Страница 285 от 571 ПърваПърва ... 235275283284285286287295335 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,261 до 4,275 от общо 8559
Like Tree2137Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #4261

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията

    Две години не ти омръзнаха да плюеш по OLED луд умора няма..
    Нещо си се объркал, нямам нищо против ОЛЕД.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4262

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    @hanibal това на снимката равномерно ли се води [emoji23]
    Пичове, нямам против ползвайте си каквото искате. Ама не убеждавайте в своята истина останалите. Щом се правят и продават все още LED телевизори, значи има защо.
    А цените не са баш същите. За 55 инча може да са подобни, ама аз взех 65" XG9505 за 2600, същият размер C9 e 4200 лв. И за 4200 да му треперя.... Не че не мога, ама не искам.
    Това, което казвам е, че ОЛЕД не е перфектна технология, макар вие да я изкарвате такава. Има си очевидните предимства, но си има и недостатъци.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    stoyanow одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4263
    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    @hanibal това на снимката равномерно ли се води [emoji23]
    Пичове, нямам против ползвайте си каквото искате. Ама не убеждавайте в своята истина останалите. Щом се правят и продават все още LED телевизори, значи има защо.
    А цените не са баш същите. За 55 инча може да са подобни, ама аз взех 65" XG9505 за 2600, същият размер C9 e 4200 лв. И за 4200 да му треперя.... Не че не мога, ама не искам.
    Това, което казвам е, че ОЛЕД не е перфектна технология, макар вие да я изкарвате такава. Има си очевидните предимства, но си има и недостатъци.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Нали се сещаш че това е снимка с обикновен телефон.И да равномерна си е и знам какво виждат очите ми.Ако искаш за сравнение да ти снимам IPS и VA да видиш как са.
    Ми да, прав си няма смисъл да му трепериш...ще вземеш уплах да получиш.Всеки сам си преценява.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4264

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Абе сега пак го видях, че бях на плажа преди малко. Дано в действителност е по-добре, че това никак не изглежда ок. И не се заяждам. Съвсем не. Но съм имал Galaxy S2 и Galaxy S3. Там беше ей така като на снимката и това ме побъркваше. Купих S8 и имаше зелен оттенък в едната част на екрана. Незабележим за обикновен ползвател. След седмица го дадох на жената и си купих чисто нов, не можах да го издържа. Новият беше много по-добре. След 2 години имах burn-in на лентата на вайбър за писане. Тогава беше бяла. Сега Ноута е наистина с перфектен екран.
    Както казват - избираш си това, което те дразни най-малко. И пак казвам - не съм на принципа моето е най-хубаво. Преди три седмици купих телевизора и имах две седмици да го върна. Блуминга дразни. Даже като е изключен локал диминга ме дразни, нищо, че в реална употреба не се вижда, защото никой не гледа такъв телевизор без включен local dimming. Обаче оледчето би ме дразнило повече. И все ще гледам какво гледам и какво гледа детето заради burn-in.

    Искам като някой чете да знае какви са недостатъците на едното и на другото. Четох даже за един дето е дал 13к долара за LG в САЩ и екранът е бил леж. И няма оправия със съпорта на LG. Така били... Технологията такава.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4265
    Ми да всеки сам трябва да си прецени. Но малко тези,хипотетични изказвания едва ли ще помогнат много на някой. Затова и пускам шотове хората да видят.Ето и два на OLED и IPS с Директ лед.Ми на IPS бялото не е толкова равномерно и се виждат и сенките в ъглите, и под ъгъл лееко DSE.Но незнам честно какво е бяло за теб.Пък може и някой скрийншот да пуснеш. А и стелефон си зависи как го фокусира и има разлика в снимките.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4266

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    И двете снимки са супер преекспонирани, то светлината се разлива навсякъде. Какво следва да видим подобни снимки?
    Ще пусна и аз снимки, не скрийншотове, защото това е друго. Само да се върна в София.
    Нищо хипотетично няма. Има форуми, има тонове информация, всеки може да чете.

    Между другото на първата ти снимка се вижда колко неравномерно ти е бялото. Долу, вдясно е най-зле. Снимката не е толкова преекспонирана и си личи добре. Ако телефонът/апаратът ти имат ръчен режим, трябва да нагласиш скорост на затвор и бленда така, че да няма такова преекспониране. ISO 100.
    Ама майната му, важното е ти да си доволен с твоя избор

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от style34; 26-06-20 в 19:16.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #4267

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Недей сравнява дисплей на Самсунг за телефон с тези на ЛГ за телевизори! Като си се прецакал с такъв телефон преди години, не означава че трябва да плюеш технологията.
    Аз ползвам OLED Sony (първото) от 1.6.2018 и от тогава се ползва по 14 часа на ден и като фонов звук, включително. Никакви проблеми нямам!
    А на някои сериали по BTV Action HD си умирам от кеф. Съмнява ме че са с 10 битова цветова палитра. LCD чакам от 2000г. да го спрът като технология, както всеки технически грамотен човек!
    Дапитамнещо одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4268

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Чел недочел..... Чакай си, няма лошо. И аз чакам да има нещо завършено като продукт, не да съм бета тестер.

    2 години го ползваш и нямаш проблем?? Уауууу впечатлен съм [emoji23][emoji23][emoji23]

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4269

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Малее каква неравномерност??Пак ти повтарям че със снимки от телефон трудно ще разбереш,но представата е ясна .Те хората по професионалните ревюта предупреждават , че има различия от действителното положение. Последен опит.20200626_195215.jpg20200626_195137.jpg
    Този пост е редактиран от hanibal; 26-06-20 в 20:20.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4270

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Добре, добре, идеален е. Перфектен, съвършен. Аз завиждам, не разбирам, не съм виждал на живо, name it.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #4271

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Струва ми се, че спорът е напълно безмислен. Последните години, 90 % от всички ел. уреди работят безпроблемно малко над срока на гаранцията си. След това започват дефекти и изгорели елементи, не ефективни за ремонт. За какво да внимавам с Олед технологията? Може и да прегори след 3-4 години, но какъв е процентът дефектирали ЛСД телевизори в този експлоатационен период? Всичко е направено да си "издържи" гаранцията. Ако човек може да си позволи едни пари повече за Олед, нека му се радва. Радвайте се на това, което може да си позволите, но бъдете с идеята, че след няколко години следва подмяна на уреда.
    Този пост е редактиран от dnedkov; 26-06-20 в 22:19.

  14.  
     
  15. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    427
    #4272

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Недей сравнява дисплей на Самсунг за телефон с тези на ЛГ за телевизори! Като си се прецакал с такъв телефон преди години, не означава че трябва да плюеш технологията.
    Аз ползвам OLED Sony (първото) от 1.6.2018 и от тогава се ползва по 14 часа на ден и като фонов звук, включително. Никакви проблеми нямам!
    А на някои сериали по BTV Action HD си умирам от кеф. Съмнява ме че са с 10 битова цветова палитра. LCD чакам от 2000г. да го спрът като технология, както всеки технически грамотен човек!
    Скоро няма да ги спрАт... Трето лице, множествено число...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    style34 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #4273

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    През 80-те се пишеше спрЪт. Стил номер 34, ни са прави на отворен. Експлоатацията е зверска и нямам отпечатаци. Само две години, ама по 14 часа работи, често по много часове на един канал.
    Де си тръгнал с вятърни мелници да се бориш...

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4274

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ама с прът или без прът е било през 80-те [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
    Ще се правя на каквото си искам иначе. С нищо не се боря. Недодялана технология. Точка. Вкъщи нямам техника, която се е развалила точно след гаранцията. И много години след това. Освен една ютия. Хайде стига глупости.
    Най-мразя някой да ми обяснява какво аз трябва да ползвам. И да - мога да си позволя ОЛЕД телевизор, най-малкото дадох 2600, а даже бях приготвил и 3000, просто го намалиха последния момент. Така че тия глупости не важат в случая. Той телефонът ми е 2к....

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4275

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Добре, добре, идеален е. Перфектен, съвършен. Аз завиждам, не разбирам, не съм виждал на живо, name it.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Ей, много мъка има на тоя свят.Даже не знам как спиш и, не го мислиш и тоя Ноут.Кат се прибереш , да минеш и куршум да ти леят. Ма то до човек, аз примерно 2600лв. пари за 65" к - - - Ф , некакси ми се не дават. Да го ползваш със здраве следващите 10г. ,и да не го мислиш.
    Дапитамнещо одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе