Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 45 от общо 45
Like Tree8Одобрявам

Избор на 32'' , но с Андроид

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #31

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Е тоя телевизор ще е заместник на един 21" Watson (от Метро), купуван сигурно преди 20 и повече години. Даже няма и свиване на екрана, така че всичко ще е по-добре.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #32

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Телевизорите с кинескоп имат много добро качество на картината, така че няма начин да вземеш по добро лсд, плюса е в размера.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #33

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Дааа, фокуса му фокус, изобщо не диша по 7-8мм в ъглите

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #34

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Като им гледам задните капаци на Тесла/Шаоми/СтарЛайт вероятността да се правят от един и същ ОЕМ производител е голяма, така че не виждам какво го мислиш повече - поръчваш онлайн и ако не те кефи връщаш и минаваш на друг модел/марка.

    май не видях да писа кое е нужното приложение, за да е сигурно при кои ОС го има

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #35

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Писах го, но малко срамежливо -dashtv
    svetlio1 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #36

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Понеже темата доста се разрастна (което е радостно), ще бъде неуважение, ако не поръчам андроид ТВ. Та, чакаме Xiaomi-то, отзиви другата седмица като го монтирам.
    Мерси на всички, темата не е приключена.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #37

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Ами отзиви да дам, но нямам с какво да го сравня, та са малко субективни. Доволен съм от покупката, не намирам дразнещи неща, даже ми харесва . Блутут дистанционното кефи, макар и да си го насочвам към ТВ-то по навик .
    Менютата за възрастен може би са по-трудни отколкото на някой с WebOS, но сигурно е до свикване. На мен доста настройки ми се видяха нелогично навряни някъде си, но успокоенито е, че не се правят постоянно.
    Най-важното, приложението за Iptv грейна и работи идеално. С кабелния приемник качеството е доста зле, макар и на 32''.
    Не можах да подкарам power контрола през HDMI, макар да активирах опцията да бъде управляван ТВ-то. На приемника на кабеларката не намерих нищо по темата.
    Друго, което ми беше ценно, а не тръгва е вградения Chromecast (ъпдейтнат е) - не го виждам ТВ-то и това е, и през Xiaomi, Huawei, Samsung телефони, няма никой.

    Благодаря за насоките.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #38

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Важното е да си доволен.
    На телефоните имаш ли инсталиран google home https://play.google.com/store/apps/d...pp&hl=bg&gl=US
    - аз отдавна не бях ползвал един Хромкаст и като опитах скоро също нещо не ми го намираше (а преди съм го ползвал) докато не инсталирах "хоум"-а

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #39

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Нямам Хоум, сложих го и през него го вижда, кой да ти знае, че имало и такова животно. Преди да сложа Хоум, успях през менюто Wireless Display да си шерна екрана на телефона. Но през Cast менюто не виждам телевизора (дори и след инсталирания Хоум).
    Целта беше да е максимално просто, да може докато разглеждаш снимки от телефона/таблета, да си ги "пуснеш" на телевизора. Това с предварителното шерване на екрана работи, но малко сложно ми се вижда за обяснение и ползване.
    Това е положението - конвергенцията на техниката води до когнитивни дисонанси, важно е новините да вървят

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #40

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Чакай, че аз малко се обърках. За кой е ТВ-то? Защото останах с впечатлението, че го търсиш за друг човек.
    Иначе какво ще рече кабелен приемник, обикновено кабелните приемници са цифровизирани.
    Имаш ли цифров декодер или коаксиалният кабел директно влиза в тв-то?
    На баба ми е вързан директно, но се ползва аналоговия сигнал, без да минава през вградения цифров декодер на тв-то и качеството действително е зле.
    Като го пусна през вградения си е доста добро, но там има само 3-4канала.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #41

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Не знам кое те обърква, телевизора е за майка ми - пенсионер с трети разряд андроид-оператор. Кабелен приемник ще рече цифров приемник с коаксиален вход(и хдми изход), който идва от някакъв медиен конвертор на кабелната. Той дали конвертира не мога да кажа, защото е с коаксиален вход /изход+ ЛАН , където е закачен и рутера. ТВ-то има sattelite in и antenna/cabble in като на второто не хваща кабелната.

    P.S. След дълго сканиране, успях да хвана всичко от кабелната без нейния приемник, 60 аналогови канала (доста зле като качество), 22 радиоканала и 180 цифрови (повечето заключени разбира се). Не ми звучи много реалистично, но ми се струва, че качеството е по-добро като е така директно на телевизора. Така или иначе основната Тв ще е IP ,но съм удовлетворен, че подкарах и кабелната.
    Този пост е редактиран от evilzet; 24-08-21 в 10:08.
    VanDan одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #42

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    След 1 седмица гледане (на гости съм) , мога да кажа че работи доста задоволително IP телевизията, няма забивания и т.н.
    И местната кабеларка е добре, като изключим непрегледното представяне на списъка с канали (хем съм направил фаворити , да ги поотсея малко).
    Като качество на звука, телевизора ми се струва слабичък в ниските, но го сравнявам с 50'' ЛГ, може би затова.
    Скоро ще се търси 43'' пак андроид и пак за майка ми и ще бъда изкушен да взема същата марка (там вече е 4к, HDR, бля-бля), 60Hz (добре ли е, малко ли е...). Поне да се ползват по един начин с еднакви менюта и дистанционни, та стреса да е по-малък.
    Този пост е редактиран от evilzet; 31-08-21 в 21:23.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #43

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Баси, в тия форумо всеки купува евтини телевизори и климатици за майки, баби и дядовци....

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    8
    #44

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Баси, в тия форумо всеки купува евтини телевизори и климатици за майки, баби и дядовци....

    А дали истината не е някъде там??? Явно евтините телевизори са достатъчни като качество на картината за повечето потребители,а и по -малко претенциозни и безпроблемни. То и аз нещо взех натам да гледам, явно с тия ..нови..недомислени технологии скоро може и да почнем да търсим старите сандъци. Не мисля ,че бих седнал и цял ден да мисля колко ще си гледам телевизора,за който съм платил доста пари...Е не,за тия пари трябва и да ме приспива и топли ако трябва.Ама ние сме си виновни,аз също бях се насочил на там,добре че поразпитах тук,а и попрочетох доста мнения.Благодаря

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #45

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Баси, в тия форумо всеки купува евтини телевизори и климатици за майки, баби и дядовци....
    Ти да не искаш да кажеш, че лъжа и го купих за мен , поста ти донякъде е оригинален, ама в случая не си познал.
    Даже имам още една тема, тоя път за 43 инча и пак взех Xiaomi и пак за майка ми, какво ще кажеш, а?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Избор на Андроид ТВ Бокс
    От diss във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 300
    Последно: 15-06-20, 20:30
  2. Отговори: 7
    Последно: 30-05-19, 10:57
  3. Избор на ТВ 4к с Андроид ?
    От topdawg във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 30-11-18, 07:46
  4. Избор на Андроид тв за Wi fi телевизия
    От nankoo във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 23-11-18, 10:49
  5. андроид таблет-съвет за избор
    От gogyto във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-12, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе