Страница 135 от 571 ПърваПърва ... 85125133134135136137145185 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,011 до 2,025 от общо 8559
Like Tree2137Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,452
    #2011

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от пац Виж публикацията
    Бях попитал по.горе кой тв ще се справи с тези програми но нямаше мнение а и там където живеем няма избор на оператор.Просто очаквах повече от сонито макар че е базов модел.
    Сори..пропуснал съм въпроса ти..Сони така и не подобриха ъпскейла в телевизорите си. Не че има някакво значение, тъй като SD програмите се спират в световен мащаб.

    Следните серии
    WD600/605/650/653/655
    RD430/435/450/455
    R550C
    R470/450C
    По договор със Сони са произведени в Китай от тайванската компания Foxxon. Имат базов софтуер за видеообработка и затова не очаквай чудеса в картината.

    Sony KDL-40R470A (KDL-40R470) : Test complet - Les Numériques
    http://www.digitaltrends.com/tv-revi...0r450a-review/
    Sony KDL-40RD450 – wrażenia, opinie i specyfikacja | RTVmaniaK.pl
    Sony R450 Review (40R450A, 50R450A)

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky Виж публикацията
    А защо ще ги спират?
    После какво ще правя една антика от 1984г. и която все още продължава да работи перфектно напук...
    В момента търся да им взема на децата LCD или LED телевизор с размер 32", щото за повече няма място и до 300 лева, щото пък нямам финансова възможност за повече, но да е Full HD. Знам прекрасно, че за малко пари и добро качество няма, но зная, че Христослав ще ми помогне... Ще бъда благодарен и на всеки включил се...
    А защо не?
    Първо, заемат място в честотният диапазон, което трябва да се освободи за HD програми, и второ картината им е ужасна...
    Купи му един външен приемник.
    При размер от 32" резолюцията няма значение дали ще е 1366х768 или 1920х1080. Няма да видиш разлика в картината.
    Бюджета ти е малък за 32" FullHD
    ограничени бройки...
    Технoмаркет - онлайн магазин
    Технoмаркет - онлайн магазин

    ако гледаш ефирна...у нас тя загива
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post799814
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-12-16 в 16:47.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2012

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Грабвай един докато има! 40 инча за 700лв. си е добра оферта за това Сони! Народа се е юрнал да купува по празниците и да не съжаляваш! Успех!

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    4
    #2013

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    този: SAMSUNG UE-40J5100 дали няма да е 1:1 със Sony-то. Дори в метро е намален на 582 лева.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,452
    #2014

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Горе долу си прав.
    Като гледам J5000, J5100, K5102 разликата е основно в дизайна.
    Първият хардуерно различен е K5672 + Tizen OS

  6. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2015

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от s70rm Виж публикацията
    този: SAMSUNG UE-40J5100 дали няма да е 1:1 със Sony-то. Дори в метро е намален на 582 лева.
    На мен лично картината на Самсунг никога не ми е харесвала! Освен на върховите серии. Но, усета за качество, в случая за картината за всеки е индивидуален! Така че, който на теб ти хареса, него вземи!

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,452
    #2016

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Предизвикателства пред OLED TV за точно HDR възпроизвеждане
    Challenges Faced by OLED TV for Accurate HDR Reproduction

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #2017

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,

    Искам да попитам за мнения за избор на телевизор. Ще се ползва заедно с цифрова (iptv, а не с чиния) на Виваком. Става въпрос за 32 инча, евентуално се чудя за 28. Бях на оглед в един от техно магазините, за да видя на място кое как излъчва. От 32-инчовите на място ми харесаха всичките Сони-та (full hd, hd ready), а от 28-инчовите ми хареса едно LG (hd ready). 32 inch hd ready на Сони дори биеше един full hd Филипс, който беше точно над него, но разликата в качеството на картината определено беше в полза на Сони. Поне на огледа не успях да намеря еквивалент от другите марки на техните картини, при 32 инчовите.

    Дали да е смарт или не, още не съм решил, защото реално до сега не съм ползвал интернет от компютър и не знам доколко ще го ползвам. Най-важното е телевизорът да излъчва добре предаваната от Виваком телевизия и дори да взема Смарт, допускам, че в 95-99% от времето, ще ползвам тв-то като тв за телевизия. Пакета, който ползваме, има няколко HD канала, но 90% от каналите им не са HD, оптиката е до апартамента, вътре си е коаксиален кабел.

    Съответно се чудя дали в случая full hd ми трябва наистина, след като ще гледам телевизия, чийто сигнал ще е с по-ниска резолюция. Не ми се гледат назъбени букви, размазани елементи и т.н. Дори си мисля, че по-малкото инчове в случая може да са предимство, затова и погледнах 28-инчовите, където LG-то наистина показа добра картина.

    Бих се радвал на всякакво мнение, особено ако има хора с тв от Виваком - опит с разни телевизори, hd ready по-добре ли е, за да се намали скалирането към full hd и т.н.

    Въпросните Сони-та са тези: Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ

    LG-та беше един от тези: Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ

  10. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #2018

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Купих Сонито (SONY KDL-40RD450) и съм много доволен от избора си, но вече не съм доволен от качеството на Булсатком . Изглежда телевизорът се мъчи да подобри качеството на картината, обаче прави нещата по-зле. Изключих му всички "подобрения" на картината и сега що-годе се гледа. Ама SD сателитна телевизия на 40 инча, гледана от 2 метра, не си е работа..... ще се мислят схеми. Но телевизора е добър

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,452
    #2019

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Stanley
    SONY-KDL-32WD757
    SAMSUNG-UE-32K5672

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #2020

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Stanley
    SONY-KDL-32WD757
    SAMSUNG-UE-32K5672
    Благодаря.

    Тъй като и двата са full hd,си остава въпросът за скалирането - няма ли при тях да е по-голямо и съответно да има повече омазване на картината от кабелната телевизия, в сравнение да речем с единия от hd ready тв-те на Сони от линка, който пуснах?

    Много ми се иска да ги пробвам с мой клип/видео от флашка, ама нещо не намирам из торентите такъв с качество като от тв - всичко от HD нагоре(в замунда) или аз не търся правилно. Тогава най-добре би си показало кой тв колко може

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,452
    #2021

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Диагоналът е малък и няма да забележиш разлика между двете резолюции.
    Stanley одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    162
    #2022

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте търся си телевизор около 50 инча и цена около 1000лева Единствения критерий е да има хубава картина На марката и модела бих ви се доверил

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,260
    #2023

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Я си взимай Full HD и си свиркай!
    Разликата се забелязва дори на 5" телефон, камо ли на 32".
    Stanley одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    4
    #2024

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    dragonn2И аз си го купих същия днес и съм доволен. Но не се справя особенно добре с каналите на Blizoo като излюча HD естествено. Старият ми Тoshiba 40TL938 който е на 5 години някъде вади по добра картина. Макар, че Sony-то може би има една идея по добри цветове.
    dragonn2 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    18
    #2025

    Re: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Привет колеги! Отложих покупката на телевизор, но ето че отново съм на тази вълна, размера който търся е ясен - 55-ца, бюджет 1600-1700лева, ще се гледа основно кабеларка близу с CA модул, филми от лаптопа посредством DLNA сървър и футбол (когато жената разреши :D ). 3D не ми е необходимо, но много държа на качествената картина (доколкото съм разбрал правилно, да търся модели със 100 херцов панел), на книга съм се спрял на SONY KDL-55W809C и PHILIPS 55PUS6501/12
    Има ли някакви други модели които да отговарят на моето описание? Ако отговора е отрицателен, на хартия кой е по-добрият избор от двата? Някакви съвети за тестове които мога да му направя при покупката?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе