Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28
Like Tree2Одобрявам

Philips 48OLED707 картината се насича

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2023
    Мнения
    11
    #1

    Philips 48OLED707 картината се насича

    Здравейте,
    От скоро съм собственик на Philips 48OLED707 и съм силно разочарован. При плавно движение обектите се движат за малко гладко после подскачат малко и отново същото. На канал 1 в по света и у нас често върви подвижен текст, който също подскача на пресекулки. Ако човек на екрана мръдне малко се натрошава личето му за кратко, след което ако застане се стабилизира. Сигналът е EON със смарт приложение от самият телевизор, включих и смарт бокс ЕОН, същото е и с него. В друга стая имам Panasonic LED телевизор 58 инча серия 800 на 2 години вече. Същите неща при него са си гладки и не уморяват очите. На друг адрес имам LG OLED телевизор също 48 инча, но от серия С, която е с най-добрият им процесор Алфа 9.
    Там същите неща от кабелна телевизия са перфектни. Пуснах и там смарт приложението EON, което си работи също перфектно.
    На злощастният Philips като пусна демо филми от You Tube 4k 60fps не се забелязва такъв проблем или е съвсем слаб. На Philipsa има редица настройки за motion, pefect natural motion, perfect clear motion и никоя не помага. На LG не зная дали има такива детайлни настройки, но и не са ми трябвали.
    Та въпросът ми е, толкова ли е слаб процесорът на Philps P5 Gen 5 та не може да си изглади движенията или аз не мога да го настроя?
    Поздрави.
    Божидар
    Този пост е редактиран от BBozhilov; 25-10-23 в 15:51.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #2

    Отговор: Philips 48OLED707 картината се насича

    Пробвей следните неща
    1. Изключи всички подобрители на картината
    2. Пробвай с друг източник на сигнал(без EON)
    3. Провери за нов ъпдейт и ако има тъкъв действай


    Софтуерна надстройка
    version: 101.001.003.232
    ZIP файл, 1.3 GB
    05 Януари 2023
    https://www.philips.bg/c-p/48OLED707...oid-tv/support

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2023
    Мнения
    11
    #3

    Отговор: Philips 48OLED707 картината се насича

    Здравейте,
    Относно ъпдейт, няма такъв, телевизорът ми е от скоро и ъпдейта, който си направи веднага е последният.
    Относно друг източник, нямам такъв. Мисля да пробвам с вътрешна антена с усилвател да хвана ефирната телевизия, но е малко неудобно, т.к. съм го хванал на стойка за стената, а антенният вход е отзад, но ще опитам през уикенда да го сваля за да я включа.
    Относно настройките: тук има много варианти. Пробвах и на максимална гладкост и на изключено, както и перфект и натурал моушън да са на 0 и на 10, но не забелязах съществена разлика. Става за гледане но потрепванията и прибягванията на подвижни текстове или картина уморяват очите. А сравнението с Панасоника, който е LED, и там нищо не подскача и за очите е спокойно на същия EON сигнал е разочароващо.

    Иначе от You Tube 4k сигнал, примерно на откъс от Аватар е перфектен без никакво потрепване.
    Впрочем 4к сигналът на Евроспорт от EON не става така добре, примерно топките на снукър, на забавено повторение вървят гладко подскочат за малко и после пак гладко, същото е и при повторение на футбол, на бързия кадър не може да се забележи така отчетливо.

    Изглежда този телевизор, с този процесор е много нисък клас и просто не може да прави допълнителна обработка, вмъкване на междинни кадри и т.н. за да подобри по нискобитов HD сигнал. А такъв, който си съдържа достатъчно информация за плавно движение не му създава проблеми.
    Не мога да си обясня, защо в настройките дават възможност за няколко степени на намаляване на трептенията, като че освен липса на такива, човек може да пожелае по-слаби или по-силни трептения. Май просто не могат да ги обработят и оставят човек да си въобразява че ги намалява, като във вица за политика в ресторанта, който ту искал да му намалят градусите на климатика, ту да ги повишът, а климатик нямало изобщо.


    Поздрави.
    Божидар

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Пробвей следните неща
    1. Изключи всички подобрители на картината
    2. Пробвай с друг източник на сигнал(без EON)
    3. Провери за нов ъпдейт и ако има тъкъв действай


    Софтуерна надстройка
    version: 101.001.003.232
    ZIP файл, 1.3 GB
    05 Януари 2023
    https://www.philips.bg/c-p/48OLED707...oid-tv/support

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #4

    Отговор: Philips 48OLED707 картината се насича

    Явно проблемът е в приложението и сигналът подаван от него.
    има и други, които се оплакват от подобен проблем
    Vladimir Simeonov
    21 октомври 2023 г.
    Оправете го това приложение, на всяка четвърта секунда засича.
    https://play.google.com/store/apps/d...id&hl=bg&gl=US

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #5

    Philips 48OLED707 картината се насича

    Ако тв е вързано по wi fi пробвай връзка с кабел!
    Аз съм с Philips OLED 718 и нямам такива проблеми!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #6

    Отговор: Philips 48OLED707 картината се насича

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Явно проблемът е в приложението и сигналът подаван от него.
    има и други, които се оплакват от подобен проблем

    https://play.google.com/store/apps/d...id&hl=bg&gl=US
    Не се споменава марка и модел. Това са общи отзиви.
    Еон приложението е макс 4мбит|с видео. Кофти е да пускате толкова ниско качество на Олед.
    Качете приложението на телефон и тествайте като пратите екран от телефон на телевизор.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2023
    Мнения
    11
    #7

    Отговор: Philips 48OLED707 картината се насича

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Не се споменава марка и модел. Това са общи отзиви.
    Еон приложението е макс 4мбит|с видео. Кофти е да пускате толкова ниско качество на Олед.
    Качете приложението на телефон и тествайте като пратите екран от телефон на телевизор.
    Не можах да пробвам с ефирна телевизия, но написах на Виваком за проблема да видя те какво ще кажат.
    А прехвърляне от телефон към телевизор са се защитили и аз не можах да го направя.
    Но имам следното питане, защо на Олед не е добре да се подава нискокачествен сигнал. А иначе наистина LED телевизорът ми няма такива накъсвания.

    Поздрави.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #8

    Отговор: Philips 48OLED707 картината се насича

    Проблема не ти е в телевизора а в ЕОН имах същия проблем от Виваком ми бяха казали,че се работи по проблема докато не смених на playtv на телекабел работи безпогрешно.
    Това което може да направиш е да направиш стила на движение на Плавно, но няма да решиш изцяло проблема.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #9

    Отговор: Philips 48OLED707 картината се насича

    Цитат Първоначално публикувано от radoi Виж публикацията
    playtv на телекабел работи безпогрешно.
    Това е истината, няма по-добра телевизия, като интуитивност и възможности, и работи на всякакъв интернет.
    В провинцията ми е абонамента с техен нет и си взех едното устройство в София, в началото, да видя дали ще тръгне и вече 4г. никакви проблеми.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #10
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Това е истината, няма по-добра телевизия, като интуитивност и възможности, и работи на всякакъв интернет.
    В провинцията ми е абонамента с техен нет и си взех едното устройство в София, в началото, да видя дали ще тръгне и вече 4г. никакви проблеми.
    Вече втора година съм адски доволен от тях и от съпорта им

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2023
    Мнения
    11
    #11

    Отговор: Philips 48OLED707 картината се насича

    Цитат Първоначално публикувано от radoi Виж публикацията
    Проблема не ти е в телевизора а в ЕОН имах същия проблем от Виваком ми бяха казали,че се работи по проблема докато не смених на playtv на телекабел работи безпогрешно.
    Това което може да направиш е да направиш стила на движение на Плавно, но няма да решиш изцяло проблема.
    Здравейте,
    Посетиха ме техници от Виваком. Видяха и се съгласиха, че качеството със смарт приложението не е добро и че проблемът не в моят телевизор. Пробвахме и със EON бокса, там беше една идея по-добре. Казаха, че с приложението нищо не могат да направят и ме посъветваха да си поръчам още един EON бокс. Като им казах, че на кабелната телевизия на друго място картината е перфектна и нищо не трепва, казаха че кабелната не е толкова компресирана и е нормално. Казаха също, че имали и някакъв генерален проблем с оптиката си в нашия регион, но вече бил отстранен. Не ми дадоха никакъв писмен протокол от посещението, на който да се подпишат, че сигналът и приложението им са калпави, но казаха, че в системата си ще отбележат, че имам проблем с приемането чрез смарт приложение.
    Ще изчакам няколко дена и ще се обадя за обратна връзка. И ще искам втори EON бокс, но без допълнителна такса за него, не че не мога да дам още пет лева, но не е редно да им давам допълнителни пари за това, че те предлагат калпава услуга.

    А този провайдер, който хвалите го няма в нашия квартал
    Има Булсат и А1, но не зная дали и там не е същото а и ще плащам големи неустойки на тия, ако се откажа. Не знам до колко на база на показаното качество мога да разтрогна този договор.

    Поздрави.
    brotzki одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #12

    Отговор: Philips 48OLED707 картината се насича

    Цитат Първоначално публикувано от BBozhilov Виж публикацията
    Здравейте,

    Има Булсат и А1, но не зная дали и там не е същото а и ще плащам големи неустойки на тия, ако се откажа. Не знам до колко на база на показаното качество мога да разтрогна този договор.

    Поздрави.

    Не ви трябва квартал за услугата https://playtv.bg/smarttv, само интернет и тв.
    Предлагат безплатен тест с няколко канала, но платете за месец и тествайте пълните
    Трябва да сте доволни

    П.п. Вижте дали нямате добър съсед с коаксиал на Нет1 за свободните
    Този пост е редактиран от brotzki; 03-11-23 в 14:22.

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    986
    #13

    Отговор: Philips 48OLED707 картината се насича

    Погледни:
    https://www.avforums.com/threads/phi...tails.2411224/
    Изключил ли си изкуствено добавените кадри fps (подобрители на картината) от настройките на тв ,(тип "сапунена опера")
    За Philips настройката е:
    https://www.whathifi.com/advice/how-...ing-on-your-tv
    Този пост е редактиран от tek; 03-11-23 в 20:57.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #14

    Отговор: Philips 48OLED707 картината се насича

    Инсталирай си от стора rntv имаш безплатен период 2 седмици тест за да направиш сравнение.
    В Бургас и региона е доста тачена телевизия.
    HD каналите са назад до колкото си спомням.

    Поздрави.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2023
    Мнения
    11
    #15

    Отговор: Philips 48OLED707 картината се насича

    Цитат Първоначално публикувано от radoi Виж публикацията
    Инсталирай си от стора rntv имаш безплатен период 2 седмици тест за да направиш сравнение.
    В Бургас и региона е доста тачена телевизия.
    HD каналите са назад до колкото си спомням.

    Поздрави.
    Здравейте,
    Инсталирах RNTV и веднага тръгнаха каналаите им. Много интересни неща наблюдавам. Има голяма разлика между каналите им. На някои има много насичане, на други няма. Преминаващият текст на RN на Канал 1, който сравнявам няма подскачане през 3-4 секунди, но непрекъснато трепти. Този на EON до подскачането е стабилен.
    Един приятел ми даде възможност да пробвам с неговият акаунт на другият ми олед телевизор EON приложението (Лошият е в София, другият в Банкя) там няма такива проблеми.
    Не мога да си представя, че има сериозна разлика в сигнала на Виваком или в EON приложението инсталирано на различна марка телевизор.
    Може да излезе, че калпавият телевизор нещо не обработва като хората при сигнали с нисък бит рейт.

    А нещо друго интересно EON и RNTV са две приложения за IPTV, но като включа настройки при RNTV се вижда на половината екран картина за да се визуализира настройката, докато при EON нищо не се показва и стои празно поле.

    Поздрави.
    Божидар

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Насича звука на канал с AAC
    От citizen във форум Philips телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 16-01-22, 14:19
  2. 40'' телевизор, който да не насича
    От emosms във форум Телевизори
    Отговори: 29
    Последно: 03-04-18, 23:10
  3. philips 55pfl8008s насича картината
    От Strike във форум Philips телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 24-08-14, 15:35
  4. Отговори: 2
    Последно: 09-05-11, 08:50
  5. GTA4 насича
    От VPM във форум ИГРИ
    Отговори: 13
    Последно: 22-03-11, 22:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе