Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
714. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    658 92.16%
  • Качество на звука

    215 30.11%
  • Приемлива цена

    335 46.92%
  • Лесен за употреба

    126 17.65%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.84%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.93%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.19%
  • Последна технология

    117 16.39%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.67%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.57%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    281 39.36%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.05%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.23%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.31%
  • USB запис

    79 11.06%
  • Ultra HD TV

    225 31.51%
  • 3D съвместимост

    61 8.54%
  • Oled TV

    45 6.30%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 152 от 620 ПърваПърва ... 102142150151152153154162202 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,266 до 2,280 от общо 9299
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #2266

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    pippo,
    КОДИ,сигурно е най-популярното и използвано приложение в телевизорите с андроид.
    Много хора си взимат андроид телевизор именно заради него,в това число и аз.
    Има Сони с андроид,има и без андроид...За качествено 4К Сони 55" си приготви едни 2500лв. и скачай смело....всичко под тази сума е компромис...с едно или друго...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #2267

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Бюджета е крайно недостатъчен за 55" тв с прилични HDR възможности - 55XE8596 е пример за това, което искаш, но и виждаш каква е цената.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,500
    #2268

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от pippo Виж публикацията
    В следващите 2-3 месеца обмислям покупка на 55 4К телевизор, ще изчакам да видя какво ще предложи пазара покрай всички черни, бели и т.н. петъци. Бюджета ми е около 1700лв.
    Предпочитам да има Андроид, или поне някакъв ОС който перспективно ще се развива
    Имам мерак да си начеша крастата с тези HDR технологии, така че и тук ще помоля за едно рамо, каква от всичките технологии да гледам с перспектива.
    при този бюджет....няма как да си начешеш крастата, а и на твое място бих изчакал модели 2018, същевременно това е и възможност да увеличиш бюджета.

    нов шеф на UHD алианса
    https://www.4ksummit.com/new-chairma...d-summit-2017/
    чакам да видя какво ще измъдрят
    https://www.4ksummit.com/

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    120
    #2269

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря Ви.
    @hristoslav2 - Като казваш да изчакам 2018 модели, плана е те да излезнат през февруари / март ли?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,298
    #2270

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    По-скоро след май.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,500
    #2271

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Новите модели излизат на пазара от Април до Септември - при всеки производител има разлика във времевият период.
    Изключение прави Sharp, които в Европа все още работят по японският финансов календар..


    HDR/WCG TV Messaging is Going to be a Mess


    След като Foxxcon/Sharp анонсираха, че ще заложат на SUHD/8K(7680×4320)..
    https://bg.wikipedia.org/wiki/8K_%D1...86%D0%B8%D1%8F
    https://forum.setcombg.com/sharp-%D1...tml#post834397
    Следва въпросът - дали 8К не ни чака зад ъгъла?

    https://www.displaydaily.com/index.p...than-you-think
    Авторът Боб Рейкс твърди, че скоро ще видим LCD телевизори с резолюция 8K (7680 × 4320)

    Изглежда , че отново ще се повтори историята с преходът към UHD/4K. Производителите на телевизори решиха да произвеждат UHD дисплеи, защото се нуждаеха от начин да стимулират продажбите, + по-високите спецификации. Освен това е относително лесно да се променят производствените процеси, за да се увеличи разделителната способност на LCD панелите. Това накара доставчиците на съдържание да се размърдат, за да създадат такова съдържание.

    Друг фактор е, че Samsung и Sharp са единствените големи телевизионни производители, които не са въвели или обявили OLED телевизори. Преди няколко седмици в IFA в Берлин, OLED беше главната тема за LG, Sony, Panasonic, TCL, B&O, Loewe, Metz, Vestel и други - всичко това с панели, предоставени от LG Display. Тази технология изглежда се е превърнала в премиален стандарт за плосък телевизор , въпреки че не е толкова ярък, колкото един LCD може да бъде.

    В допълнение, Боб съобщава, че продажбите на Samsung QLED телевизори са значително по-ниски през второто тримесечие на 2017 г. в сравнение с първото тримесечие, докато продажбите на OLED телевизори са се увеличили. Както казва той: "Думата на улицата е тази която пазара следва подробно, , и че аргументите на Samsung относно цветовия обем и яркостта, просто не убеждават купувачите да купуват от тях. Фантастичното черно и контраст на OLED, печелят в продажбите. "

    От друга страна, Боб твърди, че за потребителите резолюция е по-важна и вярват, че повече е по-добре. Разбира се, при нормални разстояния за гледане, малко хора виждат разликата в детайлите между HD и UHD и никой не може да види разлика между 4K и 8K. "Въпреки това," пише той, "гледайте потребителите в магазините. Те искат да застанат близко, за да имат наистина добър поглед върху качеството на изображението и там, FullHD, UltraHD и 8K са съвсем различни, ако съдържанието не е променено от компресията. "

    Избор на размер/диагонал
    TV Size to Distance Calculator and Science

    Всичко е свързано с ограничението на разрешаващата способност на човешкото око - при 100% зрение(здрав човек) тя е около една ъглова минута.
    1' = (1/60)° което е ≈ 2,9088821×10-4 rad
    Такъв ъглов размер има пикселът на 65" SUHD(8K)от разстояние 65см, на UHD(4K) ТВ от 1м29см, на FHD от 2м58см.
    А при три метра дистанция и обичайно зрение, нито при единият, нито при другият отделните пиксели не се виждат от окото. Така че какъв е смисълът от по-голямата резолюция, ако даже на FHD не се вижда всичко до последният пиксел?
    (на UHD екран вместо един пиксел там ще има 4 и те ще изобразяват някакъв малък детайл. Има ли смисъл, ако самото око не е в състояние да го различи от такова разстояние?)
    При разстояние до два метра , нещата стоят другояче - разликата при прехода на UHD ще бъде добре забележима. И когато разликата е видна само ако много добре се вижда (да и при пряко сравнение - познай къде, какъв е, също няма никакъв смисъл). Смисъл има само, когато явно се вижда подобрение в детайлизацията, а не просто като факт наличието UHD на екрана (тук малкият детайл може да се вижда добре отблизо, а от три метра трябва да знаете къде да гледате, за да видите нещо подобно на детайл).
    В резултат, той очаква да види 8K дисплеи от Samsung на CES 2018 - и няма да се изненада, ако това се окаже вярно. Sharp показва 8K на CES в продължение на няколко години, но винаги е било с цел демонстрация, а не реален сериен продукт. Samsung и LG също представиха подобна технологична демонстрация в CES 2017. Ако Sharp се появи на CES 2018, сигурен съм, че някои от тях ще бъдат 8K. (Ще бъде ли марката Sharp показана в щанда на Hisense ?) Съмнявам се, че след като Hisense придоби правото да пусна телевизори под марката Sharp в САЩ, сега Sharp съди Hisense за това че пускали лоши продукти. За момента нищо не се знае - времето ще покаже. В Европа нещата стоят другояче
    https://forum.setcombg.com/sharp-%D1...tml#post832698 )

    Ако Samsung и Sharp пуснат LCD телевизори с 8К резолюция, това ще бъде удар спрямо OLED, защото това ще доведе до труден преход до тази резолюция за LG Display. Според Боб проблемът не е задължително в пикселите, а в управляващите субпикселите тънкослойни транзистори TFT. Както той разказва, OLED изисква четири или пет пъти повече TFT транзистори спрямо LCD, при това те трябва да показват по-добра мобилност на електроните. Също така, доходността на OLED не е толкова висока, колкото LCD, а това е проблем, който вероятно ще се влоши, ако се стигне до 8K.

    По отношение на съдържанието, NHK - японската обществена система за радиоразпръскване - работи за 8K в продължение на много години. Всъщност те проведоха тестове в 8K на Олимпиадата през 2016 г. в Рио де Жанейро и планират да разширят тези тестове за Зимните олимпийски игри през 2018 г. в Pyeongchang, Южна Корея, както и за летните игри 2020 в Токио. Корейската система за радиоразпръскване (KBS) също ще участва, поне за зимните олимпийски игри през 2018 г..

    Тестовете от 2016 г. са достъпни само в Япония и са видими само на Sharp 8K телевизори - поради факта, че само Sharp разполага с 8K телевизори, а и те струват над $ 100,000. Според този доклад от Nikkei , Sony и Panasonic си партнират с NHK и други, за да разработят 8K технология навреме за олимпиадата в Токио. Sony планира да въведе 8K телевизори през 2020 г., докато Panasonic все още не е обявила дата на пускане. Въпреки това, компанията твърди, че се стреми да се възползва от продажбите на телевизии преди Олимпиадата през 2020 г.

    Поставянето на 8K в 6 MHz ефирен канал би било трудно и вероятно няма смисъл, като се имат предвид типичните разстояния за гледане и размерите на екрана. Предаванията на NHK 8K се доставят по сателит, а не по ефир. Сигурен съм, че сателитната трансмисия е с много висока честотна лента!

    Що се отнася до такова съдържание, мисля, че това ще отнеме много повече време. Инфраструктурата за 4K/UHD се разпространява едва сега и 8К ще удвои изискванията за широчина на честотната лента. Това включва съдържание в рамките на производствени и следпроизводствени съоръжения, както и доставката му на потребителите чрез стрийминг , освен ако поточното съдържание е много по-силно компресирано, отколкото 4K/UHD.

    Може ли 8K да бъде доставено на диск? Не и на UHD Blu-ray , който не го поддържа. Дали UHD Blu-ray е последният физически формат? Надявам се, че не! Дисковете все още представляват възможно най-доброто качество - освен ако не говорим за изтегляне на локално устройство за съхранение. Но само си представете колко време ще отнеме да изтеглите висококачествен 8K филм при текущите онлайн скорости - може да са дни!

    Мисля, че е безсмислено потребителите да копнеят за 8K телевизори . Единствената възможна полза е за производителите, които могат да спечелят спекулации с по-висок брой и по този начин да продават повече телевизори на наивната публика, въпреки че няма да има почти никакво 8K съдържание (освен Олимпиадата) още доста време. От друга страна, тези телевизори вероятно ще бъдат супер скъпи, поне за известно време, така че само богати лекомислени фукльовци ще могат да си ги позволят. Какъв е бизнес моделът?

    Все пак има и няколко ЗА - като например виртуалната реалност VR. 8К има смисъл в този случай, защото дисплеят е на по-малко от един сантиметър от очите. Всеки път, когато сложите VR очилата , първото нещо, което забелязвате е, че може лесно да видите пикселите. Ако тези екрани бяха 8К, мисля, че картината вероятно ще изглежда много гладко, без странични ефекти. Но създаването на VR дисплей - което трябва да е много по-малко от мобилен телефон за всяко око - с 8K резолюция изглежда почти невъзможно. Пикселите трябва да са далеч по-малки от тези на всеки телевизор или дори смартфон.

    Какво ще кажете за 8K VR съдържание? Това ще изисква два пъти по-голяма честотна лента от 8K TV ! Разбира се, системата VR може да увеличи ниските резолюции(ъпскейл), което вероятно ще се случи в началото, както при 8K телевизора .

    Дали, 8K е зад ъгъла? 8K телевизори може да се появят, но 8K съдържание не..Не и в близките години. Не ви съветвам да прескочите 4K и да чакате 8K. 4K/UHD изглежда феноменален - особено с висок динамичен диапазон(HDR) - и не виждам причина да отлагате закупуването на 4K/UHD HDR телевизор заради очакване на 8K.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-09-17 в 20:17.
    svetlio1 и ivailo.yordanov харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    13
    #2272

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Тъй като най-накрая дойде време да взимам телевизор искам да помоля за последна консултация. Спрял съм се последно на SONY 75XE8596 и LG 75SJ955V. Благодаря на Христослав за последното сравнение, което поисках и моля отново да направи такава подробна съпоставка. Също така държа на неговото лично мнение кой телевизор би избрал. Ще се радвам и ще ми бъде полезно и други да споделят впечатления и да ми дадат напътствия, защото за мен това ще бъде една сериозна инвестиция и бих искал да направя най-правилния избор.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #2273

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    За над 2000лева до 2600 бих избрал Panasonic TX-50EX780E или SONY KD-49XE9005 Ultra HD LED. Кой от двата е по-добрият избор .
    Ще може ли да препоръчате модел или няколко варианта за същият размер до 2000 лева. Важно е.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,500
    #2274

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    rgr1000

    При така зададен въпрос - бих взел SONY 75XE8596
    Точно този диагонал не съм виждал в магазините , но мога да споделя от по-малките диагонали и прочетеното по ревютата

    Сони е по-добър
    - като качество на сглобка и материали
    - като контраст
    - пикова яркост
    - равномерност на екрана
    - градиенти
    - фабричните настройки
    - цветово пространство и цветови обем - с 3% повече
    - Image Retention - 0%
    - Motion Blur - размазване на картината при бързи движения
    - PWM
    - количество приложения в ОС

    LG е по-добър
    - има вертикално локално затъмняване
    - зрителен ъгъл - с 8° повече
    - баланс на бялото
    - 24p Playback
    - Input Lag
    - софтуерна поддръжка на Dolby Vision
    - качество на звука
    - операционна система и интерфейс
    - дистанционно

    Двата модела имат еднакво отражателни панели.

    Ако искаш по-качествена картина https://edigital.bg/led-televizori/l...viziya-p508019


    P.S.
    Открих отзив за LG 75SJ857
    http://www.avsforum.com/forum/166-lc...um.com20170927
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-09-17 в 16:46.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    146
    #2275

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,

    всичките телевизори вкъщи са избрани с ваша помощ за което благодаря!

    Дойде време да сменя добрия стар Panasonic P42G20 който е разположен в механата. Идеята ми да го "заменя" с по-голям диагонал околон 65 инча.

    Ползва се рядко и основно за гледане на някои от новите филми с дядото

    Разгледах на две на три какво се предлага по магазините, ни ви моля отново за мнението и предложенията ви.

    LCD TV PHILIPS UHD 65PUS6162 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ

    https://edigital.bg/led-televizori/t...ht-led-p518159 ( красив е Ambilight-а , но имали смисъл + 400-те лева спрямо по-горния модек)

    LCD TV - това е "без пари" ...

    Благодаря!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    84
    #2276

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, търся 43" 4К телевизор, с възможност да се ползва за Youtube, или примерно да се отвори някой новинарски сайт. Телевизията е от Mtel.
    Модели до около 1300 лева.
    Може да се хареса модел и да се изчака черния петък.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    18
    #2277

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    rgr1000
    На 55xe8596 рамката е леко паянтова и няма усещането за стабилност, другото Hristoslav го каза. LG не съм и гледал,но в магазина ми хареса повече от MU8002.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #2278

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    За такъв размер (65-75") IPS с edgeLED и вертикално "локално" затъмняване си е живо наказание ... , че и за по-малките размери ...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    76
    #2279

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Днес бях в техн... да разгледам двата модела за които исках по горе съвет - LG 55sj950 и SONY 55XE9005
    Взех си външен хард да пусна някой филм да видя какво ще стане и:
    Насочих се към сонито така и ми препоръчаха в магазина - интересно че въобще не откри външния хард, пробвахме 5 мин всякакви други опции така и не стана
    Реших , че харда нещо не бива и отидохме на друг телевизор SAMSUNG 49 MU7002 или 8002 нещо такова на него вънниятръгна но: ,единия филм въобще не го подкара, на другия тръгна но спря, изписа на третия че няма аудио кодеци, на четвъртия бе с такава размазана картина , че ми...
    Може и аз да съм каръка , и много вероятно е да не съм подбрал правилно филмите. Всикчи филми от харда съм ги гледал през компа на телевизор Филипс 32" 9 серия от 2007 година FHD и знам за какво ства въпрос. Дайте съвет какво да правя
    Искам нов телевизор

  18. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #2280

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от DENIFIRE Виж публикацията
    Днес бях в техн... да разгледам двата модела за които исках по горе съвет - LG 55sj950 и SONY 55XE9005
    Взех си външен хард да пусна някой филм да видя какво ще стане и:
    Насочих се към сонито така и ми препоръчаха в магазина - интересно че въобще не откри външния хард, пробвахме 5 мин всякакви други опции така и не стана
    Реших , че харда нещо не бива и отидохме на друг телевизор SAMSUNG 49 MU7002 или 8002 нещо такова на него вънниятръгна но: ,единия филм въобще не го подкара, на другия тръгна но спря, изписа на третия че няма аудио кодеци, на четвъртия бе с такава размазана картина , че ми...
    Може и аз да съм каръка , и много вероятно е да не съм подбрал правилно филмите. Всикчи филми от харда съм ги гледал през компа на телевизор Филипс 32" 9 серия от 2007 година FHD и знам за какво ства въпрос. Дайте съвет какво да правя
    Искам нов телевизор
    Много е възможно на Сонито да не му е ъпдейтвана системата,което няма как да стане в магазина...аз имах подобен проблем преди 2 години,когато взех моя телевизор..и след ъпдейт всичко заспа.Имам няколко хард диска от различни марки,някой са форматирани под различни файлови системи от другите,но телевизора ги чете без проблем....качи някой от филмите на флашка и пак отиди до магазина

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе