Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 315 от 620 ПърваПърва ... 265305313314315316317325365 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,711 до 4,725 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4711

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Панела на SONY е VA(по-голям контраст от ips).....Подсветката е direct led(.... разлика от edge led) което ще рече по-равномерна картина,без светещи краища.....
    За ъгъла на гледане не мога да преценя ,защото винаги гледам от където трябва и рядко съм поглеждал от по-голям ъгъл,но не ми прави такова впечатление каквото е общото мнение.Но както казах нямам достатъчно наблюдения за да ти дам точен отговор.Но това може да го видиш и в магазина,мисля,че по-малко се влияе от осветлението в стаята и сам да си прецениш положението от ъгъла който смяташ да гледаш.
    >hristoslav... В статията:
    Sample availability:

    Sample shipment will start in January 2017.
    ...............
    Дали има нещо на практика вече?
    Този пост е редактиран от cable; 05-01-19 в 11:09.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    22
    #4712

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Подсветката е direct led което ще рече по-равномерна картина,без светещи краища.....
    За ъгъла на гледане не мога да преценя ,защото винаги гледам от където трябва и рядко съм поглеждал от по-голям ъгъл,но не ми прави такова впечатление каквото е общото мнение.Но както казах нямам достатъчно наблюдения за да ти дам точен отговор.Но това може да го видиш и в магазина,мисля,че по-малко се влияе от осветлението в стаята и сам да си прецениш положението от ъгъла който смяташ да гледаш.
    >hristoslav... В статията:
    Sample availability:

    Sample shipment will start in January 2017.
    ...............
    Дали има нещо на практика вече?
    Гледах на живо една 55ца xf9005, нямаше проблем с ъгъла на виждане, картината не се променяше дори под ъгъл 60°?
    Пуснах и един клип от телефона 4к30, картината изглеждаше чудесно(като от телефон), единствено имахме малък проблем със сдвояването на телефона и телевизора.
    Бройката явно беше чудесна.
    Гледах и един sk8500, имаше по-бледи цветове от сонито.
    Притеснявам се единствено от лага по менютата, доста изгледах по нета и форуми за този проблем, другото което ме притеснява е непрекъснатото сменяне на настройките по картината спрямо различните източници и дори филми.
    Аз сега съм с една 32инчова Тошиба на 11години(100hz MVA LCD ,поне така пише), и като изключим лекото избледнява една цветовете все още работи добре, но искам нещо 55инча 4к, щото тошибата е HD ready.
    Иначе добре се разбира тошибата с PS4, картината е чудесна без лаг.
    Този пост е редактиран от Posamkata; 05-01-19 в 11:24.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4713

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Към сегашния момент цените на OLED се доближават до VA/FALD(ако не и по-ниски).XF 9005 е компромиса,за който бих се замислил,ако се притеснявах от някои недостатъци на OLED.Иначе като картина и цена B8(около 2500),няма конкуренция.Като гледам SONY -то там е даже по-скъпо.Не знам за каква цена се намира.Но,ако те притесняват тези потенциални слабости на OLED,май XF 9005 ми се струва единственна алтернатива.
    https://edigital.bg/led-televizori/l...-2018g-p573903
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p549123

  5. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #4714

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Гледах на живо една 55ца xf9005, нямаше проблем с ъгъла на виждане, картината не се променяше дори под ъгъл 60°?
    Няма проблем с ъгъла на виждане в магазина,в къщи има,но въпреки всичко телевизора е чудесен.
    П.П.А оледа на елджи ако беше и с андроид просто щеше да е задължителен за тази цена.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4715

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не знам.Когато аз си купувам тв-р не се интересувам с каква операционна с-ма е,ако това не пречи на качеството на картината и не води до някакви други неприятности.
    За Андроида при тв чета най-различни мнения,но не мисля ,че това е най-важното...Но повтарям това е според мен....тук най-важното е какво мисли потенциалния нов собственник.
    Всъщност имам андроид бокс който съм включил към 32'' тв заради някои програми които ползвам на тв-р и не искам да използвам OLED -а за тези цели или да включвам и изклювам лаптопа с кабел.....А предимството му е,че е много евтин и по желание може да се включи на който тв си искате.
    Този пост е редактиран от cable; 05-01-19 в 13:02.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    22
    #4716

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Към сегашния момент цените на OLED се доближават до VA/FALD(ако не и по-ниски).XF 9005 е компромиса,за който бих се замислил,ако се притеснявах от някои недостатъци на OLED.Иначе като картина и цена B8(около 2500),няма конкуренция.Като гледам SONY -то там е даже по-скъпо.Не знам за каква цена се намира.Но,ако те притесняват тези потенциални слабости на OLED,май XF 9005 ми се струва единственна алтернатива.
    https://edigital.bg/led-televizori/l...-2018g-p573903
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p549123
    Sony 55xf9005 мога да го взема за 2050лв, 55sk8500 1670лв.
    За ОЛЕД ме притеснява изгарянето, не обичам да сменям тв често, пък и цената е с 1000лв отгоре.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4717

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Щом те притеснява ''изгарянето'' вземай SONY-то.Да си купиш нещо в което се съмняваш не е добра идея.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #4718

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    На много места в интернет форуми ревюта и клипове хората казват че LED TV с IPS имат по-хубава картина и по-живи цветове от VA , как ще коментирате това ? Мнението ми се потвърди като гледах телевизори на живо в техномаркет IPS моделите на LG и Sony особено SK8500 , 9500 , XF8596 , 8577 имаха по-хубави цветове и картина от да речем VA модели като samsung Q7 , Q6 , 8072 , sony xf9005 ...От това което четох досега разбрах че VA имат по-добър контраст и черно и като се гледа на тъмно e по-добро от IPS обаче IPS има по-хубави цветове и добър ъгъл на виждане.
    Много хора са доволни от LG SK8500 дори да има леко bleeding на черното в тъмна стая цветовете му са добри
    https://www.youtube.com/watch?v=a_w5IDQBBY4&t=286s
    https://www.youtube.com/watch?v=vJ10SvyBoPw&t=66s
    https://www.youtube.com/watch?v=EGKZXQgR3wU
    Наистина е много красив LG SK8500 потвърждавам има уникални цветове и ми е сред фаворитите за нов тв ше изчакам до април месец тогава са най-ниски цените на моделите от предната година и пак ше избирам ;

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #4719

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Posamkata Виж публикацията
    Sony 55xf9005 мога да го взема за 2050лв, 55sk8500 1670лв.
    За ОЛЕД ме притеснява изгарянето, не обичам да сменям тв често, пък и цената е с 1000лв отгоре.
    От къде ще го купиш за 2050лв.?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    22
    #4720

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Имаш ЛС,ползвам разни отстъпки.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4721

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    На много места в интернет форуми ревюта и клипове хората казват че LED TV с IPS имат по-хубава картина и по-живи цветове от VA , .......
    .От това което четох досега разбрах че VA имат по-добър контраст и черно и като се гледа на тъмно e по-добро от IPS обаче IPS има по-хубави цветове и добър ъгъл на виждане.
    ,,,, до април месец тогава са най-ниски цените на моделите от предната година и пак ше избирам ;
    Правилно си се ориентирал.Тогава ще се видят истинските цени.
    Относно споровете VA/IPS,може и да е субективно,най различни мнения.Лично аз не мога да гледам тв-р с нисък контраст,стои ми като мъглив(неясен).За цветовете,които и да са по-близо до естественните цветове е добре,а пък такива са немалко тв-ри,лично аз в тези които имам само един 40'' Sa 5 серия не ми харесва,но не е чак такъв проблем.
    Така,че след като има тв-ри с контраст безкрайност(черно=0),другите показатели за мен са на заден план.
    Но ти си вземаш решение според това което на теб ти доставя удоволствие....,
    ''На вкус и на цвет товарищи нет''.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    47
    #4722

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,

    Замислил съм се за нов ТВ
    49 или 55"
    В момента имам 40, гледа се от 2,5 - 3 метра
    За телевизия ползвам IPTV
    Освен телевизия ще се гледат и филми от HBO Go и Netflix...филми от нета изключително рядко
    Първото ми чудене е за размера
    Тъй като основно се гледа телевизия, която дори и HD не блести с някакво качество и си мисля че 55 ще е една идея в повече
    Второто чудене е за операционната система, няма да ползвам нищо освен приложенията на HBO и Netflix
    Спрял съм се на LG SK8500PLA, Philips PUS8303 (не знам каква е разликата с 8503) и SONY ...тук малко съм объркан с модел, цвят но да кажем XF8577
    Гледайки цените - движат се между 1600 и 1800, т.е. бюджета е някъде 2000 максимум (малко ме е яд че не купих SONY 49XF9005 преди седмица за 1700)
    като LG имат в момента 5 годишна гаранция което не е за пренебрегване
    Какво ще кажете?
    Мерси
    Този пост е редактиран от Sev1; 06-01-19 в 14:52.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4723

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    SONY-то си го изпуснал временно.Предполагам след 1 месец ще е на тази цена на промоция в разл. магазини през седмица.Ако бързаш помисли и за SAMSUNG QE55Q6-Qled,100hz,1892лв.:
    https://edigital.bg/led-televizori/s...r-2018-p563011
    https://www.displayspecifications.com/bg/model/751411a3

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    113
    #4724

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Sev1 Виж публикацията
    Philips PUS8303 (не знам каква е разликата с 8503)
    Разликата е, че 8503 има саундбар .
    Аз преди месец си купих PHILIPS 55PUS8303 - доволен съм много , а и отсега нататък едва ли ще си купя телевизор без амбилайт .
    karambam одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4725

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Видях един интересен сайт...kupi.mi
    https://kupimi.bg/za-nas
    https://kupimi.bg/telefoni-aksesoari/smartfoni
    собственост на фирма Сетком на която е обявено,че е и този сайт.Мисля,че правилно са се насочили към XIAOMI.Не знам дали ще има в продажба и телевизорите пък и въобще какви са им цените.Не е зле ако ще търгуват с телевизори да се направи тема за XIAOMI тв-ри.
    https://www.displayspecifications.com/bg/brand/6a897

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе