Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
714. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    658 92.16%
  • Качество на звука

    215 30.11%
  • Приемлива цена

    335 46.92%
  • Лесен за употреба

    126 17.65%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.84%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.93%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.19%
  • Последна технология

    117 16.39%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.67%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.57%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    281 39.36%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.05%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.23%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.31%
  • USB запис

    79 11.06%
  • Ultra HD TV

    225 31.51%
  • 3D съвместимост

    61 8.54%
  • Oled TV

    45 6.30%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 597 от 620 ПърваПърва ... 547587595596597598599607 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,941 до 8,955 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8941

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Mirobota Виж публикацията
    Дай пример,кой IPS панел на LG има постоянна яркост по голяма от QN 95A,B.
    Няма такова животно...

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #8942

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Устойчив прозорец на100%, 567кандела за QN95B.

    - - - - - - - - - -

    HDR 584.

    - - - - - - - - - -

    571 и 622 за LG но за останалите подробности,пиковата,цъвтежа,който реши да си купи QNed Аз не.

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8943

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Mirobota Виж публикацията
    Устойчив прозорец на100%, 567кандела за QN95B.

    - - - - - - - - - -

    HDR 584.

    - - - - - - - - - -

    571 и 622 за LG но за останалите подробности,пиковата,цъвтежа,който реши да си купи QNed Аз не.

    От къде ги гледаш тези статистики ? Защото в RTINGS нещата не стаоят така. QN90B при 100% е SDR 611 HDR 644 a QN90A е още по ярък 670/755

    LG QNED90 vs Samsung QN90B QLED Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com

    Да. QNED90 е най яркия им LCD телевизор на LG, и да при 100% прозорец, отстъпва на QN90 но с малко, ама ако гледаме най важните 10-25% прозорец... там разликата шокираща в полза на Самсунг. За това на мен винаги ми е супер трудно да препоръчам QNED сериите, особено за тези цени, винаги може да намериш нещо по добро.

    - - - - - - - - - -

    В този ред на мисли.. това доказва още веднъж колко е добър US варианта на Hisense U8H... там 100% пиковата яркост е 721/797 ... а 65" го продават под 1000 $ вече...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #8944

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не става дума за ЛГ и Самсунг. Питането ми беше породено от факта, че преди няколко дни избирах тв за познат - qn85a, който е с ads/ips или x93j (va) и въпреки че му взех втория, не съм сигурен дали не сбърках при условията, в които ще го ползва.

    Тв се намира на около 1.5 от френски прозорци с изцяло южно изложение и особено сега през зимата, когато слънцето е ниско, през немалка част от деня, тв е огряван директно от слънцето. Като се добави, че почти не си дърпат пердетата, мисля,че трябваше да взема самсунга, защото е осезаемо по-ярък по това, което чета.

    След това се замислих,че има условия и условия и невинаги това, което масово се препоръчва, би било подходящ избор за даден такъв.

    Оставете qn95 - та той е на цената висок клас олед Сони. Естествено,че е брутален.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 26-12-22 в 20:03.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,454
    #8945

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    gurcayy
    samsung QN95A е подходящ при гледане през деня, антиотражателно покритие и по-висока яркост, но с една забележка - филтъра за разширен зрителен ъгъл влияе на остротата на картината. За гледане в тъмно помещение не мога да кажа нищо.
    https://www.rtings.com/tv/tests/pict...eak-brightness

    LG с IPS матрица - за мен лично, са добри за игри и спорт, но за филми и телевизия оценката ми е на половина.
    Между другото този месец LG Display спряха последната поточна линия произвеждаща LCD матрици. Интересно през 2023 година LGE, какъв тип от кой производител ще купуват.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #8946

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ти май не гледаш какво съм писал QN 95B.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8947

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    gurcayy
    samsung QN95A е подходящ при гледане през деня, антиотражателно покритие и по-висока яркост, но с една забележка - филтъра за разширен зрителен ъгъл влияе на остротата на картината. За гледане в тъмно помещение не мога да кажа нищо.
    https://www.rtings.com/tv/tests/pict...eak-brightness

    LG с IPS матрица - за мен лично, са добри за игри и спорт, но за филми и телевизия оценката ми е на половина.
    Между другото този месец LG Display спряха последната поточна линия произвеждаща LCD матрици. Интересно през 2023 година LGE, какъв тип от кой производител ще купуват.
    Според мен.. разбираемо е да ги спирът, производството на LCD матрици вече не е рентабилно, за това и цените на LCD и OLED телевизорите вече са много близки. А и най вероятно ще взимат матрици от Китай, както Самсунг прави.

    Точно преди малко , когато колегата ме попита " кой е най яркия LG LCD телевизор" аз се поразрових в еМАГ. Филтрирах по вид на матриците и размерите, наредих ги от най скъпия към най евтиния, като логиката ми беше че най скъпия ще е НАЙ добрия съответно и най яркия, бях шокиран да видя че LG 65UP75003LF, който го водят ентри левъл LCD телевизор, струва колкото LG 65OLEDC2 ... a LG 65UN81003LB дори повече. WTF..

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mirobota Виж публикацията
    Ти май не гледаш какво съм писал QN 95B.

    За мен QN95B , цената му е неоправдана, при условие че QN90B е 800 лв по евтин... реално са едни и същи телевизор с разликата че първия е с One Connect Box и мисля че 95 е 144 hz.. макар че ако питате RTINGS за тях дори QN90B е по добър.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 26-12-22 в 21:46.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #8948

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Факт е, че цените за ЛГ са ненормални. Аз никога нямаше да си взема 65qned913-ката по-рано през годината на сегашните цени, ако не го бяха пуснали за 2к лв в емаг.
    AntrAcsA одобрява това.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #8949

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Малка подробност (фалшив) QN95 нямаше докато QN90 за ист Европа за тези които следят имаше така че кой е по добър не е нужно да се коментира,и още нещо QN95 през деня през нощта включен на

    - - - - - - - - - -

    Еко няма грешка.

  12. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8950

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Mirobota Виж публикацията
    Малка подробност (фалшив) QN95 нямаше докато QN90 за ист Европа за тези които следят имаше така че кой е по добър не е нужно да се коментира,и още нещо QN95 през деня през нощта включен на

    - - - - - - - - - -

    Еко няма грешка.
    Я я я ... кажи какво ще рече фалшив QN90B ? Защото в момента е на в еМАГ е промоция на 2799 лв за 65 инча и съм на един клик от покупката му !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    71
    #8951
    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    ... избирах тв за познат - qn85a, който е с ads/ips или x93j (va) и въпреки че му взех втория, не съм сигурен дали не сбърках при условията, в които ще го ползва.
    Условията на ползване са най-значимия критерий, но за съжаление не са лесни за дефиниране, тъй като могат да са твърде персонални и оттам са неподходящи за продуктова селекция. X93j е модел с добри ревюта и характеристики, но за мен се оказа ужасен избор. Яркостта му е ниска за да се справи през деня при странична южна осветеност, което го прави не много по-различен от някой олед. Най-големият проблем за мен са ужасните ъгли на виждане, точно този модел има ужасен цветови шифтинг на изключително малък ъгъл, и ако се погледне на повече от 20° встрани/горе/долу всичко е бледо и измито. Смея да твърдя, че в това отношение даже X80 и Х85 са много по-добре. Ситуацията се влошава при включен локален диминг. При мен е в дневна и е негледаем само заради това. Иначе ако се гледа точно, ама наистина точно фронтално, има добро черно и точни цветове. Дълбочина и поп няма. Взех го за 1200лв за 55 инча и не бих дал и 500 ако знаех колко неподходящ е точно за моя случай.
    gurcayy одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,571
    #8952

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Хм, ползвах няколко дена 50X93j в основното ми жилище и ми се струваше даже болезнено ярък .
    В тоя клас само някои модели на Самсунг са по ярки, не знам за каква ниска яркост става въпрос. Относно ъглите - пак си е един от най-добрите с VA панел и го казвам като потребител на 50" модел, който е с 8 домейна само на червеният пиксел, а при 55" са и трите и би трябвало да и по-добър. Но ако сте очаквали да е като в някои стари модели с VA, то за съжаление вече няма такива - старите ми Самсунг и Панасоник модели са с по-добри ъгли, но и с повече домейни ... При по-високите серии се правят шмекерии за увеличение на ъглите, но за сметка на други неща ..., а можеха просто да правят от старите типове панели.
    Панелите в Х80/82 и Х85 са същите като в Х93, като разликата е само 60хц (в Х80/82) и липса на локално в Х85/89 .

    Може би при вас проблема е дефектна бройка или (по-вероятно) грешни настройки, но и не бих очаквал кой знае какво качество на картината (яркост) в силно осветено от дневна светлина помещение от който и да е комерсиален модел (сиреч за нормално домашно ползване).
    Този пост е редактиран от svetlio1; 27-12-22 в 12:37.
    Swon одобрява това.

  16. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #8953

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ставаше дума за QN90A

    - - - - - - - - - -

    За QN90B не съм се родил какви са панелите за изт Европа.

    - - - - - - - - - -

    Ровил

  17. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8954

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Някой от вас пазарувал ли е онлайн от Технополис ? Аз за първи и може би за последен път поръчвам телевизор от тях, и днес започва 2-ра седмица, в която ТВ-то го няма :D

    Писах им, те ми отговориха че, ТВ-то е изпратено на следващия ден, дадоха ми товарителница към М&MB Express, но системата на куриера за проследяване е супер бъгава и реално няма никаква информация, никой не вдига и телефоните … Пряко Технополис няма вина, освен че са избрали куриер със съмнителна работна етика.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 28-12-22 в 01:27.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,571
    #8955

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ми аз скоро пералня поръчвах и дойде сравнително бързо. Преди мисля даже сами си разкарваха поръчките ако е в рамките на града или до към 30-40км.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе