последно време тук,а и в тубата много се упражняват в/у това кой тв-р каква яркост имал.Въпреки,че ако е проблема в яркоста тв-те щяха да са по 500 лв/за 48''.Проблема е в контраста.Или при LCD,начина на затъмнение.Най-простото ако искаш ярък и близък до OLED тв-р да гледаш към mini led.
    Цената е друга тема.И ...Размера винаги има значение.
    п.с. Сега видях снимките Ви.
    Няма нищо по-хубаво от светла стая,но да оставиш тв-ра с/у прозореца без щори или плътни пердета(по време на използване)според мен не е добра идея.Слънцето с тв-рите няма да го преборим.
    А щом гледаш NETFLIX няма как картината да не е по-добра от кой да е LCD.Друг е въпроса,че всеки може да си има мнение.
    Те и в SAMSUNG ''имаха мнение'' против OLED,и въпреки,че са най-големите и задават модата видяха,че няма как да се борят с мнението на голямата част от потребителите,а то е ясно.
    ''Няма как,.....няма''FSB...класика.
    Този пост е редактиран от inches9; 17-03-23 в 08:45.
    VanDan, Dominator, berpan и 1 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #1368

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Само Plasma TV могат да се конкурират с OLED TV , но от 10 години не се произвеждат.
    Въпреки възрастта си плазмените телевизори могат да засрамят 90% от съвременните течнокристални произведения.
    Dominator одобрява това.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1369

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    kod
    Добре - направил съм погрешно предположение за размера...Противно на тенденцията да се вземат по-големи телевизори, ти си си купил по малък диагонал - 48.
    Купил си нещо, без да се поинтересуваш относно покритието на дисплея и препоръките за помещението. Осветеността му е като на старият ти LCD, който е с матово покритие.
    Продължаваш да си разфокусиран
    Поинтересувал съм се предостатъчно. Изборът възможен беше 48 олед или 42 лед.
    Case closed…
    Изборът в момента щеше да е същия, въпреки мнението ми, че ц2 е силно надценен и това, което предлага не ми харесва…

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,028
    #1370

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    KOD.. изключи ли всички сензори и ЕКО режими ? Ако не си го направил.. ОЛЕД-а ще ти е тъмен.... Въпреки че 48" ОЛЕД-и нямат brighter booster технология, защото пискалите са много плътни и трудно се охлаждат.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1371

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Купих олед защото ми трябваше точен размер, какъвто има само олед.
    Видимо по-добре е от евтин Самсунг - 55 инча за 800лв.
    И не е видимо по-добре от 10-годишен Филипс лед висок клас.
    Обобщено - пълен провал за цената си…
    ПП - лично мнение на непретенциозен потребител. Само моля да не навлизаме - ама той ц2 е боклук, трябваше да вземеш по-скъп Самсунг или Сони… Достатъчно скъпо е и ЛГто за да е по-свястно отколкото реално е. Не съм си купил огледало, което да гледам в пълен мрак.
    Пълен провал за цената си..... Хм - хайде да не изкривяваме реалността, а?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията


    Странен човек си ти. Защото не си на моето мнение, което е базирано на моите телевизори го определяш като прибързано Не е прибързано, просто е различно от твоето като това не го прави вярно или грешно.
    Защо следва да ме интересува кога си показва потенциала??
    Гледам Хбо макс, Скай шоутайм, библиотеката на Рнтв и Нетфликс.
    Какъв сигнал гледаш няма никаква връзка с трагичната яркост и огледалното покритие.
    Филипса ми ако не е висок клас - още по-лошо, защото основното предимство на ц2 пред него за мен е смарт глезотиите, не и картината.

    По отношение на размерите, струва ми се, че пропускаш някой - помисли пак.

    ПП - добавям 2 снимки на новата ми придобивка - картина, на които случайно в кадър е влязло и олед… огледалото…
    Само човек, който не е в час с технологиите при телевизорите би отричал OLED, камо ли да твърди че е по-зле от LED...Това е просто несериозно.
    Сега след като си админ, очаквам безпардонно да ми модерираш с това не е полезна информация или напрваво да ме баннеш....
    Този пост е редактиран от Dominator; 17-03-23 в 16:36.
    berpan одобрява това.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1372

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Единствената причина да не те банна е, че акаш без доводи на мой пост. Ако беше на чужд вече да си получил банана .
    Или ще си набиеш в канчето да се съобразяваш с чуждото мнение. Да изказваш своето от същото равнище, а не агресивно, обидно и с някаква абсурдна увереност в някаква експертност.
    Или ще си търсиш друга кочинка за самоизява без диалогичност и уважение.

    AntrAscA - минах през менюта, поизключих всичко, което ми се наби в очите по повечето модове - standart, cinema итн. Не ми се ръчка често, веднъж изключих и повече не съм влизал по менюта.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #1373

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз мисля, че проблемът идва от това, че тв-ът е разположен фронтално срещу прозореца.

    Ако ще те утеши, имам два самсунга - qn85a и uh6400 с подобно разположение и двата отразяват по подобен начин, но никога не ми е правило впечатление.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #1374

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Наистина не разбирам, защото когато някой не хареса нещо, особено пък ако е ОЛЕД, веднага го налазват едни и същи хора да му обясняват, че не е така, при условие, че човека е реален собственик и говори от първо лице. Скоро пак имаше, един член, който беше си купил Сони ОЛЕД, без да има никакви познания за технологията. Само след няколко дни изпищя, че не го харесва и го обяви за продан. Абсолютно същите упреци имаше и към него, но в по-хард вариант. А, аргументите, които изтъкна за не одобрението му, бяха абсолютен факт. Телевизора си намаля сам яркост след определено време, но той явно не е знаел за тези подробност и го е купил, само защото някой му е разказвал легенди преди това.

    Че ОЛЕД-а е прехвален, прехвален е. У дома има ОЛЕД, Плазма и 3 ЛСД-та. Да, ОЛЕД-а, е най-добрия, но това го виждам само аз, на останалите в семейство изобщо не им пука.
    Категорично заявявам, че за масовият потребител, на този етап, няма по-добро от ЛСД.
    Колко хора според вас, знаят какво е „цъфтеж“ при телевизорите? Колко хора според вас гледат в някой от точните режими? Това със сигурност са само няколко процента, такива като нас, които гледат повече техническата част от колкото самото ТВ съдържание. Останалите купуват ОЛЕД, защото е модерно и някой им е казал, че превъзхожда в пъти всичко останало. Така, хората имат свръх очаквания и като сложи ОЛЕД-а в хола, вижда, че нещата хич не са толкова различни за колкото са им ги представяли.
    Frost, Georgepetrov137, ponyasd и 3 други харесват това.

  12. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #1375

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    Категорично заявявам, че за масовият потребител, на този етап, няма по-добро от ЛСД.
    Колко хора според вас, знаят какво е „цъфтеж“ при телевизорите? Колко хора според вас гледат в някой от точните режими? Това със сигурност са само няколко процента, такива като нас, които гледат повече техническата част от колкото самото ТВ съдържание.
    Съгласен съм с написаното. Аз лично не бих препоръчал на близък или познат да си купи OLED, освен ако знам, че би му оценил предимствата. Повечето хора обръщат внимание само на размера на екрана и нищо повече, затова има и евтини, и скъпи модели.
    svetlio1, Slusatel, coverstar и 1 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #1376

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Прехвалената технология не е нещо ново, винаги е имало нещо, по което е имало хайп. И аз съм съгласен с повечето, написани от tvbox. Масата все още гледа тв през оператор и техни боксове или Булсатком, където качеството е под всякаква критика.

    Олед е за хора, които гледат стрийминг платформи и си свалят разни блурей рипове по 60 гиги, цъкат по цял ден плейстейшън и др.
    brotzki одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice Аватара на puho
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    1
    #1377

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Съгласен съм с написаното. Аз лично не бих препоръчал на близък или познат да си купи OLED, освен ако знам, че би му оценил предимствата. Повечето хора обръщат внимание само на размера на екрана и нищо повече, затова има и евтини, и скъпи модели.
    Аз пък не бих препоръчал лед… Идвам от s55c супер якият навремето боклук. Отразява в порядъци и не знам за какво го купих навремето (освен, че беше фешън). Преди две седмици взех g2 и е съвсем различно устройство… Пак отразява, но съм в същото положение като kod :



    S95b нямаше как да ми влезне в къщата с 3д изпълненията си и предпочетох лг. Ще купя пердета и ще си го ползвам с кеф (х10 е на предния боклук от Сони [emoji6])
    CubanLinx одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #1378

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    На 9505 също има отражения от прозореца , на бракувано от мен Сони с IPS дислей никога не е имало проблеми / сменял съм само тв , стени и прозорци не съм местил ! /, такава е технологията. Най-нормалното място е на стената без прозорец / кой би си сложил тв на прозореца не знам/ и това е ефекта. Аз съм противник на OLED по няколко причини :
    повечето хора гледат през източник , който няма качества
    технологията е несъвършена и само да се появи алтернатива ОЛЕД ще бъде спрян на мига
    ОЛЕД са скъпи, но неоправдано поради горните причини, сега са мода и т.н. - много хора си купуват грамофони, но това не е най-добрия звук, ама си е по-така някак си грамофон да имаш ....
    LCD е разумния компромис между качество и цена
    Вкъщи се гледат само новини от кабела , останалото време Нетфликс, Дисни, Ейпъл - всичко е 4 к, DV , atmos и т.н.
    Който не го бъркат цените и сменя често тв - OLED, ама да напомня на гостите , че тв е OLED иначе може да не разберат
    И за доуточнение имам и ОЛЕД тв у дома + 2 ЛЦД, така че имам някаква база да правя сравнения, но това е само лично мнение

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1379

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    kod
    Като се има в предвид начина на упореба и местоположението, ти си направил грешен избор, но плюеш телевизора....
    42, 48, 77, 88" са с по-ниска осветеност от 55, 65". Първите два заради размера на пикселите, а втората двойка диагонали заради ограниченията за консумация на енергия.
    Направи едно сравнение - сложи го до твоят LCD и им пусни еднакъв сигнал. Гледай в светло и затъмнено помещение.
    Какъв телевизор имаш в спалнята?
    Dominator и berpan харесват това.

  18. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,028
    #1380

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията

    AntrAscA - минах през менюта, поизключих всичко, което ми се наби в очите по повечето модове - standart, cinema итн. Не ми се ръчка често, веднъж изключих и повече не съм влизал по менюта.

    Оу, ЕКО настройките на С2 са много забутани.. има възможност да не си ги изключил, така че все пак провери :

    Settings>General > OLED care > Device Self Care > Energy Saving > Energy Saving Step >Off



    Всяка година го сменят... на СХ бе на друго място, С1 също бе на друго място, сега на С3 пак ще го местят.


    Също така е възможно да не си на максимална яркост режим" Peak Brightness " да е на OFF, при повечето режими е изключена. Трябва да си поиграеш с настройките няма как ! С2-то не е толкова лошо. Cinema режима не е ярък, дори напротив ! Ако искаш ярка картина, трябва да си поне на стандартен режим, там и гаранция ще Peak Brigthness-а ще ти е отключен като опция. Отделно има Oled pixel Brightness.



    Виж ги тези настройки как са и кажи дали има промяна .
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 17-03-23 в 22:24.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе