Вижте резултатите от анкетата: Каква система сте вързали към телевизора си?

Гласували
10. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашно кино

    5 50.00%
  • Саундбар

    3 30.00%
  • Колони за компютър/телевизор

    2 20.00%
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 64

Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #16

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Edifier R2730DB, например.
    Edifier R2000DB също.

    И тъй като виждам, че го повтаряш няколко пъти, аз съм имал саундбар преди 9 години, още преди да станат модерни. Изборът ми беше сведен до едва 3 модела, защото други не се предлагаха на пазара.

    Пак да кажа, че е по-добре от телевизор, но не може да се мери дори със стерео система.

    Освен ако не отидеш към много, много скъпи решения, които са по-скъпи и от компонентна 5.1 система с усилвател.
    Те вече могат да се мерят със стерео колоните.

    Нещо, което саундбар не може да ти предложи е стерео разделение, защото имаш фиксирано разстояние от 1 метър между ляв и десен канал. За да се изгради правилно стерео картина при това разстояние, трябва да си на около 90см от саудбара. Повечето звуци ги чуваш просто като идващи отпред, а не отляво или дясно.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #17

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Преди 9 години... Разбрах. Като свирят и задните колони си имам идеално стерео разделение.
    Да, 6 кютюка за не малко пари ЕСТЕСТВЕНО, ще свирят по-добре. Но нека да казват колко са смотани саундбаровете (днешните, не тези преди 9 години) само хора, които са ги ползвали ВКЪЩИ, не да ги чуят в магазина. Звукът е нещо, което зависи от много фактори и може да се усети само като се чуе.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #18

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Как имаш СТЕРЕО разделение, докато свирят ЗАДНИ колони?
    Какво значение има преди колко години е? Какво мислиш се е подобрило в технологията? Това е аудио. Аудиото е тук от много повече от 10 години. Единственото различно в саундбара сравнено с тонколони е корпуса. Ако мислиш, че в новите саундбарове има някакви революционни говорители, които не се използват на други места в аудио индустрията, ще трябва да те разочаровам.

    Никой не те спира да се наслаждаваш на саундбара си. Никой не те и кара да си взимаш по-скъпа система. Просто не виждам причината да подскачаш така, когато някой каже фактите като такива. А те са, че саундбарът като озвучително тяло спестява място, но бива надсвирван от хубави активни стерео тонколони. Затова за 500-600, че дори и 1000лв, аз лично бих предпочел да свържа стерео активни тонколони, вместо саундбар.

    Препоръчах на един приятел същото, след като негов приятел го надъхвал да си вземе саундбар. Приятелят със саундбара (някакво Сони за около 800-1000лв) казал "Не очаквах. Много по-добре свирят от саундбара.".
    Този пост е редактиран от w00x; 07-08-20 в 17:12.

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #19

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Ами точно за това че
    Звукът е нещо, което зависи от много фактори и може да се усети само като се чуе
    едно от основните задължения на говорителя е да измества въздуха, та какво може саундбар с 2" говорители..... най-вероятно малко по-добре от ТВ-то толкова. Абсолютно грешна инвестиция, единствено е оправдана при липса на място или изключително малка стая.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #20

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Саундбар за музика е компромис и става само за тези, които нямат афинитет към музиката, а я ползват просто, за да дрънчи нещо, докато правят други неща. Факта, че имаме една централна колона и отделен суб за честотите под 120хц, говори само по-себе си какво стерео ще получим, никакво.
    Колегата поиска предложения за компоненти около 1500лв.
    Ето: Висок клас колони https://www.exproject-bg.com/index.php?id=977
    и в черен пиано лак, но по-скъпи https://www.exproject-bg.com/index.php?id=1199
    Усилвател; https://www.exproject-bg.com/index.php?id=1133
    Аз лично бих взел нещо втора ръка за тези пари, примерно Ямаха AS501.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #21

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Да, но също каза, че не иска да се разделя с 5.1 системата си и да я заменя със стерео такава.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #22

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Понеже е на границата на максималния бюджет от темата може да дадеш примерна система ако може, за да е ориентир какво може да се вземе, което не е саундбар.
    Той иска да си взима саундбар, какво 5.1

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #23

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Той иска да си взима саундбар, какво 5.1
    Ами не знам. Така е написал.

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Другото, което е сега съм с 5.1 домашно кино и не ми се минава на стерео. Идеята с тези soundbar е, че след време може да им се добавят и задни говорители.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #24

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Aз не виждам какво 5.1 може да се направи със саундбар, който няма никаква предна линия, все едно да сложиш един суб и два съраунда на телевизор с вграден саундбар.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #25

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    ..... най-вероятно малко по-добре от ТВ-то толкова. Абсолютно грешна инвестиция, единствено е оправдана при липса на място или изключително малка стая.
    Даже телевизорът е по-добре.
    Абсолютно грешно използване на думата "инвестиция" между другото.
    Това налагане на всяка цена на собственото мнение се среща само в БГ форуми. Чета много чужди форуми - няма такова нещо.
    Тука всички са глупаци и не разбират, щом са са купили саундбар. Как две стерео колони ще ми осигурят по-добър съраунд звук от саундбара, който има и задни колони, не ми стана ясно.
    Казваш че имаш и стерео уредба, тоест имаш база за сравнение, не, пак не се признава.
    Експертът си е експерт.
    Ама нищо де, квото такова.
    Иначе за музика два качествени стерео говорителя са по-добрия избор. Саундбарът, специално моя, силата му е във филмите. За музика е приличен.
    А на въпроса как от задните колони имам стерео звук - Ами ето така, от едната се чува левия канал като слушам музика, от другата десния канал. Кое му странното?
    Когато сигналът е стерео така работи. Когато му пуснеш филм с разделение на каналите работят като задни.



    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #26

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Не виждам как налагам собственото си мнение. Въпрос на интерпретация.
    На тези в чуждите форуми каза ли им, че саундбарите са по-добре от хубави активни стерео колони или там само четеш и се усмихваш вежливо, за пред чужденците?
    90% от звуците при филмите са в предните 3 колони (в твоя случай 1.5). Отново въпрос на предпочитание дали искаш да имаш адекватна предна линия или някаква предна линия + 2 съраунда.

    "Казваш, че си имал саундбар, тоест имаш база за сравнение, не, пак не се признава".

    Спри да подскачаш като ощипан, все едно съм дошъл и съм ти счупил саундбара, ако обичаш. Това поведение разваля образователната дискусия.
    Приеми, че може и да си прав за себе си, но да не си прав в общия план и това е.
    По твоята логика, не можеш да коментираш кое от кое е по-добро и до колко е по-добро, докато не пробваш всичко вкъщи за продължителен период от време. И това не е добра логика, особено ако не я спазваш при изказването на собствените си аргументи, което ти правиш.

    На мен ми е ясно как от "задните колони има стерео звук", но това е валидно в три случая.
    1. Ако гледаш филмите с гръб към телевизора.
    2. Ако филмът е записан така, че предните два канала да се чуват зад зрителя.
    3. Ако си сложил съраундите пред себе си.

    И да напиша нещо, което със сигурност си прочел и в чуждестранните форуми, които посещаваш.
    Стерео картина има и при филмите. Затова и има установени (препоръчителни) разстояния, на които да се сложат тонколоните, независимо дали са 100 или 100 000лв. За да се чува звукът непрекъснат, ако например самолет минава от лявата тонколона, през централната и към дясната. Ако са прекалено далеч, ще имаш чуваема празнина между лява към централна и между централна към дясна тонколона. Ако са прекалено близо, ще чуеш всичките звуци от почти едно и също място, което лишава от имерсията.

    Ако нямаш саундбар, който да е поне 3 метра широк - нямаш предна стерео картина.
    Виртуализациите работят на принципа на психо-акустиката. Имат някакъв минимален ефект, но не достатъчен, че да симулират напълно ефекта от физически говорител на това място в помещението, а точно мястото в помещението помага за стерео картината при слушане на филми и гледане на музика.

    Слушай си саундбара със здраве и му се радвай, но не виждам защо влизаш в обяснения с пасивно-агресивен и ироничен тон, когато съветваме ДРУГ потребител да не си взима саундбар, защото не си струва. Особено при положение, че вече има 5.1 all-in-one кино система, която със сигурност свири по-добре от голяма част от саундбаровете.
    Ти вече си взел решението си за себе си и не виждам някой да те критикува за това. Нито аз, нито друг от потребителите в този форум сме ти дали пари за саундбар, та няма и причина да те критикуваме.

    И за финал, ето ти един саундбар, който върши някаква работа. Не го сравнявам с компонентна система, защото сравнението е нечестно, както се споменава и в ревютата.
    https://us.creative.com/soniccarrier/

    Можеш и сам да направиш сравнението в брой говорители, размер на говорителите, технологии за виртуализация, процесори, тегло на саундбара, тегло на суба и т.н. И цена.
    Сега се замисли ако този саундбар за 6000+лв не успява да се конкурира с компонентна система за много по-малко пари, каква работа вършат по-евтините саундбарове.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #27

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    На тези в чуждите форуми каза ли им, че саундбарите са по-добре от хубави активни стерео колони или там само четеш и се усмихваш вежливо, за пред чужденците?
    1. Кога съм казал, че саундбарът е по-добър от тонколони? Не е коректно да си измисляш. Това, което 10 пъти казах е, че естествено, че няколко тонколони с усилвател ще доставят по-добро качество. Но две стерео тонколони може и да правят по-добра предна линия, но винаги звукът ще идва само и единствено отпред. А точно силните сцени, които правят преживяването добро, изискват съраунд, който явно според теб го има в по-голяма степен ако имаш две тонколони отпред, отколкото ако имаш и две отзад. Защото саундбарът също има централен говорител и предна линия. Да, не качествени и мощни като качествени говорители, но ги има. Чува се кристално чисто и диалозите са отлични. Даже следващият модел, който съжалявам, че не купих има и два странични + два firing отгоре.
    Ама пак да повторя, че волно или неволно изпускаш - система с отделни говорители ще е по-добра със сигурност. Саундбарът дава доста приличен звук, нищо общо с този от телевизора и най-вече не заема много място и е дискретен. Това е. Като има разлика дали е 200 лева, от 1200 или 5200. Като всяко нещо.
    Това, което дразни са изказвания от сорта - няма смисъл, боклук, купуват го само хора, които искат да им дрънчи нещо, докато правят нещо друго и други подобни простотии. Капиш? Или още да обяснявам?
    И каквото имам да казвам, го казвам пред всеки. Ако ти имаш някакви комплекси от чужденци, не мога да ти помогна.

    2. Този, който си посочил ти и надявам се, си прочел отдолу коментари на музикални журналисти и CEO-та на музикални компании, 3 метра ли е широк, че има толкова уникален перформънс? Нещо теорията ти куца. И пак да не се объркаш - сигурен съм, че той няма общо с такива като моя от 1000 лева.

    3. Ти как разбра, че не може да се сравнява този скъпия и той със система и то за много по-малко пари? Абе защо изобщо ги произвеждат тези глупаци да хабят ресурси?
    Чу го и не ти хареса викаш? Щото хората, които са го чували друго пишат.
    Един от тези не случайни хора, разбирай не форумни герои, отдолу е написал следното:

    “I watched the theatrical release of Avatar with my kids in a real cinema. The Avatar demo clip they showed on the new Creative Sonic Carrier was even better than that cinema experience. I could hear the fine details in the jungle atmosphere enveloping me – even the sound of the bugs flying around and above me. It was a hyper-realistic experience.”

    Ама как така? Той звукът нали си е звук? Би трябвало да няма голяма разлика с твоя 10 годишния...

    4. Единственият, който подскача като ощипан, си ти. Препоръчвам ти да се успокоиш, остави ги тези глупости. Наслади се на уикенда и на ултра яката си озвучителна система.
    Бъди здрав и щастлив.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #28

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Така де в интерес на истината и аз не съм очарован от цените на баровете и това, което предлагат. Samsunga ми хареса Q80R, но цената му не ми хареса, а да не говорим, че Q90R, който реално идва и с задни е 2000лв. и се оплакват, че не работят като хората - прекъсват или се скапва свързването след update. Q80R, ако имаше такава промоция каквато имаше LG SL8Y щях да го взема признавам си. На 700лв. определено си заслужава, но на 1300лв. не.
    Та в крайна сметка почвам да обмислям сериозно да се насоча към сглобяването на система колкото и да не ми се иска от ценова гледна точка. В момента за Sony DVD 5.1 имам прекарани кабели в стената за самите колони и се чудя дали ще мога да продължа да си ги ползвам? Другото, което си мисля е, че ако ще правя система ще заложа на поне среден клас ресивър - това Sony, което беше предложено предполагам е по към ниския клас. Предполагам, че е най-добре да се започне с ресивъра, за да се знае после към какво ще се свързват колоните, които ще бъдат купени и да се действа поетапно. Поне аз така мисля да направя, дори и да взема сега ресивър и да реша да взема колони след две седмици или два месеца няма да ми е чак такъв проблем, защото имам все още свързана другата система. Първо се взимат 2 стерео колони, после бас, после център и накрая 2 задни - това ли е най-добрия вариант?
    Има и нещо друго, че колоните в момента на двд са малки и понеже искам да използвам кабелите в стената, стига да е възможно, колони от типа на jamo, които са препоръчани на първа страница не ми вършат работа, защото имат големи спикъри, а не са малки всичките.

    P.S. - Имайте предвид, че темата не е конкретно моя, а е с цел всеки да сподели какво ползва, за да може хората като мен, които са в търсене на нови системи да могат да се ориентират дали да заложат на soundbar или на друг вариант, като парите, които са сложени са с цел да не се навлиза много високо, едно защото повечето хора не дават такива пари за звук - било то заради бюджет или просто защото не държат на чак толкова сила и второ защото ако бюджета е неограничен темата малко или много ще се дублира с темите в раздел системи за домашно кино и т.н.
    Този пост е редактиран от berpan; 08-08-20 в 13:25.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #29

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Много е написано по темата за избор на ресивър и колони - почети из форума

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #30

    Отговор: Свързани музикални/саундбар системи към телевизора

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Много е написано по темата за избор на ресивър и колони - почети из форума
    Съобщението, което сте въвели, е твърде кратко. Моля, въведете 5 символа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 22-03-16, 15:50
  2. Купувам струнни музикални инструменти.
    От plamenhar във форум Купува
    Отговори: 3
    Последно: 18-09-12, 20:06
  3. Отговори: 7
    Последно: 08-02-07, 11:12
  4. 75 Музикални Групи .. (Междинка)
    От z0r0 във форум Логически задачи
    Отговори: 42
    Последно: 12-12-05, 19:31
  5. Тунер за настрайка на музикални инструменти
    От Julian във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 10-03-04, 23:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе