Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Помощ за избор на 55" телевизор с марка LG или Sony

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #1

    Помощ за избор на 55" телевизор с марка LG или Sony

    Здравейте, прицелил съм се в средно-високия клас на телевизорите, като не искам да е OLED а и бюджета като цяло не го позволява - не желая да надхвърля 1700-800лв. и общо взето колкото по-малко толкова по-добре. Знам, че някой от моделите, които съм набелязал и ще посоча по-долу са над него, но може да изкочи някоя промоция, а и като цяло ще търся някакъв вариант с 0% лихва. В началото бях тръгнал за 49", но сега бях в магазин и разбрах, че размера, който ми трябва е 55".
    Четох доста за матрици VA и IPS, както и за 120hz и като цяло доста от последните теми в раздела. Телевизора ще се ползва в хол, има разстояние около 3 метра със сигурност, игри няма да се играят на него, телевизията е A1 с техния приемник, но ще бъде сменена с CAM модул след покупката на нов, за да разкарам забиващия им приемник заедно с дистанционното.
    Интересува ме Airplay 2 и дали се знае, за някой от моделите по-долу, че ще го получат или няма шанс? Другото, което ме интересува е ако реша да изчакам за моделите от 2019 с цел тези от 2018 да поевтинеят, то колко ще трябва да чакам?

    Моделите, на които съм се спрял са 4 -

    LG SK8500
    LG SK9500

    Sony XF9005
    Sony XF8596 (има модел 8005 - каква е разликата между двата?)

    Общо взето в магазина стоях пред двете LG-та едно до друго, беше пуснат един и същи клип, но се разминаваше с няколко секунди на двата телевизора, а и според мен настройките на яркостта не бяха еднакви, но идеята ми е, че на мен и двата доста ми харесаха, ясно е че 9500 е по-добър, но почвам да се чудя дали това не го забелязват само по-зарибените така да се каже потребители? Знам също и че в магазина не може да се добие реална представа, но все пак бях длъжен да мина да ги погледна. Беше само бегъл поглед над картината не съм ги разцъквал по менютата, но първо искам да реша на кой клас да се спра - средно-високия или високия.

    Някакви насоки да дадете защо LG или защо Sony и има ли наистина нужда да се изхвърля човек за по-скъпия модел или и с другия може да е доволен и да не е "прецакан"

    P.S. - Четох за андроида и как забива и е бавен, четох и че нищо му няма но мен по-скоро ме интересува как е да кажем системата на LG като приложения спрямо Android, много по-малко ли е избора в store-a?
    Този пост е редактиран от berpan; 19-02-19 в 23:06.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #2

    Отговор: Помощ за избор на 55" телевизор с марка LG или Sony

    Много добри въпроси си задал и мен ме интересуват тия работи от няколко месеца си търся телевизор 55/65" и чакам големи намаления на сони x9005/Lg9500/OleedB8 напоследък малко поскъпнаха ,към великден може би ше поевтинеят :D

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #3

    Отговор: Помощ за избор на 55" телевизор с марка LG или Sony

    Радвам се, че ще съм полезен колега, гледах да изчета написаното в последните коментари относно тези модели и да разуча доколкото мога преди да пусна моя тема, но да видим сега дали ще има кой да ни отговори.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #4

    Отговор: Помощ за избор на 55" телевизор с марка LG или Sony

    Такааа... след като никой не помага реших още малко сам да си допомогна - видях, че между 8505,8577 и 8596 няма разлики освен цвят или дизайн нещо такова, което за мен е голяма глупост три модела на различни цени и с различни промоции, но както и да е. Открих обаче друг проблем тези трите са Edge LED, докато конкурента им SK8500 доколкото разбрах си е Direct LED (поправете ме, защото не съм на 100% сигурен в това), ако е така то тези на Sony май май отпадат от класацията и остава евентуално само SK8500 за най-много неща за най-добра цена. Това, което гледам е, че и Sony-тата 85** и LG 8500 са IPS, а доколкото разбрах повече препоръчвате VA откъм дисплей. Другото е вече да се насоча към скъпите серии.
    Този пост е редактиран от berpan; 21-02-19 в 21:16.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #5

    Отговор: Помощ за избор на 55" телевизор с марка LG или Sony

    Реално колебанието ти трябва да е между LG SK8500 (IPS матрица) и
    Sony XF9005 (VA).
    Като цяло Сонито е по-добрият телевизор. ЛГ-то е малко по-добро за гейминг и има ест. по-добра видимост от различни ъгли.

    Виж това сравнение и си прецени нещата.
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1

    Бих ти препоръчал да погледнеш и Samsung Q6FN и Samsung NU8072. С VA матрица са и за цената си са доста добра алтернатива на Сонито.

    Сравнение между ЛГ-то и Самсунг:
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1

    Иначе 2019 моделите би трябвало да излязат през април-май. Тогава се очаква и да има някакви читави намаления, макар че и в момента цените са ок в отделни е-магазини.


  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    1
    #6

    Отговор: Помощ за избор на 55" телевизор с марка LG или Sony

    Здравей, както колегата по-горе спомена, изборът ти трябва да се свежда до модела на LG & Sony. Лично аз, бих предпочел Sony, тъй като за мен те са водеща сила при телевизорите и представят наистина изключително добро качество. 4K HDR качеството на 9005 моделите е впечатляващо откъм детайли. Няма да сгрешиш!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #7

    Отговор: Помощ за избор на 55" телевизор с марка LG или Sony

    Цитат Първоначално публикувано от SteFanoV29 Виж публикацията
    Реално колебанието ти трябва да е между LG SK8500 (IPS матрица) и
    Sony XF9005 (VA).
    Като цяло Сонито е по-добрият телевизор. ЛГ-то е малко по-добро за гейминг и има ест. по-добра видимост от различни ъгли.

    Виж това сравнение и си прецени нещата.
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1

    Бих ти препоръчал да погледнеш и Samsung Q6FN и Samsung NU8072. С VA матрица са и за цената си са доста добра алтернатива на Сонито.

    Сравнение между ЛГ-то и Самсунг:
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1

    Иначе 2019 моделите би трябвало да излязат през април-май. Тогава се очаква и да има някакви читави намаления, макар че и в момента цените са ок в отделни е-магазини.

    Не трябва ли 9005 да се сравнява с 9500 на LG, защото така е ясно, че сонито ще го разбива.

    Не съм фен на Samsung никак, иначе техните модели, които си посочил са VA, което е предимство.

    Цитат Първоначално публикувано от minchev1912 Виж публикацията
    Здравей, както колегата по-горе спомена, изборът ти трябва да се свежда до модела на LG & Sony. Лично аз, бих предпочел Sony, тъй като за мен те са водеща сила при телевизорите и представят наистина изключително добро качество. 4K HDR качеството на 9005 моделите е впечатляващо откъм детайли. Няма да сгрешиш!
    Да това е ясно, че няма да сгреша, но и като цена ме интересува да мина малко по-тънко, иначе нямаше да се интересувам толкова, а направо отивам и го взимам, сега ако пуснат някое промо да падне до цените на 8500 серия ще е супер, но се съмнявам, затова се чудя какво да правя и дали ще се прецакам ако взема LG SK8500 или мислех 8500 серия на Sony, но след като разбрах, че са EDGE Led, отпаднаха от списъка... Попринцип не бързам, не е от днес за утре, по-скоро както съм написал в първия си пост ще чакам отнякъде да изкочи 0% лихва на модела и ме устройва да е на около 150-80лв. на месец. В момента в техномаркет има SK9500 на цена от 2259лв. за 10 месеца по 225, но ми идва множко. В edigital e супер цената на 8500 - 1600лв. но за съжаление там не виждам опция за разсрочено изобщо пък какво остава за 0% лихва, така че най-сносен вариант ще ми е ако пуснат в емаг нещо май май. В технотата и останалите вериги доста надуват цените.

    P.S. - Видях един list относно, кои телевизори ще имат Airplay 2 и се оказа, че само Samsung ще пуснат на моделите им от 2018, всички други само на новите им от 2019...
    Този пост е редактиран от berpan; 22-02-19 в 15:50.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #8

    Отговор: Помощ за избор на 55" телевизор с марка LG или Sony

    Разликата между SK8500 и SK9500 e минимална, така че дали ще сравняваш 8500 или 9500 със Сонито е все тая.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #9

    Отговор: Помощ за избор на 55" телевизор с марка LG или Sony

    Ясно, значи при LG не е като при Sony 85** и 9005 да има значителни разлики.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #10

    Отговор: Помощ за избор на 55" телевизор с марка LG или Sony

    баце аз ги гледах сичките тия изброени в техномаркета и пусках клипчета на тях начи сони 8596 и 8577 може да са edge led и на теория да са по-зле от direct FALD обаче в мазина изглеждаха супер даже по-добра картина вадеха от 9005 беха едни до други може би заради настройки или щото са Ips имаха по живи и ярки цветове от 9 ката който е VA; така че са си доста добри тия сонита ; за lg и те изглеждаха супер има разлика между 8500 и 9500 ,9500 е доста по-ярък и има по-широка гама цветове и повече зони на затъмняване въпреки че fald не е много ефективен при ips телевизори

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #11

    Отговор: Помощ за избор на 55" телевизор с марка LG или Sony

    9500 е много малко по-добър от 8500, разликата в цената поне според мен не е оправдана.

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #12

    Отговор: Помощ за избор на 55" телевизор с марка LG или Sony

    Цитат Първоначално публикувано от SteFanoV29 Виж публикацията
    9500 е много малко по-добър от 8500, разликата в цената поне според мен не е оправдана.

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1
    Гледах го това да, но аз лично не виждам някаква кой знае колко фрапантна разлика в резултатите... Имаш предвид, че според теб цената е твърде висока за 9500 спрямо екстрите, които дава или че разликата между двата е малка и е по-добре да се вземе другия, че така си го казал и не се разбира - хем единия е много по-добър, хем разликата в цената не е оправдана.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #13

    Отговор: Помощ за избор на 55" телевизор с марка LG или Sony

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Гледах го това да, но аз лично не виждам някаква кой знае колко фрапантна разлика в резултатите... Имаш предвид, че според теб цената е твърде висока за 9500 спрямо екстрите, които дава или че разликата между двата е малка и е по-добре да се вземе другия, че така си го казал и не се разбира - хем единия е много по-добър, хем разликата в цената не е оправдана.
    по-добър e ама не много тва иска да ти каже ;тъй че ако парите са проблем може да земеш lg 8500 вместо 9500 разлика ше усетиш само ако ги гледаш един до друг 8500 е малко по-тъмен оня има по-ярки цветове;
    освен това аз не вярвам много на тия сайтове за бенчмарк и ревюта плащат им за да рекламират определени продукти примерно lg oled дават им цели единици повече оценки от други модели което не е реално

    понеже и аз си избирам телевизори при мен нещата са следните не мога да избера между va/ips/oled ако избера VA то това ше е sony x9005f 65" определят го като най-добрия тв за 2018 среден клас, ако избера IPS ше зема lg 9500 65" , ако ще е oled тогава lg c8 55" единия от тия 3те ще е ама не мога да се начудя още и да намеря добра оферта ;

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #14

    Отговор: Помощ за избор на 55" телевизор с марка LG или Sony

    Добра оферта и аз не намирам нито за 8500 нито за 9005. Иначе аз OLED съм го отписал, нямам желание да съм роб на това какво и кога гледам, за да не изгори...

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #15

    Отговор: Помощ за избор на 55" телевизор с марка LG или Sony

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Не трябва ли 9005 да се сравнява с 9500 на LG, защото така е ясно, че сонито ще го разбива.

    Не съм фен на Samsung никак, иначе техните модели, които си посочил са VA, което е предимство.



    Да това е ясно, че няма да сгреша, но и като цена ме интересува да мина малко по-тънко, иначе нямаше да се интересувам толкова, а направо отивам и го взимам, сега ако пуснат някое промо да падне до цените на 8500 серия ще е супер, но се съмнявам, затова се чудя какво да правя и дали ще се прецакам ако взема LG SK8500 или мислех 8500 серия на Sony, но след като разбрах, че са EDGE Led, отпаднаха от списъка... Попринцип не бързам, не е от днес за утре, по-скоро както съм написал в първия си пост ще чакам отнякъде да изкочи 0% лихва на модела и ме устройва да е на около 150-80лв. на месец. В момента в техномаркет има SK9500 на цена от 2259лв. за 10 месеца по 225, но ми идва множко. В edigital e супер цената на 8500 - 1600лв. но за съжаление там не виждам опция за разсрочено изобщо пък какво остава за 0% лихва, така че най-сносен вариант ще ми е ако пуснат в емаг нещо май май. В технотата и останалите вериги доста надуват цените.

    P.S. - Видях един list относно, кои телевизори ще имат Airplay 2 и се оказа, че само Samsung ще пуснат на моделите им от 2018, всички други само на новите им от 2019...
    След като чакаш цена до 180лв на месец, защо посочваш сонито, което е 240лв?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    по-добър e ама не много тва иска да ти каже ;тъй че ако парите са проблем може да земеш lg 8500 вместо 9500 разлика ше усетиш само ако ги гледаш един до друг 8500 е малко по-тъмен оня има по-ярки цветове;
    освен това аз не вярвам много на тия сайтове за бенчмарк и ревюта плащат им за да рекламират определени продукти примерно lg oled дават им цели единици повече оценки от други модели което не е реално

    понеже и аз си избирам телевизори при мен нещата са следните не мога да избера между va/ips/oled ако избера VA то това ше е sony x9005f 65" определят го като най-добрия тв за 2018 среден клас, ако избера IPS ше зема lg 9500 65" , ако ще е oled тогава lg c8 55" единия от тия 3те ще е ама не мога да се начудя още и да намеря добра оферта ;
    До колкото съм запознат, xf9005 не е среден клас

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Добра оферта и аз не намирам нито за 8500 нито за 9005. Иначе аз OLED съм го отписал, нямам желание да съм роб на това какво и кога гледам, за да не изгори...
    И за мене олед е една излъгация с тоя screenburn. Нещо с олед тв се...
    Вярно много яка картина, но ако ти отпечата някое лого, да ти се ненавиди и картината.
    Този пост е редактиран от Nikito82; 22-02-19 в 21:33.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на телевизор над 48"
    От mystikal90 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 26-09-15, 10:31
  2. Отговори: 24
    Последно: 20-09-12, 19:46
  3. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  4. Помощ за избор на LCD телевизор 37"
    От needder във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 16-07-10, 22:15
  5. Отговори: 8
    Последно: 29-01-08, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе