Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #16

    Отговор: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    Защо се засилваш директно за блурей форматите, като няма къде да ги използваш максимално, щом нямаш "подходящите железа"
    Един качествен Blu-ray rip (до 10-15 GB), дава доста добро качество на картината, има и с включени е HD аудио форматите, ако има къде да ги слушаш.
    mkv, avi, са просто контейнери.
    Ако искаш и да се изкефиш максимално на HDR-a, виж тази документална поредица. Има я и в Blu-ray rip.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #17

    Отговор: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    Гледа ми се да кажем екшън филм в 4K HDR, тези документалните е ясно, че от тях има.

    zamunda.net/banan?id=550735&hit=1&t=movie и така последно да кажем, че ще гледам този филм, тегля го, качвам го на хард и би трябвало да тръгне без проблем нали? (евентуално ако имам проблем ще е разминаване някакво) Има ли по-добър плеър, който мога да изтегля от вградения на LG или да си разчитам на него?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Имах предвид, че освен нов тв ще трябва да си купиш и нова аудио система/ресивър, за да ползваш многоканалните формати - с настоящата дамо двуканално аналогово аудио.
    Правилно ли разбирам, че ако купя ресивър ще мога да запазя сегашната система и да я ползвам по-обстойно или няма как да мина без нови колони?
    Този пост е редактиран от berpan; 02-03-19 в 15:14.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #18

    Отговор: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    С тия колонки няма много смисъл, а може и да не се отрази добре на ресивъра .

    Най-евтин вариант е някой Лоджитек на старо - мисля се продаваше и във форума... или ресивър с колони пак втора ръка.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    281
    #19

    Re: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    Лоджито замина

    Колега, замисли се за xf9000 като евтино и поддържащо всичко решение.
    Само виж дали тв пуска атмос през hdmi.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #20

    Отговор: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    Засега по-скоро ще се въздържа, доволен съм от звученето на домашното кино, не е нещо страшно, но не е и като да слушам от телевизор. Цялата работа дойде, че преди като беше вързано към плазма Panasonic чрез 3.5мм/3.5мм и преходник към чинчове имах чувството, че вади по-добър звук отколкото сега като махнах преходника и е свързан към LG-то. Възможно ли е да е от кабела, той е може би е най-евтиния и обикновен кабел на пазара, като го купувах ми трябваше спешно и го взех и свърши работа, попринцип знам че има по-добри, но не знам дали единствено е визуална разликата или и ще има и в самия звук.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #21

    Отговор: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    Ако търсиш високо качество на звука ще трябва доста да се изръсиш, по-добре огледай за марков ресивър втора ръка и комплект колони евтинджос / на пакет 5+1 / от е-мага или нещо подобно. За долби атмос трябват колони и по таваните , така че тоя формат не го мисли много.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #22

    Отговор: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    Колегите го казаха, но и аз да потвърдя. Няма смисъл да теглиш пълни Блу-Рейки и да товариш излишно тв-то.
    Теглиш ремуксовете. Те са със същото качество като на пълен блу-рей, разликата е до 2% загуба на качество, като сам разбираш, че тази разлика е недоуловима.
    Търсиш 1080p или UHD remux, качваш на флашка или външен хард и си ти, няма да имаш никакви проблеми.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #23

    Отговор: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Ако търсиш високо качество на звука ще трябва доста да се изръсиш, по-добре огледай за марков ресивър втора ръка и комплект колони евтинджос / на пакет 5+1 / от е-мага или нещо подобно. За долби атмос трябват колони и по таваните , така че тоя формат не го мисли много.
    Не търся максимума на звука, просто се мъчех да разбера дали има шанс да вържа сегашното ми DVD с телевизора по друг начин за по-добър звук.

    Цитат Първоначално публикувано от SteFanoV29 Виж публикацията
    Колегите го казаха, но и аз да потвърдя. Няма смисъл да теглиш пълни Блу-Рейки и да товариш излишно тв-то.
    Теглиш ремуксовете. Те са със същото качество като на пълен блу-рей, разликата е до 2% загуба на качество, като сам разбираш, че тази разлика е недоуловима.
    Търсиш 1080p или UHD remux, качваш на флашка или външен хард и си ти, няма да имаш никакви проблеми.
    Супер ето това исках да чуя.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от SteFanoV29 Виж публикацията
    Търсиш 1080p или UHD remux, качваш на флашка или външен хард и си ти, няма да имаш никакви проблеми.
    Свалих това от замунда - Mission.Impossible.Fallout.2018.UHD.BluRay.2160p.TrueHD.Atmos.7.1.HEVC.REMUX-FraMeSToR и на телевизора го засича като HDR и засича сериозно през хард диск, размера на файла е 70гб. Свалих същия филм Mission.Impossible.Fallout.2018.1080p.BluRay.REMUX.AVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT, но ето този, който е 40ГБ и не го засича като HDR и няма забивания. Харда ми е USB 3.0 и забелязах, че нито един от изходите на ТВ не е USB 3.0.

    ЕДИТ - Смених порта с друго USB и спря да насича, може би му е трябвало време да прочете целия файл знам ли... Забелязах, че при по-малкия имам избор да си избера между DTS и DolbyAudio, а при по-големия е само DolbyAudio и в началото и на двата ми пише, че този видеоклип не поддържа звук.
    Този пост е редактиран от berpan; 03-03-19 в 19:48.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Свързване на домашно кино с приемник и тв 5.1
    От Цветомир Цветков във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-14, 22:51
  2. Свързване на домашно кино към ТВ????
    От ghostmc във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 18-05-14, 21:03
  3. свързване на тв с домашно кино
    От pl10 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 17-01-14, 17:51
  4. Свързване на телевизор, домашно кино и лаптоп.
    От омегаджията във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 18-12-11, 08:46
  5. 5.1 звук при свързване на телевизор с домашно кино
    От premdhyan във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 23-03-11, 10:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе