Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
714. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    658 92.16%
  • Качество на звука

    215 30.11%
  • Приемлива цена

    335 46.92%
  • Лесен за употреба

    126 17.65%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.84%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.93%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.19%
  • Последна технология

    117 16.39%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.67%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.57%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    281 39.36%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.05%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.23%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.31%
  • USB запис

    79 11.06%
  • Ultra HD TV

    225 31.51%
  • 3D съвместимост

    61 8.54%
  • Oled TV

    45 6.30%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 60 от 620 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #886

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Избор на 43ка. Ще се гледа от 2 -2.20 метра.Главно- спорт , филми от флашка или хард , музика (концерти и YouTube), някой клип 4к , игри засега не.
    SonyKD-43XD8099-Не е ли много скъп за 43ka-1800лв. Motionflow XR-400-HDMI 2.0,HDCP2.2(не зная колко е важно),USB-3.0,PVR, 8бита+FRC, не пише че , поддържа VP9(важно ли е).
    LG 43UH750- HDMI 2.0,HDCP2.2,USB-3.0,PVR, 8бита+FRC,DTS,VP9- получих съвет - избягвай моделите на LG с WRGB структура на пикселите . Не разбрах , отразява се на картината видимо или нещо друго.
    Samsung UE43KU6670- няма USB3.0, извит екран, доста ярки цветове, поддържа най-много видео формати.Като го погледна отзад има най- малко букси и входове за свързаност .В магазина доста повече светлинки отразява на екрана си от този до него с прав екран. Това може ли да се превърне в проблем в домашни условия.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #887

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Скъп е...но това е традиционно за продуктите на компанията. VP9 е кодек използван от Гугъл при UltraHD клиповете в Ю-туб. тествай в магазина...

    Вместо LG-то, погледни
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-S...HD-LED/p/16037
    WRGB структурата на пикселите се отразява на резолюцията -намалява я. Вместо 3840 х 2160 реално имаш 2880 x 2160, плюс това се отразява при графична работа с компютър.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #888

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    SonyKD-43X8309/8307- това беше алтернативата на предните три-120Hz,LG дисплей,Motionflow 1000-900, но 2015 модел. Вградената 8GB памет дали няма да е малко при бъдещи ъпдейти. Не зная дали поддържа HDCP 2.2(не зная и колко е важно) , мисля , че не поддържа и VP9. Иначе ми харесва много. Ако се вземе по-стар модел 2015 ,но с хубав дисплей и ако липсва нещо - например USB 3,HDMI 2.0a или искам да ползвам KODI или вграденият плеър няма VP9 или някой видео формат или не отваря субтитри един външен Android TVBox може ли да компенсира всичко това.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #889

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Поддържа си всичко ама май ще забравим за Андроид 6.0 и бъдещи ъпдейти ... баси и година поддръжка не могат да докарат ...

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #890

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Поддържа си всичко ама май ще забравим за Андроид 6.0 и бъдещи ъпдейти ... баси и година поддръжка не могат да докарат ...[/QUOTE]
    В Т-полис като гледахме SonyKD-43X8307С момчето от Sony ми каза,че до края на годината ще има ъпдейт до Андроид 6 ,но колко е вярно и, че най-добре е да се ползва с Андроида с ,който си е модела. Няма ли къде да се прочете като за смартфоните кои модели ще получат ъпдейт и кога. В таблицата ,която сте дали за Sony модели 2016- XD8099/8077/8305/ как да разбирам това - CompatibleHDR Processing (missing hardware for playback HDR) нали пишат ,че са HDR. Дали и на другите марки средният клас е така.
    Този пост е редактиран от ac28; 03-10-16 в 07:51.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #891

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    На всички марки средният клас е такъв. Нямат дедикейтнат хардуер който да обработва HDR сигнала и всичко се прави софтуерно. Все още е битка за HDR стандарт и производителите се скатават докато не стане ясно кой ще спечели.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    14
    #892

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Искам и аз да се включа с няколко въпроса в помощ за избор на телевизор.
    Размерът, който ще ми пасне на "дупката" без да се допира до околни мебели и предвид разстоянието за гледане ще е 55".
    Поразгледах, попрочетох и съвсем се обърках. Подхождайки по този начин, все стигам до топ тв на коя да е марка и сумата достига спокойно 4000 лв., което при моето свободно време за телевизия и филми е излишено,
    Първото, което в Технополис ми обясняваха, че ако предимно гледам кабелна телевизия, то няма смисъл да купувам UHD, защото щяло да изглежда по-зле от FullHD, предвид сигнала от кабеларката (в случая е N3 Пловдив). Предполагам, че има модели 4К с отличен upscaling, но ме навиват за това Сони. С разликата да си купя саундбар, плейър или нещо друго по-полезно. Въпросът е доколко има истина в нуждата от UHD при това положение?
    Прочетох не много дори отзиви за Philips, което ме учуди. Споменавам тези две марки на първо място заради Андроида. Ambilight-а ми харесва много, мой роднина има телевизор с тристранен и ефектът е много приятен. Все пак този Филипс е бил бест-бай телевизор на 2015 и въпреки, че има много субективизъм в тези награди, то също има такъв и в мненията на хората. Разбира се бих избрал тазгодишния модел, въпреки липсата на 3Д, защото едва ли ще се гледа повече от 1-2 пъти и дотам.
    В момента съм със 46" Самсунг FullHD и съм много доволен от картината, въпреки пределната му възраст, така че не изключвам да се ориентирам и в тази посока за марка. Фен съм и на Панасоник, но странно в Технополис ми казаха, че моделите от 2015 и 2016 са доста по-зле от преди 3-4 години например, в сравнение с конкуренцията.
    Хубави неща чета за LG, но марката ми е непозната и съм предпазлив.
    Бюджет умишлено не споменавам, защото съм склонен да дам някой лев повече, но да си струва съотношението цена / качество + възможности.
    Приемам съвети от по-запознати и очаквам предложения.
    Благодаря предварително!

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #893

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Забрави за саундбара...
    Нещо средно като бюджет?
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-S...HD-LED/p/15989
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-S...HD-LED/p/13154

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    14
    #894

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Тоест да разбирам, че си струва разликата от 1100 лв за UHD и HDR на Сони?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    10
    #895

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Това което то е дал "hristoslav2 " Е добро за мене и съм доволен.
    HDRI
    (High Dynamic Range Imaging) Аз го ползвам в фотографията и в компютърна графика.

    Този пост е редактиран от MADCAT; 03-10-16 в 23:46.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    14
    #896

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    в това е въпросът - аз няма да го ползвам за фотография и компютърна графика. Основното, което ме притеснява е да не стане така, че по-скъпият 4к телевизор да предава по-лоша картина със сигнала от кабелната телевизия, а ще се ползва предимно за това, като изключим XBOX и някой свален филм.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #897

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от gorang Виж публикацията
    в това е въпросът - аз няма да го ползвам за фотография и компютърна графика. Основното, което ме притеснява е да не стане така, че по-скъпият 4к телевизор да предава по-лоша картина със сигнала от кабелната телевизия, а ще се ползва предимно за това, като изключим XBOX и някой свален филм.
    Точно така ще стане! Няма да имаш нито един сигнал, на който телевизора да работи в native резолюция, 4K - от 65 нагоре!

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #898

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Аз не виждам проблем с гледането на СД канали/материали на 49" 4К тв , даже се справят по-добре с ъпскейла от старите ми 40" LCD , а да не говорим с ужасните в това отношение 32 и 37" ЛГ-та . Все пак не може да очакваш чудеса и от СД да е същото като с ХД и УХД сигнал .
    stenly одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #899

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Аз пък се чудя как ще си вземеш "модерен" телевизор и ще гледаш основно СД на него...? Като ще се гледат новини и сериали да се вземе нещо евтино. Това го има само по нашите ширини...вземаш топ смартфон и го ползваш с предплатена карта

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #900

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Аз не виждам проблем с гледането на СД канали/материали на 49" 4К тв , даже се справят по-добре с ъпскейла от старите ми 40" LCD , а да не говорим с ужасните в това отношение 32 и 37" ЛГ-та . Все пак не може да очакваш чудеса и от СД да е същото като с ХД и УХД сигнал .
    Тъкмо щях да кажа същото! И аз нямам драми с миграцията от 42" FullHD към 49" UHD, въпреки, че Сони-то ми вади доста приличен образ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе