Страница 188 от 571 ПърваПърва ... 138178186187188189190198238 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,806 до 2,820 от общо 8561
Like Tree2137Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    382
    #2806

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от pazo Виж публикацията
    Благодаря, nassko1, svetlio1!

    За този KD-55XE8577 виждам оферта от техмарт за същата цена, но със саундбар подарък. Навремето така си купих LG47LM660, също с подарък саундбар. Така и не успях да го наглася да не се разминава звука с картината. Освен това се командваше с отделно дистанционно. Накрая го изключих и така си седи вече 5 години под телевизора и само му бършем прахоляка. Та дали и от този ползата ще е все толкова?
    Трябва да има опция за синхрнозация на звука. Аз през оптика и със забавяне няколко милисекунди съм супер.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,458
    #2807

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор


  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    18
    #2808

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Препоръките накланят везните към KD-55XE8577. Обаче прочетох мнение във форума, че не се представял добре със сигнала от телевизията. Някой от собствениците може ли да сподели мнение как се справя с кабелна или ИПТВ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    64
    #2809

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от pazo Виж публикацията
    Препоръките накланят везните към KD-55XE8577. Обаче прочетох мнение във форума, че не се представял добре със сигнала от телевизията. Някой от собствениците може ли да сподели мнение как се справя с кабелна или ИПТВ?
    Аз вече две седмици ползвам 8505 с цифрова кабелна и нямам никакви проблеми, но нека по-запознатите да дадат мнение.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    18
    #2810

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ходих да гледам сонито 55XE85. С рекламните клипчета в 4к картината е чудесна. Обаче на мен ми трябва най-вече за телевизия. В магазина нямаха сигнал от кабелна, но момчетата ми пуснаха сигнал от антена. Образите излязоха доста размазани, като според момчетата, с кабелна телевизия ще има известно подобрение, но минимално. Пуснаха ми клипчета от ютуб, като нарочно поисках по-ниска резолюция 480p, която да е най-близка до СД сигнала на телевизиите. Резултатът беше отврат. Същите операции с антената и с клипчета от ютуб повторихме и на самсунг MU7002 - същия плачевен резултат. Е при това положение се отказах да дам 2000 лева за 4к телевизор, на който да не мога да гледам телевизия, а само свалени филми.

    Сега съм в известни колебания за един фул хд самсунг втора употреба модел UE60F7000 от 2013 г. На него картината на Булсатком беше значително по-добра. Оставам с убеждението, че фул хд е по-добре от 4к за телевизия при по-големите диагонали. Ако изводите ми не са верни, моля да ме поправите.

    Има нещо обаче, което не ми хареса и на новия и на стария самсунг. И двата бяха с включен Motionplus, при което се получаваше т. нар. "ефект на сапунената опера". Като изключех тази функция, картината насичаше дори при малко движение на обектите. На настоящия ми LG 47LM660 изключих Trumotion още преди 5 години, като го взех, и такова насичане няма. Въпросът ми е: на стария самсунг ще може ли от настройките да се направи така, че хем да не насича, хем да не се гледа сапунена опера и как?

  7. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #2811

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Колега ,fullhd има и нови телевизори . 55eg9a7 , в момента са и с 5 години гаранция .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,572
    #2812

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Нещо са те объркали с тия клипове - няма такова нещо и при нормално добър СД сигнал от 2 метра ще ти е трудно да видиш нищо нередно - при 480р от ютюб картината е ужасна и на компютъра ми в прозорче 18х10см - представям си как е на 55" от 1м
    shame одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    18
    #2813

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Нещо са те объркали с тия клипове - няма такова нещо и при нормално добър СД сигнал от 2 метра ще ти е трудно да видиш нищо нередно - при 480р от ютюб картината е ужасна и на компютъра ми в прозорче 18х10см - представям си как е на 55" от 1м
    Вероятно е така както казваш. Каква резолюция в ютуб би съответствала на 576i, какъвто е СД сигнала по Нова ТВ, да речем?

    Дайте мнение и за стария самсунг UE60F7000. Цената му е на половина, пък инчовете са с 5 отгоре спрямо нов миналогодишен модел сони или самсунг, който да му съответства като параметри. И кажете с какви настройки се постига хем картината да не насича, хем да не се гледа сапунена опера? Като си спомням, поне два пъти съм бил на гости при различни хора със самсунг, и си гледаха телевизията с включен Motionplus, защото така им харесвало. Още тогава ми се стори доста странно такава картина да им харесва, но сега като се замисля, може да е било защото не могат да оправят насичането?

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    40
    #2814

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте колеги,
    нов съм във форума и до сега не съм чел темата. Може да е обсъждано по-назад.. извинете ме за което.

    Искам мнението Ви за телевизор Sony 55XE8577 и офертата обсъждана малко по-назад в темата.
    Ще гледам цифрова телевизия от Мтел на него , като повечето от гледаемите канали са HD и от време на време някой филм през PC-то, като 4к bluray не са проблем за хардуера. Не ме интересуват много много смарт функциите , а по-скоро търся добра картина.
    С две думи това ли е оптималния вариант за бюджета или може да се измисли нещо по-добро?
    Благодаря на всички предварително!
    Този пост е редактиран от kpetrov; 25-05-18 в 10:28.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,572
    #2815

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от pazo Виж публикацията
    Вероятно е така както казваш. Каква резолюция в ютуб би съответствала на 576i, какъвто е СД сигнала по Нова ТВ, да речем?

    Дайте мнение и за стария самсунг UE60F7000. Цената му е на половина, пък инчовете са с 5 отгоре спрямо нов миналогодишен модел сони или самсунг, който да му съответства като параметри. И кажете с какви настройки се постига хем картината да не насича, хем да не се гледа сапунена опера? Като си спомням, поне два пъти съм бил на гости при различни хора със самсунг, и си гледаха телевизията с включен Motionplus, защото така им харесвало. Още тогава ми се стори доста странно такава картина да им харесва, но сега като се замисля, може да е било защото не могат да оправят насичането?
    Обикновено на 9-10 степен за "размазването" и до 3 за "трептенето" решават проблема ... + изключване на "режим филм". Зависи и как е реализирана мигащата подсветка в конкретния модел - може също да помогне, но примерно в 50MU61 (а най-вероятно и във всички ниски серии) е ужасно и включването води до силно видимо (особено на менютатат) трептене.
    При Панасоник-а ми примерно е на съвсем друго ниво и върши отлична работа, а може да се включи и на режим "игра".
    shame одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    7
    #2816

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, бихте ли ми помогнали в избора на нов тв. Колебая се между Philips 43PUS7303 и Sony 43XE8077.
    Предварително благодаря!

  14.  
     
  15. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #2817

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Сони с 3 ръце .

  16. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #2818

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Един глас за Сонито и от мен......

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    7
    #2819

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Благодаря а нещо за другите марки ( LG, Samsung) ? Или твърдо да заложа на Sony-то ? Питам само за 43" диагонал и цена до 1300лв.

  18. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #2820

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Може да видиш и 43uj7507 но няма да е по добре или 40mu6472 , там си с va .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе