Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 358 от 620 ПърваПърва ... 308348356357358359360368408 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,356 до 5,370 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #5356

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    (Frost) При мен двете разстояния са 3 и 6.5 метра. Мисля, че 65' ще се гледа чудесно от голямото разстояние, а за 3 м - ще свикна. OLED за 65' ми идва много цената и не ми се дават толкова пари (вече събрах 5 телевизора от прищевки, както казва жената). Ползвам М-САТ цифрова по коаксиален кабел и карта и всички канали SD са със супер качество дори Нова и това не ме притеснява. Явно ще заложа на LG 65SK8500, защото 9500 вече го няма наличен никъде (само 1 мостра) или другата алтернатива е Samsung Q6 65' FN. Щом казваш, че си доволен от LG-то това е полезно за избора ми. Аз също имам две по стари LG-та и съм много доволен от тях и плейват всичко от NAS Сървъра в къщи.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    52
    #5357

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Нова ТВ наистина е сякаш с най-лошо качество от Бнт-БТВ-Нова... иначе и аз мислих, че 65 инча ще са ми много, гледайки ги от 2 метра някъде, но след 1 месец ползване на този размер ТВ, сега не съжалявам хич, че взех по-големия. В началото ти се струва огромен...но после постепенно окото свиква и сега ми е супер нормален...

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #5358

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    п.с. На няколко пъти предлагам да се направят поне 2 теми за uhd тв-ри-една за висок клас и една за среден и бюджетен клас,защото резолюцията uhd/hd не е най-важна.
    Няма смисъл от две отделни теми. Новорегистрираните откъде да знаят кой модел какъв клас е и съответно в коя от двете теми да пишат? По мои наблюдения, най-важният фактор в избора на телевизор в България, не е качеството на картината, а бюджета с който разполага търсещият. Цените се променят...

    За използваният от теб шрифт...дребен е. Ако ти използваш 25-27"" монитор, където този шрифт е четим, то мнозинството у нас все още гледа на 15-19" монитори където същият този шрифт изглежда дребен и трудно четим.
    По мое желание, модераторството ми е ограничено само до една тема, тази за panasonic.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #5359

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не ти препоръчвам Q6. Има доста бъгове за двугодишен модел.

  6. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #5360

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Пичове, благодаря Ви за всички мнения и помощ. Взех решение току що (след две питиета) - 65' е размера, в противен случай не е ъпдейт! С по големият се свиква по лесно а и за напред зрението ми едва ли ще се изостря . LG 65SK8500 ще е избора, има го наличен в един Техно маркет тук, запечатан (за съжаление няма SK9500), но това е късметът ми. Може и за добро да е! След някоя друга година, живот и здраве ще ъпдейтна към OLED! Малко време да оправят бъговете, да станат справедливи цените на технологията, а и аз ще мога (надявам се) да се радвам на повече свободно време за да се наслаждавам на възможностите му за плътна и богата на цветове картина. Утре отивам да си капарирам сегашният избор, че и за него бройките са твърде ограничени. Малко по напред във времето ще споделя впечатления от него въпреки, че едва ли някой ще се интересува вече от модел, който не може вече да се купи

  7. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    5
    #5361

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте. Имам дилема за телевизор, понеже гледам промоциите в EMAG в момента. Става въпрос за :
    https://www.emag.bg/televizor-smart-...271_2658_28694

    и съответно:
    https://www.emag.bg/televizor-led-sm...271_2658_28694

    Както виждате са в нисък ценови клас. Вълнува ме , качеството на картината, доколкото е възможно да бъде добро за тези пари. Няма да се пуска 4к на него , най-много някой филм да закача през флашката. Досега имах панасоник , който е 43 инча и ще отиде в спалнята и искам да взема малко по-голям. Харесвам си панасоника с вървящите към него забележки, малки субтитри, не чете доста формати като .mkv.....
    На този телевизор преимуществено ще се гледат мачове и ще се играе на една PS4-ка Кой от двата бихте ме посъветвали да взема или нещо по-добро за около тази сума.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #5362

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    dss, разликата между 9500 и 8500 е толкова малка, че разликата в парите не би била оправдана, така че според мен не бива да съжаляваш.

    ParanoidVT, за тези пари качеството на картината и диагонала, който искаш, при всички случаи няма да е нещо уау.
    Тъй като ще се гледат предимно мачове и вероятно ще се разцъква фифа на ps4-ката, препоръчвам това ЛГ:
    https://www.emag.bg/televizor-led-lg.../pd/DVRNYJBBM/
    Ако можеш да дадеш още малко повече пари обаче, вземи този, че е с магическото дистанционно:
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...lb-p406913641/

  10. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    5
    #5363

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    SteFanoV29 и това LG го гледах. Притеснява ме, че доста трябва да си играя с настройките по картината в самото начало. Аз не очаквам чудеса в този ценови диапазон, а някаква прилична картина. Може и LG-to да взема..... Един глас за него

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #5364

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Какво значи да си играеш с настройките по картината от самото начало?
    Ако говориш за калибриране, то с всеки телевизор в началото трябва да се барнат настройките или поне да се превключи в по-читав режим на картината.

  12. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #5365

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Редно е да се похваля, че днес отнесох един LG 65SK8500 от Техно маркет, където имаше запечатана бройка и то за скромната сума от 208 лв. с безлихвен кредит за 11 месеца. Бях се подготвил да плащам всичко, но като дават и така - добре! Ще го монтирам до няколко дни, че са нужни помагачи и надявам се да съм Happy след това
    Frost и berpan харесват това.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #5366

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от SteFanoV29 Виж публикацията
    Какво значи да си играеш с настройките по картината от самото начало?
    Ако говориш за калибриране, то с всеки телевизор в началото трябва да се барнат настройките или поне да се превключи в по-читав режим на картината.
    Бъркаш калибриране с настройки по избор от менюто.


    https://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=318047
    https://www.avsforum.com/forum/40-ol...12-2019-a.html

    As of this moment the following 65" TVs confirmed for the 2019 TV Shootout:

    LG’s C9
    LG’s SM9500
    Samsung’s Q90R
    Sony’s A9G
    Sony’s Z9F
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-05-19 в 18:09.

  14.  
     
  15. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #5367

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Някой може ли да каже на кой USB вход трябва да включа HDD за да го захранва нормално и да записва предавания на него? TV-то е LG 65SK8500. Има 3 бр. USB, но на никой от тях не пише че е с по мощно захранване?!

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #5368

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Аз съм с 49sk8500, но мисля че се отнася за всяко LG, когато искаш да записваш предавания и да ползваш time shift, диска трябва да го включиш в USB1.Форматираш го през телевизора задължително. Иначе всяко УСБ ще ти захране диска нормално, например ако включиш диск със записани на него филми.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #5369

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    USB3 по стандарт е с по-висок ток на порта - 900mA. USB2 е до 500мА.
    Това е написано до самите портове и задължително в упътването.
    За някои HDD се налага използване на собствено захранване. сичко зависи от консумацията на диска.

  18. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #5370

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Прегледах упътването и наистина не видях никъде подробности. На самите портове също нищо не пише, освен номерацията им. В сайта на LG в UK, прочетох, че запис може да се прави само през USB1, а в магазина ми казаха, че HDD е добре да се включи в USB3. Затова реших да попитам, защото преди да закача телевизора на стената трябва да съм на ясно къде какво ще включвам, че после няма да е много удобно да тегля кабели.

    - - - - - - - - - -

    Включвам в USB1 и толкова, нямам друг избор, щом само там записва, а това е единственото, което искам - запис!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе