Вижте резултатите от анкетата: Каква система сте вързали към телевизора си?

Гласували
10. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашно кино

    5 50.00%
  • Саундбар

    3 30.00%
  • Колони за компютър/телевизор

    2 20.00%
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 64
Like Tree6Одобрявам

Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #1

    Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Здравейте, понеже няма такава тема, а все повече се пита и се правят нови теми в различни подраздели, пък и на много от хората във форума ще им е полезно да прочетат по едно допълнително мнение - нека всеки каже какво е свързал към телевизора си и доколко е доволен от него. Предвид, че темата е в раздел телевизори нека се ограничаваме до по-прости музикални системи plug&play, било то "колони за компютър" тип Z906 на Logitech, така нашумелите soundbar системи или домашни кина. Идеята ми е, че не всеки има възможност или желание да дава повече от 1000-1500лв. максимум за звук от телевизора, така че да се ограничим от хубавите, но и скъпи системи включващи ресивъри и допълнителни колони, за които се говори в другия раздел на форума.
    Този пост е редактиран от berpan; 28-07-20 в 22:59.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #2

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Към Samsung-а имам свързан саундбар Samsung HW-J355, който е един от най-евтините, което си личи доста от качеството на звука, но пък не заема място и е прикачен към стойката на самия телевизор на стената. Също като се "запознаят" един път с телевизора, вече си се свързват автоматично през функцията TV SOUNDCONNECT. Все пак е по-добре от вградените говорители на телевизора.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #3

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Аз имам саундбар Самсунг Q70R. Той е rear wireless speakers ready. И съответно му купих и задни тонколони Samsung 8500s.
    Много стабилен бас с 8" говорител. Май само JBL е с 10", но там четох, че имало някакви проблеми.
    Доста съм доволен, много е силен и със задните колонки се получава чудесно.
    Яд ме е, че не взех Q80R, който има и горни fire говорители и странични също.
    Моя го взех за 930 лева, сега е по-евтин малко. Задните колонки 114 евро от Амазон.


    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #4

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Моля дайте едно мнение какво мислите за LG SL8Y? Гледам, че и той има опция за задни безжични говорители.
    Този пост е редактиран от berpan; 06-08-20 в 13:27.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #5

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    На мен много добре ми изглежда, но не съм го чувал. Само баса дето е със 7" говорител, но сигурно ще е достатъчен да разлюлее чашите като Самсунга
    За мен саундбар и изобщо система за филми без здрав бас не е опция.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #6

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Днес бях в магазина да чуя няколко системи - бях тръгнал за въпросната SL8Y, защото в момента в емаг е намалена с 400лв. и от 1100 е на 695лв., което според мен е повече от добра цена. В магазина обаче имаха само SL10Y, който е по-мощен и е 5.1.2, докато 8цата е 3.1.2. Тествах и Q80R, защото нямаха и Q70R. В крайна сметка колаборацията с Harman си казва думата. Samsung-a беше доста по-мощен като звук и с доста по-силен бас. За мен резултата беше очудващ, защото SL8Y дори го дават, че е спечелил награда за най-добър саундбар на 2019/2020 година и очаквах доста повече особено след като тествахме и по-високия клас SL10Y. При LG нямаше толкова сила на звука, но може би беше по-ясен, което е важно за говора при филмите, та може би затова и е спечелил наградата. Важно е да кажа, че аз ги тествах само на музика, защото моето ползване ще е 90% музика и 10% филми с Dolby Atmos ефекти! Също важно е, че в магазина пространството е огромно и не можеш да добиеш толкова голяма представа за въпросния virtual surround, който предлагат и точно затова и не съм носил флашка с филми. В крайна сметка между двата може би бих избрал Samsung, но за съжаление цената му е 1300лв. което е двойно в сравнение с промоционалната цена на LG в момента, но ако ще се гледа основно телевизия и филми предполагам, че LG би се справило по-добре.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #7

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    При толкова много музика да си вземеш саундбар, който дори за филми е компромис е голяма грешка.
    Събери пари и си купи хубава стерео система. 1500лв. ще те оправят, дори с нови компоненти.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #8

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    При система за музика само за сносен ресивър не ми ли трябват минимум 700-800лв.? И пак при 1500лв. отиваме по-близо до сумата на телевизора. С 700лв. бих се разделил, но 1500лв. почва да ми се струва много. Другото, което е сега съм с 5.1 домашно кино и не ми се минава на стерео. Идеята с тези soundbar е, че след време може да им се добавят и задни говорители. Хайде да не е 90 на 10 за музиката, защото гледам и телевизия, така че имам говор, но ако добавим и нея съпоставката ще е 50 музика, 40 телевизия и 10 филми.
    Този пост е редактиран от berpan; 06-08-20 в 20:43.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #9

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    500лв. усилвател и 1000лв. колони, нови.
    Иначе за по-малко може и втора ръка.
    Ако ги чуеш и двете едновременно в пряко сравнение ще разбереш колко зле свирят тези саундбари и въобще няма да ти се иска и да си помислиш за подобно нещо.
    npb одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #10

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Понеже е на границата на максималния бюджет от темата може да дадеш примерна система ако може, за да е ориентир какво може да се вземе, което не е саундбар.

    Ще призова и други хора, кой каквото притежава да споделя, за да може да се ориентираме тези, които в момента търсят или в бъдеще ще имат нужда от допълнително озвучаване.
    Този пост е редактиран от berpan; 06-08-20 в 22:47.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #11

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    @Rakeem
    Ти какъв саундбар си имал ВКЪЩИ и е бил толкова зле?
    Всички ли са зле? И тези от 200 и тези от 2000 лева? Или едните са зле, другите много зле?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #12

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Понеже е на границата на максималния бюджет от темата може да дадеш примерна система ако може, за да е ориентир какво може да се вземе, което не е саундбар.
    Тонколони Jamo S 809, 5.0 комплект - 899лв.
    https://www.technomarket.bg/tonkolon...black-09163949

    Усилвател Sony DN1070 втора ръка - 550лв.
    https://bazar.bg/obiava-29648536/mre...ony-str-dn1070

    С усилвателя може да се варира. Има и по-евтини модели втора употреба.

    Тук има ново Sony за 529лв.
    https://www.technopolis.bg/bg/HI-FI-...-DH590/p/53289

    С такава система, саундбарът сам ще се засрами и ще се разкачи. Старата 5.1 система също.

    Саундбарът е за тогава, когато няма място за друго. Дори хубави активни стерео колони могат да надсвирят всеки саундбар.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #13

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    То това му е основното предимство - пести място. И не е чак като да е супер зле. Много ясно, че 5 големи и качествени колони ще звучат по-добре.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #14

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Не. Определено не е супер зле. По-добре е от звука на 99% от телевизорите, но човек трябва да прецени колко струва за него спестеното място, защото 2 активни тонколони за 350лв свирят в пъти по-добре от саундбар за 1000-2000.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #15

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Е не знам какви са тези колони за 350 лева. Аз имам и Сони стереоуредба, вярно старичка, от тези с две колони и отделен буфер. Ами откакто съм взел саундбара не съм я пускал. За филми съвсем не става, защото диалозите ги няма. Сега, новите неща и хубав усилвател може да са по-добри. Но изчистения вид на саундбара и напрактика никаквото място, което заема (освен буфера) са ключово предимство. И доста задоволително като качество. Даже надмина моите очаквания след всичко лошо изчетено, написано предимно от хора, които никога не са имали такъв.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 22-03-16, 14:50
  2. Купувам струнни музикални инструменти.
    От plamenhar във форум Купува
    Отговори: 3
    Последно: 18-09-12, 19:06
  3. Отговори: 7
    Последно: 08-02-07, 10:12
  4. 75 Музикални Групи .. (Междинка)
    От z0r0 във форум Логически задачи
    Отговори: 42
    Последно: 12-12-05, 18:31
  5. Тунер за настрайка на музикални инструменти
    От Julian във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 10-03-04, 22:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе