Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45
Like Tree8Одобрявам

Избор на 32'' , но с Андроид

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #1

    Избор на 32'' , но с Андроид

    Здравейте,
    Търси се 32 инчов ТВ за гледане на телевизия от пенсионер. Ако може да не е над 500лв.
    Да е с Андроид, защото искам да се ползва приложение за IPTV (без set top box). Това доста свива избора, гледам че LG препоръчвате, но с тяхната ОС няма как да стане. Full HD не е задължително.

    Харесах 2 Шарпа (например https://intermarket.bg/?item=1001590&group=1 ), но нещо май не са блестящи отзивите по принцип за марката.
    Може би JVC ( https://www.technopolis.bg/bg/Televi...00-LED/p/10452 ) или fullHD ( https://www.technopolis.bg/bg/Televi...-ngzGMVDdO72lg )

    Какво ще ме посъветвате?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    TCL и XIaomi също са с андроид.
    https://plesio.bg/televizori-c-69980...-p-351121.html
    https://www.emag.bg/televizor-led-sm.../pd/DDHDV6BBM/
    Аз по-скоро бих се насочил към някои от тях, отколкото към марките, които си посочил.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #3

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    С това Шаоми, направо ме зариби (имам си вече робот-прахосмук, телефон и машинка за подстр.). Обаче ми е чудно откъм сервиз как е работата, не е ли екзотика?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #4

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Не мисля, че трябва да те притеснява сервизното обслужване, дори мисля, че онзи ден мернах техен магазин в Парадайс мола в София.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #5

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    със същия успех може да заложиш на нЕкой ОЕМ (тв на Шаоми също са си ОЕМ) на Емаг - вчера гледах имаше 32" от техните марки за по 300лв (с отстъпките) .
    В тоя размер (32") няма инвестиции и обикновено се търси най-нискъ цена - разликите в представянето между моделите обикновено са минимални.

    п.п. https://www.emag.bg/televizor-star-l...&scenario_ID=4 - отзити като гледам са добри (с оглед класа на продукта все пак) , най-доброто в 32" мисля беше модел на ЛГ, но все пак е с 150-200лв отгоре

  7. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #6

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Този Star-Light го взех за вилата в 32" вариант преди 3 години, именно заради Android-а. Версията, с която се продаваше се root-ваше с поглед и съм доволен. Настройките на картината не влияят на картината в самия Android. Има сервизно меню, където може да се пипне. Самата картина... ами, като за толкова пари - посредствена. Взех, че прекарах приятел за си вземе и той година по-късно (уж същия модел) - идва с по-нов Android, не можах да намеря начин за root, а са му наслагали доста безсмислени приложения и доволно тъп launcher.

    И за да ми е още по-гадно, след време взех за себе си и един 40" (отново се води същия модел). Трагедията със софтуера щях да преглътна, но телевизорът блокираше доста упорито (оправя се само с гасене от щепсела) и се рестартираше често (с повишаване на температурите - още по-често). Опитах се да напиша ревю - отказаха да го публикуват под предлог "дублирано съдържание" (защото имам положителен отзив за първия 32" вариант, който си стои, естествено).

    Изтърпях телевизора над година и това лято им го върнах за ремонт (в гаранция е). Според отчета на сервиза е ремонтът е траял 5 минути. Резултат нулев. Пак го върнах и предложиха да ми върнат сумата - склоних.

    Та, не препоръчвам.

    Edit: Да допълня - дисплеят на 40" телевизор прогоря доста забележимо, като ще отбележа, че е в провинцията, където ходя рядко, и ако има 50 дни работа бих се изненадал.
    Този пост е редактиран от Karata; 05-08-21 в 20:05.
    Gena_bs, svetlio1, ronnie72 и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #7

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Абе друго си е Шаоми, звучи гордо .
    Иначе 50 инчово LG имам, сигурно е хубав, но много неравномерна подсветка, да не говорим, че един разсейвател на подсветката е паднал и трябва да го разкоствам да го лепя.
    Тя и прахосмучката на Шаоми е ОЕМ, но е много барната, като почнеш от опаковката до самото качество на пластмасите.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #8

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Шиомитата са отскоро на ТВ пазара и би трябвало да са се постарали да не се изложат още в началото.
    А когато говорим за 32', то като цяло нивото е много ниско, независимо какво ще се вземе като марка.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #9

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Не знам какво са се постарали, но аз досега положително ревю за техен модел не съм виждал , а и отзивите от потребители са подобни - типично ишлеме.

    Иначе добре е както Karata по-горе писал да има отзиви от ползватели (че и на мен ще ми трябват скоро няколко евтини 32" и ги бях загледал "звездичките") - това им е лошото на ишлеметата, че не знаеш следващата партида от същия модел кой го е сглобявал и какво дръвче ще излезе ...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #10

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    To пък и едни ревюта, по-добре без тях!
    Заради ревюта тук и на други места си взех ТСЛ и още съжалявам.
    Без ревюта и плюене във форума по марката си взех Филипс и пак бих си взел.
    Gena_bs и ronnie72 харесват това.

  13. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #11

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Ти ли беше купил един 40" TCL с Android, че не ми се търси по мненията ти? Може ли впечатленията ти (може и на лично), че имам нужда именно от 39" или 40" и се колебая, а изборът е малък.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #12

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Сяо-ми няма собствена производствена база и ползва чужди за целта. Съдейки по дизайна на задният капак вероятно Hisense. Имат много пропуски в дизайна и изостават технически с поне една година.

    Първите варианти на Андроид ТВ от 2015 година можеха да се рутват, но Гугъл се светнаха и в следващата версия блокираха тази възможност.

    Турските модели с Андроид - Hitachi, JVC....(OEM - TurboX, Star-Light..)се асемблират с каквото има като хардуер на склад - различни шасита(Vestel има огромен проблем с планирането). Затова и софтуерната им поддръжка е нулева.

    TCL имат много да учат(много пропуски в дизайна, някои умишлени), лошото е, че го правят за сметка на потребителите.

    За ревютата имайте едно наум - журналистите се хранят от реклами и понякога от незнание или умишлено скривят някои проблеми. Малко са добрите и честни. Опитвам се да давам балансирано и от двата типа.

    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...%81%D1%82.html

  16. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #13

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Те споменатите модели Star-Light не са Android TV - ползват стандартен Android за телефон/таблет.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #14

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Ти ли беше купил един 40" TCL с Android, че не ми се търси по мненията ти? Може ли впечатленията ти (може и на лично), че имам нужда именно от 39" или 40" и се колебая, а изборът е малък.
    Не, аз съм с 55С715. Но то при тези размери няма кой знеа какъв избор. Иначе ТВ-то е приемливо, но очакванията ми бяха значително по-големи, точно заради ревютата и отзивите, и за това съм малко разочарован.
    Все пак за тези пари можех да взема Филипс с 3инча по-голям, амбилайт,по-добра картина и звук, и много по-адекватен софтуер.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #15

    Отговор: Избор на 32'' , но с Андроид

    Няма смисъл да се отплесвате в общи приказки за ТВ. Има десетки теми. Тази е конкретни само за 32 инчови модели и вече бе отговорено достатъчно. Няма между какво особено да се избира в този размер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Андроид ТВ Бокс
    От diss във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 300
    Последно: 15-06-20, 20:30
  2. Отговори: 7
    Последно: 30-05-19, 10:57
  3. Избор на ТВ 4к с Андроид ?
    От topdawg във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 30-11-18, 07:46
  4. Избор на Андроид тв за Wi fi телевизия
    От nankoo във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 23-11-18, 10:49
  5. андроид таблет-съвет за избор
    От gogyto във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-12, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе