Страница 715 от 716 ПърваПърва ... 665705713714715716 ПоследноПоследно
Резултати от 10,711 до 10,725 от общо 10728
Like Tree2793Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rym
    rym е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    168
    #10711

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    ако е 1080 добре, само да не е 760

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43,443
    #10712

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от SadFace Виж публикацията
    В крайна сметка се спрях на 65" S95F от сайта на Самсунг за 1080 €. QE65S90FATXXH, за който ми излиза, че е с QD-OLED. До сега бях със Samsung 55"Q80T, който мисля да прехвърля спалнята.

    Това ще ми е първият ми Олед и се надявам да не се сблъскам с burn in.
    Добър избор. Само спазвай правилата и рискът ще е близо до нула.
    В краят на поста
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...%BE%D1%80.html

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43,443
    #10713

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    https://x.com/UHD4k/status/2065091831369498893
    Време е за началото на Световното първенство по футбол 2026.
    Последна актуализация за това къде да го гледате в 4K/UHD с Dolby Vision/HDR и Dolby Atmos, 5.1 или стерео по кабел, lPTV, OTT стрийминг, OTA излъчване (DTT) или DTH сателит.
    По-четлив преглед този път: във висока резолюция (близо до 4K)
    https://pbs.twimg.com/media/HKitgTnW...name=4096x4096

    https://x.com/TeamDmarco/status/2065090903283249252
    Здравейте, някои новини, които получих по-рано тази сутрин, IRIB UHD на Иран излъчва ВСИЧКИ игри в 4k (най-добрата MD3 игра) безплатно *източник: стрийминг платформи и EPG на Irib*. Ще бъде достъпно по наземния ефир и собствената стрийминг платформа на Irib (Sepehr) безплатно /1
    https://sepehrtv.ir/
    Интересно как ще стане със спрян интернет



    https://www.sportsvideo.org/2026/06/...ifa-world-cup/
    https://www.linkedin.com/posts/pavan...23578368-d2OU/
    https://x.com/UHD4k/status/2065746957004357922/photo/1

    https://x.com/TeamDmarco/status/2065539850850255010
    https://sepehrtv.ir/event
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-06-26 в 15:14.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,651
    #10714

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Младост.В пъти по-добре от домашните екранни кимизарници.


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. rym
    rym е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    168
    #10715

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от SadFace Виж публикацията
    В крайна сметка се спрях на 65" S95F от сайта на Самсунг за 1080 €.
    Може ли линк?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,651
    #10716

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от rym Виж публикацията
    ако е 1080 добре, само да не е 760
    Австрийците много добро UHD вадят, само дето железото е старо и няма Vision, и го чете като HLG.
    Предпочитам квалификацията на Льо Ман пред този цирк по откриването.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,592
    #10717

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от SadFace Виж публикацията
    В крайна сметка се спрях на 65" S95F от сайта на Самсунг за 1080 €. QE65S90FATXXH, за който ми излиза, че е с QD-OLED. До сега бях със Samsung 55"Q80T, който мисля да прехвърля спалнята.

    Това ще ми е първият ми Олед и се надявам да не се сблъскам с burn in.

    Настройките са важно ! Може по късно в темата на S90F да публикувам моите с които съм доволен.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    1,639
    #10718

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Добър избор, но не ни послуша за по-големия размер. На кабеларка не си мисли, че ще видиш кой знае какво.
    brave одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    14
    #10719

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Изглежда, че са изчерпани. Търсих на сайта им, но само S90F има в тоя размер.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    1,639
    #10720

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Демек, по българската талавия Световното ще е само 1080.
    Дано за Бангаранга догодина ги задължат да имат БНТ UHD.
    А дано, ма надали. Некой требва да плати масрафа, а БНТ пАри нЕмат. Виж, че дори и скапаните диеми, за които си плащаме като попове нямат истинско UHD.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,651
    #10721

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    А дано, ма надали. Некой требва да плати масрафа, а БНТ пАри нЕмат. Виж, че дори и скапаните диеми, за които си плащаме като попове нямат истинско UHD.

    Как да нямат пари. Милиони текат , раздути щатни. Цели 4 безцелни канала се реят в разни посоки....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43,443
    #10722

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Hisense U7S Pro vs TCL C7L
    Direct comparison

    https://www.choose.tv/us/tv/compare/..._AIJ-55,AIM-55

    Тествах бюджетен RGB телевизор и еквивалентен mini-LED телевизор един до друг - и макар RGB да ни доближава до OLED производителността, той все още трябва да научи някои неща от своя еквивалент от старата школа
    https://www.techradar.com/television...v-side-by-side
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-06-26 в 19:50.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    114
    #10723

    Smile Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте! Аа... Да попитам!?... В момента притежавам два телевизора, които ползвам, като монитори за два настолни компютъра, както и имам два тв бокса за тв - тата!... Та, телевизорите са съответно - LG Oled42C4, който е за малката стая и - LG Oled55G4, който е за голямата стая! Но... Тези дни успях, да видя на живо едно тв в Техноверигите, което е - Samsung Qe-43qn90f! Та, не знам дали ми се струва или е така, но поне според мен този тв вади по - реална, естествена и детайлна картина в сравнение със моя C4!?... Та, според вас това нормално ли е и ако да, то дали има смисъл, да се опитам, да заменя поне един от двата ми тв - та със Самсунга?!... А и, според вас, дали и 55 инчовия вариант на тази серия на Самсунг, ще предава така добре?!... Но, както споменах аз използвам тв - тата ми само за монитори, а от това, което съм чел из нета, Самсунгите ги дават, като цяло, по - добри за използване, като монитори! Мхм... И така! Ок. Добре. Благодаря много на всички в аванс за всичко! Ще чакам за отговори по темата!... Чао засега. Лека вечер. И до скоро!...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2025
    Мнения
    71
    #10724

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Смяната на 42 с 55 инча определено ще се усети позитивно предвид разликата от 13 инча . В момента Самсунг 55QN90F се намира за 999 евро, докато LG 55G5 е около 1100 -1200 евро, но предполагам, че ще им намалят пак цените за да разчистят наличностите.
    По-евтин вариант са 55C5 и 55S90F за под 900 евро, но по-добре да изчакаш някое уикенд намаление на G5 и QN90F .
    Samsung 43QN90F и 55QN90F са с една и съща матрица - VA .
    Този пост е редактиран от Somak; 16-06-26 в 12:19.
    Bobsano одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43,443
    #10725

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1781589632

    Първите HDMI 2.2 устройства се очакват през 2027 г. – включително телевизори?

    Организацията HDMI очаква първите устройства с HDMI 2.2 – с до двойно по-голяма честотна лента – да бъдат пуснати на пазара следващата година, тъй като тестовете и сертифицирането вече са в ход.
    От обявяването на HDMI 2.1 минаха две години до представянето на първите устройства; OLED телевизорите на LG от 2019 г.
    Изглежда, че HDMI 2.2 ще следва почти същия модел.
    Спецификацията беше обявена през януари 2025 г. и пусната през юни 2025 г., като първите устройства се очакват през 2027 г., според Администратора по лицензиране на HDMI, както е съобщено от Computex 2026 от Charbax от ARMdevices.com .

    - „Чуваме, че производителите на чипове ще започнат да тестват своите FRL2 чипове тази година. Така че би трябвало да започнем да виждаме някои 96 или до 96 гигабитови HDMI 2.2 продукти през следващата година“,
    каза Роб Тобиас, главен изпълнителен директор и президент на HDMI Licensing Administrator.

    HDMI 2.2 в телевизорите?
    Първите HDMI 2.2 продукти може действително да се появят по-късно през 2026 г., добави Роб Тобиас, по-специално продукти, сертифицирани за новия LIP (Latency Indication Protocol), който адресира проблеми със закъснението на видео/аудио, както и първите сертифицирани Ultra96 кабели по-късно това или следващото тримесечие.Когато обаче говорим за HDMI 2.2 устройства, повечето потребители вероятно се сещат за телевизори, AV приемници, игрови конзоли и медийни плейъри с увеличена HDMI честотна лента, за което се отнася времевата линия на Роб Тобиас за 2027 г. В такива устройства HDMI 2.2 може да осигури до 96 Gbps честотна лента, което е двойно повече от HDMI 2.1.
    Той не коментира кои видове HDMI 2.2 устройства се очаква да се появят първи на пазара, но със сигурност е възможно телевизорите от висок клас отново да поведат пътя.
    Внедряването на HDMI 2.2 на теория би трябвало да е по-лесно от прехода от HDMI 2.0 към HDMI 2.1, който включваше преминаване към изцяло нова сигнална система, преминавайки от TMDS към FRL. HDMI 2.2 продължава да разчита на FRL; така наречената FRL2. Да се ​​надяваме, че това ще доведе и до по-малко проблеми в други видове устройства, като например AV приемници.

    Различни варианти на HDMI 2.2
    Подобно на HDMI 2.1, разширената честотна лента на HDMI 2.2 е опционална, така че през следващите години ще виждате телевизионни и AV устройства, рекламирани като HDMI 2.2, дори ако не поддържат честотна лента над 48Gbps на HDMI 2.1.
    За пореден път HDMI 2.2 ефективно ще замени HDMI 2.1 като маркетингов термин, така че бъдете внимателни, когато пазарувате.
    Също така е важно да се отбележи, че всъщност има три нива на честотна лента на HDMI 2.2: 64, 80 и 96Gbps.
    В бъдещи статии и в базата данни за телевизори , FlatpanelsHD ще нарича устройства поддържащи HDMI 2.2 само ако те поддържат едно от по-високите нива на честотна лента.

    Какво позволява HDMI 2.2
    С до два пъти по-голяма честотна лента от HDMI 2.1, HDMI 2.2 позволява некомпресирано 4K 240Hz (дори на ниво от 80Gbps) или некомпресирано 4K 480Hz (с 4:2:0 chroma subsampling), и за първи път некомпресирано 8K 60Hz RGB.
    Може да се разглежда като първата HDMI спецификация с вградена 8K поддръжка.
    С компресия на сигнала без загуби (DSC), резолюцията ще се разшири значително отвъд 4K 480Hz и ще позволи 8K 240Hz.
    Също така ще позволи 1440p при над 1000Hz в монитори.
    С други думи, HDMI 2.2 позволява на индустрията да подобри резолюцията, честотата на опресняване и битовата дълбочина отвъд настоящите граници, предимно в телевизионното пространство, тъй като пазарът на персонални компютри в момента е по-малко ограничен благодарение на DisplayPort 2.1, осигуряващ до 80Gbps честотна лента.

    Организацията HDMI отбеляза, че вече има телевизори с 4K 240Hz в процес на тестване.

    Разгръщането на HDMI 2.1
    Като напомняне, ето как се случи внедряването на HDMI 2.1:
    • OLED телевизорите LG 2019 бяха представени като първите HDMI 2.1 устройства през пролетта на 2019 г., последвани от 8K Q950R на Samsung същата година.
    • През 2020 г. бяха последвани 4K телевизори с HDMI 2.1 от още марки.
    • Първите AV приемници с HDMI 2.1 излязоха през лятото на 2020 г., но имплементацията на HDMI 2.1 беше дефектна.
    • Първите графични карти (Nvidia RTX 30, AMD Radeon RX6000) с HDMI 2.1 излязоха съответно през септември и ноември 2020 г.
    • PlayStation 5 и Xbox Series X, и двете с HDMI 2.1, последваха през ноември 2020 г.
    • Първите HDMI 2.1 монитори станаха достъпни през 2021 г. от множество марки.
    https://x.com/TheiKevin/status/2065931888502423924
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-06-26 в 20:12.
    CubanLinx одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе