Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
714. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    658 92.16%
  • Качество на звука

    215 30.11%
  • Приемлива цена

    335 46.92%
  • Лесен за употреба

    126 17.65%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.84%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.93%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.19%
  • Последна технология

    117 16.39%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.67%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.57%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    281 39.36%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.05%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.23%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.31%
  • USB запис

    79 11.06%
  • Ultra HD TV

    225 31.51%
  • 3D съвместимост

    61 8.54%
  • Oled TV

    45 6.30%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 175 от 620 ПърваПърва ... 125165173174175176177185225 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,611 до 2,625 от общо 9299
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2611

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Е то както винаги - аз съм си наумил/да направя/да купя нещо ама да взема да питам за разнообразие ... пък накрая ще купя/направя както/каквото си бях наумил
    Грешен отговор!
    На мен не ми трябва телевизор с проблемна ОС. За тази цел си имам телефон.
    На мен ми трябва телевизор, който ще ползвам като телевизор, а няма да му броя пикселите и да гледам решетката.
    На мен ми трябва телевизор с добра динамика и цветопредаване, но не на хартия а в реално предаване.
    На мен ми трябва телевизор, който да изпълнява горните условия на добра цена. Цена като за боксониера за мен е неприемлива.
    Това, че някой ще даде 10к лв. щото еди кво си... - негов проблем.
    Това, че някой ще купи ТВ с бъгясала ОС - негов проблем.
    Затова и питах. Христослав ми отговори, за което съм му много благодарен. Линка му беше безценен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #2612

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от whitewizzard Виж публикацията

    Един човек от средната класа получава заплата от около 2200-2500 на месец.
    Къде тва,в Италия ли ?
    Straicar одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,585
    #2613

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от whitewizzard Виж публикацията
    Привет на всички

    Да се включа и аз в тази тема с едно трудно питане.
    Интересува ме конкретен модел (не държа на марката), БЕЗ Андроид, 100Hz панел (задължително), отлично черно, сравнително равномерна подсветка (тъй като идеална няма) и добро предаване на бързи сцени. Размерът да е от 43 до 49 инча. Цената: до 2200-2400 лв. Без значение годината на модела.
    Така,
    - не съм имал намерение да се заяждам ако така си възприел отговора ми - просто костататация
    - имаше конкретни изисквания, на които отговаря буквално само 1 модел (с +1" разлика) - всичко друго е различно от питането ти по 1 и повече показателя
    - няма лошо да вземеш това или друго ЛГ, но ще трябва сериозно да го тестваш точно за неща, които не искаше - DSE , лоша подсветка, справяне с бързи кадри ... за черното няма как да го получиш ... освен до някакви заблуждаващи нива, но с цената на подобни ..."ефекти" -


    Успех в избора!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #2614

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от whitewizzard Виж публикацията
    Грешен отговор!
    На мен не ми трябва телевизор с проблемна ОС. За тази цел си имам телефон.
    На мен ми трябва телевизор, който ще ползвам като телевизор, а няма да му броя пикселите и да гледам решетката.
    На мен ми трябва телевизор с добра динамика и цветопредаване, но не на хартия а в реално предаване.
    На мен ми трябва телевизор, който да изпълнява горните условия на добра цена. Цена като за боксониера за мен е неприемлива.
    Това, че някой ще даде 10к лв. щото еди кво си... - негов проблем.
    Това, че някой ще купи ТВ с бъгясала ОС - негов проблем.
    Затова и питах. Христослав ми отговори, за което съм му много благодарен. Линка му беше безценен.
    Като си вземеш желания от теб телевизор,пиши какъв е,та да знаем и ние кой е идеалния модел....
    Dante и VAVEL харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2615

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Къде тва,в Италия ли ?
    В България. Казах заплата за хора от средната класа, а не средна работна заплата.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Така,
    - не съм имал намерение да се заяждам ако така си възприел отговора ми - просто костататация
    - имаше конкретни изисквания, на които отговаря буквално само 1 модел (с +1" разлика) - всичко друго е различно от питането ти по 1 и повече показателя
    - няма лошо да вземеш това или друго ЛГ, но ще трябва сериозно да го тестваш точно за неща, които не искаше - DSE , лоша подсветка, справяне с бързи кадри ... за черното няма как да го получиш ... освен до някакви заблуждаващи нива, но с цената на подобни ..."ефекти" -


    Успех в избора!
    Не съм имал като цел заяждане. Обаче се втрещих от написаното от теб и Христослав. Не съм вярвал, че при толкова дребни изисквания ще се появи само един модел на един производител, при това с недоклатена ОС.
    Не знам накъде върви светът, но определено не е в правилната посока.
    Вместо да се проектират и произвеждат специализирани чипове... се прави някаква умряла процесорна платформа и всичко важно в нея се върши на софтуерно ниво, при това от сгрешени концептуално ОС като Андроид и неуспяла компания, лансираща крайно бъгав браузър от години наред.
    Вече се замислям дали изобщо си струва да похарча и 1 лев за такова скопено чудо или да похарча 500-600 за бъдещият ремонт на плазмата. Така или иначе матрицата има още към 40к часа живот.
    Направо ми става жал за хората които си харчат парите напразно.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,513
    #2616

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от whitewizzard Виж публикацията
    Обаче се втрещих от написаното от теб и Христослав. Не съм вярвал, че при толкова дребни изисквания ще се появи само един модел на един производител, при това с недоклатена ОС.
    Не знам накъде върви светът, но определено не е в правилната посока.
    Вместо да се проектират и произвеждат специализирани чипове... се прави някаква умряла процесорна платформа и всичко важно в нея се върши на софтуерно ниво, при това от сгрешени концептуално ОС като Андроид и неуспяла компания, лансираща крайно бъгав браузър от години наред.
    Хардуерно, един смартфон е по-мощен от един телевизор(без матрицата) - говорим за процесор(CPU), графична карта(GPU) и памет.
    След отказа на Firefox да продължи развитието на операционната система, Panasonic получиха правата и я преименуваха на My Home Screen 2.0. предполагам, че са поели и доразвитието и..
    Но ако това е проблемът за теб...нали имаш PC? Ползвай телевизора като монитор.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-11-17 в 19:12.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2617

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Хардуерно, един смартфон е по-мощен от един телевизор(без матрицата) - говорим за процесор(CPU), графична карта(GPU) и памет.
    След отказа на Firefox да продължи развитието на операционната система, Panasonic получиха правата и я преименуваха на My Home Screen 2.0. предполагам, че са поели и доразвитието и..
    Но ако това е проблемът за теб...нали имаш PC? Ползвай телевизора като монитор.
    Аз съм от старата генерация и ползвам нещата само и единствено по предназначение. Клещите не ги ползвам за чук или гаечен ключ, както и отвертката на ползвам за шило, секач и т.н.
    Може за в бъдеще да си спестяваш иронията към мен.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    66
    #2618

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    whitewizzard, кой браузър ползваш? Казваш, че си спрял с МФ след 1.5, което означава, че е било 2005 г. Тогава Хром нямаше.
    Освен това – опита ли новия МФ, т.нар. Куантум? Пълна зверщина, само Риборн на Опера може да му съперничи, но последният изостава откъм приложения и добавки. МФ е най-добрият браузър. Според мен.

    Относно тв – разбирам недоволството ти. Аз също си мисля, че някои техники изостават доста от други – тв, домашни уреди, автомобили. Половината модели 2017 не поддържат USB3.0 примерно. Пълен абсурд. А като се сетиш как чука някое китайче платката... Автомобилите все още ги продават със сидироми, а някои нямат климатици и ел. стъкла. На телевизорите, мисля си аз, им плащаш 3 неща – екран, маркетинг и R&D, другите неща са буквално стотинки/под 5% от общия разход.

    Клещите не ги ползвам за чук или гаечен ключ, както и отвертката на ползвам за шило, секач и т.н.
    Тука вече нещата не са добре...

    Драсни да кажеш с какво си се обзавел после!

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,513
    #2619

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    whitewizzard
    Чудесно - тогава ползвай телевизора като телевизор, както правя аз, а не като компютър...
    Забрави за OS, плюс и без това излишните екстри..

    За теб всички OS имат бъгове, но за това си има софтуерна поддръжка, която влиза в платената от теб цена.
    Реалната цена на един телевизор е само 50% от продажната. Всичко нагоре е транспорт, мита, данъци, печалба, софтуерна поддръжка и сервиз.


    Kako kupovati televizore? Donosimo smjernice koje će vam olakšati izbor – HD Televizija – HDTV eZine

    Gogle превод Hr to Bg
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-11-17 в 21:24.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2620

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Rehwaz Виж публикацията
    ...
    Опера 12 ползвам за браузър.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    whitewizzard
    Чудесно - тогава ползвай телевизора като телевизор, както правя аз, а не като компютър...
    Забрави за OS, плюс и без това излишните екстри..

    За теб всички OS имат бъгове, но за това си има софтуерна поддръжка, която влиза в платената от теб цена.
    Реалната цена на един телевизор е само 50% от продажната. Всичко нагоре е транспорт, мита, данъци, печалба, софтуерна поддръжка и сервиз.


    Kako kupovati televizore? Donosimo smjernice koje će vam olakšati izbor – HD Televizija – HDTV eZine

    Gogle превод Hr to Bg
    И аз това искам, Христослав - да ползвам телевизора като телевизор. Но, за съжаление това няма как да стане в днешно време. Защото днешните телевизори се сдобиха с ОС, браузъри, ютуб, фейссурат и една камара миризливи л@йна, които трябва да мириша без да имам желание за това.
    Миналият век, Сони беше Сони, НЕК беше НЕК, Телефункен, Льове, Тошиба и т.н. Когато се пояеи 1-ят тринитрон, Сони даваха 20 годишна писмена гаранция на кинескопа.
    Сега всичко се е превърнало в маркетинг, промиване на мозъци и производство на неграмотни работници с диплом, който могат да ползват за тоалетна хартия.
    А, в онова време, един 25 инчов Сони струваше почти 1500 долара - колкото една боксониера.

    Спирам, че вече рязко забих в спам-а, а и нервите ми се вдигнаха. От хиляда изложени боклука в магазина да не мога да си взема един що-годе прилично работещ телевизор. Еб@ти.
    tony34al одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #2621

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Направихте ми весела вечерта колега, Вашата май не е такава.Кой ви кара да ползвате всички тия л---на .Вече Ви препоръчаха да си ползвате ТВ само за телевизия- иптв или кабелна с операторски бокс и няма и да помиришете ОС , приложения или други бъгове на телевизора.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #2622

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Направихте ми весела вечерта колега, Вашата май не е такава.Кой ви кара да ползвате всички тия л---на .Вече Ви препоръчаха да си ползвате ТВ само за телевизия- иптв или кабелна с операторски бокс и няма и да помиришете ОС , приложения или други бъгове на телевизора.
    Айде, ако обичаш да не ми даваш наклон на оная работа! Ходи да въртиш мистрията на обекта, после иди в кварталната кръчма да обърнеш шише ефтинджос и лягай да спиш.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #2623

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Мислех си че това е форум за взаимопомощ.Модератора защо допуска магьосници с комплекси относно размер, доход и образование да изливат тук мъките си.
    Straicar одобрява това.

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2624

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Щото сигурно ще трябва половината форум да си почине

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    28
    #2625

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, много четене имаше и пак не съм си изяснил нещата. Вашата помощ ще е ценна за мен.
    Заглеждам се пo SONY 55 XE8505 и SAMSUNG 55MU7002 / 8002. Критерийте са: 1.Качествена картина и YouTube......всичко останало е по-маловажно.
    Филми ще гледам от РС най-вероятно, основно ще е за телевизия. Ползвам цифров приемник от кабелния оператор (за сега) след евентуална покупка вероятно ще се мине на карта, което вкарва в уравнението и удобно дистанционно. На стария ни Самсунг е ужасно и го ползваме за ON/OFF.
    На последните страници има доста изписано за проблеми, но повечето засягат операционни системи и вградени плеяри.
    При Сони ме блазни липсата на шим в модела заради детето и съпругата ми, която често се оплаква от изморени очи.
    За Самсунг относно работата.......ами не знам какво да мисля.
    Няма къде да ги видя в домашна обстановка, за да добия реална представа. Гледал съм в приятели модели на Сони но от по-ниските серии. Картината им ми се струва много смотана. В детската стая имаме Самсунг 32....450 - буквата не я помня, купуван преди 2-3 години. Картината е потресаваща,измити цветове и няма управия. Телевизора в хола е Самсунг 37B650 -стар и малък, но с по-добри цветове.
    Бюджета е около 2000. Моля за мненията ВИ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе