Страница 107 от 114 ПърваПърва ... 5797105106107108109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,591 до 1,605 от общо 1698
Like Tree723Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #1591

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Така е, не си купувайте...
    И аз да се присъединя, че имам модел 2018, който се ползва от януари 2019, и няма никакви проблеми досега. Сегашният C2 се ползва и като монитор за компютър, настроил съм след 10 мин. да "гаси" монитора, ТВ отчита, че няма сигнал и се гаси сам след 10-15 мин. А дори и да го оставя за момент преди да са минали 10-те минути, се вижда, че екранът става тъмен, така че... И на двата съм им изключил функциите за затъмняване на лого, изместване на екрана.
    Иначе това за 10-те години важи като цяло, но не и за основен тв, т.е. основният се слага в спалня (примерно), когато на негово място дойде нов. 50H6400 е точно такъв случай - беше основен, после мина в моята стая, на негово място дойде 55JS8000, след това H6400 отиде при родителите ми, в моята стая дойде JS8000, а за основен дойде 65B8. И да, H6400 си работи, но smart функциите му ги няма никакви, дали защото не се ползват по принцип или защото е стар, но един youtube му е трудно да стартира някой път.

    А и при тези тестове основно оставят да върви CNN (имаща постоянно текстово поле в долната част на екрана) по сума ти часове, което е далеч от това как се ползва по принцип такъв тв.
    Този пост е редактиран от Frost; 21-11-23 в 15:21.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #1592

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    12:03 - ".....WOLED е по-малко податлив на IR от QD-OLED.."
    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    10 Month Update! Permanent Burn-In OLEDs & QD-OLED Monitors

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #1593

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    В последните 2 дни изгледах сума сравнения, ревюта и прочетох 1000 мнения.
    Ако изборът е WOLED до 3000лв, по-добре да взема QLED QN90C, хем бих спестил и някой лев за саундбар.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1594

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ти не го ли поръча за 2400 лв от Емаг qn90c? Няма да намериш по-добър тв за тези пари в този диагонал.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #1595

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Ти не го ли поръча за 2400 лв от Емаг qn90c? Няма да намериш по-добър тв за тези пари в този диагонал.
    Хахаха, не питай, поръчах него за 2400, поръчах и 65S90C за 2800, все още се чудя кой от двата да откажа.
    Много се зарибих за 65S90C, но все се притеснявам от тези изгаряния и се чудя дали да не заложа на сигурното с qn90c.
    brotzki одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1596

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ее, тогава си остави оледа. Той е достатъчно ярък и за светла стая. Да не говорим за качеството на картината. Не се филмирай от глупости. Ако няма да гледаш един канал 12 часа, няма от какво да се притесняваш. Ти сам ще си оставиш s90c, обзалагам се :-).
    AntrAcsA одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #1597

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Нямам идея колко години ще изкара моя Sony Oled 55A83K, но вече писах, че след 1г. ползване му се наслаждавам всеки път, когато пусна качествен спортен канал от кабеларката, сериал или филм от стриим платформа или изтеглени от торентите с високо качество. Последно от седмица, черешката на тортата са игрите на PS5 вързан към него и ресиивъра с колоните. А аз винаги съм имал и мощно за момента РС с хубав монитор за игри и не се впечатлявам лесно. И все пак игрите в 4K HDR на 55 инча ме впечатлиха. Даже за първи път 55 инча ми малеят субективно. И да не излезе, че си хваля "моето", когато го взех 2022г. цената му (2700лв.) ми се виждаше неоправдано висока и мислех, че горчиво ще съжалявам за този импулсивен харч. Но това чувство отдавна си замина. За подобен начин на ползване, който може да си го позволи, да избира олед. За ТВ-радиоточка за фонов шум и там да върви много време някой тв канал може би някой евтин не олед модел.
    Този пост е редактиран от VanDan; 22-11-23 в 07:44.
    Frost, svetlio1, tolostoi и 2 други харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    607
    #1598

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Е колко да изкара, няма да е по-малко от всеки един lcd тв купуван по същото време. Вкъщи и трите тв-та са oled и не мисля, че бих взел нещо различно вече. За високото качество е ясно, но като пуснеш спорт или бг кабеларката, там виждаш предимството на Sony пред останалите
    VanDan и pavkata88 харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #1599

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Е колко да изкара, няма да е по-малко от всеки един lcd тв купуван по същото време. Вкъщи и трите тв-та са oled и не мисля, че бих взел нещо различно вече. За високото качество е ясно, но като пуснеш спорт или бг кабеларката, там виждаш предимството на Sony пред останалите
    Аз точно така се пуснах по пътрзалката и ми се замота главата с всички цени и спецификации.
    Аз сега съм със Sony 55X93J и доста ми харесва, но исках малко по-голям, а Sony-то да отиде в спалнята, насочих се към XR65X90K, но видях, че цената е като на QLED и реших да разгледам Samsung-a - четох много добри неща за него, вчера разбрах, че и познат има такъв и много си го харесва, но след като видях близките цени, реших да разгледам и S90C, защото всички се кълнат в OLED, включително и двама познати, които имам казват OLED or nothing, макар да са с по-стари Phillips OLED-и, пак много си ги харесват.

    И аз в момента не съм в една патова ситуация, жена ми казва дай да вземем XR65X90K, поне знаем, че е добро, аз се чудя дали не мога да взема нещо още по-добро за тези пари, но малко се притеснявам, че трябва да робувам на телевизора и да мисля да не съм забравил да върви дълго време нещо, което може да го прецака.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,597
    #1600

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    Хахаха, не питай, поръчах него за 2400, поръчах и 65S90C за 2800, все още се чудя кой от двата да откажа.
    Много се зарибих за 65S90C, но все се притеснявам от тези изгаряния и се чудя дали да не заложа на сигурното с qn90c.
    Взех този S90 55' и не знам как ще е.
    Може би ще е доста тъмен.
    Имам навик като излизам да дърпам техниката от контакта, както и вечер като се ляга. Да не му се прецака нещо като е в цикъл по пикцелите.
    Не очаквам и нещо аууууу в качеството.
    Този пост е редактиран от brotzki; 22-11-23 в 12:09.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    502
    #1601

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Изобщо няма да е тъмен. Аз бях с кс7002 и си мислех че S95B ще ми е тъмен. Особено в HDR бях възхитен,картината беше по ярка от кс са. Е, така беше като го взех, докато не го склопиха софтуерно. Но определено в ХДР съм впечатлен от оледа, особенно в игри. Кофтито е че в ХДР режим може би по се съкращава живота му. Ползвам го доста и за компютър, и за година за сега нямам проблеми с изгаряне.
    CubanLinx одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    607
    #1602

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    Аз точно така се пуснах по пътрзалката и ми се замота главата с всички цени и спецификации.
    Аз сега съм със Sony 55X93J и доста ми харесва, но исках малко по-голям, а Sony-то да отиде в спалнята, насочих се към XR65X90K, но видях, че цената е като на QLED и реших да разгледам Samsung-a - четох много добри неща за него, вчера разбрах, че и познат има такъв и много си го харесва, но след като видях близките цени, реших да разгледам и S90C, защото всички се кълнат в OLED, включително и двама познати, които имам казват OLED or nothing, макар да са с по-стари Phillips OLED-и, пак много си ги харесват.
    И аз в момента не съм в една патова ситуация, жена ми казва дай да вземем XR65X90K, поне знаем, че е добро, аз се чудя дали не мога да взема нещо още по-добро за тези пари, но малко се притеснявам, че трябва да робувам на телевизора и да мисля да не съм забравил да върви дълго време нещо, което може да го прецака.
    Взимайте XR65X90K тогава и това е. Поне ше знаете, че имате топ обработка на картината и няма да мислите за прогаряне. Както и темата с "тъмните" OLED дисплеи

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    634
    #1603

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    .... дърпам техниката от контакта, както и вечер като се ляга. Да не му се прецака нещо като е в цикъл по пикцелите.
    Не очаквам и нещо аууууу в качеството.
    това не е добре за OLED - през нощта си прави някакви изравнявания на дисплея и е добре да не му се пречи да си ги прави
    VanDan и brotzki харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #1604

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Взимайте XR65X90K тогава и това е. Поне ше знаете, че имате топ обработка на картината и няма да мислите за прогаряне. Както и темата с "тъмните" OLED дисплеи
    Ако ще ходя в посока LED, не е ли по-добре да взема QLED QN90C с VA матрица?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #1605

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Взех този S90 55' и не знам как ще е. Може би ще е доста тъмен.
    Имам навик като излизам да дърпам техниката от контакта, както и вечер като се ляга. Да не му се прецака нещо като е в цикъл по пикцелите.
    Не очаквам и нещо аууууу в качеството.
    Не изключвай OLED телевизор от контакта нощем!!! В противен случай, телевизора няма да може да си изкара дългият цикъл за поддръжка на панела. Така ще има натрупване на износването на пикселите, които са работили дълго в статичен ярък режим , което ще доведе до перманентен отпечатък- вероятно видим година след като си го купил.
    OLED телевизор, може да изключваш, само ако няма да работи дълго време - например когато потегляте на седмична/месечна почивка.
    brotzki и berpan харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе