Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #1

    БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Имам си АДСЛ 2048BIZ на БТК и по принцип съм доволен от услугата, има обаче един немалък проблем, с който много от вас са се сблъсквали и са го отдавали на какво ли не - кофит чифтове, прегрял модем и какво ли още не, но не и на това, което е в действителност. За какво става въпрос - ако си пуснете няколко торента, или емулета или имате много PC-та едновреммено ползващи връзката, то тогава генерирате много на брой едновременни TCP connections, нета умира за известно време и за да се оправи трябва или да спрете голямата част от връзките и да изчакате известно време, или да рестартирате модема и така докато пак умре.

    Можете да проверите дали това ви е проблема, ако в момента в който нета е умрял от многото едновременни връзки, пуснете пинг към модема ( 192.168.1.1 ) - ако не отговаря изобщо или изпуска пингове - това е ефекта (заради загубата на пинг до модема много хора си мислят че кабела от компютъра до модема им не е наред, но това не е така). Ако в този момент спрете всичкия трафик и изчакате около минута - нещата тръгват и така до следващия път, когато пак го натоварите.

    Интересния момент е, че това не се дължи на ограничение от страна на БТК, а на недостатък на фърмуера на самия модем. Става въпрос за това, че НАТ таблицата му е ограничена на около 200 едновременни TCP връзки. Съществува апокрифен параметър на модема, с който това ограничение може да се настройва, но максимума въпреки това е относително малък - 500 едновременни връзки. След дълги препирни с БТК успях да накарам техен админ да пише на производителя на модемите и те му казаха за въпросния параметър и след вдигането му на 500 връзки, мъките ми намаляха донякъде.

    Проблема е ясен, решението обаче ми убягва. Най-смисленото, което намерих по темата беше един пост, в който "savchev" беше написал като решение само долното, но без никакви други обяснения.

    syslog: echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/conf/br0/proxy_arp
    syslog: echo 1000 >/proc/sys/net/ipv4/ip_conntrack_max
    syslog: iptables -t nat -I PREROUTING -i ppp34 -p tcp --dport 61023 -j DNAT --to 192.168.1.1:23
    syslog: iptables -t nat -I PREROUTING -i ppp34 -p tcp --dport 61080 -j DNAT --to 192.168.1.1:80

    Доколкото разбирам, модема е линукс базиран и човека е влязъл в модема, пуснал е прокси арп, вдигнал е ip_conntrack_max на 1000 и е пренасочил телнет и уеб портовете на модема, които стандартно са 61023 и 61080 към нормалните 23 и 80. За съжаление няма как да изпробвам това решение, защото не знам паролата на модема, а освен това доколкото знам като се логнеш по телнет към модема ти изкарва не нормална линукска конзола, а някакъв модемен шел.

    Молбата ми е ако някой знае решението на проблема да каже.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #2

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Да позная ли, че си на домашна тарифа?*
    Това ограничение на едновременните TCP сесии го има само при тях (аз съм на бизнес план, и там такова нещо няма).
    Възможни решения на проблема ти:
    1. Ограничаване на броя едновременни сесии в програмите които ползваш (торенти, мулета и прочие лами) - силно препоръчителен;
    Особено ако се ползват пък едновременно, тогава да се има предвид общата сума.
    2. Ограничаване на ъплоад трафика, особено за споменатите по-горе програми - силно препоръчителен;
    Пак важи правилото за общия трафик.
    Аз си направих експеримент, да видя какво ще стане - ами модема се рестартира през 5 минути*
    3. Ограничаване на даунлоад трафика - полезно, за да остава по малко и за останалите приложения - не е задължителен, ама ...;
    4. Да се молиш на админите да ти вдигнат малко летвата* - малко вероятно, най-много да те препратят към договора* , или* :knuppel2:

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #3

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Tormentor, да позная ли, че не си чел темата на човека? :D
    Имам си АДСЛ 2048BIZ на БТК

    mrvip, модема наистина си има доста орязан шел, и това, което си писал, се въвежда там, след като си се логнал като root

    Има един във форума, който при добра воля и малко свободно време, ще ти оправи проблема, но нека той сам си прецени
    пп
    модема USB ли е?
    До сега не съм видял някой да реве за конекциите с lan модем

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    13
    #4

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Аз съм с ЛАН-модем и се оплаквам от същото, и също съм на 2048/512. Има известно подобрение последните няколко седмици но проблема си остава. Няма ли начин да сменим модемите, щом като не са подходящи за случая?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    @Разкатан кой е човека да го питам че скоро ще си тургъм и аз BTK ( Баси Тамън се Конкектнах ) ADSL а искам да го разпределя на още двама , а има само Switch !
    ( не ми се дават още 36 $ за хардуерен рутер )

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #6

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Цитат Първоначално публикувано от Pa3KaTaH
    Tormentor, да позная ли, че не си чел темата на човека? :D
    Имам си АДСЛ 2048BIZ на БТК
    Признавам си, че съм малко (много) разсеян. От много пиене ще да е :dock:
    Въпросното
    syslog: echo 1000 >/proc/sys/net/ipv4/ip_conntrack_max
    при мен го няма, може заради това, че съм от първата вълна абонати /или не се сетили за мен още /
    А също така може да са решили да слагат лимит на абонатите на най-високите скорости, в което не виждам особен смисъл.
    Така, че възможните решения си остават същите: или сам да си ограничава сесиите, или да почне да реве на съпорта, докато не му обърнат внимание.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #7

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Цитат Първоначално публикувано от Pa3KaTaH
    Tormentor, да позная ли, че не си чел темата на човека? :D
    Имам си АДСЛ 2048BIZ на БТК

    mrvip, модема наистина си има доста орязан шел, и това, което си писал, се въвежда там, след като си се логнал като root

    Има един във форума, който при добра воля и малко свободно време, ще ти оправи проблема, но нека той сам си прецени
    пп
    модема USB ли е?
    До сега не съм видял някой да реве за конекциите с lan модем
    Видях в друга тема, че шела е подобен на busybox-a. Модема не е USB, но е ISDN-ски (модел ZXDSL 832), ако това има значение. savchev ли е този от форума, който може да помогне?

    P.S. Как мога да преборя кредора да не ми сменя клавиатурната подредба на всяко натискане на SHIFT, а да си ги сменям от Windows-а, както съм свикнал?

  10. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #8

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Аз имам друг въпрос.
    И в офиса и в къщи съм с LAN модем който влиза в Wireless router, който от своя страна има вътрешна мрежа 192.168.2.ххх.
    Азуреуса постоянно ми вади НАТ проблем.
    Някаква идея как може да се оправи това нещо, защото ме дразни !
    Приятелката ми също е на кабелен моден, но без рутер и с последните ъпдейти на Азуреус вече няма никави НАт проблеми, а тя твърди, че нищо не е пипала, а аз и вярвам защото нищо не разбира
    Пробвах Port Forwarding и всякви такива дето ги пише във FAQ ама не иска и не иска!
    Някакви идеи ?

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Пробвай с друг клиент да видим той какво ще каже. Аз доскоро ползвах BitComet 0.60 - и бях доволен като работа (но не съм на АДСЛ). Единственото което не ми харесваше в него е, че няма шедюл. Скоро попаднах на "utorrent" - изключително лека, малка и удобна програма - има си всичко, дори и шедюл и при това доста добър.
    Така поне ще разбереш дали проблема е в торент клиента който ползваш или в настройките на хардуера, (или самия хардуер).

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    13
    #10

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Цитат Първоначално публикувано от Кайсо
    Аз имам друг въпрос.
    И в офиса и в къщи съм с LAN модем който влиза в Wireless router, който от своя страна има вътрешна мрежа 192.168.2.ххх.
    Азуреуса постоянно ми вади НАТ проблем.
    Някаква идея как може да се оправи това нещо, защото ме дразни !
    Приятелката ми също е на кабелен моден, но без рутер и с последните ъпдейти на Азуреус вече няма никави НАт проблеми, а тя твърди, че нищо не е пипала, а аз и вярвам защото нищо не разбира
    Пробвах Port Forwarding и всякви такива дето ги пише във FAQ ама не иска и не иска!
    Някакви идеи ?
    Препоръчвам да си с Бит Комет клиента.Изключи firewall от routera или постави своя IP адрес в DMZ,тоест по този начин ще си извън NAT FIREWALL.Няма да е лошо и да си блокираш ICMP Ping(ping to WAN port) ако желаеш повече сигурност.

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #11

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Цитат Първоначално публикувано от Dell
    Препоръчвам да си с Бит Комет клиента.Изключи firewall от routera или постави своя IP адрес в DMZ,тоест по този начин ще си извън NAT FIREWALL.Няма да е лошо и да си блокираш ICMP Ping(ping to WAN port) ако желаеш повече сигурност.
    Чакай да те светна малко.БТК ADSL е темата.
    При БТК не съществува варианта да имаш достъп до настройките на модема.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    13
    #12

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Чакай да те светна малко.БТК ADSL е темата.
    При БТК не съществува варианта да имаш достъп до настройките на модема.
    След като ще се святкаме с теб Прочети внимателно отговора ми с чий въпрос е свързан.
    Цитат на: Кайсо в 30.11.2005, 11:27
    Аз имам друг въпрос.
    И в офиса и в къщи съм с LAN модем който влиза в Wireless router, който от своя страна има вътрешна мрежа 192.168.2.ххх.
    Азуреуса постоянно ми вади НАТ проблем.
    Както се вижда,го посаветвах да промени настройките на рутера а не на модема.Забрави ли какви проблеми ни правеше предиНа мен ми даваше същия проблем Азуреуса но след надстройките на рутера се оправи.Негарантирам 100%,че е там проблема,но по мое мнение след това ще се оправи.

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    1
    #13

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Здравейте, аз имам същият проблем с БТК и модема им /LAN modem/.Когато се увеличи ъплоуда и модема забива и трябва да се рестартира и така .... докато не реших проблема по следният начин: сложих рутер /Linux - Slackware/ и ограничих по скорост ъплоуда тъйкато съм на 1024/512BIZ и поне за сега / вече три седмици/ нямам проблем, но преди беше кошмар почти всеки ден модема забиваше и се почваше една диагностика,преинсталация на Windows ми на Linux-а* и т.н. абе големи глаболия бяха. Ама това решение да се пипне модема не съм се сетил.Някои може ли малко повече да по обясни примерно как да вляза с root парола в модема* и евентуално да си вдигна броя на конекциитя е ако не е прекалено много голямо искането ми разбира се *

  17. Junior Member Аватара на stevebg
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    84
    #14

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    абе хора ,от един месец ADSL -а ми забива като за световно...обаждах се на хелпа...(които номер се оказва платен междуградски) "всичко ти е наред...ограничи си торентите"...че нали бяхме без ограничение в работните станции...

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #15

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Цитат Първоначално публикувано от stevebg
    абе хора ,от един месец ADSL -а ми забива като за световно...обаждах се на хелпа...(които номер се оказва платен междуградски) "всичко ти е наред...ограничи си торентите"...че нали бяхме без ограничение в работните станции...
    Ти правиш ли разлика между брой работни станции и брой конекции ????
    При БТК има лимит на конекциите на 192.Ако са ти настроени p2p програмите на повече от 192 едновременни конекции ще забива та пушек ще се вдига.Аз лично не ограничавам нито ъплоада нито даунлоада,а само конекциите на Азуреуса и всичко е ОК при мен.
    System Up Time Duration 5 days07:12:33
    Както виждаш от 5 дни не съм спирал модема дори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Flashget и торенти!
    От Silviya във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-02-07, 18:41
  2. Проблем - sharing на ADSL интернет
    От npu3paka във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 28-02-06, 18:30
  3. DC++ и доставчик БТК ADSL проблем!
    От g_velev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-02-06, 17:38
  4. Интересeн проблем с торенти!
    От monto във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 29-11-05, 14:56
  5. Много много странен проблем с USB флаш памет
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-05, 19:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе