Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 316 от 620 ПърваПърва ... 266306314315316317318326366 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,726 до 4,740 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #4726

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Към сегашния момент цените на OLED се доближават до VA/FALD(ако не и по-ниски).XF 9005 е компромиса,за който бих се замислил,ако се притеснявах от някои недостатъци на OLED.Иначе като картина и цена B8(около 2500),няма конкуренция.Като гледам SONY -то там е даже по-скъпо.Не знам за каква цена се намира.Но,ако те притесняват тези потенциални слабости на OLED,май XF 9005 ми се струва единственна алтернатива.
    https://edigital.bg/led-televizori/l...-2018g-p573903
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p549123
    Sony-то го има за доста по-малко пари...

    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...5b-p402635871/

  2.  
     
  3. psi
    psi е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    8
    #4727

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Е, и аз искам да сменя стария телевизор с нещо наистина хубаво, но се оказва, че е проблема с избора е доста голям.
    На OLED TB- всичко е разкошно, но горят пиксели, отпечатва се прословутото лого на Нова телевизия и какво ли не, един колега обяснява, че ако мислиш просто да пуснеш телевизора и да го забравиш няма да стане... Така, че отпада, не искам да мисля какво да правя, че да не му се случи нещо.
    Така, че се отивам на LED.
    Sony KD-ххXF9005- върха на сладоледа, невероятна картина, но не всичко, което е желателно да върви като формат просто тръгва както да кажем при LG. За да върви всичко, колегите описват как трябва да вземеш това и онова, едва ли не е необходимо да опашеш стаята с кабели, модули, мишка, клавиатура за да се добереш накрая до разкошната картина.
    Важен е и ъгъла на гледане- мръдваш леко в страни и от невероятната картина нищо не остава, както колегата по-горе описва най е впечатлен от телевизор на Sony с IPS екран. Трудно дистанционно управление.
    Но върха е операционната система- почти навсякъде се описва как телевизора забива, как става трудно използваем, как за да превключиш от канал до канал чакаш 15сек. Как по време на тестовете се налагало да го изключват от контакта, защото увисвал и трябвало да се рестартира по няколко пъти, навсякъде се пише, че Андроида на Sony е повече от смешен и е свързан с доста отрицателни емоции...
    Изобщо може би си купуваш не телевизор, а един разкошен монитор и както пишат в един форум, после почваш да убеждаваш себе си и околните какъв хубав телевизор си купил. Може би за домашно кино телевизорите с Андроид стават, но да се прибереш в къщи и просто да разцъкаш каналите ... Да не говорим за излъчваните резолюции по кабелната- сигнала се разтяга прекалено много и най-вероятно ще дадеш 2000 и нагоре лева, за да гледаш телевизия с по-лошо качество от стария телевизор.

    LG xxSK9500PLA - най- добрият IPS телевизор на фирмата, картината трябва да се вижда добре от всякъде. Бърза, незабиваща и лесна за ползване операционна система. Невероятно дистанционно- на екрана на телевизора излиза курсор, който прави работата с менютата и браузъра повече от лесна. Всичко, което трябва да върви като формат върви безпроблемно. НО стигаме до локалното затъмнение- дори при този модел е зле, за по-ниските серии да не говорим. Пускаш филм и около главите на хората светещи ореоли, които се движат с тях, ако са двама става още по-тежко...При по-ниските серии- светеща ивица през екрана, хората решават проблема, като изобщо изключат локалното затъмнение, но тогава защо даваш пари за скъп телевизор- вместо черно ще имаш сиво... Освен това пак опираме до ежедневното гледане- пускаш кабелната със SD и едно голямо нищо. Но поне пишат, че звука е добър.

    За
    Samsung- дори и новата Q серия в долния си сегмент- 60 Hz, 8 битов цвят, трептене на екрана, изобщо действителността няма нищо общо с демо клипа в магазините..

    Philips- с Андроид, с по-слаб процесор от Sony ,страх ме е да си помисля там какво ще е....

    Опираме и до размера на екрана- навсякъде казват, вземи си 55 инчов и нагоре да усетиш добре картината.. 49 инчов в горната част на средния и горния сегмент почти няма, може би с изключение на Sony KD- 49XF9005.
    От 2 метра 4К на 55 сигурно ще е разкошно, даже ще е малък, но на 55 инча, SD от 2- 3 метра- както един колега пише "плаче ми се"... Не зная дали със Sony KD- 49XF9005 горе- долу ще се получи нещо, ако може да се преглътне преди това Андроида..

    И така, към колегите с опит- каква е действителността и какво да взема? Може ли да се съчетае по някакъв начин в един телевизор гледането на обикновена кабелна, с гледането на 4K филми или трябват два телевизора- нещо на 43 инча и по-малко, където гледаш кабелна и нещо за филми...




  4. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #4728

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Сам си се убедил че пълно щастие няма. Малко повече са те наплашили за андроид но няма нищо.
    Хората са го написали Best Mid Range.
    IPS с локална подсветка ореолите са силно забележими това няма как да се избегне.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk9500 - DSE е видим, както ШИМ, в сравнение с XF9005 доста изостава според мен.

    Ето и алтернатива https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/z9f. Но за много пари!

    Тук, ще се намерят хора да ти кажат че ОЛЕД не прогарят (Със сигурност не горят като пуканки в микровълнова ), но има мнения на хора с отпечатани логота най-вече на NOVA заради синьото лого.

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4729

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    За OLED и ''Нова'' точно писах в темата за OLED,щото там някой беше подхванал..Ако точно това лого може да се отпечата най -добре е да си припомним Лили Иванова и ''Без радио не мога''.
    Къде ти UHD тв(каквато е темата) къде ''Нова''(стара по-точно).Картините на Пикасо трудно ще и съперничат....Нещо като ''макарон в устата на Мона лиза''.

    Открил си ,че всеки тв. има недостатъци и си прав.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #4730

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от psi Виж публикацията
    .....
    За момента най-добро е Sony XF90 и Sony Z9F...

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #4731

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    За OLED и ''Нова'' точно писах в темата за OLED,щото там някой беше подхванал..Ако точно това лого може да се отпечата най -добре е да си припомним Лили Иванова и ''Без радио не мога''.
    Къде ти UHD тв(каквато е темата) къде ''Нова''(стара по-точно).Картините на Пикасо трудно ще и съперничат....Нещо като ''макарон в устата на Мона лиза''.

    Открил си ,че всеки тв. има недостатъци и си прав.
    И какво всички да бойкотират нова тв защото не се излъчва на FHD и логото и е кофти за ОЛЕД, това ли предлагаш?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4732

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не предлагам нищо.Аз такава тв-я не гледам(дори на 32'' 10 год. тв.) и не ме интересува дали е добре или кофти за OLED.Даже не знам къде се намира в списъка с канали.Но ако толкова държи да не му се отпечатва логото на Нова взема Z9F,както предлага колегата,да му е честито предварително.
    Аз съм с коментариите до тук,че да не натоварваме темата.Но да припомним,че е за UHD тв-ри.
    Този пост е редактиран от cable; 07-01-19 в 16:58.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #4733

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор


  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    124
    #4734

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    "И какво всички да бойкотират нова тв защото не се излъчва на FHD и логото и е кофти за ОЛЕД, това ли предлагаш?"

    Тази "телевизия" освен че технически е зле спрях да я гледам откакто направиха интервю(поканили в студиото, сутрешен блок) с някаква дето си беше снимала сливата(с извинение).
    Ей това не мога да го разбера купуваш си 4К ТВ за не знам си колко кинти и после гледаш телевизия с долнопробно качество(техническо).
    Sorry за спама.

  12. Novice Аватара на zfpuhi
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    София
    Мнения
    8
    #4735

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Привет,

    Не съм много запознат с телевизионната техника и срещам доста противоположни мнения за модели и марки включително мнение на един приятел който каза че има два телевизора един без процесор и един с процесор където този без процесор е по-голям клас и по-скъп но картината която изкарва била по-зле докато този с процесора картината му била чудесна, затова реших да се всключа в този форм и да по-прочета малко но от цялата информация и марки телевизори започна да ме боли главата честно казано :D . Спрял съм се на следните 3 модела за подарък до 1400-1500 лева:

    SHARP LC-60UI7652E 4K Ultra HD LED - не успях да го намерия наличен за тестване;
    SAMSUNG UE-55NU7172 4K Ultra HD LED - не успях да го намерия наличен за тестване;
    PHILIPS 55PUS7363 SMART UHD LED TV - намерих го за тестване, сложих флашка с 720p филм обаче картината беше скандална, имах чувството че телевизора се опитва да направи картината 3D и отделно беше размазано.

    Проверих качеството на даденият филм на няколко у-ва (РС и телевизора който имам в къщи) където картината си беше супер.
    Ако по-горните модели телевизори не са хубави моля да препоръчате друг модел който да е максимално 1500 лв.

    Благодаря много за отделеното време и съжалявам ако съм прекалено неук от към тези неща.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    124
    #4736

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Тая "супер 720p картина" на какъв размер екран и резолюция си я гледал?
    Щото дори на 40" UHD изглежда зле, а на 55+ да пускаш такива мазньочи е абсурдно.

  14.  
     
  15. Novice Аватара на zfpuhi
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    София
    Мнения
    8
    #4737

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hadean Виж публикацията
    Тая "супер 720p картина" на какъв размер екран и резолюция си я гледал?
    Щото дори на 40" UHD изглежда зле, а на 55+ да пускаш такива мазньочи е абсурдно.
    Търси се 40+ (55) инчов телевизор в случая и този на който бях тествал флашката в магазина беше 55' картината не беше хич добра, докато като я тествах в нас на моят 55' Samsung картината си излизаше добре.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    2
    #4738

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Привет на всички в този страхотен форум.Вероятно ви е писнало да ви питат едни и същи неща като цяло.но найстина съм много бос на тема телевизори и всичко ще ми е от полза.Искам да си закупя нов телевизор като цената която мога отделя е 1200лв за 49-50 инча макс.Машинката ще се ползва предимно за гледане на филми ,спорт и игри на playstation.Спрям съм на няколко модела,но съм пред голяма дилема всичко ми допадат много.Ще дам линк на въпросните телевизори и ще се радвам да ми дадете съвет и мнение..Благодаря ви много за отделеното време

    https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...D-49XF7077SAEP
    https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...%2049UK6470PLC
    https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...%2050PUS730312

  17. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #4739

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Бих взел този, другия е без Андроид.
    https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/16142
    ntool одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    2
    #4740

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Толкова ли е зле като цяло този Linux реално разликата е в операционната система.Иначе някакви преки наблюдения върху Philips...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе