Страница 110 от 112 ПърваПърва ... 60100108109110111112 ПоследноПоследно
Резултати от 1,636 до 1,650 от общо 1680
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Jun 2023
    Мнения
    22
    #1636

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    повечето от хората тук имат сравнително маркови олед тв, който си купува най-евтиното едва ли ще пише в тоя форум. Аз лично сега я чувам тая марка ....
    Едно предложение от мен- Собственика на форума да го преименува на Марксетком ,също така да се изтрият всички теми за евтини тв, да се забрани достъпа на потребители на немаркова техника, които и без това не виждам да пишат тук. Трябва да останат само собственици на -сравнително маркови олед тв-,да могат спокойно да се оплакват от недъзите на покупките си.Въпреки ,че имам един сравнително марков тв,и 2 евтини,наблюденията ми са сравнително реални и не са в полза на марковия.Така ,че нека собственика вземе мерки...Благодаря на прочелите поста ми,всъщност на разбралите...
    brotzki, Swon и coverstar харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #1637

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Няма защо да се засягате. Форума наистина е за всички. Но в него предимно участват хора , които се интересуват от техниката и избират сравнително качествена такава. Ако преброим активно участващите , надали има и 500. Останалите 2-3 милиона притежатели на телевизори или друга техника нямат време , желание или интерес да търсят решение на евентуалните си проблеми. Ако им трябва телевизор , не влизат първо във форума да се интересуват ( повечето дори и не подозират , че има такъв). Питат комшията или някой познат , той им казва - аз имам такъв , купих го то еди кой си магазин - много е хубав. Пробват го някоя вечер на ракия и вино и си го купуват на следващия ден. Че имало проблем с подсветка , матрица , кодеци или начин на свързване с периферия , това не ги интересува. Гледат си мачовете и Пайнера и си живеят живота. А именно те са тези които купуват от по-неразпространените марки. Не влизат във форума и не споделят информация и затова е трудна обратната връзка.
    Frost, svetlio1 и Slusatel харесват това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #1638

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    HORIZON 55HZ9930U OLED в емаг е на 1400лв. не намерих ревю. Някой с впечатления?
    Както ти отговориха - румънска марка, произвеждани от турската Vestel. Ползват най-евтините компоненти на пазара, но сглобката им е по-добра от тази на китайците. Насочени са към масовият потребител, който търси евтино и голямо...
    https://horizon-europe.com/produs/te...v-55hz9930u-b/
    Стари модели спрени от производство. Румънците не предлагат поддръжка. Прочети отзивите в страницата на е-маг - никаква реакция. Купуваш и се примиряваш недостатъците - проблеми при работа с външни устройства и смарт функционалността заради остарелият хардуер и липсата на софтуерна поддръжка.
    Това са им по-новите модели на Vestel - Panasonic ползва един от тях в най-ниската си OLED серия 2023
    https://www.vestel.com.tr/4k-ultra-hd-oled-tv-c-1245

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    501
    #1639

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    До скоро на приятели препоръчвах Панасоник Олед, ама явно ще спра да ги хваля.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #1640

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Днес изненадващо, без предупреждение пристигна моят S90C, вече повече от час си играя с него и засега изглежда страхтно. Доста са ограничени настройките спямо Sony, но ще опитам да свикна.
    Не забелязвам съществена разлика в обработката на по-ниско качествен сигнал спрямо Sony-то, но тепърва ще видим.
    Дистанционното е малко неудобно, но мога да купя отделно стандартното.
    Другото интересно е, че e 65 инча, а е с втората генерация на панела, което е приятен бонус, т.е. много малко го различава от S95C.
    Този пост е редактиран от pavkata88; 09-12-23 в 18:45.

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #1641

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от silviqcvetkova Виж публикацията
    Едно предложение от мен- Собственика на форума да го преименува на Марксетком ,също така да се изтрият всички теми за евтини тв, да се забрани достъпа на потребители на немаркова техника, които и без това не виждам да пишат тук. Трябва да останат само собственици на -сравнително маркови олед тв-,да могат спокойно да се оплакват от недъзите на покупките си.Въпреки ,че имам един сравнително марков тв,и 2 евтини,наблюденията ми са сравнително реални и не са в полза на марковия.Така ,че нека собственика вземе мерки...Благодаря на прочелите поста ми,всъщност на разбралите...

    Така наречените " маркови " стоки , при тях има значително повече информация, постоянство и като цяло по добър качествен контрол и доставка на по качествени части.
    Човека пита за ОЛЕД на Horizon и не може да се намери никаква информация... как да го препоръчаш ? Със сигурност ще е с пален на LG, но със слаб процесор и кофти операционна система, обработка на картината.

    На кратко, препоръчваме по марковите стоки защото.. са по добри.. има значително повече източници за информация за тях, има по добър контрол и постоянство на използваните материали, по добро гаранционно и след гаранционно обслужване и съответно може по лесно да се препоръчат.
    sasho1bs и berpan харесват това.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Jun 2023
    Мнения
    22
    #1642

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Така наречените " маркови " стоки , при тях има значително повече информация, постоянство и като цяло по добър качествен контрол и доставка на по качествени части.
    Човека пита за ОЛЕД на Horizon и не може да се намери никаква информация... как да го препоръчаш ? Със сигурност ще е с пален на LG, но със слаб процесор и кофти операционна система, обработка на картината.

    На кратко, препоръчваме по марковите стоки защото.. са по добри.. има значително повече източници за информация за тях, има по добър контрол и постоянство на използваните материали, по добро гаранционно и след гаранционно обслужване и съответно може по лесно да се препоръчат.

    Не мислех да отговарям, но ти откъде си сигурен,че са със слаб процесор,кофти операционна система и лоша обработка на картината? Разглеждал си ги,или си пишеш ей така.Защото аз уточних ,че имам наблюдение върху един МАРКОВ , и два НЕМАРКОВИ. Ами да ти кажа ,нямат кофти операционна система,те са си с андроид тв,не съм забелязала процесора да се задъхва ,въпреки жестоката употреба,а картината не забелязвам да се отличава от МАРКОВИЯ. Това ,че ти и някой други като теб избиват разни комплекси ,си е за ваша сметка.Аз не бих направила отново грешката с покупка на така наречените МАРКОВИ телевизори,още повече четейки отзивите и проблемите с тях във форума.И не виждам причина някой тук да се обижда от думите ми,или аз да се обиждам от вашите.Просто дадох тема за размисъл,а който разбрал,разбрал. Това ,че не забелязвате залеза на марките и възхода на малките производители не е мой проблем.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1643

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Много от т.н. "малки марки" не са производители. Производители са няколко китайски и турски фирми. Хоризон не е производител. Като сте запознат/а с Хоризон, дайте информация на питащия, а не се упражнявайте в дървена философия относно марки и комплекси.
    Frost, svetlio1, sasho1bs и 2 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #1644

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ми за 1400лв до скоро се намираше от "А" серията на ЛГ ОЛЕД модели - как да препоръчаш и да дадеш същите пари за но-нейм китаец/турчин?
    Ма който го кефи - да ги дава... какъв е проблема? Хем питате за нещо добро до определена сума- хем после сърдити и недоволни като не им прИпоръчат набелязания бюджетник, ... който всъщност (оказва се) не винаги е по-изгоден от марков аналог.

    Аз имам няколко бюджетни СтарЛайт-а , купени за определена цел точно щот са най-евтиното на пазара и отговарят на целта за ползване. Ако бяха за лични нужди едва ли бих ги купил и трудно бих ги препоръчал за основен телевизор.
    Frost, sasho1bs, AntrAcsA и 1 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #1645

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не хранете трола с 150 профила.
    AntrAcsA, berpan и CubanLinx харесват това.

  13. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #1646

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от silviqcvetkova Виж публикацията
    Не мислех да отговарям, но ти откъде си сигурен,че са със слаб процесор,кофти операционна система и лоша обработка на картината? Разглеждал си ги,или си пишеш ей така.Защото аз уточних ,че имам наблюдение върху един МАРКОВ , и два НЕМАРКОВИ. Ами да ти кажа ,нямат кофти операционна система,те са си с андроид тв,не съм забелязала процесора да се задъхва ,въпреки жестоката употреба,а картината не забелязвам да се отличава от МАРКОВИЯ. Това ,че ти и някой други като теб избиват разни комплекси ,си е за ваша сметка.Аз не бих направила отново грешката с покупка на така наречените МАРКОВИ телевизори,още повече четейки отзивите и проблемите с тях във форума.И не виждам причина някой тук да се обижда от думите ми,или аз да се обиждам от вашите.Просто дадох тема за размисъл,а който разбрал, разбрал. Това ,че не забелязвате залеза на марките и възхода на малките производители не е мой проблем.
    Няколко пъти четох поста и... не мога да те разбера . Нарочно игнорираш каквото написах или го четеш като дявол евангелието ! ТВ-то за което говорих че е със слаб процесор и смотан ОС, за ОЛЕД-а който човек пита, използва някакъв орязан Линукс с почти никакви приложения, дали ще върши работа !? Най вероятно да, дали ще има подръж за напред !? Силно се съмнявам, за разлика от МАРКОВИТЕ телевизори.

    За работата на процесора и картината, четох коментарите на румънците, и ДА няма как да си сигурен с подобни телевизори, какви SoC и процесори ползват, защото слагат каквото намерят и остане, 120hz панели, но явно нямало начин да включиш 120hz сигнал чрез HDMI защото може би чипсета им не го поддържа (отново според коментарите на румънците), и информацията е силно ограничени, още една разлика от МАРКОВИТЕ стоки. Може да е хубав телевизор, може и да не е, за това говорих че нямаш сигурност и постоянство при тях, пак нещо което ти игнорира.

    Ти повдигна темата за маркови и не маркови телевизори, каквото и да значи това, аз с респективен тон ти обясних защо предпочитаме да препоръчваме по МАРКОВИТЕ телевизори, ти... какви комплекси се избиват.. какви пет лева.. къде го подкара, какви ги плещиш, защо винаги го подкарвате на лични нападки когато нямате нищо съществено да кажете !?
    Купувай си кучемарките никой не те спира, няма нужда чрез нас на убеждаваш себе си че си направила правилния избор, щом си доволна супер ! Който разбрал разбра.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Не хранете трола с 150 профила.
    И аз нещо подобно подозирам, търси конфликт с всеки пост. Може би наистина е най добре да го игнорирам.
    sasho1bs и CubanLinx харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #1647

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от silviqcvetkova Виж публикацията
    Не мислех да отговарям, но ти откъде си сигурен,че са със слаб процесор,кофти операционна система и лоша обработка на картината? Разглеждал си ги,или си пишеш ей така.Защото аз уточних ,че имам наблюдение върху един МАРКОВ , и два НЕМАРКОВИ. Ами да ти кажа ,нямат кофти операционна система,те са си с андроид тв,не съм забелязала процесора да се задъхва ,въпреки жестоката употреба,а картината не забелязвам да се отличава от МАРКОВИЯ.......Това ,че не забелязвате залеза на марките и възхода на малките производители не е мой проблем.
    Аз съм сигурен, че в борбата за място на пазара чрез ниска цена
    - поставят по-слаби SoC, графични процесори и по-малка памет, защото съм разглеждал сервизните инструкции на отделни модели, серии на евтините марки.
    Известните марки също ги използват, но в ниските си серии. Във високият клас ползват Mediatek, докато в средният и ниският клас ползват Novatek, Mstar, Realtek, Rockchip, Amlogik.
    - използват AOSP вместо Android TV - заради роялти таксите
    - спестяват си и част опциите и сертификатите пак заради таксите
    Знам за динамиката в позициите на пазара. Марки като Sharp, Hitachi, Toshiba, JVC, Telefunken, Thomson, RCA, Akai, Aiwa, Sanyo, Grundig, Daewoo, Hyundai...заради неадекватно управление и жестока конкуренция сега са собственост на китайци или се произвеждат по лиценз от OEM, ODM. Други "китайски еднодневки" като Visio и LeEco вече ги няма. Loewe след два фалита и куп инвестиции се борят за връщане на позициите, а Panasonic, Bang & Olufsen са на ръба.
    Всъщност списъкът е доста голям и динамичен, но не ми се изпада в подробности.

    подробности за пазара
    https://www.displaysupplychain.com/
    https://www.gizmochina.com/2023/09/1...t-august-2023/
    https://www.marketresearchfuture.com...tv-market-2916
    https://www.trendforce.com/research/download/RP230801ZV
    https://ubiresearch.com/en/
    https://omdia.tech.informa.com/



    TCL CSoT повтаря плановете си да започне да произвежда OLED с мастиленоструен печат през 2024 г., за да се насочи към ИТ дисплеи
    https://www.oled-info.com/tcl-csot-r...2024-target-it


    We review the 42-inch LG C3 OLED, including comparisons vs last year's C2, the Panasonic MZ980 & the Sony A90K 42" OLEDs.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 10-12-23 в 18:50.
    sasho1bs, AntrAcsA и meleager харесват това.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #1648

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    https://www.etnews.com/20231226000176?mc=em_004_00001
    „Подобрена OLED светлинна ефективност и продължителност на живота“ LGD разширява приложението на „деутерий“

    LG Display разширява приложението на „деутерий“, който преди се използваше само в някои материали с органични светодиоди ( OLED ). С план за внедряване на високоефективен OLED с дълъг живот, ние започнахме научноизследователска и развойна дейност (R&D).

    Според индустрията на 26-ти, LG Display е започнал R&D за разширяване на приложението на деутерий в OLED панели. Същността на задачата е да се разшири деутерий, който е бил използван за сини, до червени, зелени и OLED основни материални слоеве.

    Представител на индустрията, запознат с въпроса, каза: „LG ​​Display обсъжда технологични стратегии и методи за внедряване на процеси за разширяване на деутерия с основни партньори“ и добави: „Ние също работим върху разработването на нови деутериеви материали.“

    Деутерият се отнася до тежък водород. Той е два пъти по-тежък от обикновения водород. Ако този деутерий се използва в OLED устройства, структурата на молекулярната връзка може да бъде стабилизирана, произвеждайки по-ярка светлина и удължавайки живота в сравнение със съществуващите устройства.

    LG Display прилага деутерий върху OLED панелите от края на 2021 г. Прилагането на деутерий обаче изискваше време и разходи, като например производство на материали и преминаване през процеса на заместване на водорода, така че той беше използван само в определени области. Сред големите OLED панели се използва само син цвят. Тъй като ефектът на деутерия е потвърден, се разбира, че LG Display разширява обхвата на приложение, за да подобри допълнително производителността на OLED панела.

    Според експертите, деутериращите OLED материали имат недостатъка да понижават „ефективността на топене“ при преминаване от твърдо към течно. Известно е, че LG Display се фокусира върху изследвания за решаване на този проблем. Тъй като деутерирането е свързано с висока цена, се съобщава, че се проучват и нови процеси, като например методи за намаляване на разходите, необходими за разширяване на обхвата на приложение.

    Ако LG Display увеличи използването на деутерий, има възможност деутерий да се използва не само за OLED панели, които в момента са ограничени до големи екрани, но и за малки и средни панели. Деутериевата технология на LG Display е ограничена до телевизионни панели. Ако обхватът на приложение бъде разширен в бъдеще, базата на деутериевата технология може да бъде разширена, за да включва панели за смартфони и ИТ устройства.

    Служител от LG Display каза: „Все още не е потвърдено в подробности, но преглеждаме подобрението и разширяването на технологията за използване на деутерий в по-широка рамка.“
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-01-24 в 21:50.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #1649

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    https://www.oled-info.com/japan-disp...e-eleap-amoled
    Japan Display забавя и намалява плана си за масово производство на eLEAP AMOLED дисплеи в Китай

    През 2022 г. Japan Display (JDI) обяви, че е разработил „исторически пробив в технологията на дисплея“ – нов процес на отлагане на OLED, който те наричат ​​eLEAP , за който се твърди, че е рентабилен и може да се използва за създаване на OLED със свободна форма, които са по-ярки, по-ефективни и по-дълготрайни в сравнение с OLED, произведени чрез маска за изпаряване (FMM).

    Japan Display обяви споразумение с базирания в Китай производител на LCD HKC Corp за масово производство на панели до 2025 г. в Китай, базирани на технологията на JDI, но планът по-късно беше отменен и JDI каза, че ще създаде своя собствена фабрика в Китай. Компанията водеше преговори със зоната за икономическо и технологично развитие на Wuhu (в провинция Anhui), с цел да създаде две производствени линии на eLEAP AMOLED до 2025 г. JDI се надяваше да подпише официалното споразумение преди края на 2023 г.

    Сега JDI обяви, че намалява плановете си. Първоначално JDI имаше за цел да установи две производствени линии: една 6-Gen (с капацитет от 10 000 месечни субстрата) и една 8.7-Gen (30 000 месечни субстрати). Сега JDI реши да намали плановете си до една фабрика от 8.7-Gen. В допълнение, тя изчислява, че ще подпише окончателния договор през март 2024 г. Линията 8.7-Gen ще започне масово производство през декември 2026 г.

    JDI започна да разработва eLEAP дисплеи за носими устройства (тъй като това е неговият настоящ основен тип панел AMOLED, който доставя на устройствата на Apple Watch) и по-късно премина към разработването на eLEAP за използване в дисплеи на лаптопи (14-инчови дисплеи). Сега компанията произвежда проби от eLEAP в японската си фабрика и казва, че производителността надхвърля очакванията на клиентите. Новата фабрика в Китай, разбира се, ще увеличи драстично производствения си обем. Ако JDI иска да създаде само линия от 8.7-Gen, може да се окаже, че вече няма за цел да произвежда носими eLEAP дисплеи (може би поради хода на Apple да приеме microLED дисплеи в своите дисплеи на смарт часовници от най-висок клас през 2026 г. ).

    Japan Display е създадена през 2011 г. чрез сливането на бизнеса с дисплеи на Sony, Toshiba и Hitachi и е финансирана от японския правителствен фонд Innovation Network Corporation (INCJ). Компанията закъсня да осъзнае важността на производството на OLED и се бори финансово в продължение на много години. Тя обяви стратегически фокус върху OLED дисплеите през 2017 г. , но така и не успя да получи големи възможности за масово производство. Компанията започна да произвежда OLED дисплеи през 2019 г. , но с малък обем. Тя успя да спечели Apple като клиент за носимите дисплеи на Watch. Това ново партньорство с HKC може да бъде страхотна новина за компанията, като най-накрая получи достъп до огромните суми пари, необходими за масово производство на AMOLED.

    eLEAP се основава на литографски метод и не изисква никакви маски. Основното предимство изглежда е, че OLED дисплеите, произведени от технологията eLEAP, могат да постигнат коефициент на апертура от 60%, в сравнение с FMM OLED(маска за изпаряване), които постигат съотношение от около 28%. Това означава, че OLED дисплеите могат да работят при по-ниски токове - което удължава живота, подобрява ефективността и също така позволява по-висока пикова яркост, когато е необходимо.

    JDI твърди, че eLEAP дисплеите предлагат увеличение от 2 пъти на емисионна ефективност и пикова яркост - докато животът е удължен с 3 пъти (което също намалява проблемите с изгарянето). Тези числа, ако са точни, са много впечатляващи. JDI използва дисплей с 300 PPI за тези изчисления.

    eLEAP означава позитивна екологична среда, литография с отлагане без маска, екстремно дълъг живот, ниска мощност и висока осветеност, както и шарки с всякаква форма. JDI казва, че eLEAP може да се комбинира с технологията на задната платка HMO (High Mobility Oxide) на компанията, за да подобри драстично производителността на OLED дисплея. Производствената технология eLEAP може да бъде мащабирана до субстрати от 8 поколение (2200x2500 мм) - или дори по-големи, и е подходяща за производство на OLED дисплеи от дисплеи с размери за носене, до размери за телевизори.

    И накрая, JDI казва, че eLEAP намалява оперативните разходи, намалява материалните отпадъци и не изисква почистващи течности за маските - което означава, че eLEAP значително намалява използването на материали, отпадъците и емисиите на CO2 .

    През 2022 г. беше съобщено, че Samsung Display се интересува от технологията eLeap на JDI , но това не беше потвърдено оттогава, а по-късни доклади предполагат, че SDC се интересува от изключителен лиценз, който JDI не желае да предостави .
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-01-24 в 07:12.
    Rumb@ta одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1650

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Супер! Дано започнат производство по-скоро.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе