Резултати от 1 до 12 от общо 12

Избор на TV 55"/60"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    1
    #1

    Избор на TV 55"/60"

    Здравейте, предстой ми покупка на телевизор с размер 55 или 60 инча. Четох доста и за марките и за моделите. Но колкото повече чета, толкова се обърквам
    Та долу-горе ако можете да ме ориентирате и за марката и за модела. Бюджета е към 2000лв., но може и да се качим и нагоре без проблем.
    Гледах SONY KD-55XE8596, но не мога да преценя дали за тези пари има нещо по-добро.
    Но като цяло май няма да е OLED поради достата негативни коментари за тази технология.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #2

    Отговор: Избор на TV 55"/60"

    друг вариант
    https://edigital.bg/led-televizori/t...ex780e-p489890

    и все пак помисли за LG 55C8 oled

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    20
    #3

    Отговор: Избор на TV 55"/60"

    Взех SONY KD-65XE8596 и съм много доволен - страхотна картина, много добър черен цвят и тн. Препоръчвам ви да се насочите към по-големия размер (гледам го от 2 до 3 метра разстояние). След 1 ден гледане, ако трябва да избирам в момента без колебание ще взема 75 инча.

  5. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #4

    Отговор: Избор на TV 55"/60"

    Цитат Първоначално публикувано от Sony8596 Виж публикацията
    Взех SONY KD-65XE8596 и съм много доволен - страхотна картина, много добър черен цвят и тн. Препоръчвам ви да се насочите към по-големия размер (гледам го от 2 до 3 метра разстояние). След 1 ден гледане, ако трябва да избирам в момента без колебание ще взема 75 инча.
    75 инча от 2-3 метра разстояние?винаги съм харесвал хората с добро чувство за хумор

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #5

    Отговор: Избор на TV 55"/60"

    Ако гледа качествен сигнал не е проблем. За филми даже е малък.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    20
    #6

    Отговор: Избор на TV 55"/60"

    Не знам за какъв хумор става на въпрос - гледам основно 4К или фул ХД филми, както знаете формата на филмите е леко отрязан, т.е. не изпълва целия екран, с това качество което гледам дори на 50 см от телевизора картината е супер, какво остава за 2-3 метра....който е пробвал той знае за какво говоря. Единствената причина поради която не върнах още на следващия ден телевизора за да го сменя с 75-цата е почти двойната цена на по-големия...Отделно имам и плейстейшън - играта на голям екран е в пъти по-добра...

  8.  
     
  9. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #7

    Отговор: Избор на TV 55"/60"

    Нормални расъждения на човек, който държи на добро качество. Netflix DV, Amazon HDR, UHD BD Remux и.т.н. ти позволяват наистина да оцениш възможностите на UHD TV. Mad Max Fury Road, The Martian, Lucy, Passengers, Valerian and the City of a Thousand Planets, Revenant, Guardians of the Galaxy Vol.2 и.т.н. наистина си заслужават инвестицията. Разбира се има и греди- последният Transformers има нещо сбъркано в картината( а може да е било и от копието), но той така или иначе е тъп! Виж, ако за някои БТВ или Планета са върховното качество, няма смисъл да се пробваш да ги убеждаваш!

    P.S. Честито за ТВ, разбира се!

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    20
    #8

    Отговор: Избор на TV 55"/60"

    В интерес на истината научнопопулярните канали в ХД качество стават за гледане, въпреки ниския битрейд, за Нова ТВ няма какво да говоря, там е кошмар, БТВ ХД става но не от много близо. Иначе ако човек се разтърси има достатъчно качествено съдържание за гледане дори на голям телевизор - прости всичко качествено е огромен размер ...

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    9
    #9

    Отговор: Избор на TV 55"/60"

    От известно време се колебая какъв да е размера на новият ми телевизор, 55" или 65". В ново помещение съм и ще гледам от около 3,5 - 4 метра, предимно кабелна А1, тенис и рядко някой свален филм с високо качество. Досега си мислех, че със сигурност трябва да е 65" /даже се прокрадваха мисли и за 75"/. Онзи ден се разходих из магазините. Гледах и 55", и 65" от около 3,5 - 4м. , наслаждавах се на 65", но когато малко намалих разстоянието на гледане, около 2 - 2,5 м. направо ме заболя главата. Част от рекламния клип беше футболен мач и ми се зави свят при гледане от около 2,5 метра. Отблизо се виждат детайли, но се губи обхвата на цялата картина от зрителното поле. При мен ли е проблема или трябва да не се доближавам, защото все пак, ако сме повече хора някои ще са по- близо от тези оптимални 3,5 - 4 метра?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #10

    Отговор: Избор на TV 55"/60"

    Големия размер не е проблем, освен за субтитрите, понеже се налага да местиш погледа да ги четеш, но това си е проблем и при 55".. Основното от което "боли глава" е технологията на предаване на картината и качеството на излъчвания сигнал.. https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...0%BC-oled.html

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    20
    #11

    Отговор: Избор на TV 55"/60"

    Това със субтитрите е пълна глупост - гледам 65 от 2.5-3 метра и не си местя главата а само очите. Ако ще гледаш от 4 метра твърдо ти препоръчвам 75 инча. Не се лъжи да взимаш 55, минимум 65 е моя съвет...И не забравяй че ще ти трябват няколко дни да свикнеш, а скочих от 40 на 65, трябваха ми 2-3 дни не повече...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #12

    Отговор: Избор на TV 55"/60"

    Абе и аз не съм писал, че си местя главата, но ако не си местеше и очите щеше да ме учудиш..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 17:48
  2. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 20:16
  3. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  4. Помощ за избор между "SHARP" i "LG"
    От zezo1983 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-11, 18:34
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе