Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 190 от 620 ПърваПърва ... 140180188189190191192200240 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,836 до 2,850 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    66
    #2836

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    whitewizard – за съжаление не може всички да сме експерти като теб. Във всичко (от храна до телевизори). Затова питаме. Умните хора питат, те не знаят всичко. Умните хора четат, те не знаят всичко.
    Та в този ред на мисли – като изключим пошлото, арогантно и надменно отношение – защо не обясниш, сещаш се, на всички ни – онези, които постват откровени глупости – защо 120Hz е манна небесна и задължително условие за всички, които си купуват телевизор? За мен ще е привилегия и чест да прочета експертното мнение на професионалист от твоя ранг.

    Статистика – във всички развити държави, срещу чиито хранителни индустрии предусещам, че ти плюещ остро, продължителността на живот расте. Защо ние – с на баба ти доматите – сме на последно място в Европа?
    Статистика 2 – предвид броя 60-херцови и 120-херцови телевизори на пазара е логично, че по-високият относителен дял закупени тв е с 60-херцови матрици. Не съм чул хората масово да страдат от мигрени, диоптри, дискомфорт и т.н.

    Dante – все повече хора чувам, че пазаруват от унгарците (нещо като еквивалент на eMag за техния пазар са те; стара фирма са, легитимна, просто тук тепърва прохождат). Засега всички са доволни. Аз още имам колебания дали от тях, или от Техно* да пазарувам, където имам намаление от приятел.

    cable – така като кажеш... :D :D Мисля да изчакам до февруари-март, когато всички са прегладнели за клиенти, тъкмо ще се поизчисти пазарът от стари модели, настоящите (тип 780) може и допълнително да поевтинеят. И тогава да си взема 780, за да мирясам, а и вие (със svetlio1) да сте доволни. :D :P Поздрави

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #2837

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Първо здравейте на всички, прочетох нписаното по назад с цел да не задавам много глупави въпроси и повтаряни многократно неща.
    Взех решение да сменя доста поустарелият ни тв LG 42LH5000 който ни служи вярно до момента, закупен ако не се лъжа през далечната 2009 година, но пък вече е доста стар и мисля за нещо ново и по голямо.
    Ориентирал съм се към 4К 65 инча, от това което прочетох избрах няколко модела и ще ви помоля и за вашето мнение кой би бил най-добрият избор, като предпоставките са за качествена картина щадяща по възможност до където е възможно очите, бюджета е до към 4600 за тази цел. Ще се ползва основно за телевизия през операторски бокс и гледане на филми, имаме и що годе подходящо домашно кино 3D Blu-ray със 7.1 на Samsung. Направих разходки из магазините и прочетеното тук и за сега съм се спрял на тези модели, като приемам всякакви мнения и препоръки:
    1. Sony KD-65XE9305
    2.Panasonic TX-65EX780E
    3.Samsung UE65MU9002
    4.Sony KD-65XE9005
    Ще съм благодарен на всякакви мнения и препоръки за това кое би било най-добрият избор, от прочетеното видях че всички са с двойни тунери и на 120Hz, с добри показатели и от високия клас на производителите, което ме обнадеждава за крайният резултат от покупката, търся нещо качествено и за това съм се ориентирал към по високия клас.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2838

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Rehwaz Виж публикацията
    whitewizard – за съжаление не може всички да сме експерти като теб. Във всичко (от храна до телевизори). Затова питаме. Умните хора питат, те не знаят всичко. Умните хора четат, те не знаят всичко.
    Та в този ред на мисли – като изключим пошлото, арогантно и надменно отношение – защо не обясниш, сещаш се, на всички ни – онези, които постват откровени глупости – защо 120Hz е манна небесна и задължително условие за всички, които си купуват телевизор? За мен ще е привилегия и чест да прочета експертното мнение на професионалист от твоя ранг.

    Статистика – във всички развити държави, срещу чиито хранителни индустрии предусещам, че ти плюещ остро, продължителността на живот расте. Защо ние – с на баба ти доматите – сме на последно място в Европа?
    Статистика 2 – предвид броя 60-херцови и 120-херцови телевизори на пазара е логично, че по-високият относителен дял закупени тв е с 60-херцови матрици. Не съм чул хората масово да страдат от мигрени, диоптри, дискомфорт и т.н.
    WoW, ласкаеш ме
    Много добри въпроси задаваш. Задай ги обаче там, откъдето си дал линк. Да видим тамошните експерти какво ще кажат.
    Между другото, ако не знаеш, именно ние българите и по-специално специалистите от ВСИ-Пловдив сме учили европейците и по-специално холандците на генно инженерство. Не знаеше, нали? Сега научи.
    Ако ядяхме на баба ми доматите, както казваш - щяхме да ядем наистина домати а не ГМО, каквото произвежда и купува цяла Европа (Америка - тоже). И това ГМО, дори да се отглежда "ЕКО", "БИО" и прочие словоблудни абревиатури, то си остава ГМО.
    Айде да не обръщаме темата на нещо друго, освен на избор на ТВ.
    Нямам нищо против "начетеността" ти, нито високият ти интелект, но имам забележки към написаното от теб, по-скоро на цитираното от теб изказване в някакъв си сайт, нейде по света от някой си "експерт", който може и да не е такъв.
    Ако ме разбираш правилно...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2839

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    А за какво са ви двойни тунери, като ще гледате телевизия през операторски бокс?
    С този бюджет аз лично бих се ориентирал към проектор, особено пък за гледане на филми.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2840

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    А за какво са ви двойни тунери, като ще гледате телевизия през операторски бокс?
    С този бюджет аз лично бих се ориентирал към проектор, особено пък за гледане на филми.
    Защото някои хора гледаме и сат'лит, понеже операторите не винаги излъчват това, което ни интересува. А и качеството на сателита е в пъти по-добро (включително и от копмпресирания сигнал на Булсат) от това на масовите оператори.
    Като стана въпрос за ИП телевизия, стани абонат на ТиВи.бг и ще разбереш за какво говоря след като видиш студийният сигнал. Масовият сигнал, от който и да е телекомуникационен оператор е пълен кенеф (с извинение за употребата на думата, но не и на съдържанието) и ако ще и ТВ за 10 бона вземеш - все тая: гледаш бълвоч и като канали и като качество.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #2841

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Да и аз съм го помислил и този вариант за проектор, но на този етап си мисля за по голям телевизор с бъдещо евентуално закупуване на проектор. Не съм много вещ в темата с проекторите, но си мисля че картината на телевизора е по добра а и помещението в което ще бъде този бъдещ телевизор е с много прозорци на който съответно има плътни пердета, но като цяло е доста светло и ще има доста светлина през деня, пък не мисля че е удачно да стойм все на припомнено въпреки че съм разположил много осветление в помещението умишлено, та за това съм се ориентирал за сега към ТВ. Иначе за двойните тунери мисля да бъдат използвани в бъдеще. Благодаря за мнението.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2842

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    В такъв случай втория - Panasonic TX-65EX780E (заради 3D-то)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    66
    #2843

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ти си бил русофил, това обяснява много неща. Прекратявам диалога с теб, има много хляб и домати да изядеш, за да ме настигнеш.

    presledvach – голям скок правиш – от 42 на 65. Това е яко! Но от какво разстояние ще гледаш тв? Това е важно. За тези пари защо не се насочиш към OLED?
    Панасоникът се води от средната им серия (7-ма), другите са от високите (9-та). За тези пари, този клас и това качество – вероятно каквото и да избереш, накрая ще си повече от доволен. Разгледай също така операционните системи, разцъкай ги в супермаркетите и прецени коя най-много ти харесва. Успех!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #2844

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Rehwaz- OLED мисля че е малко рано, мися че трябва още малко да развият технологията. То това с операционните системи е малко субективно, човек свиква със всичко и се пригажда, по принцип съм фен на новите технологий и от известно време се оглеждам за по голям ТВ, но вече си го навих на пръста и дойде момента. Прочетох доста ревюта и за момента най-добър изкарват Sony KD-65XE9305, но освен това е и с най-високата цена, изключвайки това аз мисля че тук има реално ползващи моделите и разбиращи и ще получа по правилен съвет. Ще се гледа основно от 2,5 - 3,5 метра.
    Този пост е редактиран от presledvach; 13-12-17 в 13:39.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2845

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    За 2.5-3.5м и 65" ще трябва да наблегнеш основно на ХД и УХД сигнали/материали - леко голям ми се вижда за това разстояние и ежедневно ползване/телевизия ...
    Може да обърнеш внимание и на 58EX780.
    Иначе от избраните модели съм за 65XE9005 - просто 65XE93 не предлага толкова голяма разлика в качеството, колкото е голяма разликата в цената
    Другите се на кантар - всеки си има недостатъци и предимства.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rehwaz Виж публикацията
    cable – така като кажеш... :D :D Мисля да изчакам до февруари-март, когато всички са прегладнели за клиенти, тъкмо ще се поизчисти пазарът от стари модели, настоящите (тип 780) може и допълнително да поевтинеят. И тогава да си взема 780, за да мирясам, а и вие (със svetlio1) да сте доволни. :D :P Поздрави
    Ааа, никого не карам насила - аз моя избор съм го направил ... Ако можеш да издържиш до март , то вероятно ще има по-добри цени тогава с оглед излизащите нови модели и разчистване на старите .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2846

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Може да обърнеш внимание и на 58EX780.
    Разгледах много обстойно въпросният модел и трябва да отбележа, че никак не съм очарован от звука. Все едно слушам радиоточка: предимно средни честоти с леко долаване на високите (при вдигнати високи с 10 децибела, което е убийствено много).
    За този телевизор трябва саундбар от високият клас: от 6-та серия нагоре, което добавя едни 6-700 лева към бюджета.
    Като ниво на черното е отлично (за технологията на матрицата).
    Преди някой да каже, че проблема може да е в HDMI кабела, ще спомена че тв-то го тествах с мой кабел на Санстрьом (79 паунда) поддържащ спецификация 2.0 и с четворна екранировка плюс 99.9% чиста мед за жилата.
    ЛГ, модела 8xx е с пъти по-добър саунд, все пак Хармън Кардъм си казват думата. Изключителен звук за телевизор и като сила и като звучене.
    Аз лично бих предпочел 8-ма серия на ЛГ, без значение че черното не е като на Панчо. Но, говоря за мен.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2847

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от whitewizzard Виж публикацията
    Разгледах много обстойно въпросният модел и трябва да отбележа, че никак не съм очарован от звука. Все едно слушам радиоточка: предимно средни честоти с леко долаване на високите (при вдигнати високи с 10 децибела, което е убийствено много).
    За този телевизор трябва саундбар от високият клас: от 6-та серия нагоре, което добавя едни 6-700 лева към бюджета.
    Като ниво на черното е отлично (за технологията на матрицата).
    Преди някой да каже, че проблема може да е в HDMI кабела, ще спомена че тв-то го тествах с мой кабел на Санстрьом (79 паунда) поддържащ спецификация 2.0 и с четворна екранировка плюс 99.9% чиста мед за жилата.
    ЛГ, модела 8xx е с пъти по-добър саунд, все пак Хармън Кардъм си казват думата. Изключителен звук за телевизор и като сила и като звучене.
    Аз лично бих предпочел 8-ма серия на ЛГ, без значение че черното не е като на Панчо. Но, говоря за мен.
    Интересно, телевизор ли ще купуваш или стерео уредба? Ако телевизор, Панасоник-а е 10 класи по добър!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2848

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Интересно, телевизор ли ще купуваш или стерео уредба? Ако телевизор, Панасоник-а е 10 класи по добър!
    Телевизорът е съвкупност от звук и картина, така че ще купя това, което отговаря на първото: демек добра картина и добър звук. Ако ще купувам монитор, тогава звукът няма въобще да го коментирам.
    Ти, когато ходиш на балет какво гледаш? Освен танца, слушаш и музиката, нали? Или ако изобщо ходиш на балет, то ходиш предимно да гледаш дупетата на балерините..., може би.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2849

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Звука наистина е изглежда леко по-слаб от старите серии заради повдигнатата стойка - като мощност са си същите като на миналогодишните модели просто трябва да се усилва на по-висока степен. При Панасоник обаче имаш възможност да вдигаш/сваляш нивото на звука за всеки канал/вход индивидуално .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #2850

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Така, днес ще мина пак на оглед по магазините, нямам бързи и спешни решения и благодаря на всички за отзивите, ще оглеждам и ще чета мненията и коментарите ви, много са полезни за такива като мен, който не са навътре в материята, както се казва "Аз съм един прост юзър". Приемам и други вариянти за ТВ-та, аз тези видях че казвате че са добри, а и ми харесват след огледа който съм направил, иначе гледах тук и таблиците с препоръчителни разстояния и размер на ТВ-тата и за това така се насочих, а и човешкото око е жадно за повече все пак

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе