Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)
Цитат:
Първоначално публикувано от
hristoslav2
Sony нямат проблем с движението, а само с панорамирането- движение на камерата по хоризонтала или вертикала. Иначе всички LCD и OLED телевизори имат проблем с яснотата на движение...там царят беше плазменият телевизор, а причината е импулсното управление.
Говорили сме в темата на Сони но си забравил. Придърпват си стабилно, последния ми беше X90L. Затова моите Сонита ги продадох
Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)
Цитат:
Първоначално публикувано от
bentarp
Е вече съвсем се обърках кой да взимам Sony 5 Mini Led или TCL 8LMini LED?
Ще гледам предимно филми,спорт и новини.OLED се отказах заради това с отпечатването на логото на BTV.
Цената е горе долу еднаква така че тя бе е фактор заложил съм на 65 инча хока е голям и имам външни щори така ме може да е и светлини тъмно в него.
В твоят случай - TCL 65C8L
https://www.lcd-compare.com/index.ph...K65XR59BCEI=on
Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)
Хората, които са решили да преминат към Mini LED за сметка на OLED, трябва да имат предвид, че телевизорът трябва да се гледа максимално централно и по възможност изобщо да не се гледа под ъгъл. Освен ако не взимат нещо наистина high-end от Sony или Samsung, защото TCL-ите, поне C6 и C7, имат много, много лош ъгъл на виждане.
Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)
Tcl C8L е с панел с подобрени ъгли на видимост. Тук се вижда че доста добре конкурира Bravia 9 в това отношение - видео
Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)
Благодаря ти!Наистина ли смяташ ме е по добре TCL?Aз на тебе ти се доверявам затова ще те послушам.
- - - - - - - - - -
Благодаря ти!Наистина ли смяташ ме е по добре TCL?Aз на тебе ти се доверявам затова ще те послушам.
Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)
Здравейте! Търся OLED TV със следното предназначение, ще съм благодарен на препоръка между модел на Sony или LG:
- Ще се гледа 99% български ТВ канали SDR, така че upscaling-а е важен, почти без онлайн стриминг платформи
- 4.80 м. разстояние
- Държа на лесно управление и на ОС с дълга софтуерна поддръжка
- 5г. гаранция е голям плюс
- звукът е от саундбар
- игри няма да се играят
- бюджет до около 2,000 евро за 75 инча и по-малко за 65, но няма ли да е компромис 65 от това разстояние?
Благодаря ви!
Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)
Цитат:
Първоначално публикувано от
casal
Tcl C8L е с панел с подобрени ъгли на видимост. Тук се вижда че доста добре конкурира Bravia 9 в това отношение -
видео
Сори, но претопляният 8Л избледнява много повече цветовете от сонито под ъгъл.
Колкото и го пудрят с панелчета версия 4, 5, про, ултра и макс, си остават назад.
Останаха им шарените картинки в първата им страница на марката.;)
Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)
И аз не казах че съвпадат напълно, както и човекът във видеото. Ако се вгледаш в цветовете централно, Сонито е с по-наситени по начало, които няма как да не изглеждат че избледняват по-малко, ако трябва да сме честни. Сега обаче е ред да сравним и цените им, но малко ме е страх да погледна тази на Bravia 9 и затова сравняваме с Bravia 5;)
Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)
Цитат:
Първоначално публикувано от
felixbg
- бюджет до около 2,000 евро за 75 инча и по-малко за 65, но няма ли да е компромис 65 от това разстояние?
Благодаря ви!
С бюджет до 2000 евро избора ще e между LG 77C51LA и Samsung 77S90F .
Може да изчакаш за някое намаление около СП 2026 .
При това разстояние спокойно ще се гледа 83-85 инча.
Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)
Цитат:
Първоначално публикувано от
felixbg
Здравейте! Търся OLED TV със следното предназначени!
Силата и качетсвото им е в ХДР. Търсете поне качествена листа.
- - - - - - - - - -
Цитат:
Първоначално публикувано от
casal
И аз не казах че съвпадат напълно, както и човекът във видеото. Ако се вгледаш в цветовете централно, Сонито е с по-наситени по начало,
На ТЦЛ-аизбледняват двойно, а толкова ги хлалят тези уж подобрени ъгли. Само четки и баданарки и накрая - нищо...
Понеже не могат ги хванат с качеството и цените, решиха да купят там някакъв дял, белким ги развалят.:BigGrin
Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)
Ако се спра на 65 инча, между G5 и Bravia 8, кой от двата си заслужава повече? В момента са на сходна цена 1750-1800 евро. Ще разгледам и самсунга, макар че не го предпочитам.
Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)
Цитат:
Първоначално публикувано от
casal
И аз не казах че съвпадат напълно, както и човекът във видеото. Ако се вгледаш в цветовете централно, Сонито е с по-наситени по начало,
На ТЦЛ-аизбледняват двойно, а толкова ги хлалят тези уж подобрени ъгли. Само четки и баданарки и накрая - нищо...
Понеже не могат ги хванат с качеството и цените, решиха да купят там някакъв дял, белким ги развалят.:BigGrin
Китайските ъгли са по-зле и от на Бравия 3.
На тоя ди джей Бобо от крипа отдавна не му гледам платениге глупостите със стоп кадър.
Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)
Цитат:
Първоначално публикувано от
felixbg
Здравейте! Търся OLED TV със следното предназначение, ще съм благодарен на препоръка между модел на Sony или LG:
- Ще се гледа 99% български ТВ канали SDR, така че upscaling-а е важен, почти без онлайн стриминг платформи
- 4.80 м. разстояние
- Държа на лесно управление и на ОС с дълга софтуерна поддръжка
- 5г. гаранция е голям плюс
- звукът е от саундбар
- игри няма да се играят
- бюджет до около 2,000 евро за 75 инча и по-малко за 65, но няма ли да е компромис 65 от това разстояние?
Благодаря ви!
77C51LA може би е най-логичният избор, след като в еМАГ е 1860 евро, тъй като S90F в този размер ползва панели на LG, а според мен WebOS е по-добра операционна система от тази на Samsung.
От друга страна, в eMAG можеш да вземеш 77S90F за около 1690 евро с тези -10% при покупка на втори продукт от акцията.
НО... в Техномаркет все още имат останали бройки от QE-77S95C за 1990 евро, който е QD-OLED и според мен е по-добър и от двата. Проблемът е, че има голяма вероятност да са мострени бройки, защото все пак това е модел от 2023-2024 година и цената му е намалена доста сериозно.
Иначе eMAG този вторник ще правят нещо като летен Черен петък. Най-вероятно ще се опитат да разчистят наличностите от моделите за 2025 година на доста ниски цени. Разбира се, никой не знае какво точно ще бъде намалено, но акцията „Революционни цени“ обикновено е една от тези с най-сериозните намаления в различни категории стоки.
Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)
Цитат:
Първоначално публикувано от
AntrAcsA
И LCD материците прогарят от статични изображения ! Да, не е толкова податливи както при OLED-те но не за на 100% защитени от този проблем.
И това с трайно прогаряне на ОЛЕД матриците е силно преувеличено, особено за новите панели на LG и Samsung, да случва се , но само при екстремнa експлоатациa.
В смисъл гледане на един и същи канал с дни, седмици, може би месеци, да най вероятно логото на канала ще прегори, но .. това са редки, крайни случаи.
тука и двете ти твърдения са неверни .. наблюдавам стотици нисък клас LCD-та ( каси по обекти ) които с години показват едно и също - прогаряне няма .. докато прогарянето при ОЛЕД не е "силно преувеличено" ,има достатъчно тестове в нета .. едни 1000 часа ти трябват с канали със статично лого и си готов ,даже по малко
Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)
Цитат:
Първоначално публикувано от
brotzki
На ТЦЛ-аизбледняват двойно, а толкова ги хлалят тези уж подобрени ъгли. Само четки и баданарки и накрая - нищо...
Понеже не могат ги хванат с качеството и цените, решиха да купят там някакъв дял, белким ги развалят.:BigGrin
А откъде мислиш че идват панелите в Сони, от някоя японска фабрика сигурно...;)
Искаш двойно по-добри ъгли и двойно повече рам и е съвсем логично да платиш двойно за тези екстри;)