Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By Pat
  • 1 Post By svetlio1
  • 1 Post By Gena_bs
  • 1 Post By xpld

Безопасно транспортиране на ТВ с автомобил - как ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1

    Безопасно транспортиране на ТВ с автомобил - как ?

    Искам да задам един тъп въпрос. Как безопасно да превозя тв ( 48" ) с автомобил? Питам, защото разстоянието е доста голямо - над 350 км. Това, кеото смятам да направя е да закрепя кашона във вертикално положение на задната седалка, ползвайки коланите. Предварително мисля да увия кашона с опаковъчно фолио - тези с мехурите. Всякакви съвети ще са ми от полза. Благодаря!

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: Безопасно транспортиране на ТВ с автомобил - как ?

    Това е напълно достатъчно. Важното е да е изправен за да не се огъва екрана при вибрациите от транспорта.
    gurcayy одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #3

    Отговор: Безопасно транспортиране на ТВ с автомобил - как ?

    Вертикално и фиксиран с коланите е добре.
    gurcayy одобрява това.

  5. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #4

    Отговор: Безопасно транспортиране на ТВ с автомобил - как ?

    Първо вземи мерки, защото аз съм пробвал с 42" и кашона опираше в двете задни врати. Така че първо премери разстоянията.Без кашона може и да стане.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #5

    Отговор: Безопасно транспортиране на ТВ с автомобил - как ?

    С екрана към седалката, като подложиш нещо меко между нея и кашона. За да стои вертикално.
    Добре е на ръбовете на кашона отгоре под коланите да сложиш някакви ъгли, като на палетите. Освен това от двете страни към вратите също трябва да сложиш нещо меко. От една страна да го фиксира неподвижно напречно, а от друга - да омекотява евентуални тласъци.
    И най-важното - управляваш така, все едно, че носиш пресни яйца!
    Успех!
    gurcayy одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #6

    Отговор: Безопасно транспортиране на ТВ с автомобил - как ?

    Взел съм 8 метра от опаковъчното фолио с мехурчетата. Мисля, че ще стигне да увия целия кашон поне 2 пъти. Достатъчно ли ще е за предпазване или да приготвя одеала и подобни? В момента не мога да си ги представя тези ъгли като на пелетите...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #7

    Отговор: Безопасно транспортиране на ТВ с автомобил - как ?

    Едно време всички опаковки бяха с пластмасови опаковъчни ленти. И за да не смачкват ръбовете на кашоните се слагаха такива 90 градусови ъгли с прорез в средата. Той е точно колкото ширината на лентата и тя влиза в него, като не може да се мести напречно.
    Не знам как точно да го обясня... А намерих снимки: Пластмасови предпазни ъгли

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    9
    #8

    Отговор: Безопасно транспортиране на ТВ с автомобил - как ?

    Просто кръстосай задните колани, а именно десния да влезне в на мястото на левия и другия така. Фолио изобщо не ти е необходимо. Изпращал съм телевизор на 3000+ километра само с кашона, така че не се притеснявай изобщо.
    gurcayy одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #9

    Отговор: Безопасно транспортиране на ТВ с автомобил - как ?

    Благодаря на всички за съветите. Бяха ми много полезни. Днес изминах първата част от разстоянието от около 150 км без проблем. Имах късмета кашонът с телевизора да се побере на задната седалка на автомобила. Използвах само коланите, пуснах пасажерската седалка до край и подпрях кашона с нея, за да не мърда напред-назад. Нямаше нужда от странично фиксиране, понеже след като затворих вратите, кашонът опря съвсем леко по прозорците и застана без никакъв луфт. Дано всичко мине добре и в неделя, когато е втората част от маршрута.

    П.С. Искам да споделя и едно наблюдение, което направих - самият телевизор е доста добре изолиран и подсигурен в самия кашон. Определено има доста по-дебел стиропор за разлика от кашона на Панасоника от подписа ми!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #10

    Отговор: Безопасно транспортиране на ТВ с автомобил - как ?

    Аз моя го натоварих кат дъска.Сега като чета какво е можело да стане .Имал съм късмет.
    Този пост е редактиран от total666; 14-02-15 в 15:46.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Транспортиране на хладилник
    От зоро във форум Хладилна техника
    Отговори: 21
    Последно: 01-10-21, 11:25
  2. Как най-безопасно мога да удължа кабелите за бойлера...?
    От stn във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 96
    Последно: 21-02-15, 02:44
  3. Отговори: 4
    Последно: 10-01-14, 23:17
  4. Отговори: 13
    Последно: 05-12-07, 21:20
  5. Отговори: 1
    Последно: 02-08-07, 20:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе