Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 555 от 620 ПърваПърва ... 505545553554555556557565605 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,311 до 8,325 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #8311

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Единствено Nano на ЛГ поради по-голямата осветеност/лумени/яркост на екрана, но дори и те не си струват сравнено с качеството на картината.
    Джъсти, туй "нано" е само маркетингова кукичка за ловене на рибоци и няма нищо общо с "осветеност/лумени/яркост" - за това се грижи подсветката (която обикновено при ЛГ е с доста посредствено изпълнение и управление).
    Би трябвало "нано"-то да разширява цветовото покритие, както и при почти всички останали производители с подобни филтри, ... само дето повечето им модели с "нано" надпис в името трудно стигат и граничните стойности, за да се каже, че има разширен цветови диапазон (важи и за доста модели на другите де).

    legaltk , честито - дълго и безаварийно, както се казва!
    legaltk и Swon харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    51
    #8312

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,
    Решил съм да купувам 75'' ТВ и съм се спрял на Sony или Samsung. Предимно за гледане на ТВ и филми през лаптоп или директно. В edigital гледам какво има:
    Samsung QE75Q60AAUXXH vs. Sony KD75X81JAEP са до 2500лв. Sony-то наисина ли е с IPS? Намирам инфо само за X80, за X81 нищо не откривам.
    За малко повече пари към 2700лв има Samsung QE75Q75AATXXH vs Samsung QE75Q70AATXXH vs. Sony KD75X85JAEP vs. Sony KD75X89JAEP , тук също- сравнения между Sony и Samsung има в нета, но нищо за подсериите q75 vs q70 или x85 vs x89, предполагам нямат съществена разлика.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #8313

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор


  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    51
    #8314

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    С какво е подхоядщо да тествам телевизор за изгорели пиксели в магазин? Може би нещо на флашка, което сменя цветове на цял екран и да може да се 'плейне' на всеки телевизор лесно? Ако някой е ползвал такова филмче/снимки/програма подскажете ми.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8315

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Daniel356 Виж публикацията
    С какво е подхоядщо да тествам телевизор за изгорели пиксели в магазин? Може би нещо на флашка, което сменя цветове на цял екран и да може да се 'плейне' на всеки телевизор лесно? Ако някой е ползвал такова филмче/снимки/програма подскажете ми.
    Мисля с това може.Свали го с програма.
    https://www.youtube.com/watch?v=LNdt7TzJbhU

    И освен пиксели гледай внимателно за сива еднородност.

    https://www.rtings.com/tv/tests/pict...een-effect-dse
    Daniel356 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    18
    #8316

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте. Тъй като старият Самсунг започна да прави лилави зони по екрана, а в последствие се появи едно ярко бяло петно на определено място на екрана, реших че е време да се разкара. Само че последно съм пазарувал телевизори през 2015г. и нещата много са се променили. Трябва ми съвет към какво да се насоча.
    Телевизора ще се ползва от възрастен (разбирайте стар) човек, ще се гледат новини, сериали по националните телевизии (кабеларка), програми за готвене, рядко някой филм, но телевизора ще работи постоянно (в хол), включително и до малките часове на нощта. Бюджетът е с абсолютен максимум 1000-1200лв, като това е цена в "техно" магазин, независимо коя верига, за да е достъпен варианта с връщането в магазин или сервиз, а не през интернет. Претенции за марки няма, имам опит и съм доволен от 2 самсунгски изделия 40" от 2015г - JU серия 6 и 7 и едно LG 32LM6300PLA. Търсеният размер е 43-50". Държи се на качество на картината и възможност за регулиране на цветовете до ненатрапчиви и екстремно изпъкващи (контрастни), както и CI порт, че се ползва карта. Останалото е без значение, няма да се ползват смарт функциите, нито интернет, но не пречи да ги има.
    Дотук съм набелязал:

    1. Samsung UE50AU9072 (или 43" вариант); 9082 е доста по-солен като цена, а освен белият цвят, не видях друга разлика;
    2. 43Q67A, за чийто предшественик обаче прочетох недобри мнения;
    3. Мога да се понапъна за 50Q60A, ако наистина си заслужава.

    Отново да кажа, че се приемат и други марки, по-стари модели, стига да са налични по техно веригите и да не е нещо непознато и с малко достъпни сервизи в България.
    Ще се замества UE40JU6400, така че се търси най-близкото до този модел.
    Телевизора няма да се гледа фронтално, а под не много голям ъгъл, от разстояние между 2 и 2.5м. С досегашният проблеми нямаше. Дано информацията е достатъчна.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #8317

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    имах подобна дилема миналата есен, след като вярното сони 43w805 получи удар с тъп предмет точно по дисплея (да ми е жива и здрава щерката ) реших да търся нещо 50" или 55", но не ми се дават 2000 лв за телевизор и заложих на 50" TCL C715. предпочетох го, защото беше с промоционална 5 годишна гаранция и на цена 999 лв. отне ми малко време за настройки на картината, но според мен за цената си е екстра.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #8318

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от nemod Виж публикацията
    Здравейте. Тъй като старият Самсунг започна да прави лилави зони по екрана, а в последствие се появи едно ярко бяло петно на определено място на екрана, реших че е време да се разкара.
    Смени му лентите от подсветката
    https://www.ebay.com/itm/134021166277

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #8319

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Вземай 50AU9072 - напълно отговаря на изискванията.

    Може да погледнеш и https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/16715
    brotzki одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8320

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Единствения телевизор за такава цена който си заслужава разглеждане е HISENCE U7QF.Аз имам Q8,а преди няколко дни пристигна 55U7QF на един приятел,при това с 200 лв. нагоре от днешната цена.Единственото в което се съмнявах беше спорта поради липсата на 100hz,но на практика в този размер не се забелязват разликите.
    Останалото беше супер още от кутията,на пробите за сива еднородност и други бяха почти OLED(това разбира се зависи от конкретната бройка),а насторйката на цветовете също.Не го видях на тъмно,но телевизор с VA/FALD и с толкова зони на затъмнение няма как да бъде победен от кой да е друг не OLED.И сега под 900 лв. с доставка.Ако това не е подарък,не знам кое е.
    https://edigital.bg/led-televizori/h...evizor-p775523

    Ревщтата от HDTV Polska много пъти съм ги давал и не смятам ,че вече има нужда.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    18
    #8321

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря! Ленти за подсветката нямам възможност да подменя, защото нямам на кого да се доверя (в града) да направи ремонта и нямам възможност да пазарувам от чужбина.
    HISENSE-а ще е доста трудно да го намеря. Ще разгледам и ситуацията със сервизите.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #8322

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Китаеци ТЦЛ и Хисенс U7QF става ако му е за детска или в спалня за приспиване с фон. Всеки ентри Самсунг ще се справи по-добре.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    76
    #8323

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    LG 86UP80003LA

    Sony 75X85J
    Здравейте, може ли мнение за тези два модела. В момента са на една и съща цена. Ще се ползват основно за футбол и плейстейшън.
    Също така Sony 75X93J е малко по-скъп, но ако е осезаемо по-добър може и него да взема.
    Благодаря предварително!

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8324

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от falkoneto Виж публикацията
    LG 86UP80003LA

    Sony 75X85J
    Здравейте, може ли мнение за тези два модела. В момента са на една и съща цена. Ще се ползват основно за футбол и плейстейшън.
    Също така Sony 75X93J е малко по-скъп, но ако е осезаемо по-добър може и него да взема.
    Благодаря предварително!
    Най-добър без сумнение е Sony 75X93J.Не знам за какви цени говорите,но в Емаг в момента е на топ цена-2970лв.(с отстъпката 10%)
    https://www.emag.bg/televizor-sony-7...f=fav_pd-title
    По-добре от другите два е и SONY XH9005---2430 лв.(с вкл. отстъпка)
    https://www.emag.bg/televizor-sony-7...f=fav_pd-title

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Китаеци ТЦЛ и Хисенс U7QF става ако му е за детска или в спалня за приспиване с фон. Всеки ентри Самсунг ще се справи по-добре.
    Тъпотии,както обикновено.От ''ТЦЛ и ХИСЕНС'' до ''ТЦЛ и ХИСЕНС'' има разлика ,колкото от тебе до Кличко.
    Както и от SAMSUNG до SAMSUNG.
    Например твоя XXL до U7QF е просто за боклука.Ревюта знам,че не ти помагат.
    А за приспиване нямаш нужда,щото и без това приказваш в съня си,
    И ако на някой ''Ти Ци Ел'' ти сложат емблема на SAMSUNG по -добре ли ще се справи или не?Напр. SAMSUNG F6XXL?
    Питам риторично ''Китаеци''-те,иначе отговора ми е ясен.
    Не ми е ясно как не ти омръзна да ръсиш тъпотии...без почивка.
    Дори и съчуствие няма как да ти изкаже човек,щото няма как да го разбереш.
    Този пост е редактиран от inches9; 27-02-22 в 13:58.
    johnyboy и kokovox харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #8325
    Има доста ревюта на китайското недоразумение. И на 500 лв не върви тази празна кутия. Софт нулев, както всичко
    китайско. Да, много съм доволен от корейците, благодарение на колегите от форума :D Не помня между кои модели избирах тогава. Сега има и по-добри

    Този пост е редактиран от brotzki; 01-03-22 в 14:07.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе