Страница 713 от 716 ПърваПърва ... 663703711712713714715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 10,681 до 10,695 от общо 10728
Like Tree2793Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    BG Монтана
    Мнения
    352
    #10681

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    То затова Sony Bravia 5 е евтин и всеки може да си го позволи. Има си цели 6 GB Рам памет и супер бърз процесор.
    brotzki одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,652
    #10682

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от casal Виж публикацията
    А откъде мислиш че идват панелите в Сони, от някоя японска фабрика сигурно...
    Искаш двойно по-добри ъгли и двойно повече рам и е съвсем логично да платиш двойно за тези екстри
    Откъде, разбира се от някой кораб
    Е, чак двойно. Но някак не става само процесор и никаква памет, или колкото да заработи.
    Видяхте и двойно повечето зони не помагат. Яркостта също.

    Тази година хитовете ще са отново С6Про и Q7Д Про, със специалното участие на С7Л. Всичко над това са хвърлени пари за нищо, или тук се изчерпват ТЦЛ.
    Този сегмен отговаря що-годе за балансът цена-качество. Все пак е китайска марка.
    Нагоре се включват другите "Марки" .

    П.П. Ширпотребата "зрители" гледат СДР телевизия с операторските приложения за 5 лева на месец.
    Да, за фон, приспиване и радио точка става, включително и тези от Метро.
    Този пост е редактиран от brotzki; 08-06-26 в 09:41.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    700
    #10683

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Който иска по-добър upscaling ще трябва да се насочи към C8L от гамата им заради процесора, но повечето хора едва ли ще са наясно с такива подробности

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,593
    #10684

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    тука и двете ти твърдения са неверни .. наблюдавам стотици нисък клас LCD-та ( каси по обекти ) които с години показват едно и също - прогаряне няма .. докато прогарянето при ОЛЕД не е "силно преувеличено" ,има достатъчно тестове в нета .. едни 1000 часа ти трябват с канали със статично лого и си готов ,даже по малко
    Аз имам LCD матрица с прогаряне от статични изображения. Как разбра, че са неверни? Твърдението че LCD са на 100% защитени от прегаряне е НЕ ВЕРНО твърдение !

    В този ред на мисли мога да ти кажа, че в интернет много случаи на LCD матрици, засегнати от статични изображения, както и OLED монитори (МОНИТОРИ които в повeчето случаи имат Windows прозорци, барове и полети видими през по голяма част от времето) с над 10 000 часа работа без следа от такива проблеми.

    10,000 Hour OLED Reality, How Bad is Burn In?

    ДА ако оставиш един ОЛЕД , 1000 часа да показва едно и също.. има по голяма вероятност да прегори от колкото LCD.. тук някой спори ли изобщо ?

    Не казвам, че OLED-ите са по-устойчиви на статични изображения от LCD-тата. Не, не са, разбира се. Просто казвам, че не са толкова крехки, колкото ги изкарват някои хора, а LCD матриците не са толкова безсмъртни.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 08-06-26 в 10:41.
    svetlio1 и CubanLinx харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,652
    #10685

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от casal Виж публикацията
    Който иска по-добър upscaling ще трябва да се насочи към C8L от гамата им заради процесора, но повечето хора едва ли ще са наясно с такива подробности
    Ъгскейлинг с 4-5мбпс?! Това е несериозно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2025
    Мнения
    71
    #10686

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията

    Тази година хитовете ще са отново С6Про и Q7Д Про, със специалното участие на С7Л. Всичко над това са хвърлени пари за нищо, или тук се изчерпват ТЦЛ.
    Този сегмен отговаря що-годе за балансът цена-качество. Все пак е китайска марка.
    Нагоре се включват другите "Марки" .
    По традиция TCL изкарват на пазара един куп модели със сходни параметри. Тази година няма да е изключение и ще се купуват промоционалните и по-изгодните варианти на моделите.
    В момента на пазара се предлагат :

    P7K - QLED780K - T69C
    P8K - QLED810K - T8C
    P8L - T8D
    C6K PRO - C6K - MQLED75K - Q6C
    C7K - C71K
    C8K - Q8C

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията

    Иначе eMAG този вторник ще правят нещо като летен Черен петък. Най-вероятно ще се опитат да разчистят наличностите от моделите за 2025 година на доста ниски цени. Разбира се, никой не знае какво точно ще бъде намалено, но акцията „Революционни цени“ обикновено е една от тези с най-сериозните намаления в различни категории стоки.
    В Емаг и ТП имат наличности на LG 77G5, обаче не знам колко ще го намалят . В момента цената му е около 2600 евро .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    1,639
    #10687

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    тука и двете ти твърдения са неверни .. наблюдавам стотици нисък клас LCD-та ( каси по обекти ) които с години показват едно и също - прогаряне няма .. докато прогарянето при ОЛЕД не е "силно преувеличено" ,има достатъчно тестове в нета .. едни 1000 часа ти трябват с канали със статично лого и си готов ,даже по малко
    Преди години имах няколко LCD монитора висок клас, на които си останаха статични изображения. Два от тях бяха HP, а единия беше Iiyama, което за ония времена си беше абсолютна екзотика за България и струваше една торба пари. В момента у нас имаме три олед телевизора, и трите работят на пушка.
    AntrAcsA одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    9
    #10688

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    LG 77G5 би бил стахотен избор, но ми се струва overkill за нуждите, за които го търся. А и не вярвам да го намалят до 2100-2200 евро все още, на черен петък може.

    Рових, че upscalling-a на Bravia 8 модел 2024 превъзхожда картината на LG C5, но Сонито 77 инча е 2500 евро, което отива в G5 територия.

    В битката между LG77C5 и LG65G5, кой бихте предпочители, ако смятате да го ползвате, докато работи?

    Благодаря на всички отговорили в предните мнения!
    Този пост е редактиран от felixbg; 08-06-26 в 12:40.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    1,639
    #10689

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    За SDR от наще измислени оператори G5 е на 101% оувъркил. Ти явно хем искаш най-доброто, хем няма да го използваш по предназначение. А в такъв случай се губи смисъла на флагманите, понеже потенциала им се разкрива именно при качественото съдържание. Да не споменаваме и качеството на операторските телевизии на 77". От близо със сигурност няма да останеш очарован ако ще и най-скъпия телевизор да вземеше.

    Ако избора е м-у LG77C5 и LG65G5, с твоя начин на ползване определено LG77C5. Най-малкото ще останеш доволен от по-големия екран. Глезотиите на G серията при SDR съдържание няма да ги видиш.
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 08-06-26 в 12:48.
    felixbg одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2025
    Мнения
    71
    #10690

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от felixbg Виж публикацията
    Здравейте! Търся OLED TV със следното предназначение, ще съм благодарен на препоръка между модел на Sony или LG:

    - 4.80 м. разстояние

    - бюджет до около 2,000 евро за 75 инча и по-малко за 65, но няма ли да е компромис 65 от това разстояние?

    Благодаря ви!
    Ама ще го гледа от 4.80 метра все пак . По-добре е да вземе 77 вместо 65 инча.
    В бюджета влизат LG 77C5 и Самсунг 77S90F.
    felixbg одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    700
    #10691

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Все пак е китайска марка.
    Нагоре се включват другите "Марки" .
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    AntrAcsA одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,593
    #10692

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от felixbg Виж публикацията
    LG 77G5 би бил стахотен избор, но ми се струва overkill за нуждите, за които го търся. А и не вярвам да го намалят до 2100-2200 евро все още, на черен петък може.

    Рових, че upscalling-a на Bravia 8 модел 2024 превъзхожда картината на LG C5, но Сонито 77 инча е 2500 евро, което отива в G5 територия.

    В битката между LG77C5 и LG65G5, кой бихте предпочители, ако смятате да го ползвате, докато работи?

    Благодаря на всички отговорили в предните мнения!

    SAMSUNG OLED 77S90F сега е еМАГ е 1499 евро имат и SAMSUNG OLED 77S95F за 2099 евро, който е по добър и от G5.



    " В битката между LG77C5 и LG65G5, кой бихте предпочители, ако смятате да го ползвате, докато работи?"

    G5 естествено :D има по добър процесор, значително по ярък е но разликата в цените е огромна.
    felixbg одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    9
    #10693

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Да, Самсунг офертите в Емаг изглеждат супер привлекателни за феновете на марката. На G5 се спрях, промото за 65 инча е доста изкушаващо за 1600 евро, снощи 77G5 беше 2380 евро в емаг, но замина тоя влак. Сигурно скоро пак ще го намалят. Иначе за 1600 евро, остават и едни 400 евро за добър саундбар, хич не е малка разликата.

  17. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    BG Монтана
    Мнения
    352
    #10694

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ще се прецакаш ако вземеш 65 инча. и ще съжаляваш после.
    За твоето разтояние от което ще гледаш твоето е - 4.80 м. разстояние - трябва да вземеш 75, 77 или 85 инча.
    Аз гледам 75 инчов от 4 метра и понякогаи от 5 метра. И спокойно мога и 85 инчов да сложа.
    Има и много хора дето гледат 75 Инчов тв от 3 Метра.
    Този пост е редактиран от brave; 09-06-26 в 14:47.
    felixbg одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    1,639
    #10695

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    +1! Безмислено е да взимаш G серията за да гледаш кабеларка. В пъти по-доволен ще си ако вземеше 77".
    AntrAcsA и felixbg харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе