Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree2Одобрявам

Отново помощ за телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #16

    Отговор: Отново помощ за телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Абе всичките имат по (поне) един сериозен кусур (разбираемо донякъде според класа) - въпроса е кое може да приемеш и кое - не.

    Не по един, а поне минимум три кусура.Иначе си прав, че всеки си преценява кое ще и няма да приеме.При Панасоника,много съм доволен, колко реалистично предава картина,все едно гледаш през прозореца.Цветове,образи,точно колкото трябва констраст.Но до тук с хубавите неща.Неравномерна подсветка ,а уж Direct led.Особенно в тъмните сцени в долния ляв ъгъл пълна мъгла братче.Много куца операционна система и някои от малкото интересни приложения, които имат не работят.Дори и от Панасоник не знаят защо.И с това опреснаване на кадрите,май само за футбол става.На всичко друго насича зверски,особенно, ако пусна нещо през компа.Като се изключи тая опция е една идея по -добре,но определно е по зле, от телевизор , който я няма тази опция.И ако няма да се гледат предимно мачове, по-добре човек да си купи телевизор без тази опция и ще има в пъти по гладка картина.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #17

    Отговор: Отново помощ за телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    Неравномерна подсветка ,а уж Direct led.
    По-важно е не какъв тип е подсветката, а как е реализирана.

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    И с това опреснаване на кадрите,май само за футбол става.
    Е това не мога да го разбера...

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    На всичко друго насича зверски,особенно, ако пусна нещо през компа.
    Зависи от избора на подходящ плеър, видео кодеци, конфигурация на компютъра и правилни настройки.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #18

    Отговор: Отново помощ за телевизор

    телевизора ще е свързан с ресийвър и компютър.пак повтарям желания и изисквания.минимум 50 инча,гледане на филми,не играя тежки игри, за екстрите най-много уайфай и дълга гаранция.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #19

    Отговор: Отново помощ за телевизор

    +1 за EX700. Не поддържа DTS, но в твоя случай няма да е проблем.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #20

    Отговор: Отново помощ за телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    +1 за EX700. Не поддържа DTS, но в твоя случай няма да е проблем.
    ЯМАХА rx-v1900 си го има.

    - - - - - - - - - -

    каква е разликата с този панасоник(предложен от ХРИСТОСЛАВ)Panasonic VIERA TX-50EX703E


  7. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #21

    Отговор: Отново помощ за телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    По-важно е не какъв тип е подсветката, а как е реализирана.

    При всички положения е по-добре да осветява само там, където има нужда,но в случея явно е зле реализрана,но неми си мисли какво би било със зле реалзиран Edge-led

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    Зависи от избора на подходящ плеър, видео кодеци, конфигурация на компютъра и правилни настройки.

    Еми Cyberlink по-добър от него няма.В ютуб като пуснеш нещо full hd същата история. Иначе компютъра ми достатъчно мощен, че да се съмнявам, че може би там е проблема.2500k intel 8gb ram Windows 7 Ultimate x64, достатъчно мощен да възпроизвежда гладко, който и да е full hd файл.просто, ако те дразни насичането на такъв голям телевизор,особенно, ако имаш опция за гладко въпроизвеждане на картината,мазаницата е сигурна.И или свикваш или си взимаш по-малък телевизор.
    Този пост е редактиран от itallianeca; 06-06-18 в 17:54.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #22

    Отговор: Отново помощ за телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    ЯМАХА rx-v1900 си го има.

    - - - - - - - - - -

    каква е разликата с този панасоник(предложен от ХРИСТОСЛАВ)Panasonic VIERA TX-50EX703E
    Няма разлика - май за различни магазини и Панасоник също са с 5 год. гаранция. ЛГ от ниските серии изобщо не ми харесват като картина - тоя WRGB панел за къв чеп го слагат ... явно им излиза много евтино ...

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #23

    Отговор: Отново помощ за телевизор



    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    Иначе компютъра ми достатъчно мощен, че да се съмнявам, че може би там е проблема.
    Тогава започваш с настройки на видео картата. След това - избор на плеър (Daum PotPlayer, MPC-HC, MPC-BE, или някой друг), инсталиране на кодеци и филтри (LAV Filters, MadVR, ffdshow raw video filter - възможна е и комбинация между тях) и настройка на плеъра.
    Причината за насичането не е в телевизора. Ако имаш въпроси погледни тази тема https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%86%D0%B0.html, или "питай" Google, че оспамихме темата, за което се извинявам

  11. Junior Member Аватара на mozak
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    45
    #24

    Cool Отговор: Отново помощ за телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    ЯМАХА rx-v1900 си го има.

    - - - - - - - - - -

    каква е разликата с този панасоник(предложен от ХРИСТОСЛАВ)Panasonic VIERA TX-50EX703E
    Ето една разлика.
    50EX700E - DVB-T/T2/DVB-C
    50EX703E - DVB-T/T2//DVB-C + DVB-S2
    svetlio1 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #25

    Отговор: Отново помощ за телевизор

    заслужава ли си разликата от 200 кинта само заради тунера(ако е само тя де)

    - - - - - - - - - -

    Panasonic VIERA TX-50EX703E,LG55UJ634VV,SAMSUNG UE49MU6402UXXH,SAMSUNG UE49NU7172UXXH,SONY KD55XE7077SAEP
    днес разгледах всички тези телевизори в магазина и за неопитното ми око най-добре изглеждаше ПАНАСОНИКА.За сега съм се насоччил към него,но имам още време за размисъл и ще ви помоля за още някое предложение в този ценови клас.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #26

    Отговор: Отново помощ за телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    САГАТА ПРРИКЛЮЧИ.Наистина вече си търся телевизор,че ШАРПА се спомина не по негова вина..не съм специалист и ще го кажа просто и изказа ми може да грешен.230 волта ток по кабела на кабелната,изгорял мейнборд,през HDMI ток и към компа--изгоряла видео карта(имам снимка на замерване на коксиала).за да не отварям нова излишна тема,ще попитам и за аналог на ATI HD777O.Имам застраховка,така че очаквам адекватно отношение и от застрахователя.та параметрите за телевизора са-минимум 50 инча,около 1000-1200 лева,а за видеокартата около 300 кинта.

    https://forum.setcombg.com/attachmen...id=27483&stc=1
    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    светльо,аз телевизора го ползвам като монитор,рядко гледам телевизия,но гледам бая филми.не искам чудеса,ма малко да му мяза,а като се замисля май гаранцията е на първо място.иначе може би искам само инчове и уайфай(евентуално).имал съм панасоник(плазма-много доволен)имам и ЛДЖ–също доволен.вече спрях много да се вторачвам,щот се убедих(по аудио манията ми),че излиза доста скъпо.а и все пак това е просто ТЕЛЕВИЗОР.АААААААА от кабеларката ми казаха,че това НЕ Е ВЪЗМОЖНО.техен специалист се опита да ме убеди,че компа в другата стая пуснал ток към телевизора в стаята,който от своя страна пуснал тока през коксиала и телевизора в хола му се Е...МАЙКАТА............аз не съм специалист,ма и братя ГРИМ СЪМ ЧЕЛ.
    Мериш и снимаш със свидетел и така може да съдиш кабеларката. Разбира се, вината може и да не е тяхна, а на някой твой съсед ползващ стар кинескопен тлевизор с пробит кондензатор на антенният вход - така обратно протича напрежение по кабелната мрежа.

    Не свързвай телевизор, докато по кабелната мрежа тече високо напрежение!!!!! В противен случай и той ще изгори.
    Повикай техниците от кабеларката да проследят откъде идва проблема и да го ликвидират.
    За всеки случай си вземи галваничен разделител и някаква защита от пренапрежение по кабелната мрежа.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-06-18 в 15:59.
    DUNDURMA одобрява това.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отново помощ при избор на 55-65" ТВ
    От kolev във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 15-01-17, 17:29
  2. Отговори: 1
    Последно: 06-01-16, 10:55
  3. ии отново помощ при избор на ТВ
    От imanqma300 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-02-13, 20:50
  4. помощ за телевизор
    От dracon1111 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 30-12-12, 13:54
  5. Отново избор на 32" телевизор
    От stilrex във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 19-09-11, 18:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе