Страница 44 от 572 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 8575
Like Tree2142Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    39
    #646

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте!
    Доста изчетох за размери и препоръчителни разстояния за гледане. Обърнах внимание и на калкулаторите. Хората са различни, а оттам и мненията им. И все пак искам да помоля, тези, които вече са си закупили и черпят опит от домашната обстановка да споделят. Точното разстояние, от което ще го гледам е 2,70м. Преди се бях насочил към 46", но спряха да ги произвеждат.
    43 инча ще върши ли работа от 2,7м. или да скачам на 50", което ми се струва големичко най-вече с оглед на мястото където трябва да се побере?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #647

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Взимай 50" без да се замисляш.....и без това след 2 седмици ,ще съжаляваш ,че не си взел 55".....
    troll4o и mkukas харесват това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #648

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Читател Виж публикацията
    Прости ми невежеството, но какво ще рече DSE?
    Какво бихте ми препоръчал кача на флашка за тест магазина?
    Ефект на мръсният екран(Dirty Screen Effect)
    Gray Uniformity of 2015 TVs: Dirty Screen Effect (DSE)
    Ето с какво да тестваш
    https://forum.setcombg.com/%D1%80%D0...%B8%D1%8F.html

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,276
    #649

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Аз виждам DSE при включването на телевизора, когато е активна само подсветката.
    На реално съдържание не го забелязах, въпреки, че специално се вглеждах. Повече ме дразни стъпаловидното изобразяване на преливащи нюанси на еднороден фон - небе, подводни кадри и т.н. Но това вече зависи и от качеството на източника, съдържанието и чак след това от параметрите на видео процесинга, матрицата и управлението на подсветката.
    Ама за тези пари - толкова!
    Не, че за двойни в Булгаристан някой нещо въобще ни гарантира!

    @jonin,
    От 2,7м 55" TV ще ти е меко казано некомфортно.
    Аз гледам LG 42LF652V от същото разстояние и ми е точно. Но ми трябваше доста време (около 40 часа гледане за 2 седмици) и настройки, за да не ме болят очите. Но всичко е индивидуално и ти да не чувстваш дискомфорт. Най-добре отиди в някой магазин, накарай ги да ти пуснат нещо средно качество или си носи твое съдържание. Застани на 2,7м и погледай поне 5 минути, а ако е възможно и повече. И ще разбереш как е като размер.
    42" или 43" - 2,54см в повече диагонал няма да ги усетиш въобще.
    Също така много зависи какъв източника на сигнала. Ако е от кварталната кабеларка, па макар и "цифрова", картината е ужасна на голям диагонал от близко разстояние.
    Успех в избора!

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #650

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Повече ме дразни стъпаловидното изобразяване на преливащи нюанси на еднороден фон - небе, подводни кадри и т.н. Но това вече зависи и от качеството на източника, съдържанието и чак след това от параметрите на видео процесинга, матрицата и управлението на подсветката.
    Това се получава когато панела не може да изобрази даден нюанс на цвета поради ниската си битност.
    Ефекта се нарича Color Banding и зависи основно от две неща.
    Битноста на видеопанела и битноста на видеосигнала.

    Средната картинка от двата примера, показва ефекта при рендериране на цвета(dithering). В този режим, пиксела, трябва да изобрази нюанс, който реално не може. За това изобразява(сменя бързо) двата най-близки нюанса, с цел окото да ги възприеме като необходимият междинен такъв. Тоест окото възприема смесен цвят.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-11-15 в 21:02.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #651

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,

    Търся ЛЕД или Плазма телевизор 46-50" (1080p) към 1000 лв. Гледам има всякакви псевдо японски марки за тези пари - Тошиба, Шарп, Хитачи, както и Филипс. Всичките ли са един дол дренки или някоя е по-качествена от другите? Предпочитам да няма смарт и 3д функции (само главоболия от такива съм имал досега). LG предлагат още 50" плазми, няма ли да съм по-добре с тях вместо LCD/LED? Ще се гледа главно телевизия (от Coolbox доставчик) и аз лично не съм особено взискателен да има екстри и някаква невероятна картина. Само да не се скапе на втората седмица. Какво ще ме посъветвате?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #652

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Philips е холандкса марка впрочем и те както и всички останали имат невероятни телевизори, само че далеч не струват 1000лв. Иначе по въпроса, отиваш в магазина и гледаш това което влиза в определения бюджет + директните впечатления от картина, дизайн и т.н Не на последно място, обърни внимание и на тези които имат най голяма гаранция!
    Успех!

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #653

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Беше Нидерландска марка, сега е китайска - собственост на TPVision.

    https://technology.ihs.com/533273/le...-2015-ihs-says
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-11-15 в 21:42.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #654

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ето тук е разпределението на глобалния пазар по производители.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #655

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Този изглежда добре на хартия. Ще го видя на живо дали става. Китайските или каквито са сега Филипс как са по надежност? А отностно плазмите на LG?
    PHILIPS 49PUH4900 (49PUH4900/88, 49 PUH 4900 / 88)

  13. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #656

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    50hz бюджетен

  14.  
     
  15. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #657

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от jonin Виж публикацията
    Здравейте!
    Доста изчетох за размери и препоръчителни разстояния за гледане. Обърнах внимание и на калкулаторите. Хората са различни, а оттам и мненията им. И все пак искам да помоля, тези, които вече са си закупили и черпят опит от домашната обстановка да споделят. Точното разстояние, от което ще го гледам е 2,70м. Преди се бях насочил към 46", но спряха да ги произвеждат.
    43 инча ще върши ли работа от 2,7м. или да скачам на 50", което ми се струва големичко най-вече с оглед на мястото където трябва да се побере?
    НЕ се подлъгвай с това, какво ти казват да вземеш. 50" може да ти е голям и да не ти хареса. В магазина е доста трудно да прецениш точния размер. Потърси нещо макс до 48", но според мен и 43 ще ти е идеален. Отиди до някой магазин разгледай... ако трябва импровизирай. Изрежи един кашон с големината на екрана + рамката да видиш нагледно у вас, колко ще е голям.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #658

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Идея за 40" тв което е широко <90см? Единствено Panasonic 40cx700 е 89,9см. обаче е 1,5к лв. което ужасно много за 40" тв.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #659

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,
    Бях писал преди време ,че се колебая между един Филипс и ЛГ , но ЛГ се оказа с един HDMI и се отказах. Благодаря на hristoslav2, че тогава ме ориентира,че Филипса не чете външни субтитри.
    Днес или утре обаче смятам да закупя нещо и избора ми се спада до тези варианти. Моля за съвет за парите до 700 лв, като се колебая дали да не пренебрегна субтитрите и да взема със 100 лв по евтиния Филипс, четох че има програмки, които вграждат субтитрите.

    https://www.technomarket.bg/products...lips-40pfh4100

    https://www.technomarket.bg/products...40/lg-42lf561v

    https://zora.bg/samsung/ue40j5000/30520

    https://zora.bg/sony/kdl40r450cba/27915

  18. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #660

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Тава с програмите го забрави досадно хабящо време и т.н., ще ти писне бързо и ще си чукаш главата . Не ги икономисвай тези 100лв. после ще те е яд като за 1000.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 572 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе