Резултати от 1 до 8 от общо 8

Кой OLED 48" да избера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #1

    Кой OLED 48" да избера

    Здравейте, колеги,
    Преди 10 години много ми помогнахте да избера точния телевизор, отговарящ на изискванията ми тогава и днес отново се обръщам към вас със същата молба.
    Прочетох доста и с оглед по-приемливите цени и подобрената технология, се ориентирах към OLED телевизорите с размер 48".
    След търсене по сайтовете на търговците и посещение на няколко магазина, изборът ми се сведе до следните марки и модели:


    1. Panasonic TX-48MZ800E Android 2023 100 Hz / 120Hz - 2499 лв.
    2. Sony XR-48A90K Android 2022 100 Hz - 2849 лв.
    3. LG OLED48C32LA WebOS 2023 100 Hz - 2399 лв.
    4. Philips 48OLED818 Android 2023 40 – 120Hz - 2199 лв
    5. Panasonic TX-48LZ980E Linux 2022 40 – 120Hz - 1999 лв.


    Позиция 5 не ми допада, че е с Линукс и не знам доколко е добър медийният му плейър, но много ми хареса каква картинка вади...
    За LG консултантите казаха, че имат най-гъвкавия като възможности и настройки медиа плейър.



    Разбрах, че всички са с панели на LG, но моля за вашатите препоръки и отзиви.
    В магазините най-много ми допадна "картината" на Panasonic, но това е на база демо видеата, така че може и да съм се заблудил.
    Освен качественото изображение, важно за мен е:
    1. Да има добър медиен плейър - поддържани формати на видео, звук и субтитри (субтитрите да са едри, добре четими или да може да се коригира размера им);
    Разбирам, че с Android това се постига най-добре, поради възможността да се инсталират различни плейъри.
    2. Да има DLNA сървър - никъде в описанията на по-горе изброените телевизори не видях да е споменато, че разполагат с DLNA;
    3. Да не се забелязват лагове при бързо движещи се кадри (спомням си тестовете с японката на люлката или снайперистите на покрива);
    4. Във връзка с т.3 да има добър моушън блър / интерполация на кадри / театрален ефект или както там всеки производител го нарича;
    5. Да се представя добре в Youtube.


    Като цяло това е, което правим с телевизора вкъщи.
    Телевизия гледаме с Булсатком Fusion приемник.
    За озвучаване използвам аудиоресивър.


    Разбира се, важно е и да не се поврежда или поне не често, че на настоящия ни Panasonic TX-42AS750E веднъж му сменях A-board и два пъти подсветка и сега пак се дъни.


    Моля да споделите вашите впечатления и мнения за горепосочените марки и модели - предимства и недостатъци, хардуер, софтуер, дефекти и т.н.
    С две думи - кой бихте си купили вие на мое място?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    31
    #2

    Отговор: Кой OLED 48" да избера

    По голям не можеш ли да вземеш? Поне 55". Ако не е за монитор 48 не си струва
    Samsung S90C евентуално С3.
    След 2-3 месеца излизат новите по добри серии. Така че над 2к е неоправдано да се дават.
    Та дебни промо под 2к и тогава вземаш
    Този пост е редактиран от alfa156; 07-01-24 в 08:31.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #3

    Отговор: Кой OLED 48" да избера

    Цитат Първоначално публикувано от detronik Виж публикацията
    1. Panasonic TX-48MZ800E Android 2023 100 Hz / 120Hz - 2499 лв.
    2. Sony XR-48A90K Android 2022 100 Hz - 2849 лв.
    3. LG OLED48C32LA WebOS 2023 100 Hz - 2399 лв.
    4. Philips 48OLED818 Android 2023 40 – 120Hz - 2199 лв
    5. Panasonic TX-48LZ980E Linux 2022 40 – 120Hz - 1999 лв.
    1. 48" версии на моделите са с по-ниска яркост заради PAR(pixel aspext ratio) - размера на пикселите. На практика колкото по голям диагонал, толкова по ярък трябва да е OLED панела, но производителите окастрят захранването на големите диагонали с цел, да ги вкарат по нисък клас на консумация на енергия + да вкарат всички варианти от една серия, в един сходен диапазон на яркост. Така че 48" версия ще ти е тъмен
    2. Да дадеш 2800 лева за 48", си е лудост според мен...
    3. Panasonic MZ800 си е 50/60Hz
    LG OLED48C32LA Тук е по-евтин
    https://www.pro-bg.com/product/TVs/L...an_314247.html
    погледни 55" варианти на моделите
    SAMSUNG QE-55S90C

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    629
    #4

    Отговор: Кой OLED 48" да избера

    за разликата в цената между Panasonic TX-48LZ980E Linux 2022 и някой от другите модели може да си вземеш външен андроид бокс, което предоставя много по-голяма гъвкавост от варианта всичко в едно
    примерно аз съм си взел това
    https://www.geekbuying.com/item/A95X...OX-459914.html
    идва за 3-4 дена от европейски склад със застраховка и е на много добра цена. сложил съм му един Coreelec с най-новото Коди и гледам най-новите филми онлайн без проблем - защото мен само филмите ме интересуват. мога да ти направя една инсталация на сд карта за този бокс с всичко настройки за субтитри и филми които са настроени при мен

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #5

    Отговор: Кой OLED 48" да избера

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    1. 48" версии на моделите са с по-ниска яркост заради PAR(pixel aspext ratio) - размера на пикселите. На практика колкото по голям диагонал, толкова по ярък трябва да е OLED панела, но производителите окастрят захранването на големите диагонали с цел, да ги вкарат по нисък клас на консумация на енергия + да вкарат всички варианти от една серия, в един сходен диапазон на яркост. Така че 48" версия ще ти е тъмен
    2. Да дадеш 2800 лева за 48", си е лудост според мен...
    3. Panasonic MZ800 си е 50/60Hz
    LG OLED48C32LA Тук е по-евтин
    https://www.pro-bg.com/product/TVs/L...an_314247.html
    погледни 55" варианти на моделите
    SAMSUNG QE-55S90C
    Благодаря!
    Самсунг не съм гледал, понеже в магазините казаха, че много олед самсунги се връщат с дефекти.
    55" нямам къде да сложа, за съжаление. Максимумът на мястото / стаята е за 48".
    Панасоник MZ800 с 50 Hz панел ли е? Гледах листа със спецификации в сайта им и там пише:
    "Image refresh frequency rate (default) 100 Hz"
    Лъжат ли?
    На практика най-добре се вмества в бюджета ми TX-48LZ980E Linux. Единственото ми притеснение е по отношение медийния плейър и по-специално размер на субтитри на кирилица. Основния проблем с настоящия ми Панасоник TX-42AS750E беше този с много ситния шрифт на кирилските букви и беден набор кодеци.
    Имате ли впечатление от LZ980E в тази посока?
    Този пост е редактиран от detronik; 07-01-24 в 14:19.

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    987
    #6

    Отговор: Кой OLED 48" да избера

    Щом гледаш за OLED до 50 инча, погледни към OLED моделите на LG:
    LG OLED48C31LA

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #7

    Отговор: Кой OLED 48" да избера

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    за разликата в цената между Panasonic TX-48LZ980E Linux 2022 и някой от другите модели може да си вземеш външен андроид бокс, което предоставя много по-голяма гъвкавост от варианта всичко в едно
    примерно аз съм си взел това
    https://www.geekbuying.com/item/A95X...OX-459914.html
    идва за 3-4 дена от европейски склад със застраховка и е на много добра цена. сложил съм му един Coreelec с най-новото Коди и гледам най-новите филми онлайн без проблем - защото мен само филмите ме интересуват. мога да ти направя една инсталация на сд карта за този бокс с всичко настройки за субтитри и филми които са настроени при мен
    Благодаря за отговора!
    Знам, че винаги мога да реша проблемите с плейърите като използвам външно устройство, било то Андроид бокс или РС, но всичките ми опити са били незадоволителни.
    Лично на мен ми допада функционалността добавена в телевизора за интерполация на кадри и винаги съм гледал с MPEG филтър и Motion Blur на макс.
    Много ме дразнят лаговете при бързо движение, а външно устройство, което може да се справи успешно с това е РС с добра видеокарта (цена около 400 лв и нагоре).
    Неприятно е, че интерполацията на кадри не се прави за сигнали постъпващи по HDMI.
    Да не би вече да го правят? Знаете ли?
    А при Вашият А95X как са нещата в тази посока? Забелязва ли се насичане при бързо движещи се мащабни сцени?

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    629
    #8

    Отговор: Кой OLED 48" да избера

    мога да ти изпратя един бокс с amlogic s905x2 мисля че беше да тестваш как е като функционалност

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор м/у Sony OLED 55A75K и Samsung OLED 55S95B
    От KupoB във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 22-12-22, 07:59
  2. Отговори: 7
    Последно: 04-03-19, 10:09
  3. Помогнете ми да си избера TV 42" Sams vs 47" LG
    От aluslav във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 08-06-12, 15:47
  4. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  5. Отговори: 7
    Последно: 28-04-08, 21:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе