Страница 289 от 570 ПърваПърва ... 239279287288289290291299339 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,321 до 4,335 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4321

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Дапитамнещо Виж публикацията
    Аз не знам къде четеш ама трудно намирам ревю в което да не е на първо място. Най-много вярвам на rtings, а там е B9 е избран за най-добро тв за 2020, най-добро 55-65 инча тв за 2020 и най-добро тв за гейминг за 2020.
    Нали ти дадох къде чета? Рейтингс не ми ги хвали. Там изкараха, че XH9505 няма грам блуминг. Направо като ОЛЕД го изкараха. Ама не ти го навирам това ревю, защото не е коректно и е явно леко платено от Сони.
    Марки мен не ме вълнуват, пичове.
    То и вие щяхте да си купите ОЛЕД Сони или Панасоник GZ2000, ама елжито еФтинко. То и затова качеството е mediocre.

    Оставям ви, маниачета. Фенщината, да знаете, и то сляпата такава, е най-тъпото нещо.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    -Shark- одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    427
    #4322

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от dnedkov Виж публикацията
    Не са високи цените на Оледа, ниски са ни доходите в Бг. Какво го бърка да речем германеца, че е дал 30 или 50 % от заплатата си за 65 инча олед ТВ, пък ако ще и да прегори след 5 години. През това време ще се наслаждава на хубава картина, без да му мисли.
    Ти ако мислиш, че тези хора не си ценят парите-лъжеш се.. Те РАБОТЯТ за тех, това далаверки, кражбички, европарички, само в мафиотски Булгаристан го има. Имам наблюдения за Нидерландия(живея там поне 1/3 от годината) и мога да кажа, че повечето хора си гледат относително дърти(5-8)годишни LCD и плазми.. Има и по-нови естествено, но не си ги сменят заради модата, а ако им се наложи... Обаче там имат убииствено качествен сигнал и всички програми имат full hd резолюция, както и вече поне десетина и повече -4К..Дори един пич си гледа и на 32 инчов 100 херцов hd ready PHILIPS,и като ми домъчнее за crt, ходя на по бира и цигарка тревица [emoji41]...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    style34 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4323

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Даже не си уверен...Да ти помогна с няколко въпроса.
    Каква е дистанцията между микросветодиодите в един такъв панел ? (малко помощ 2,5-3,5мм / добави и самите светодиоди)
    https://www.samsung.com/bg/business/...lh925ichhasen/
    Какъв размер трябва да е панела, за да има резолюция от 3840 х 2160 ?
    От каква дистанция трябва да го гледаш, за да получиш "плътен" образ ?
    Какъв е разхода на ток, на такъв панел ? (не пропускай и вентилаторите нужни за охлаждането)

    https://www.lg.com/bg/za-lg/saobshte...cinema-display
    Естествено, че не съм уверен. Няма го в магазина, как да съм? Аз съм потребител. Да го измислят, да го направят, ако е добро, ще се купува. Panel lottery чували ли сте? Заради топ технологията ви такива термини се появяват...
    https://www.reddit.com/r/OLED/commen...panel_lottery/

    Чао, #behappywithyouroledtv

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #4324

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Нали ти дадох къде чета? Рейтингс не ми ги хвали. Там изкараха, че XH9505 няма грам блуминг. Направо като ОЛЕД го изкараха. Ама не ти го навирам това ревю, защото не е коректно и е явно леко платено от Сони.
    Марки мен не ме вълнуват, пичове.
    То и вие щяхте да си купите ОЛЕД Сони или Панасоник GZ2000, ама елжито еФтинко. То и затова качеството е mediocre.

    Оставям ви, маниачета. Фенщината, да знаете, и то сляпата такава, е най-тъпото нещо.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

    Нещо си сбъркал. Аз не съм фен на ЛГ, купих си лг тогава защото имаше по-нисък инпут лаг и сега пак бих си купил ЛГ защото има много повече функции за гейминг, а те са ми важни понеже почти само за това го ползвам. Ако исках да пестя пари щях да си купя Сонито за 1500 лв което ми предлагаха

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #4325

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Panel lottery чували ли сте?
    Чувал съм още от 2007 година и съм един от тези, които го наложиха
    https://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:10800
    Друго има ли да кажеш ?
    w00x одобрява това.

  7. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #4326

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Не знам защо се разпенихте така :D Но е забавно за четене .

    Фактите обаче са следните , всички инвестират в OLED : TCL, SAMSUNG, LG, Sony> JOLED и всички останали компании, които се занимават с производатвото на панели. Да , имат проблеми и трески за дялане но това ще се промени когато загрубее конкуренцията.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #4327

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от dnedkov Виж публикацията
    Не са високи цените на Оледа, ниски са ни доходите в Бг. Какво го бърка да речем германеца, че е дал 30 или 50 % от заплатата си за 65 инча олед ТВ, пък ако ще и да прегори след 5 години. През това време ще се наслаждава на хубава картина, без да му мисли.
    Живял ли си в Германия , че пишеш ? Средна заплата на специалист 4000 евро месечно / не говорим за миене на чинии / , данък около 42 % - остават 2400 еврака, квартира боксониера в голям град 800 еврака, останаха 1600 евра, Разходи / телефони , кабелна,ток, вода / - 200 евро, останаха 1400, трамвай - 1,5 евро по 30 дни в двете посоки 90 евро, кафе - 1,8 евро, цигари 6-7 евра, по кутия на ден- 300 еврака, останаха грубо 1100 евро. Храна - 400 евро , останаха 700 евро. Билет за кино 15 евро , за музей 20 евро , нещо друго да искаш да ти кажа от първа ръка ??? Направо да се къпеш в евра там. Цени на жилища да ти дам ? Системата там колкото ти дадат - вземат наобратно и ти оставят 200-300 евро за черни дни.

  10. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #4328
    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Живял ли си в Германия , че пишеш ? Средна заплата на специалист 4000 евро месечно / не говорим за миене на чинии / , данък около 42 % - остават 2400 еврака, квартира боксониера в голям град 800 еврака, останаха 1600 евра, Разходи / телефони , кабелна,ток, вода / - 200 евро, останаха 1400, трамвай - 1,5 евро по 30 дни в двете посоки 90 евро, кафе - 1,8 евро, цигари 6-7 евра, по кутия на ден- 300 еврака, останаха грубо 1100 евро. Храна - 400 евро , останаха 700 евро. Билет за кино 15 евро , за музей 20 евро , нещо друго да искаш да ти кажа от първа ръка ??? Направо да се къпеш в евра там. Цени на жилища да ти дам ? Системата там колкото ти дадат - вземат наобратно и ти оставят 200-300 евро за черни дни.
    Както ги описа горките на просешка тояга, от утре и по нашите ширини немци не на слънчака а на полето да берат тикви xD
    Frost, w00x и dnedkov харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #4329

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Като писах за пример германеца, нямах в предвид теб с всичките ти разходи по квартирни и прочие.
    А дори и да са ти ОК сметките, сега добави и заплатата на съпругата.
    Този пост е редактиран от dnedkov; 27-06-20 в 20:19.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4330

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Не знам защо се разпенихте така :D Но е забавно за четене .

    Фактите обаче са следните , всички инвестират в OLED : TCL, SAMSUNG, LG, Sony> JOLED и всички останали компании, които се занимават с производатвото на панели. Да , имат проблеми и трески за дялане но това ще се промени когато загрубее конкуренцията.
    Пак казвам - харесвам олед, тези на Самсунг са на много високо ниво вече. Вероятно тази технология е бъдещето. И ако се развие, това ще е чудесно. Но сега, към текущия момент, както казваш, има доста трески за дялане. И не проумявам, защо някой би отрекъл този факт.
    Добрите лед телевизори също имат своите предимства пред олед и разбира се, своите слаби страни. По логиката на фанатиците, всичко над 2к трябваше да е олед. Е да, ама не. Пазарът го доказва. Е, да, по български определихме няколко стотици милиона души за глупаци, но то това си е до умствен капацитет. И аз не харесвам айфон. Но не казвам, че милионите, които го ползват са глупаци. Имам, ползвам, не ми харесва. На мен. Което не значи, че няма своите предимства.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #4331

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    За мен човек трябва да си отговори за какво и как ползва телевизора /ъгъл на гледане/ и какво очаква от него като характеристики за нужното му ползване /кабеларака, филми, игра/, ниво на качество /клас на продукта/, фенщина на марка, време на бъдещо използване и т.н., за да избере правилната матрица и производител за него /жена ми примерно казва, че не намира никаква съществена разлика като сменям телевизорите/.
    Ако не се интересува от това просто отива в магазина и взема първото, което му хване окото и не чете ревюта, форуми, не се занимавана с настройки на картината и др.
    Аз до преди няколко години бях от втория тип отиваха и вземах на око не ми пукаше, защото рядко ползвах телевизора и основно бях пред компа и там държах нещата да са ниво.
    Покрай мониторите почнах да се вълнувам и от матрицата на телевизора и т.н., затова преминах през доста варианти на VA панели, два ips и един OLED.
    ЛИЧНОТО МИ МНЕНИЕ на база моя опит от смяната на различни телевизори е:
    Ако сега трябва да си купя телевизор няма да бъде OLED, защото се оказа, че го ползваме в семейството поне по 6-7 часа всеки ден, но за хора с по-малка употреба и държащи на най-доброто качество на картината предимно за филми и най-добрия ъгъл на виждане OLED e най-добрия избор. Минус за LG OLED мога да потвърдя, че в светла стая с доста прозорци ще имате доста отражения на екрана /като мини огледало/, за умерена осветеност в помещението или на тъмно е перфектен.
    Основно за гейминг на мен лично най ми хареса QLED, но за друго не бих го препоръчал като водещ избор - също трябва да се знае, че QLED масово ползват ШИМ на 120 херца в гейм режим /което е зле/ и ако трябва да се избягва този проблем за очите това не е вашия телевизор.
    Най-балансирана за смесена употреба на телевизора грубо е 9-та серия на Сони. Качеството особено при филм отстъпва на OLED, но няма риск от прегаряне /моя OLED приключи с първия панел на около 5000 часа/, гейминга също е на прилично ниво, но леко по-зле /детайли в тъмните части, пикова осветеност, инпут лаг/ от Qled .
    За гледане на кабеларка и филми без максимални очаквания един IPS би свършил също чудесна работа, особено ако се търси цена и приличен ъгъл на виждане.
    За хората без претенции за някакво съществено качеството най-евтиното /на промоция/ от приличните марки производители комбинирано с най-голямата гаранция.
    Този пост е редактиран от kajos; 27-06-20 в 22:02.
    coverstar одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #4332

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Както ги описа горките на просешка тояга, от утре и по нашите ширини немци не на слънчака а на полето да берат тикви xD
    Ела в Русе поне в Румъния да те заведа ..... явно не си работил в богатите държави ....направо се чудят как да си изхарчат заплатите.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4333

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Пак казвам - харесвам олед, тези на Самсунг са на много високо ниво вече. Вероятно тази технология е бъдещето. И ако се развие, това ще е чудесно. Но сега, към текущия момент, както казваш, има доста трески за дялане. И не проумявам, защо някой би отрекъл този факт.
    Добрите лед телевизори също имат своите предимства пред олед и разбира се, своите слаби страни. По логиката на фанатиците, всичко над 2к трябваше да е олед. Е да, ама не. Пазарът го доказва. Е, да, по български определихме няколко стотици милиона души за глупаци, но то това си е до умствен капацитет. И аз не харесвам айфон. Но не казвам, че милионите, които го ползват са глупаци. Имам, ползвам, не ми харесва. На мен. Което не значи, че няма своите предимства.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Ma ти си Бай Ганьо-веца в момента. Никой никъде не е казал ,че всичко над 2к трябва да е е OLED. Няколко човека се опитаха, да ти обяснят по интелигентен начин,че нещата се преувеличават по форумите. От първа ръка ти обяснявам че, при мен няма такива проблеми.Па обяснява кви проблеми си брал с некви телефони, как била куца технологията и кво ли не. Направо О - - а форума. На всякъде по форуми и класации,сайтове най-доброто в момента е OLED , и то от 2-3г.И колкото и да си мислиш и убеждаваш това което си взел , може да е добро но не е OLED което е най-доброто като картина.Има и много други предимстава.А LCD e далеч от перфектна технология , дори след 30г. И има риск от "прогаряне" не от "прегаряне", но този риск вече е сведен до минимум, много сайтове го посочват това. И индустрията върви натам , ти ни говориш за MicroLED, технология която има толкова много неизвестни пред себе си че ще навлезне в оптимистичния аспект след минимум 5-6 г. А цялата индустрия се насочва към OLED: Такива инвестиции не се прават с 5-6 г. инвестиционен план.Каквито и проблеми има OLED те са изчистени или ще ги отстранят за 1-2 г. Не знам даже какво има повече да се каже.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #4334

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Нямам намерение да влизам във вашия спор за OLED технологията, която за мен е много добра, но т.н. "прогаряне" или "прегаряне" - burn in е реален проблем моя C7 /качил съм снимки в форума раздела за OLED/ на около 5000 часа след 1 г. и 10 м. употреба имаше видим burn in и 3 изгорели пиксела. Имах късмет, че LG България и техния сервиз ми замениха панела по гаранция и съм много доволен от това, но преди няколко дни мой приятел с B7 вече извън гаранция има burn in на 4300 часа /повечето от игра на ps4/ и не е много очарован.
    Дано последните модели са оправени, но това ще се разбере като натрупат часове работа, познат си взе C9, но той е на 500-600 часа в момента и естествено, че няма никакъв проблем /пожелавам му и после да няма, но ще видим/.
    Този пост е редактиран от kajos; 27-06-20 в 23:22.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4335

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    Нямам намерение да влизам във вашия спор за OLED технологията, която за мен е много добра, но т.н. "прогаряне" или "прегаряне" - burn in е реален проблем моя C7 /качил съм снимки в форума раздела за OLED/ на около 5000 часа след 1 г. и 10 м. употреба имаше видим burn in и 3 изгорели пиксела. Имах късмет, че LG България и техния сервиз ми замениха панела по гаранция и съм много доволен от това, но преди няколко дни мой приятел с B7 вече извън гаранция има burn in на 4300 часа /повечето от игра на ps4/ и не е много очарован.
    Дано последните модели са оправени, но това ще се разбере като натрупат часове работа, познат си взе C9, но той е на 500-600 часа в момента и естествено, че няма никакъв проблем /пожелавам му и после да няма, но ще видим/.
    Опитвам се това да кажа , за 2018,2019 вече пишат че са подобрени. А и производитрля си ги заменя гаранционно и това е тенденция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе