Страница 211 от 570 ПърваПърва ... 161201209210211212213221261 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,151 до 3,165 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #3151

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    @Frost, Mерси много, и аз клоня към Sony.Предпочитам да поръчам от озон, там имам отстъпка и ще мога да вдигна бюджета.
    Колебая се само за размера 60 или 65.Ще се гледа от около 3 метра и 55 леко ми малее, но ме притеснява да не 65 да ми е много.За това по-скоро 60-ката.В темата беше писано при Sony да не се пада под XF85, а педлложението ти е 83.Това смяташ ли, че е минус?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #3152

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Хардуерно почти нямат разлика.

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #3153

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Sir John Виж публикацията
    @Frost, Mерси много, и аз клоня към Sony.Предпочитам да поръчам от озон, там имам отстъпка и ще мога да вдигна бюджета.
    Колебая се само за размера 60 или 65.Ще се гледа от около 3 метра и 55 леко ми малее, но ме притеснява да не 65 да ми е много.За това по-скоро 60-ката.В темата беше писано при Sony да не се пада под XF85, а педлложението ти е 83.Това смяташ ли, че е минус?

    Между 55" и 60" няма да усетиш почти никаква разлика,затова смело скачай на 65-цата....

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #3154

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Чак пък никаква, то тогава между 50' и 55' няма идавай на 60''

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    2
    #3155

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,
    опитвам се да избера телевизор за хола. Спрял съм се на 55" и бюджет максимум 3000лв.
    Изчетох много теми в този форум и съвсем се обърках
    Иска ми се телевизора да е хубав, не е задължително да е OLED, че и той нещо е със сериозни минуси.
    Гледам много филми през мрежата и по телевизията, игри не играя. Сега съм със Samsung и искам да сменя марката.
    В главата ми се въртят следните модели:


    1. Sony KD-55XF9005, гледах го и много ми хареса, но тук във форума за марката пишат неща, които не ми харесват. Нямало таймшифт и не може да се гледат филми с DTS (такива са повечето които гледам). Консултанта в Технополис беше категоричен, че няма такова нещо Може да се спират филми от телевизията на пауза, да се превъртат и да се записват на диск. Също нямало проблем с DTS. Или аз не съм разбрал какво сте писали или той не е наясно . Друго което ме притеснява е дали има някакви рестрикции за гледане или слушане на мултимедия. Преди време имах такъв телефон и той нито можеше да плейва пиратски филми нито да се рутне... абе мъка .


    2. LG OLED55B8PLA, също го гледах и не намирам разлика нито в черното, нито в ъгъла на виждане, нито в цветовете спрямо Сони-то. При него май няма особени проблеми.


    3. PANASONIC TX-55EZ950E, също OLED, но доколкото успях да прочета, софтуера му бил много куц. Образа ми хареса.


    4. Philips 55PUS8303 направо отпадна от класацията, още докато му гледах демото. При него имаше обръчи при преливащите цветове. Сигурен съм, че това е заради неграмотно направеното демо, но щом не могат да направят добро такова, не вярвам и с хардуера да са се справили добре.


    Ако Панасоника е наистина толкова зле, може би и той ще отпадне, остава борбата между 1 и 2.


    Помагайте, ако можете, всеки отговор ще ми е от полза

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #3156

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Консултанта в Технополис не те е излъгал за Sony KD-55XF9005, не го мисли а го взимай. За трета поредна година това е ТВ на годината, нещо не си разбрал докато си чел.
    meleager одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #3157

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Varie Виж публикацията
    Здравейте,
    опитвам се да избера телевизор за хола. Спрял съм се на 55" и бюджет максимум 3000лв.
    Изчетох много теми в този форум и съвсем се обърках
    Иска ми се телевизора да е хубав, не е задължително да е OLED, че и той нещо е със сериозни минуси.
    Гледам много филми през мрежата и по телевизията, игри не играя. Сега съм със Samsung и искам да сменя марката.
    В главата ми се въртят следните модели:


    1. Sony KD-55XF9005, гледах го и много ми хареса, но тук във форума за марката пишат неща, които не ми харесват. Нямало таймшифт и не може да се гледат филми с DTS (такива са повечето които гледам). Консултанта в Технополис беше категоричен, че няма такова нещо Може да се спират филми от телевизията на пауза, да се превъртат и да се записват на диск. Също нямало проблем с DTS. Или аз не съм разбрал какво сте писали или той не е наясно . Друго което ме притеснява е дали има някакви рестрикции за гледане или слушане на мултимедия. Преди време имах такъв телефон и той нито можеше да плейва пиратски филми нито да се рутне... абе мъка .


    2. LG OLED55B8PLA, също го гледах и не намирам разлика нито в черното, нито в ъгъла на виждане, нито в цветовете спрямо Сони-то. При него май няма особени проблеми.


    3. PANASONIC TX-55EZ950E, също OLED, но доколкото успях да прочета, софтуера му бил много куц. Образа ми хареса.


    4. Philips 55PUS8303 направо отпадна от класацията, още докато му гледах демото. При него имаше обръчи при преливащите цветове. Сигурен съм, че това е заради неграмотно направеното демо, но щом не могат да направят добро такова, не вярвам и с хардуера да са се справили добре.


    Ако Панасоника е наистина толкова зле, може би и той ще отпадне, остава борбата между 1 и 2.


    Помагайте, ако можете, всеки отговор ще ми е от полза

    Ако вярваш на всичко което пише по форумите,скоро няма да си купиш телевизор....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ntool Виж публикацията
    Чак пък никаква, то тогава между 50' и 55' няма идавай на 60''
    Вземи напиши нещо смислено накрая в този форум...престани да апострофираш другите,без да имаш никаква представа за глупостите които сътворяваш напоследък...
    Имам 46",имам 50",имам 55" и много добре знам каква е разликата между тях и 65"

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #3158

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Писал си че между 50 и 55 инча няма разлика после, аз съм писал глупости. Да напишеш м/у 49 и 50 инча, че не е видима разликата ОК оначе 5 инча ралика...
    Цитирай глупостите?


    Varie тук можеш да прочетеш за XF9005
    Цък

    Цък
    meleager одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #3159

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Между Sony 55" X9005F и LG OLED 55" B8 какво ше кажете ? Колко голям е риска от burn in при оледа ако се гледа много телевизия ими ли риск да се отпечата логото на тв програмата на екрана за постоянно ако всеки ден работи по над 10 часа и гаранцията покрива ли го ? въобще има ли смисъл от тоя олед?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #3160

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    При посочените часове не риск, а със сигурност ...

  13. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #3161

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Няма риск. Купувай спокойно. Моя OLED работи от обяд до 1ч. след полунощ и нямам burn in. Това от началото на лятото.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    2
    #3162

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Благодаря ntool, бях пропуснал тази тема.

    Добре, съветът ви е да се вземе Sony KD-55XF9005 пред LG OLED55B8PLA?

  16. Junior Member Аватара на Milen Berberov
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    65
    #3163

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Аз съм от няколко дни с него и засега съм доволен от Сонито ,въпреки че стария ме предаде според мен си вади най добра картина

    и вече работи доста по бързо Андроида ,на стария 50 инчов си беше мъка

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #3164

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Varie Виж публикацията
    Благодаря ntool, бях пропуснал тази тема.

    Добре, съветът ви е да се вземе Sony KD-55XF9005 пред LG OLED55B8PLA?
    всеки посъветвал те подобно нещо или е луд фен на LCD
    или го е яд че е предпочел LCD пред OLED и сега хейтва постоянно OLED

    в магазин разлика в черното може и да не си видял
    но в затъмнено помещение определено разлика има

    пък и все още може да се възползваш от промоцията на LG "5 години грижа за клиента"

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #3165

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Всеки си преценява OLED или LCD. Някой гледащи само филми и разнообразни предавания си купуват OLED и му се радват на всичко висококачествено което гледад. Хора гледащи Нова телевизия по 10 часа на ден едва ли ще бъдат посъветвани да си купят OLED. Освен ако бонуса на служитела в магазина не е доста по висок за сметка на OLED. Като да продадеш 2 годишен договор с 10 000 Мб интернет и смартфон на 80 годишен човек нямащ представа какво е интернет.

    Гаранцията не покрива отпечатани логота на канали...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе