Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Проблем с изкарването на звук през колони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #16

    Отговор: Проблем с изкарването на звук през колони

    Колеги SCART нямам, ако имах досега да съм открил преходник и да съм пробвал... Говорих вчера с някакво момче в магазин дори не знаеше, че съществува този проблем, а още го продават този модел телевизор по всичките вериги почти, показах му и това от снимката, каза, че нямал идея какво е, не знам дали съм попаднал на некомпетентен или наистина това е някаква глупост от LG, за да изкарват пари на гърба на хората след като им предоставят телевизори без нормални изходи за звук. Ако имате някакви други идей или ако има някакво устройство подобно на това някой ако е запознат в aliexpress примерно нека пусне, ако не до дни ще ми се наложи да се свържа с LG...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #17

    Отговор: Проблем с изкарването на звук през колони

    LG са направили бюджетен телевизор и са спестили доста неща в него. Никъде не пише, че има изход за звук, не са излъгали в характеристиките, не виждам за какво да им се обаждаш, освен да ти предложат кутийката от предишната страница на цената на телевизора

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #18

    Отговор: Проблем с изкарването на звук през колони

    По-евтино и удобно ще е да си вземе външен приемник за кабеларката и да си взема звука от него - за 40-50лв и е готов.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #19

    Отговор: Проблем с изкарването на звук през колони

    Вижте сега, LG са излъгали, че има SCART през, който също може да се изкара звук. А относно другото лично ходих да проверя всички други бюджетни телевизори имат или оптика или 3.5мм. или и двете! Стига... дори Telefunken имат...

    А относно приемника на Blizоо се ползва цифрова и ако си се сблъсквал с техните черни приемници ще знаеш, че точно с тази цел е разкаран и е сложен CAM модул, за да работи адекватно.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #20

    Отговор: Проблем с изкарването на звук през колони

    Не съм писал да си вземеш операторски приемник - има достатъчно модели на пазара -дори и една турска НЕТА ще ти свърши повече работа в случая.

    Както е писано по-горе - на случайно тв се продава на такива цени - бюджетен модел със спестени доста неща... , то ако го отвориш и погледнеш дъното може да се окажи, че ги има някои
    Относно липсата на скарт - не разчитай, че и наличието му ще ти свърши работа - в повечето последни модели е само вход или ако има изход, то е само докато се гледа някой канал от тунера ... и то не винаги от цифровия ... Затова и почти всички вече ползват изхода за слушалки и като аналогов аудио изход

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #21

    Отговор: Проблем с изкарването на звук през колони

    Здравейте,

    Проверихме за изходите на този модел и наистина в сайта е дадена грешна информация.
    Той се поддържа от външна фирма и най-вероятно нещо не са превели както трябва.
    Този модел няма никаква възможност за изкарване на звука,както вие сте забелязали.
    Съжаляваме за недоразумението.

    Отговора на LG... Абсолютно скандално според мен!

    - - - - - - - - - -

    А и колега това което си загледал и си показал на снимката... чак сега се погледнах по-обстойно, там просто си показват някакъв техен Blu-ray плеър, реално рекламата е на това, че ТВ има HDMI и можеш да свържеш плеъра, който най-вероятно има колони на LG, за да чуваш през тях, а не е устройство за свързване на колони през HDMI.
    Този пост е редактиран от berpan; 30-04-18 в 15:34.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #22

    Отговор: Проблем с изкарването на звук през колони

    Ама ти на сайта на български ли си гледал, но както и да е, грешката е тяхна. Пиши им сега да ти подарят една фирмена кутийка да си изкараш звука

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #23

    Отговор: Проблем с изкарването на звук през колони

    Лично аз не съм го гледал изобщо, защото виждах и сам, че няма scart, но понеже колега сподели тук линк на българския им сайт и загледах, че наистина са написали, че има scart.

    А относно кутийката се съмнявам да ми подарят blu-ray плеър, а и да го направят той най-вероятно ще ми вади звук ако гледам някой диск от него и на телевизията пак ще е греда.

    - - - - - - - - - -

    Здравейте,

    Не знам как да ви реша проблема. На телевизора не може да се инсталира допълнително някаква букса за изход.
    Можете де се оплачете или към КЗП или по-добре да се свържете с Централния офис на ЛГ в София на телефон 02 817 3434.
    Ако те ви предложат някакво решение.

    Пак от LG...

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #24

    Отговор: Проблем с изкарването на звук през колони

    В сайта им от години се пишат глупости и едно и също на всички телевизори - дали го има в действителност трябва да провериш на живо

    Имаш пълното право да искаш връщане на пари или подмяна с друг модел отговарящ на описанието - дали ще се случи ... не съм съвсем сигурен , от ЛГ имат навика да отричат и лъжат като комунист на разпит

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #25

    Отговор: Проблем с изкарването на звук през колони

    A bluetooth няма ли? Ако и това няма - по-добре върнете колоните и търсете някой евтин soundbar с HDMI. Другия вариант е втора ръка receiver, но и там няма да е евтино.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #26

    Отговор: Проблем с изкарването на звук през колони

    Щом няма никакви аналогови и цифрови изходи за звук, блутут и т.н. - краен вариант е да се отвори от някой, к разбира, да види коя интеграла се ползва за усилвател на звука и да изкара един аналогов изход.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #27

    Отговор: Проблем с изкарването на звук през колони

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    В сайта им от години се пишат глупости и едно и също на всички телевизори - дали го има в действителност трябва да провериш на живо

    Имаш пълното право да искаш връщане на пари или подмяна с друг модел отговарящ на описанието - дали ще се случи ... не съм съвсем сигурен , от ЛГ имат навика да отричат и лъжат като комунист на разпит
    Предполагам, че го имам, но когато съм го купувал скоро, а когато е купуван на Коледа мисля, че вече е късно затова...

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Щом няма никакви аналогови и цифрови изходи за звук, блутут и т.н. - краен вариант е да се отвори от някой, к разбира, да види коя интеграла се ползва за усилвател на звука и да изкара един аналогов изход.
    Мислена е тази идея, да се запои един жак и да се свърши цялата работа, но гаранцията заминава...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от XpacTa Виж публикацията
    A bluetooth няма ли? Ако и това няма - по-добре върнете колоните и търсете някой евтин soundbar с HDMI. Другия вариант е втора ръка receiver, но и там няма да е евтино.
    Няма bluetooth колега, толкова нисък клас с bluetooth едва ли има, но колоните също не са купувани скоро и няма вариант за замяна, просто бяха изпаднали на цена и са взети за подарък преди около 2 месеца, действително прецакването е голямо, защото никой не е очаквал, че е възможно да няма жак... или поне някаква алтернатива на жак като scart, чинчове, оптика... А не съжаляваме ама сме толкова глупави, че не успяхме да запоим една жица и нямате никакъв вариант да си изкарате звук.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #28

    Отговор: Проблем с изкарването на звук през колони

    И аз скоро гледах едно такова ЛГ - даже и цифров тунер нямаше, само аналогов. Взехме един приемник DVB-C за 56лв. и сега гледа всичко и може да се вади и звук от него.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #29

    Отговор: Проблем с изкарването на звук през колони

    То пък като има bluetooth сякаш може да се ползва, заключили са го само до слушалки и акустика на марката, поне за LG и Philips е така.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #30

    Отговор: Проблем с изкарването на звук през колони

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    И аз скоро гледах едно такова ЛГ - даже и цифров тунер нямаше, само аналогов. Взехме един приемник DVB-C за 56лв. и сега гледа всичко и може да се вади и звук от него.
    Малко инфо колега? Може ли да се сложи картата от CAM модула в него? Въпреки, че цената е половонита от тази инвестирана в колоните, но поне да не стоят неизползваеми...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Абсурден проблем със звук през HDMI
    От 3dfx във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 16-11-14, 13:34
  2. Отговори: 15
    Последно: 23-01-13, 14:02
  3. C-Media 97 звук за 4'колони но не и за 2???
    От sneka във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 07-04-12, 15:31
  4. Проблем със звук през ATI RADEON 4870
    От ivan.metodiev във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 26-10-11, 04:35
  5. Въпрос, свързан с изкарването на звук
    От Bra1nSicK във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 25-09-10, 09:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе