Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 42 от общо 42

БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #31

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Извинявам се за забавянето.
    Понеже от БТК категорично ми отказаха да дойдат да проверяват на място проблема, а на мен ми трябваше много спешно интернет, просто този месец платих на мнет за 2Мб, и засега се отказах да купувам друг модем.
    Тези дни отново ще си имам интересни разговои с тях относно прекратяването на договора

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #32

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Цитат Първоначално публикувано от god
    Извинявам се за забавянето.
    Понеже от БТК категорично ми отказаха да дойдат да проверяват на място проблема, а на мен ми трябваше много спешно интернет, просто този месец платих на мнет за 2Мб, и засега се отказах да купувам друг модем.
    Тези дни отново ще си имам интересни разговои с тях относно прекратяването на договора
    Ще ти е трудно - пожелавам ти успех и по малко изхабени нерви с БтК, дръж ни в течение как се решава проблема с договора...

  4. Novice
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    1
    #33

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Здравейте
    parashell работи засега само с Linux, ако някой се интересува от програма за връзка с паралелния порт под BSD може да изтегли от http://www.betstrikes.com/OpenBSD/outb.c. Програмата е тествана на OpenBSD 3.9, но ще работи и на останалите BSD дистрибуции.Разликата от parashell е ,че съм задал адреса на паралелния порт твърдо в програмата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    12
    #34

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    с БТК ADSL 1024 BIZ интернет съм. Модема беше ограничен на 190 конекции. Обадих се на хелпдеска и ги увеличиха на 500, но когато конекциите минат 400 и нета започва да накъсва- модема губи пакети. Едиснтвения вариант е да се ограничат конекциите в рутера но не знам как да го постигна. Ако някой знае моля да каже, предварително благодаря.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #35

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Не можеш в модема да ограничиш връзките. Проблема с модемите на бтк е, че когато имаш много едновременни заявки , не стига паметта на модемчето за да ги обработва и обикновенно забива. Аз съм си ограничил на Торент клиента връзките да са 150 и модема ми не е забивал сигурно от 5-6 месеца а , компа ми работи денонощно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    12
    #36

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    нямам торент клиенти но имам 25РСта зад модема и много скайпета

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #37

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Ухааааа 25 компютъра зад АДСЛ на бТК ?!?!?! Това ми звучи много мазохистично. (Простете ми спама).Аз като гледам без да съм си пуснал торент програма колко заявки имам ........ако ги умножа по 25 се получава 4 цифрено число. Аз бих се опитал да прекратя договора с бТК и бих минал на друг интернет доставчик. Другият вариант е да си вземеш някой сериозен рутер и да си направиш модема в бридж мод, сигурен съм, че рутера ще се справя по-добре с многото връзки спрямо модема. Лошото ще е изходящият канал , който при бТК си е малък.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    12
    #38

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Ухааааа 25 компютъра зад АДСЛ на бТК ?!?!?! Това ми звучи много мазохистично. (Простете ми спама).Аз като гледам без да съм си пуснал торент програма колко заявки имам ........ако ги умножа по 25 се получава 4 цифрено число. Аз бих се опитал да прекратя договора с бТК и бих минал на друг интернет доставчик. Другият вариант е да си вземеш някой сериозен рутер и да си направиш модема в бридж мод, сигурен съм, че рутера ще се справя по-добре с многото връзки спрямо модема. Лошото ще е изходящият канал , който при бТК си е малък.
    това не зависи от мен

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    12
    #39

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    оказа се проблема с p2p програмите и се реши с www.zeroshell.org.
    пс. 256кбпс скорост е предостатъчна за 25 РС стига да се използват за бизнес

  12. uBo
    uBo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    44
    #40

    Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Преди 2 години когато ползвах BitComet ми забиваше модема и само чрез рестарт се оправяше, смених си клиента и да ви кажа до сега не ми правил проблеми.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    4
    #41

    Отговор: Re: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Цитат Първоначално публикувано от antonfx Виж публикацията
    timeline="2 4 6 8 10 16 20 30 60 120 180" # crontab every 2 min.
    MAX_TL=182 # N=0..x % MAX_TL
    ...
    restart_modem () {
    N=`cat ${timewait}`
    let "N=(N+2)%${MAX_TL}"
    echo "${N}" > ${timewait} # will reset to 0 on next ping if OK
    for T in ${timeline} ; do
    if [ ${T} == ${N} ] ; then
    ....

    Ще отговоря с удоволствие ако някой има въпроси относно изпълнението.
    Моля за разяснение това timeline и изчисленията какво правят и с каква цел? И как ще се променят нещата ако се стартира на всеки 5 минути, а не на 2?

    Между другото, по съвет на kierenski от форума на Линукс за българи, спрях логовете на модема, което направи забиването много по-рядко.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #42

    Отговор: БТК ADSL - проблем с торенти и изобщо с много едновременни кънекшъни

    Просто огряничи едновременните сесии на торента. Направи ги 50 100...
    За мен постоянното рестартиране не е много по добра алтернатива от забиването...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Проблем с Flashget и торенти!
    От Silviya във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-02-07, 17:41
  2. Проблем - sharing на ADSL интернет
    От npu3paka във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 28-02-06, 17:30
  3. DC++ и доставчик БТК ADSL проблем!
    От g_velev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-02-06, 16:38
  4. Интересeн проблем с торенти!
    От monto във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 29-11-05, 13:56
  5. Много много странен проблем с USB флаш памет
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-05, 18:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе