Страница 350 от 568 ПърваПърва ... 300340348349350351352360400 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,236 до 5,250 от общо 8508
Like Tree2121Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    6
    #5236

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Благодаря за скоростните включвания от всички!
    След като изчетох доста ревюта, LG-то, което предложихте- B1, ми изглежда много добре.
    Ще се разходя до някой магазин да го погледна и най-вероятно ще се насоча към него с emag офертата.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    27
    #5237

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, ще бъда благодарен да получа компетентно мнение относно моята дилема.

    Накратко… купувам ТВ веднъж на 5 години. В момента съм с нисък клас Samsung 43”, от който между другото съм доволен като картина, но го изпращам към друг апартамент и бих искал да надградя както размера, така и качеството.

    Избрал съм размера – 55”

    Избрал съм панела – LED (Аргументи – светъл хол с южни прозорци от под до таван и от стена до стена. Светлината идва отстрани на ТВ. Гледа се: Спорт – 40%, ТВ предавания и новини – 40%, Филми – 20%. Приемник - оптика на Виваком, гледам само НD канали. Съотношението на гледането на ТВ тъмна:светла част на денонощието е 70:30 за тъмната. Понякога ТВ работи на една и съща програма в продължение на часове. Тук е момента някой да ме обори за ОLED.

    Аудио характеристиките на ТВ не ме интересуват, изкарвам звук през външно озвучавене.

    От прочетеното набързо във форума до тук (нямам много свободно време) съм се спрял на:

    1. Sony XR55X93J
    2. Samsung QE55QN90A

    И ако hristoslav2 или други ме убедят:

    3. LG OLED55C1

    По съответните предложения за мнение си личи, че съм склонен да дам до 2000, макс 2400лв за 55 инчов ТВ.
    Благодаря на отзовалите се. Ще се радвам тази дискусия да бъде полезна и на други.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-09-21 в 18:02.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #5238

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    morten
    По ред причини не си за OLED - светло помещение, една и съща програма по цял ден, външен приемник.

    Sony серии X90J/X93J са преки наследници на миналогодишната серия XH90
    Инженерите така и не решика няколко проблема
    - засветяване на черните ленти при гледане на филми с такива
    - заради малкият брой клъстери на подсветката(под 30 при 55") се забелязва blooming(цъфтеж)
    - леко затъмняване в ъглите
    Общо взето добър телевизор, но..ако ще гледаш HDR филми, се насочи към друг модел(ако ползваш пердета или щори - OLED).

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    27
    #5239

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    morten
    Общо взето добър телевизор, но..ако ще гледаш HDR филми, се насочи към друг модел.
    Благодаря за мнението.
    Няма да гледам HDR филми. Гледам основно спорт, разни тв предавания и HD филми от кабела.
    Странно, че посочих два от най-препоръчваните телевизори тук, за размера си са и едни от най-скъпите, а ти изброяваш редица недостатъци и казваш "общо взето добър".
    Нямам никакви сантименти към определена марка. С радост ще чуя препоръка за друг, а ако мога да мина и по-тънко ще е чудесно.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5240

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Смятай другите колко са по-зле - взимай Сони-то , че сега е и на добра цена - до полунощ може да ти излезе под 2000лв.
    https://www.emag.bg/televizor-sony-5...ref=fam#138-cm

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    27
    #5241

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    взимай Сони-то , че сега е и на добра цена - до полунощ може да ти излезе под 2000лв.
    То да не е вързано с биткойна, че ще пада така

    Няма да казвам от какво разстояние ще се гледа, че тогава ще ме почнете сериозно

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5242

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Има 10% отстъпка в момента, която изтича днес - ти си решаваш , но на тоя етап модела си е оптимален като цена/качество при LCD-тата.
    Според изискванията не си много за ОЛЕД, а наличностите от 55HX95 май са изчерпани ...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,571
    #5243

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Ако не му е спешно, може да изчака ноемврийските намаления. Някой не хвалеше ли бюджетарките Hisense
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-09-21 в 18:50.

  11. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #5244

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Получих Sony A90j 65 инча. За съжаление и при мен до някаква степен е наличен проблемът с червения оттенък на тъмно сив фон между 10-40%, най много се забелязва. Панелът е добър ако изключим това. Като цяло по никакъв начин не пречи на съдържанието и ако не го търсиш в сивите фонове не можеш да забележиш, че има проблем. Какво е вашето мнение да го връщам ли? Или след като не ми пречи на филмите да не му обръщам внимание?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,571
    #5245

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Това с биенете на червено е запазена марка на Слони още от ерата на кинескопите. Сега и при съвременните им сбиртоци. Снимките от фотоапарати им също червеният, както и тези на oтживялата Xperia мобилна серия.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    39
    #5246

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Моля за мнение за тези два модела
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...FA-LED/p/17073
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/17071
    Да рискувам ли да си купя един от тях?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-09-21 в 18:52.

  14.  
     
  15. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #5247

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от a.iliev Виж публикацията
    Получих Sony A90j 65 инча. За съжаление и при мен до някаква степен е наличен проблемът с червения оттенък на тъмно сив фон между 10-40%, най много се забелязва. Панелът е добър ако изключим това. Като цяло по никакъв начин не пречи на съдържанието и ако не го търсиш в сивите фонове не можеш да забележиш, че има проблем. Какво е вашето мнение да го връщам ли? Или след като не ми пречи на филмите да не му обръщам внимание?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    В AVForums доста коментираха розовеенето на сив фон за A90J и G1 и го отдават на новия EVO панел. Ако само това му е проблема и не го виждаш при нормално гледане, хич не го мисли! Все пак това е най- добрия OLED относно colour banding и moving resolution!

  16. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #5248

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    И аз така прецених, че няма смиъсъл да го връщам, при положение, че всичко друго е перфектно.
    Иначе тв е трепач. Определено съм впечатлен, имам в спалнят Sony A9, който също е доста добър, но този е един път… и в комбинация със саундбара, впечатлен съм!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #5249

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    kerry1971
    сравнение на двата
    https://www.lcd-compare.com/index.ph...IS40A5700FA=on

    Цитат Първоначално публикувано от a.iliev Виж публикацията
    Получих Sony A90j 65 инча. За съжаление и при мен до някаква степен е наличен проблемът с червения оттенък на тъмно сив фон между 10-40%, най много се забелязва. Панелът е добър ако изключим това. Като цяло по никакъв начин не пречи на съдържанието и ако не го търсиш в сивите фонове не можеш да забележиш, че има проблем. Какво е вашето мнение да го връщам ли? Или след като не ми пречи на филмите да не му обръщам внимание?
    Изчакай да направи два цикъла на подрръжка и провери пак. Розовият тинт на светло или на тъмно се забелязва ?
    Според някои, при гледане на светло, може да е от антиотражателното покритие.

  18. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #5250

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    На тъмно.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе