Страница 309 от 570 ПърваПърва ... 259299307308309310311319359 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,621 до 4,635 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #4621

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    На практика това е добре.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    18
    #4622

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,
    Моля за съвет за избор на тв: 65-75", за телевизия, филми, YouTube и Netflix (евентуално) . Игри няма да се играят. Дистанция от която ще се гледа е около 4 м, не повече от 2 часа дневно. Бюджетът е около 3500 лв.,може и отгоре, ако си заслужава конкретен модел. Тъй като понякога тв-то остава на пауза на някой канал за по 20на мин, изключвам OLED вариантите заради Burn in. На първо място от критериите ми за избор на телевизор е качеството на картината. Нямам особени претенции за ОС, нито качество на звука (най вероятно ще взема и някаква озвучителна система или поне приличен саундбар). Разбира се всички останали екстри са в плюс.
    Насочил съм се към долните модели, но приемам и други предложения [emoji846]
    - TCL 65C715 (в момента е на много примамлива цена в един от онлайн магазините )
    - Samsung QE65Q90TATXXH (плюс е че няма ШИМ)
    - TCL 75C815 (видях че има и 65" вариант, но не го намерих никъде по родните магазини, физически и онлайн)
    - Philips 65PUS9435/12
    - Sony 65XH9505

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    23
    #4623

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,

    В близките седмици смятам да купя на родителите си нов телевизор като бюджетът е до около 1000-1100 лв., а размерът ще е някъде в промеждутъка 43''-50''. Понеже телевизорът ще заеме мястото на един 10-годишен Philips, който се намира на шкаф между холовата гарнитура и кухненската маса и който има стабилна основа, с която лесно може да се завърта тук към едната, ту към другата част на стаята, не знам дали вариантът с крачета няма да е леко проблемен.

    Засега съм се спрял на тези три варианта, но понеже не разбирам много-много, може ли да кажете кой споре Вас към кой да наклоня везната или пък дали има нещо по-добро за този бюджет:

    - Philips 50PUS8545/12, 50";
    - LG 50NANO793NE, 43'';
    - LG 43UN81003LB, 43";

    Благодаря!

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #4624

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Tsekov
    Добре си се ориентирал
    - Samsung QE65Q90TATXXH (има ШИМ но с висока честота и поради това не се забелязва)
    - TCL 75C815 (65" вариант го няма вече близо 2 месеца, което ме накланя на мисълта, че има някакъв проблем заради който е спряно производството)
    - Sony 65XH9505
    Без ШИМ
    https://www.rtings.com/tv/tests/moti...omparison_5804



    varum
    Philips 50PUS8545/12, 50"; - този е с въртяща се стойка +/- 15 градуса

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #4625

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Много теми са налични, така че и тук ще пусна пост:
    Много се чудя дали да не сменя вярната, но вече доста стара и малка 40-ка Тошиба (бяха си още японски Тошиба, когато я купувах) с нещо ново. Тошибата си работи идеално и без грешка, но вече ми се иска нещо по-голямо. Гледа се от 1.5-2м. Не ме интересува нищо от смарт частта - използвам НТРС от години за филми и сериали. Съответно не ме интересуват възможности за видео и аудио формати. От ТВ частта гледам само спорт (всякакъв) от местна кабелна ТВ, която е със СТБ без особени възможности. Звукът е чрез ресийвър и колони. Имам сякаш предпочитание към VA панели. Гледа се винаги на лампа. Нямам желание да дам сума над 1200лв. Колкото по-малко, толкова по-добре. Ако е до качество, трябва да ида на вариант ОЛЕД (гледал съм в приятели и С9 и СХ и много ми харесаха) и там е друга цената. Може би по-нататък ще е такъв. Сега имам други харчове - ще трябва да сменявам и стария газов котел с нов.
    Жената си купи, когато ме напусна за нейния си апартамент LG 43UN7300 серия и не беше зле. За това загледах LG и аз. Например LG 50UN74003LB в displayspecifications го дават, че е с VA панел, а 55UN74003LB - IPS. 50UN74003LB в момента е на цена 750лв. в един известен сайт. В Технополис е 950лв., LG 55UN74003LB е 1050лв.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #4626

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    VanDan

    Привет
    Разбирам, че единственият що годе качествен сигнал получаваш само от компа. Пробвай, да разкараш STB на кабелният ти оператор и да си вземеш модул с карта. По този начин ще получиш значително подобрение в картината и функционалноста в настройките за картина на телевизора.

    Да - в 50"-ите версии на моделите на LG, се изпозват бюджетни матрици на тайванската AUO (Acer). Но тези матрици не блестят с голям контраст - около 2500-3000:1.
    Сериите на LG - UN70 / 71/ 73 / 74 / 80 / 81 са базирани на един хардуер - Main board и 50hz, но с различен пакет активирани фукции, а външните разлики са само в цвета и стойката. Прилични бюджетни модели с добра видеобработка за класа си.
    https://www.lcd-compare.com/index.ph...50UN80006LC=on

    други модели с VA, които влизат в бюджета ти - от 49 до 58"
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...05-p569846925/
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/15707
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...0e-p562978374/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...0e-p562978350/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...96-p462098238/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...02-p545011170/

    Линкове към ревюта за тези модели, може да намериш във вторите постове на темите за съответната марка
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-11-20 в 13:08.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #4627

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    65-цата Q70T която си бях харесал беше на промоция само 1 ден и се изчерпа, то и на тая Цена 1700лв. май си се очакваше. Оставям го на изчакване ТВ засега и около нова година ще гледам нещо ако изпадне под 2000 добро. Или пак ако има Q70T, или Hisense U8QF или някое сони XH90 ако има до 2000 максимум

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #4628

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Като се замисля и IPS матрица за 55 инча няма да е проблем, при условие че не гледам на тъмно, а винаги на лампа. Ясно ми е, че при т.н. бюджетни модели няма много какво да се избира, но пак се чудя. Може и да чакам догодина за Олед, ако сегашния ми ТВ не сдаде багажа.
    Сега загледах тези:
    Hisense 55" U8QF - за 1479лв.
    Hisense 55" U7QF - за 1114лв.
    Този пост е редактиран от VanDan; 16-11-20 в 16:23.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #4629

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    VanDan
    Двата са с VA - виж втори пост от темата за Хайсенс.

    Относно LG
    http://hdtelevizija.com/wp-content/u..._2020_v1.0.pdf

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #4630

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Аз също се оглеждам за Hisense само че 65 инчовия U8QF. Става ли за игри, че в един друг форум ми казаха за игри ако е да го забрава Хайсенс ? Замислям се и дали да не дигна бюджета до 2хил. лв за някой Самсунг или Сони. ЛГ също е вариянт, но ми се иска да пробвам ВА матрица. В момента съм с LG 43UH668V и е перфектен, та незнам дали ще хвана разлика между ТВ за 2к и тв за 1100-1200лв. Също така кога е най-добрия момент за покупка ? В новото жилище се нанасям Януари и мога да изчакам дотогава ако ще са по ниски цените от в момента.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #4631

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    marto7
    Не съм геймър..така че имай едно наум докато четеш (дай линк към форума с мнението, че не става)
    Поради доброто управление на движението, съчетано с ниското закъснение от ~ 15ms , играта на Hisense U8QF, трябва да е забавна. Бързо обаче става ясно, че игрите не са любимата му дисциплина(май няма режим Game mode...). Той няма интерфейс HDMI 2.1 и няма функции, които обикновено са свързани с HDMI 2.1. Не са налице функции като ALLM и VRR.
    Така че, ако търсиш телевизор за следващото поколение конзоли Xbox Series X и Playstation 5, разбира се, трябва да вземеш това предвид, тъй като интерфейсът HDMI 2.1 е изключително важен тук. Но ако искаш да го получиш за твоя Playstation 4 или Xbox One X, това е добър продукт.

    В последният пост от темата за LG, съм направил таблица с поставените матрици в различните размери и серии.

    Останаха два момента за изгодно пазаруване - промоциите на черен петък и коледа. След нова година много от добрите модели ще са свършили или ще са останали основно мостри.

    Ако ти се дават 2000 лева - Sony XH90

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #4632

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Щом така стоят нещата
    Здравейте!!!

    Не веднъж сте ми помагали при покупка на телевизор за което отново БЛАГОДАРЯ. Налага ми се пореден избор и търся помощ.

    Търси се бюджетен телевизор за възрастни хора над 70 год. Диагонал около 50' и да се хваща цифрова ефирна телевизия. Какво ви е мнението за Toshiba 49U2963DG UHD SMART LED ???

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #4633

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    marto7
    Не съм геймър..така че имай едно наум докато четеш (дай линк към форума с мнението, че не става)
    Поради доброто управление на движението, съчетано с ниското закъснение от ~ 15ms , играта на Hisense U8QF, трябва да е забавна. Бързо обаче става ясно, че игрите не са любимата му дисциплина(май няма режим Game mode...). Той няма интерфейс HDMI 2.1 и няма функции, които обикновено са свързани с HDMI 2.1. Не са налице функции като ALLM и VRR.
    Така че, ако търсиш телевизор за следващото поколение конзоли Xbox Series X и Playstation 5, разбира се, трябва да вземеш това предвид, тъй като интерфейсът HDMI 2.1 е изключително важен тук. Но ако искаш да го получиш за твоя Playstation 4 или Xbox One X, това е добър продукт.

    В последният пост от темата за LG, съм направил таблица с поставените матрици в различните размери и серии.

    Останаха два момента за изгодно пазаруване - промоциите на черен петък и коледа. След нова година много от добрите модели ще са свършили или ще са останали основно мостри.

    Ако ти се дават 2000 лева - Sony XH90
    Къде има XH90 за 2000лв 65 инчов ? И заслужава ли си наистина спрямо моделите по 1300-1400лв ? Каква ще бъде разликата спрямо примерно Samsung TU85 ? Също така дали наистина е толкова наложителен ХДМИ 2.1 ? Немога да намеря темата, но мисля че беше в този форум и в нея се казваше че не е наистина задължителен 2.1 порта, но незнам.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #4634

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    polki
    Нямам добро мнение за марките на турската Vestel, но като се има в предвид, че в този бюджет няма да намериш нещо, кой знае колко различно, по-добро и без ОС - става.
    виж и този
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...la-p408224959/


    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията
    Къде има XH90 за 2000лв 65 инчов ?
    И заслужава ли си наистина спрямо моделите по 1300-1400лв ?
    Каква ще бъде разликата спрямо примерно Samsung TU85 ?
    Също така дали наистина е толкова наложителен ХДМИ 2.1 ? Немога да намеря темата, но мисля че беше в този форум и в нея се казваше че не е наистина задължителен 2.1 порта, но незнам.
    Следи цената за коледа...
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...6b-p551455281/
    За мен си заслужава разликата.
    При Семсун картината е с пастелни цветове(леко бледи), видимо по-нисък контраст.
    Важен е само ако ще вземаш нова конзола - иначе не.

    по-евтин вариант сега
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...qf-p549369486/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-11-20 в 22:41.
    polki одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #4635

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    @hristoslav2 рано или късно ще се стигне до новата конзола 100%. Даже може би почти веднага след пускането я взимам. Игра играя само 1 - Фифа, но от едно десетина години насам не пропускам издание. Коя повече, коя по-малко но си я цъкам. Като ако забележа някаква разлика спрямо по-слаб модел ще е със сигурност на играта. На филми и ТВ, почти сигурно разлика няма да вида, ако не съм чел преди това за нещо определено и не го търся. Както не забелязах черното, че не наистина черно на сегашния LG IPS , преди да прочета за него и не го загледам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе