Страница 1 от 21 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 301
Like Tree28Одобрявам

Избор на Андроид ТВ Бокс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    91
    #1

    Избор на Андроид ТВ Бокс

    Здравейте имам 50 инчов LCD телевизор Тошиба. Няма интернет, не е смарт и т.н. Ще ми се с един такъв Андроид бокс, да го "ъпгрейдна" та да мога да си цъкам в youtube, да гледам HD филми (не да връзвам всеки път лаптопа с HDMI) и т.н.

    Мога да отделя 100-130 лв за подобна джаджа. Спрял съм се на няколко модела, но не знам кой да избера:

    1. Android TV Box Beelink X2 - 95 лв

    2. MXQ S85 Android TV Box - 100 лв

    3. TVbox Beelink MX - 115лв

    4. M8S Android Tv Box - 139 лв

  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #2

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Избери този ,който има някаква софтуерна подръжка. Този , който има най-много рам памет и налично вътрешно пространство. Имай в предвид , че всички тези устройства са със софтуер като на таблет и се разпознават като такъв от приложенията. По тази причина доста видео съдържание плейвано с такова устройство е с ниска резолюция. Ще си купиш стационарен таблет с изход за монитор. Аз се набутах с доста скъпо подобно устройство и като го вързах с кабел в гигабитовата ми мрежа HBO GO и Bulsatcom не тръгваха докато не се вързах по Wi-fi. За качеството на образа с тези приложения- плачевно, поради горе посочените причини. Зависи от монитора,който използваш До 32 инча става. При мен е 50 и с качество гледам единствено онлайн стриймовете с приложението Torrent-stream-controller например. Затова пък устройството не трябва да е с Lollipop, а с по - стара версия андроид, защото подобните приложения работят с Ace media streamer. Той пък не работи с новите андроид версии. Като за проба може да си купиш андроидско плеърче , но не разчитай особено на него, а на класически плеъри като WD, DIVA, MEDE8ER и доста други.
    podredko одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Аз за тази цел ползвам нетбук леново след като се скапа клавиатурата и съм много доволен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    91
    #4

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Понеже ще се ползва за 50 инчов ТВ въпроса е да плейва HD филми без да засича. Ще е на 1 метър от рутера, така че може и с ЛАН да го вържа.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Видях в един приятел един мини компютър дори няма вентилатори тва чудо с уиндолс 10 плейваше клипове 4К от тубата бях смаян. Не знам къде ги продават но ме смая.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #6

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    От една година ползвам MX III Amlogic S802. Взех си ги от наш сайт за 100лв. с доставката.
    Свързан ми е с лан кабел към домашната мрежа и си плейвам филми от стационарният компютър в другата стая. Филмите се плейват на 4к 40 инчов филипс и не съм имал филм който да не тръгне. Гледам си и 3д филми,но там има тънкости със субтитрите.
    Инсталирал съм Servio на стационарният, а на машинката BubbleUPnP. и MX плеар. Самата машинка също си поддържа 4к резолюция.,но аз съм я оставил на фул хд.
    На ден я ползвам около 3-5 часа. Свързал съм си и домашната аудио система 5.1 към нея. Ако някой има интерес мога да и направя едно клипче.
    Ползвам го и със безжична мишка вместо с дистанционното в комплекта.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    38
    #7

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Вземи си едно Raspberry Pi 2, инсталирай му openelec+kodi и се радвай на дългосрочна подръжка и вървене на всякакви филми.

    Няма да е Andorid обаче, ако искаш и Android може да погледнеш Wetek Core (малко по-скъпо) или Odroid C1, което е подобно на Pi-to, но има и андроид. За Kodi обаче има известни бъгове според спецовете.

  10. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #8

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Цитат Първоначално публикувано от krasio_79bs Виж публикацията
    От една година ползвам MX III Amlogic S802. Взех си ги от наш сайт за 100лв. с доставката.
    Свързан ми е с лан кабел към домашната мрежа и си плейвам филми от стационарният компютър в другата стая. Филмите се плейват на 4к 40 инчов филипс и не съм имал филм който да не тръгне. Гледам си и 3д филми,но там има тънкости със субтитрите.
    Инсталирал съм Servio на стационарният, а на машинката BubbleUPnP. и MX плеар. Самата машинка също си поддържа 4к резолюция.,но аз съм я оставил на фул хд.
    На ден я ползвам около 3-5 часа. Свързал съм си и домашната аудио система 5.1 към нея. Ако някой има интерес мога да и направя едно клипче.
    Ползвам го и със безжична мишка вместо с дистанционното в комплекта.

    Аз използвам същия модел на вилата, но от вече почти година използвам и този в къщи:MXIII-G S812 2GB/8GB Android 5.1 1000M LAN Quad Core 4K x 2K H.265 Decoding 2.4G/5G WiFi Bluetooth 4.0 TV Box Android Mini PC. Имат известни хардуерни разлики двете кутийки и като че ли LoliPop-а се държи по-пъргаво. Нямам никакви оплаквания и от двете машинки като работа и качество на картина и звук. Гледа се всяка вечер, а съдържанието е или от нета или от сървъра в мрежата ми. Свързан е с LAN кабел защото е много далеко от рутера и има затихване на WiFi сигнала, но на вилата връзката е чрез WiFi. Булсат и др. вървят без забележка за качество на картина и звук. Колкото са отпуснали от Булсат - толкова. Мога да кажа че има по-добра картина от Dune HD TV-102, че дори и от Mede8er 1000 когато гледам филм. Ползва се основно на 32', но за известно време го ползвах на 47' и съм впечатлен и то сериозно. 3D не гледам (поради чисто технически причини-кофти торенти, релийзи...) и не мога да споделя мнение за сега. Чете ISO, BDMV,AVI,XVID,Divx..... Dolby,DTS,AC3.... и производните им както и 4К. От мен е това като мнение, а решенията всеки сам си ги взема. Не искам да натрапвам на никого моето виждане по въпроса.
    ronnie72, sss777, Frogst и 1 други харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #9

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    След консултация с frizera от около два месеца и аз съм с такъв бокс (с Android 5.1). Държи се доста прилично, но все пак зависи какви са ти очакванията. Аз ползвам основно KODI и по-рядко MX Player и YouTube приложението. Свързан е с компютър чрез SMB и "плейва" без проблем 1080p файлове (вкл. Blu-Ray) както на KODI, така и на MX Player. YouTube приложението също няма проблем с 1080p. Добавката Phoenix за KODI е идеална за гледане на филми (Genesis също, но там понякога не ми "връзват" HD стриймовете).
    При директно сравнение с друг HDMI вход, на който е свързан компютър (ползвам MPC-BE), ми се струва че цветовете на MXIII са леко преекспонирани.
    И както е написал ceco7 гледай да има възможно повече РАМ памет и вътрешна памет.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    2
    #10
    Цитат Първоначално публикувано от jair Виж публикацията
    Вземи си едно Raspberry Pi 2, инсталирай му openelec+kodi и се радвай на дългосрочна подръжка и вървене на всякакви филми.

    Няма да е Andorid обаче, ако искаш и Android може да погледнеш Wetek Core (малко по-скъпо) или Odroid C1, което е подобно на Pi-to, но има и андроид. За Kodi обаче има известни бъгове според спецовете.
    за raspberry pi2 съм напълно съгласен. За wetek core и odroid C1 само съм чел.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #11

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Цитат Първоначално публикувано от krasio_79bs Виж публикацията
    От една година ползвам MX III Amlogic S802. Взех си ги от наш сайт за 100лв. с доставката.
    Свързан ми е с лан кабел към домашната мрежа и си плейвам филми от стационарният компютър в другата стая. Филмите се плейват на 4к 40 инчов филипс и не съм имал филм който да не тръгне. Гледам си и 3д филми,но там има тънкости със субтитрите.
    Инсталирал съм Servio на стационарният, а на машинката BubbleUPnP. и MX плеар. Самата машинка също си поддържа 4к резолюция.,но аз съм я оставил на фул хд.
    На ден я ползвам около 3-5 часа. Свързал съм си и домашната аудио система 5.1 към нея. Ако някой има интерес мога да и направя едно клипче.
    Ползвам го и със безжична мишка вместо с дистанционното в комплекта.
    И как успя да пуснеш субтитри на машинката чрез BubbleUPnP от Servio на компа?На мен ми се плейва видеото,но без субтитри!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #12

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Според мен по-добрия вариант е да направиш връзка с компютъра чрез SMB. В приложението "TV Files Manager" (което би трябвало да е фабрично инсталирано) отиваш на "Home Network" и въвеждаш "username" и парола от акаунта ти на компютъра. Така се показват всички папки и файлове, които са "шернати" с домашната мрежа. Когато "плейваш" някой филм от тук, можеш да избереш на кой плеър да се отвори - при мен най-добре работят "MX Player" и "KODI". Настройките за субтитри ги правиш от самия плеър.
    Ако ползваш "KODI", може да пропуснеш "TV Files Manager" - отиваш на "Видео" - "Файлове" - "Добави видео" - "Преглед" - "Windows мрежа (SMB)" - "Workgroup" - въвеждаш "username" и парола и добавяш папките с филми (една по една за съжаление, но тази настройка се прави само веднъж).

    Пробвал съм Bubble UPnP с MX Player, но в този случай е необходим и сървър на компютъра. Настройките за субтитри ги правиш от сървъра - в твоя случай от Serviio.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #13

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    А ако искаш пробваш и ползваш Archos Video Player и в него си има вградент такъв клиент,да не говорим че ти смъква и субките на бг ако филмът ти няма. Колкото до SMB спрямо NFS разликата е сериозно в полза на второто ,но е за хора с добри познания под линукс. Под уин добър безплатен NFS сървър не съм видял. Вариант е в начална фаза и се казва Movian за андроид,но има потенциал да измести Коди.

    - - - - - - - - - -

    Ако телевизора ви не е с FullHD ,не взимайте кутийка с 5.1 Андроид. Сериозен бъг преоразмерява екрана по време на видео и начина за оправяне е спиране бутане на резолюцията или рестарт. Независимо кой е производител на андроид бокса бъга си го има всяка седмица внасям и пробвам боксове всички имат проблеми с това. Ако искате да гледате Войо досега само един модел до 150 лв съм видял да го плейва.HBO GO върви без проблем ,но изисква задължително Wifi. Да не отегчавам ,който има да пита нещо да пита в лични

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    34
    #14

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Здравейте колеги!
    от вчера съм горд собственик на ето този модел плейър - MXQ Pro+ TV Box 64Bit Android 5.1-46.92 and Free Shipping| GearBest.com

    Споделете мнение, става ли или не?



    Снощи си поиграх малко с него, но още нямам впечатления.
    Занимавах се 2 часа със субтитрите. Не мога да ги поткарам. С КОДИТО са на маймуница! Променях настройки, но без резултат. С МХ плейъра и BS плейъра тръгват, но НЯМА ЗВУК.
    Направо се побърках.
    НЯМА И НЯМА!!!

    Дайте съвет, какво да правя?
    Кои приложения са подходящи за този плейър.
    Предварително благодаря!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #15

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    За да ти тръгне звука от MX player ,трябва да му качиш кодеците за DTS....MX Player Custom Codec with DTS & AC3 Support

    За настройките на KODI чети тук:Kodi (XBMC) - безплатен медия център. Инсталиране, първи стъпки, съвети | Програми - www.1lev.com

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 21 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!
    От jovko във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 20
    Последно: 04-06-16, 09:56
  2. Отговори: 6
    Последно: 24-12-15, 12:32
  3. Продавам нов Андроид ТВ Бокс Zidoo X6 Pro
    От orlie във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 01-12-15, 23:32
  4. HDD бокс на мястото на СД рома?
    От backinblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 15-12-13, 13:08
  5. андроид таблет-съвет за избор
    От gogyto във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-12, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе