Страница 253 от 570 ПърваПърва ... 203243251252253254255263303 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,781 до 3,795 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3781

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    @Peter Radev
    Използвам тв-ра си сходно на начина който си описал.По-малко филми гледам и то предимно по HBO(HBO GO) ,а теглени по-рядко,но тогава няма лого и проблема е по-малък.Разстоянието е същото.
    За осветлението добре е да си използваш щорите за да не падя пряка слънчева светлина в/у кой да е тв-р.Вечерно време аз гледам на осветление ,но много слабо и равномерно.
    Може да си купиш VA/FALD,като топ моделите са близки по качество до OLED и разликата в картината вероятно няма да ти е проблем.Проблема е ,че цените им не са по-ниски.От друга страна,ако не оставяш тв-ра включен като радио или някой да обича да заспива(и не си му настроил таймерите) едва ли ще имаш проблеми с OLED.Така,че ти си решаваш,проблеми винаги може да има,по-важното е да не ги мислим по презумция.
    За размера мисля ,че трябва да е 65''.Моя е 55,но ми се струва,че за мачовете и филмите си искат по-големия. За такова разстояние калкулаторите дават 75,но там цените на добрите модели са си височки.
    Гледам кабелна от А1(Близу) и футбола и спорта на 55'' OLED е много добре.Не всички канали са еднакви(както и не всеки мач,вероятно зависи дори от оборудването на излъчващата тв-я),но когато мача е с малко по-слабо качество не може тв-ра да ти го оправя. В общия случай 65''OLED ще бъде ок,както и вероятно VA/FALD 100hz.Но с риск да се повтарям,избора на оператор ми се струва по-важен от избора м/у няколко качествени тв-ра.
    В магазина може би ще видиш разликата за футбол(ако ти пуснат реален операторски сигнал,а не клиповете си),но разликата при филмите ще се види само у Вас.
    Успех с избора.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    63
    #3782

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    @Peter Radev
    Използвам тв-ра си сходно на начина който си описал.По-малко филми гледам и то предимно по HBO(HBO GO) ,а теглени по-рядко,но тогава няма лого и проблема е по-малък.Разстоянието е същото.
    За осветлението добре е да си използваш щорите за да не падя пряка слънчева светлина в/у кой да е тв-р.Вечерно време аз гледам на осветление ,но много слабо и равномерно.
    Може да си купиш VA/FALD,като топ моделите са близки по качество до OLED и разликата в картината вероятно няма да ти е проблем.Проблема е ,че цените им не са по-ниски.От друга страна,ако не оставяш тв-ра включен като радио или някой да обича да заспива(и не си му настроил таймерите) едва ли ще имаш проблеми с OLED.Така,че ти си решаваш,проблеми винаги може да има,по-важното е да не ги мислим по презумция.
    За размера мисля ,че трябва да е 65''.Моя е 55,но ми се струва,че за мачовете и филмите си искат по-големия. За такова разстояние калкулаторите дават 75,но там цените на добрите модели са си височки.
    Гледам кабелна от А1(Близу) и футбола и спорта на 55'' OLED е много добре.Не всички канали са еднакви(както и не всеки мач,вероятно зависи дори от оборудването на излъчващата тв-я),но когато мача е с малко по-слабо качество не може тв-ра да ти го оправя. В общия случай 65''OLED ще бъде ок,както и вероятно VA/FALD 100hz.Но с риск да се повтарям,избора на оператор ми се струва по-важен от избора м/у няколко качествени тв-ра.
    В магазина може би ще видиш разликата за футбол(ако ти пуснат реален операторски сигнал,а не клиповете си),но разликата при филмите ще се види само у Вас.
    Успех с избора.
    А може ли да предложете реални марки и модели както за 55" така и 65", по критерий качество на картината.
    П.С. За 65" като гледам няма да е ОЛЕД 4-5к струват, чак толкова пари не ми се дават. Така, че там VA FALD.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3783

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Марките не ме вълнуват много.Моделите които са близки подредени по качество/цена(само според мен разбира се ).Цените за 65''!,,,са ориентировъчни към момента които съм виждал и след новата година поне 10% discount.
    1.LG B9(около 3300лв.)
    2.SAMSUNGQ80-около 2800лв.,ако не намерите до 300 лв. разлика,може SAMSUNGQ70.
    3.SONY 9XX мисля ,че и миналогодишните и от тази година.Недостатък-цената.Там има колеги които повече ги следят и ще Ви ориентират.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/65-inch
    https://flatpanelshd.com/focus.php?s...&id=1229341472
    https://www.cnet.com/news/best-65-in...sung-lg-vizio/
    Този пост е редактиран от cable; 17-12-19 в 09:58.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    63
    #3784

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ходих пак до Технополис, но пак нищо не свърших. Всички OLED, дават само фойерверки или други клипчета, на които целия екран е черен с малко отблясък. Стоят отделени от LCD телевизорите и не може да се направи реално сравнение. Помолих да пуснат нормален клип, но отказаха. Консултатната каза, че не са толкова ярки като LCD. Бях чел за това, включително коментар тук за яркостта във филма за Стар уорс, но останах с убеждение, че не е проблем и напълно покриват нормалните нужди на потребителя. Но самия отказ да пуснат нормален рекламен клип и този коментар ......... сещате се какво си помислих.
    Общо взето избора е :
    PHILIPS 65OLED803 - 2700 лв Имаше го в Технополис до LG-то, но не беше пуснат и не можах да го видя. Питах консултанта и той каза, че имал проблем. Което е супер як отговор за някой, който е дошъл да купува. Някой може ли да сподели нещо за този модел заслужава ли си, как е спрямо LCD телевизорите. И най-важното има ли нужните функции за подръжка на дисплея, също толкова надежден ли е против прогаряне като LG?

    LG 55OLEDB9 -2250 лв
    Или LCD FALD
    Samsung QE65Q82RATXXH - 2700 лв (Нали този модел отговаря на QE65Q80 ?)

    Може ли още един два модела на LCD телевизори, които да погледна.
    Иначе Samsung 55Q65R беше до Sony KD55XG9005 предполагам, че Сонито е по висок модел, понеже разликата в картината беше очевидна.
    Кои модели телвизори се доближават до Самсунг 8-ма серия като качество, или той е по добър от конкурентите?

    Цветовете между OLED и LCD FALD съпоставими ли са? Яркостта на OLED проблем ли е? И не на последно място, днес ми направи впечатление сериала, който гледам в момента до 7-ми епизод го има HD, от 8-ми до 12-ти е SD 704x396. Тази резолюция както и качеството на нашите кабелни оператори няма ли да е проблем за телевизор 65".
    На кое да заложа голям екран или качеството на картината в LG OLED? Реално ще платя повече за LCD 65", от колкото за OLED 55". Кое бихте препоръчали качественна картина или 10" повече. (Питам за вашето лично мнение, какво вие бихте направили).

  6. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #3785

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Аз гледам филми винаги изцяло в тъмна стая и яркостта при HDR/Dolby Vision си е напълно достатъчна, като в същото време няма светещи сиви части от екрана, което доста ме дразнеше докато гледах основно на 55" Samsung от подписа, който е edge-LED. Пример: тъмна сцена от филм, появяват се субтитри и 1/3 от екрана светва. При телевизор с FALD няма да е чак така, но отново ще има светене около светли обекти на тъмен фон.

    И в този ред на мисли, ето сравнителен клип, при който се вижда колко детайли се губят при самсунга, за да компенсира подсветката контраста.


  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #3786

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Peter Radev Виж публикацията
    Консултатната каза, че не са толкова ярки като LCD.

    Общо взето избора е :
    ......И най-важното има ли нужните функции за подръжка на дисплея, също толкова надежден ли е против прогаряне като LG?

    Може ли още един два модела на LCD телевизори, които да погледна.

    Цветовете между OLED и LCD FALD съпоставими ли са?

    Яркостта на OLED проблем ли е?

    На кое да заложа голям екран или качеството на картината в LG OLED?

    Кое бихте препоръчали качественна картина или 10" повече.
    Явно консултанта си приказва ей така по инерция....Максималната яркост на един OLED телевизор модел 2019 е между 720 и 960cd/m2 (Panasonic GZ2000) - в зависимост от модела, неговият клас и HDR сцена.
    Максималната яркост на LED LCD телевизорите, варира между 350 и 1133cd/m2 (Sony XG95) - в зависимост от модела, неговият клас и HDR сцена.
    Но..роизводителят на панелите на всички OLED телевизори е един и същ - LG Display. Той задава правилата и алгоритмите, които всеки производител ползващ техни панели прилага в OLED моделите си.

    Sony XG9500

    Да, с лек превес за OLED.

    Не, освен ако не го гледаш в ярко осветено помещение.

    На второто.

    Предпочитам първото.

    https://advanced-television.com/2019...ustria-russia/
    https://advanced-television.com/2019...hover-in-2024/

    С намаляване на компресираните файлове(увеличаване на компресията), нараства времето за енкодинг



    https://www.displaydaily.com/article...t-video-codecs
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-12-19 в 20:36.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #3787

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Принципно консултанта е прав. С точност може да говорим ако сравним два конкретни модела ЛСД и ОЛЕД.
    Това е едно от предимства на ЛСД пред ОЛЕД.
    При ОЛЕД регулирането на яркостта е по агресивно (ABL), за да го предпази от ....
    При пряко сравнение е ясно видима разликата в яркостта.

    Ето пример между 65 ZF9 и 65 LG C9


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от -Shark-; 21-12-19 в 18:26.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    63
    #3788

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Понеже за празниците не сме си в къщи, ще поръчам телевизора след нова година. Двуомя се между c9, b9 и Сони а8, понеже а9 е много извън бюджета.
    Може ли мнение на човек, който гледа футбол, да каже как b9/c9. Понеже гледах клипчета в ютуб където топката е като мазно петно или цели часове ги няма. В някои мнения в avs forum казват че е от сигнала и много хора казва, че нямат проблеми с гледането на спорт.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #3789

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    C9 за разлика от B9 има по-добър алгоритъм за уплавняване на картината+ по-добър процесор. Няма проблеми с динамични сцени.
    Sony има малко по-добро уплавняване.


    LG Display Puts Off Volume Production at Guangzhou Plant to Next Year - 비즈니스코리아 - BusinessKorea

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    44
    #3790

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте и Честита Коледа

    Моля да ме насочите към марка и модел 32'' телевизор (максималната ширина от 75см е ограничението, което няма как да се промени), който да плейва HBOgo без проблеми и без допълнителни устройства.

    Поздрави

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #3791

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Не разбирам, защо мнозина тук, искате да ползвате стрииминг приложение с ужасна компресия за мобилни устройства на телевизора си....Толкова ли е сложно, да станете абонати на HBO при вашият оператор?

    LG или някой модел с Android....вторите са със слаб хардуер в този диагонал

    TCL 32ES580
    https://test.tcl.com/content/tcl-eu-...ndroid-tv.html

    https://www.mythomson.com/pl_pl/tele...seria-e56-4319
    http://www.mediacenter.tcl.eu/upload...-EUM1AU_BG.pdf

    На Sharp моделите с Android започват от 40"

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    124
    #3792

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не разбирам, защо мнозина тук, искате да ползвате стрииминг приложение с ужасна компресия за мобилни устройства на телевизора си...
    Стрииминг услугата е доста различно нещо от абонамент за телевизионен канал, чието излъчвано съдържание е извън твой контрол. Компресията е напълно адекватна за телевизор. Кое води до неразбиране?

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    44
    #3793

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    32''вият телевизор ми е нужен да поддържа добре HBOgo, защото доста свикнах да го ползвам това приложение. Поддържано е на всичките ми други у-ва (от таблета, до компютъра и applе tv-то) и качеството е много добро, както на 5к монитора ми, така и на Sony-то 55W800 (избрано с ваша помощ преди време
    А защо са го кръстили Go е друг въпрос. Името наистина подвежда все едно е направено само за мобилни у-ва :D

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не разбирам, защо мнозина тук, искате да ползвате стрииминг приложение с ужасна компресия за мобилни устройства на телевизора си....Толкова ли е сложно, да станете абонати на HBO при вашият оператор?

    LG или някой модел с Android....вторите са със слаб хардуер в този диагонал

    TCL 32ES580
    https://test.tcl.com/content/tcl-eu-...ndroid-tv.html

    https://www.mythomson.com/pl_pl/tele...seria-e56-4319
    http://www.mediacenter.tcl.eu/upload...-EUM1AU_BG.pdf

    На Sharp моделите с Android започват от 40"

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #3794

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Весели празници на всички! И аз обмислям да сменям телевизора, че 47-инчовия вече ми се вижда малък. Четох доста из форума, но не мога да реша какво да взема. Ще се ползва при следните условия и имам следните изисквания:

    1. Абонат съм на А1. Гледам предимно Дискавъри и някои български канали, като повечето са SD. Това е и една от причините да искам да сменя телевизора, като се надявам, че новите модели имат много по-добър хардуер и upscaling-а им ще успее да подобри значително качеството на картината или поне ще го запази на същото ниво при увеличения диагонал. За сравнение - в момента ползвам Sony 47W807.
    Гледам също така и филми от лаптопа.

    2. Ще се гледа от разстояние между 2 и 4 метра и трябва да може да се закача на стената на въртяща се стойка.
    Двуумя се между 55 и 65 инча, като естествено предпочитам по-големия, но май ще е прекалено голям за мястото, където ще стои, а и не знам дали има качествени и достатъчно големи въртящи се стойки, които да могат да завъртят телевизора на около 60 градуса спрямо стената. Може би ще трябва да си направя ТВ шкаф на колелца и да сложа телевизора на него.

    3. Хола ми е много светъл - с големи френски прозорци на Юг и на Запад, така че ми трябва нещо с много висока яркост, за да не се налага да дърпам пердетата постоянно. Много искам да взема ОЛЕД телевизор, но не знам дали няма да си вкарам автогол с него. Гледах сравнение между LG C9 и Sony AG9 и С9 беше 2 пъти по-ярък, но не зман дали ще е достатъчно в моя случай.

    4. Искам да мога да гледам филми безжично от телефона и лаптопа ми. Имам опит с няколко самсунга и при тях свързването е проблемно, а понякога и изобщо не сработва.

    5. Бюджет: нямам определен бюджет, но сякаш не ми се дават повече от 3000лв. Като се има предвид колко бързо се развиват технологиите и колко НЕнадеждни са, май е по-добре да взема нещо среден клас и да го сменя след 4-5 години, вместо да скачам на нещо безумно скъпо с надеждата да ме изкара 8-10г.

    Засега май LG 55'' OLED C9 ми се вижда оптималния вариант спрямо цена/качество, но съм склонен и на други варианти, ако смятате, че са по-удачни за моя случай, както и на по-скъпи варианти ако наистина си заслужават парите.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #3795

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hadean Виж публикацията
    Стрииминг услугата е доста различно нещо от абонамент за телевизионен канал, чието излъчвано съдържание е извън твой контрол. Компресията е напълно адекватна за телевизор. Кое води до неразбиране?
    Правил ли си сравнение на картината при двете?


    Valchev83
    LG 55'' OLED C9 или
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/13724
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-12-19 в 21:08.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе