Страница 1 от 25 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 370
Like Tree60Одобрявам

XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1

    XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    XF9005
    Calibration Settings
    На роден език с преводачката
    Настройки за калибриране
    На базата на тези настройки + Това , Оригинала мисля че е достатъчно да се постигне максимално качествената картина.
    Актуализация на фърмуерa

    Моите съвсем първи впечатления:
    Първото нещо което ми направи впечатление е звука, за мен това е ТВ с най-добрият звук който аз съм чувал така че огромен + от мен. Сега когато става дума за филми и музика без отделна аудио система няма как да станат нещата.

    Нещо което разбрах в последствие след покупката е възможността да се разменят краката му и по този начин да е необходимо много по-малко място върху това на което го поставяме, за мен това си е екстра и не знам защо никъде не се споменава. Сигурен съм че има хора които не са си го купили само заради това че нямат достатъчно място къде да го поставят. Това е голям минус за Сони, на видеото се вижда за какво става дума.


    Нещото което мен много ме разочарова (дори обмислях връщането на ТВ) е че в четирите ъгълчета на ТВ има много слабо затъмнение при определени цветове (бяло, синьо и зелено). Съвсем слабо е(едва ли щяха да го признаят за дефект) но дразни когато го знаеш, при шарена картина това няма как да се забележи. Мисля че когато използвах едноцветните снимки при настройката там това не се забелязваше. В последствие при включване на Автоматично локално затъмняване този кусур изчезна . Фактически Auto local dimming и X-tended Dynamic Rangе реално наистина оказват влияние в/у качеството на картината и според мен са си задължителни за употреба.

    Ами за няколко дена толкова от мен.
    svetlio1, ronnie72, milen_sf и 3 други харесват това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    1
    #2

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Пиши още нещо за това чудо.има ли втори тунер,тоест може ли да гледаш друг канал докато записваш.Ако си с Айфон има ли airplay?
    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    XF9005
    Calibration Settings
    На роден език с преводачката
    Настройки за калибриране
    На базата на тези настройки + Това , Оригинала мисля че е достатъчно да се постигне максимално качествената картина.
    Актуализация на фърмуерa

    Моите съвсем първи впечатления:
    Първото нещо което ми направи впечатление е звука, за мен това е ТВ с най-добрият звук който аз съм чувал така че огромен + от мен. Сега когато става дума за филми и музика без отделна аудио система няма как да станат нещата.

    Нещо което разбрах в последствие след покупката е възможността да се разменят краката му и по този начин да е необходимо много по-малко място върху това на което го поставяме, за мен това си е екстра и не знам защо никъде не се споменава. Сигурен съм че има хора които не са си го купили само заради това че нямат достатъчно място къде да го поставят. Това е голям минус за Сони, на видеото се вижда за какво става дума.


    Нещото което мен много ме разочарова (дори обмислях връщането на ТВ) е че в четирите ъгълчета на ТВ има много слабо затъмнение при определени цветове (бяло, синьо и зелено). Съвсем слабо е(едва ли щяха да го признаят за дефект) но дразни когато го знаеш, при шарена картина това няма как да се забележи. Мисля че когато използвах едноцветните снимки при настройката там това не се забелязваше. В последствие при включване на Автоматично локално затъмняване този кусур изчезна . Фактически Auto local dimming и X-tended Dynamic Rangе реално наистина оказват влияние в/у качеството на картината и според мен са си задължителни за употреба.

    Ами за няколко дена толкова от мен.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    85
    #3

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Истински AirPlay няма и няма и как да има, освен ако не е закачено Apple TV към телевизора.
    Клипове от youtube няма проблем да се възпроизвеждат през телевизора.
    SpotifyConnect също работи от айфон.

    Какво конкретно те интересува за еърплей? Ако е screen mirroring- то както писах няма как да работи.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #4

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Колко зони на затъмнение има 49'XF9005?
    За 55' са 48, за 65' са 60 зони.

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #5

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    За 49" не знам но за 55" из ревютата едни казват че са 48 а други че са 62, ама май никой не знае със сигурност. Предполагам че и за 49" са същите.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #6

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    48 са! но ме интересува на 49XF9005 колко са...
    Този пост е редактиран от ntool; 17-01-19 в 16:45.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    22
    #7

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    36 зони са на 49 инчовия.
    ntool одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #8

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Аз имам въпрос, защо като дам на инфо и картината е през хдми не показва дали е хдр и колко хертца е в момента?
    Защо на кабелната тв ми показва 25херца а на панасоник тв то ми от същия кабелен доставчик показва 50хертца?

    - - - - - - - - - -

    Здравейте, не мога да разбера аз ли правя нещо неправилно. Сега ще ти пратя снимки на картина с хдр и без. Ще пратя с вкл опция на хдр в конзолата и на тв и само на тв. При вкл на конзолота опцията, нещо не виждам да е оки картината. Без вкл опция на конзолата, а само задаване хдр10 на тв цветовете са супер силни чак не се виждат лицата на играчите.
    Снимка 1 вкл хдр само на тв
    https://i.imgur.com/wkCX0bX.jpg
    Снимка 2 и 3 вкл хдр на тв и на конзолата
    https://i.imgur.com/1ChGLXi.jpg
    https://i.imgur.com/ysYaPZA.jpg
    Снимка 4 изключен хдр
    https://i.imgur.com/hchR8ix.jpg

    - - - - - - - - - -

    Ето как картината преминава от sdr към hdr
    https://youtu.be/BOHs0wEELrQ

    - - - - - - - - - -

    Някои може ли да каже как е при него като пусне пс 4про на хдр?
    Този пост е редактиран от Nikito82; 19-01-19 в 14:19.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #9

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим


  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    30
    #10

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Напоследък пазарувам за ТВ. И се отказах от Самсунгите.
    За сега изборът ми е 65 инчови Sony XF9005 и X850E. Единият се намира за около 3100-3150лв, а другият за около 2300лв. Ако има останали бройки.
    Тук гледам разни сравнения:
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.2
    https://www.displayspecifications.co...ison/68e79cf96

    Сега, XE85xx се оказва много по-читав от XF85xx.
    XF e с контраст около 1000, а XE е с контраст 5000.
    При това положение, най-значимата разлика между XE85xx и XF90xx остава Local Dimming-a. Всички други разлики са пренебрежими.
    Има го моментът, че XF90 го видях на живо и наистина е уникален. Буквално ти спира дъха.
    Техномаркета са го сложили до OLED-ите на Sony и честно казано, май не се вижда видима разлика в образа.

    Не бих купил XE85, без да съм го видял и без да съм сигурен, че не намирам видима разлика. Парите ще ги прежаля. Въпросът е, ако са излишни, да ги спестя. Друго, харесва ми централната стойка на XE, вместо разтворените крака на XF. Ще ми трябва 2 метра маса, за да го разположа.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #11

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Краката може да ги обърнеш на обратно и така ще го събереш на по - малка маса.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    30
    #12

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Е, това беше написано 2 поста по-нагоре. Че и снимка има.
    Но точно в моя случай, вместо 1 масичка от икея (по 50см квадратна), ще трябва да ползвам 2 масички. И се разваля естетиката.
    Ще го прежаля, а и при 1ва възможност ще го окача. Въпросът е, че точно където е ТВ има комин в стената.
    Също, и мисля да си направя секция по размер. Още не съм измислил как ѝ направя дизайна. И как ще разположа телевизора по нея, съчетано с окачването, а и комина. Мисля да има и стъкла тук - там.

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #13

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Ако финансите позволяват XF9005 просто не го мисли . Казвам го като собственик и на двата модела, не че XE85 е лош ТВ напротив ама ..... Ако ще гледаш филми с HDR на XE85 фактически това му е слабата страна и там разликата е огромна. Абе когато говорим за сигнал с максимално качество XF90 във всяко отношение бие XE85, когато говорим за телевизия от нашите родни оператори все тая че дори и по-малък ТВ по-добре.
    Аз на моя съм му обърнал краката че дори и заради цялата ми система си направих нова DIY ТВ маса или там както я наричат.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    30
    #14

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Телезивия не пускам често.
    Виж, тъкмо взех Geforce 1070, a след година си мисля да ида на 2080.
    Т.е. 4к игрички, томб райдър и тн.
    Чувам, че и при игрите вече има HDR.

    Плюс това, филмчета от торенти. Четох някакви драми, със засичане, но ако ги пускам от 1070ката, тя е с хардуерно декодиране на 4к, надявам се да са гладки.

    Ако е така, както казваш, нещата отиват към XF900

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    68
    #15

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Аз съм с 55XE8505, бях тръгнал да купувам 55XE9005, но къде ми трябваше да ги сравнявам в магазинни условия не знам и накрая се прибрах с 8-ма серия. Братовчеда взе 55XE9005, та от сравненията в домашни условия мога да кажа, че определено 9-та серия си заслужава повечето пари. Локалното затъмняване си е голям плюс, особено реализираното в модела на Sony. Отделно при XE85 има риск бройката да е с неравномерна подсветка.

    п.п. Имам го от почти година и още ме е яд, че не взех XE90.
    ntool одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 25 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хубав бойлер 500-600 лв
    От ilhanbg във форум Бяла техника
    Отговори: 30
    Последно: 27-01-17, 00:12
  2. хубав нож
    От ops5 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 47
    Последно: 09-03-15, 22:36
  3. Хубав 40'-42' LCD TV до 1000 лв.?
    От soon във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-11, 15:39
  4. Нов хубав GSM до 50 лв.?
    От soon във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 11-08-11, 23:47
  5. Хубав хотел
    От mike_bg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 05-09-04, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе