Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 56
Like Tree14Одобрявам

ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ: SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED v.s. SONY BRAVIA KD-43-XD8005

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #16

    Отговор: ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ: SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED v.s. SONY BRAVIA KD-43-XD8005

    Цитат Първоначално публикувано от dimitar1914 Виж публикацията
    Zygot, kое по-точно не разбра от:

    "Cвaлил cъм oĸoлo дyзинa пpилoжeния и caмo eднo двe paбoтят c пpoмeнлив ycпex- гoвopя зa ĸacтвaнe нa видeo и cнимĸи oт тeлeфoнa, дyблиpaнeтo нa eĸpaна e xимepa. Ocвeн тoвa тeлeвизopът, гyби дoмaшнaтa WіFі мpeжa peгyляpнo и пpимepнo днec зaгyбиx чac в paзгoвopи c интepнeт дocтaвчиĸa ми зa пpeнacтpoйĸи нa pyтepa c нeяceн eфeĸт. НВО GО въoбщe нe мoжe дa ce инcтaлиpa нa ЅОNY, зa paлиĸa oт NЕТFLІХ, ĸoйтo идвa зaвoдcĸи инcтaлиpaн и c диpeĸтeн бyтoн нa диcтaнциoннoтo /WТF/. Зa cpaвнeниe пpи Caмcyнгa ycпяx дa инcтaлиpaм НВО GО в пъpвитe 10-нa минyти oт нacтpoйĸитe. Πpoгpaмитe ce cмeнят c дocaднo и нeдoпycтимo зaбaвянe."

    Да добавя ли, че редовно ми се налага да рестартирам ТВ за 1600 лв. от контакта, за да работи нормално, мислейки си, че това е присъщо само за Toshiba. Sony в момента на тези цени е абсолютно недоразумение.
    Кастването на видео и снимки от телефон и лаптоп работят без никакъв проблем.Ако нета ти е слаб е отделен въпрос,ако рутера ти е от онези дето ги раздават операторите,не очаквай чудеса...HBO GO се инсталира без проблем за по малко от 1 минута...само че за да тръгне иска WI-FI..за по-стабилна и бърза връзка си пусни кабел от рутера към телевизора,но така пък няма да ти тръгне HBO-то,но ще си кастваш и дублираш екрана без проблем...неразбирам,какво толкова му харесвате на това HBO,при положение че тракерите са пълни с филми и каквото се сетиш...качи си Popcorn time..щом не искаш да сваляш филми ,а да ги гледаш директно...
    bagerista9 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    44
    #17

    Отговор: ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ: SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED v.s. SONY BRAVIA KD-43-XD8005

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Кастването на видео и снимки от телефон и лаптоп работят без никакъв проблем.Ако нета ти е слаб е отделен въпрос,ако рутера ти е от онези дето ги раздават операторите,не очаквай чудеса...HBO GO се инсталира без проблем за по малко от 1 минута...само че за да тръгне иска WI-FI..за по-стабилна и бърза връзка си пусни кабел от рутера към телевизора,но така пък няма да ти тръгне HBO-то,но ще си кастваш и дублираш екрана без проблем...неразбирам,какво толкова му харесвате на това HBO,при положение че тракерите са пълни с филми и каквото се сетиш...качи си Popcorn time..щом не искаш да сваляш филми ,а да ги гледаш директно...
    Тази Бравия не открива HBO GO в Google play store. Искам да го ползвам това приложение, защото си го плащам. Самсунг работеше отлично с моя "евтин" рутер. Ако се налага ще взема и рутер за няколко стотици левове. Каквото трябва, за да работи Сониту.

    Edit: Popcorn time също липсва в Play store. :-0 :-)
    Този пост е редактиран от dimitar1914; 02-12-16 в 20:12.

  4. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #18

    Отговор: ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ: SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED v.s. SONY BRAVIA KD-43-XD8005

    Колега щом задаваш такива въпроси, значи не си готов за андроид телевизор и затрудненията които идват с него... Просто трябваше да вземеш по висок клас самсунг или лг...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    44
    #19

    Отговор: ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ: SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED v.s. SONY BRAVIA KD-43-XD8005

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Колега щом задаваш такива въпроси, значи не си готов за андроид телевизор и затрудненията които идват с него... Просто трябваше да вземеш по висок клас самсунг или лг...
    Какви въпроси? Как да си пусна филм от Dropbox и Google drive? Не е ли именно това едно от качествата на Андроид- Ефективна работа на всички нива с виртуалните хард дискове? Не разбирам какво имаш предвид с това, че "не съм готов за Андроид ТВ". Ползвам андроид на върхови мобилни устройства от 10г. насам и смея да кажа, че това чудо, което са сложили в телевизора ми е бледо подобие на съвременния и могъщ Андроид. Да не кажа, че само имената им са еднакви.

  6. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #20

    Отговор: ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ: SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED v.s. SONY BRAVIA KD-43-XD8005

    Цитат Първоначално публикувано от dimitar1914 Виж публикацията
    Какви въпроси? Как да си пусна филм от Dropbox и Google drive? Не е ли именно това едно от качествата на Андроид- Ефективна работа на всички нива с виртуалните хард дискове? Не разбирам какво имаш предвид с това, че "не съм готов за Андроид ТВ". Ползвам андроид на върхови мобилни устройства от 10г. насам и смея да кажа, че това чудо, което са сложили в телевизора ми е бледо подобие на съвременния и могъщ Андроид. Да не кажа, че само имената им са еднакви.
    Добре не се изразих правилно. Инсталирай си Коди :D

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    48
    #21

    Отговор: ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ: SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED v.s. SONY BRAVIA KD-43-XD8005

    Аз вчера получих един филипс който е с андроид. Сложих му коди и подкарва всичко без да се налага да се ползва медиа сървър. Hbo go няма в маркета но го сложих от флашка, обаче не подържа дистанционното и трябва с клавиатура + тъчпад да се ползва.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #22

    Отговор: ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ: SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED v.s. SONY BRAVIA KD-43-XD8005

    Цитат Първоначално публикувано от dimitar1914 Виж публикацията
    Как да си пусна филм от Dropbox и Google drive?
    Не разбирам защо ти е толкова важно да гледаш филми от разни "облаци". Андроид-а ти позволява да гледаш филми от "домашната мрежа" (KODI + SMB например), от хард диск/флашка (KODI, MX Player и т.н.), или онлайн (Popcorn, KODI със съответните добавки и т.н.). Андроид ТВ не е съвършен, но е достатъчен за предназначението си. Ползвам KODI, YouTube, IPTV и ES File Explorer и тези приложения абсолютно задоволяват потребностите ми.
    iveto одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    44
    #23

    Отговор: ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ: SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED v.s. SONY BRAVIA KD-43-XD8005

    Официално Sony Android TV е най-малоумното нещо, продавано за телевизор, и то на безумни цени. Едно време се радвахме на "цветното Велико Търново", което работеше от време на време. Когато работеше му се радвахме, когато не- гледахме черно-белия "Витяз". Така е и със супер-дупер Сори Бравия. Или няма да има мрежа, или няма да работи дистанционното през телефоните. Да не говорим за приложенията, които крашват през 10 мин. Заводските настройки на картината са пълен шит- трябва и в това да стана експерт. Безброй безсмислия в менютата- някакви картинки с планини и облаци, които нито са активни, нито са свързани с предвидената функция.
    stilo72 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    44
    #24

    Отговор: ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ: SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED v.s. SONY BRAVIA KD-43-XD8005

    Бърз ъпдейт на съжителството ми със Sony Android. Както предполагах, наложи се да закупя нов рутер с определени параметри и съответно нови 160 кризисни лъва щета. Вече не губи мрежата и мога да тествам пълноценно Bravia. Абсолютна смехория. Android в Sony TV и този на смартфоните са сравними колкото сметало и контролния център на NASA.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #25

    Отговор: ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ: SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED v.s. SONY BRAVIA KD-43-XD8005

    „Ндей рива коледа е продай го и си купи по убав“ !!!!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    44
    #26

    Отговор: ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ: SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED v.s. SONY BRAVIA KD-43-XD8005

    Popcorn tv с бг субтитри не работи на Sony Android. Разминават се зверски. Телевизорът се продава за 1300 лв. Намаление от 300 лв. Нов, в гаранция с кутия. Без забележка. На струна.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #27

    Отговор: ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ: SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED v.s. SONY BRAVIA KD-43-XD8005

    Колега, не се обиждай, но след като не можеш да се оправиш с един телевизор(два дори) по-добре не пиши ревюта за тях, понеже с твоето субективно некомпетентно мнение подвеждаш хората...
    Няколко неща -
    Андроида на моя телевизор е 100 процента като андроида на моя телефон, разликата е единствено в това, че някои приложения липсват в плей стора и се налага да бъдат качени от флашка и да бъдат модифицирани за да им излизат банерите. Само да те питам. Тоя Ноте 5 не го ли взе на цената на телевизора? Андроида на телефона също забива, също лагва, също се чуди, не виждам защо смяташ, че андроида на телевизора трябва да е нещо различно. Самия факт, че телевизора е Андроид предполага подобни проблеми, щом си го взел трябва да си ги преживял.
    Моя рутер е за 36 лв и телевизора за 1 месец не е загубил мрежата нито веднъж. Ползвам 4 телефона 2 лаптопа, един коди бокс един таблет и телевизора с този рутер, нямам проблемите, които имаш ти. Замислял ли си се , че проблема може да е в настройката на рутера? Замислял ли си се, че проблема може да е в настройчика на рутера? Това , че си го сменил с друг и телевизора работи с него, означава единствено, че смехорията не е в телевизора, ами в останалата техника. Да ти кажа, и на мен ми накъсваха филмите , ама смених нета и всичко се оправи.
    Гледането от който и да е клауд е безпроблемно, стига да имаш нужния трафик от доставчика. Ако рутера ти и интернета ти не струват, няма как да гледаш от облака, без значение дали е на гугъл или на някой друг.
    Относно планините, вярвай ми, изключително много ме кефи когато телевизора не се ползва, да имам 55 инчова картина на стената с динамично сменящи се изображения. Като не ти харесва - настройки - мечта - изключване. Все пак е Андроид, можеш да си спреш каквото не ти харесва.
    Попитай ХБО ГО, защо не са направили приложение за тази БРАВИА, а не защо телевизора не го намира. Да се сърдиш на телевизора, за това , че някой не си е свършил работата си е странна история. А защо хбо ползват майкрософтски кодек, създаващ проблеми на повечето софтуерни писачи е съвсем друга тема.
    Харесала ти е картината на телевизора - еми , нали това е основната функция на един телевизор? На мен ако не ми хареса картината, не бих го взел на първо място...
    Като те е кефил самсунга, защо не го смени с друг самсунг? Ами мина на друга марка? Само за да оплюеш и нея ли? Еми купи си един филипс или една тошиба, поне да знаеш за какъв боклук си си дал парите, а не да се ядосваш, че си взел премиум телевизор, а не работи.

    Преди няколко дни се опитвах на една тошиба да и пусна видео от един лаптоп. 1 час на вятъра, няма нито тизен, нито андроид, чист смарт телевизор с миракаст и не знам си какво още, само дето не работи с уин и мак

    Един съвет от мен - изтрий си темата или помоли някой модератор да го направи вместо теб... Нищо лично
    iveto одобрява това.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #28

    Отговор: ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ: SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED v.s. SONY BRAVIA KD-43-XD8005

    Miracast работи само на определени WiFi карти които са съвместими със стандарта (главно произведени от Intel). Епъл ползват единствено техен си стандарт AirPlay. Не знам защо си губите времето в тестове, вместо да прочетете малко документация. Колкото до ОС-а на телевизорите, всеки си харесва различни неща. И аз не харесвам Андроид ТВ. Лагав, бавен, безличен. Но въпрос на вкус.
    Този пост е редактиран от stenly; 29-12-16 в 09:20.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #29

    Отговор: ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ: SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED v.s. SONY BRAVIA KD-43-XD8005

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Miracast работи само на определени WiFi карти които са съвместими със стандарта (главно произведени от Intel. Епъл ползват единствено техен си стандарт AirPlay. Не знам защо си губите времето в тестове, вместо да прочетете малко документация. Колкото до ОС-а на телевизорите, всеки си харесва различни неща. И аз не харесвам Андроид ТВ. Лагав, бавен, безличен. Но въпрос на вкус.
    Не съм тествал, опитвах се да пусна детско на малката докато колихме прасето документацията е голям проблем, когато си On the field както се казва


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. Junior Member Аватара на mozak
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    45
    #30

    Cool Отговор: ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ: SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED v.s. SONY BRAVIA KD-43-XD8005

    Цитат Първоначално публикувано от TUISTERa Виж публикацията
    Преди няколко дни се опитвах на една тошиба да и пусна видео от един лаптоп. 1 час на вятъра, няма нито тизен, нито андроид, чист смарт телевизор с миракаст и не знам си какво още, само дето не работи с уин и мак

    Един съвет от мен - изтрий си темата или помоли някой модератор да го направи вместо теб... Нищо лично
    И ти не се обиждай, но, след като не можеш да се оправиш с една Тошиба, не трябва да упрекваш човека.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с СА Модул на SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED
    От dimitar1914 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 29-12-16, 00:17
  2. Мнение за телевизор SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED
    От mjh_milan във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 16-10-16, 21:06
  3. + и - на различните операционни системи
    От miroleskov във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 33
    Последно: 15-01-11, 20:47
  4. Операционни системи за лаптопи!?
    От pazdir във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 21-01-09, 23:18
  5. Уеб базирани операционни системи (Web OS)
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 04-07-07, 08:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе