Резултати от 1 до 4 от общо 4

Виваком ТВ+Интернет, конфигурация на рутер помощ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #1

    Виваком ТВ+Интернет, конфигурация на рутер помощ

    Здравейте, бих искал да попитам, някой до момента пробвал ли се е и успешно заменил стандартния рутет на Виваком със собствен такъв?

    Проблемът ми е следният. Имам оптика вкъщи от Виваком (интернет + IPTV) с няколко устройства за получаване на сигнала от Виваком. Първото е, доколкото помня, малък суич, където влиза оптиката, а второто, рутер с wifi възможности, от където може да изкараш и кабели за LAN, вързан към суича. Смених втория рутер с wifi гигабит такъв от Нетгиър, навързвайки всичко отново, и имах, както интернет, така и сигнал за телевизия. Проблемът е, че по някаква причина wifi връзката през новия рутер беше много, много бавна. Десктоп компютър в същото време, свързан с кабел към Нетгиър рутера, нямаше никакви проблеми със сигнала.

    Нетгиър рутерът работи безотказно и е вдигал до над 100Mbit/s на wifi на телефона с друг доставчик.

    Доколкото бях чел, има някаква Виваком настройка, ако получаваш и IPTV, някакво съотношение, което ограничава трафика интернет/TV сигнал по определен начин. Понеже съм в чужбина, но се връщам скоро в България за малко, а това се случва в апартамента на нашите, искам да се подготвя преди да съм там и евентуално да го оправя.

    Говорих с IT support на Виваком преди, но бяха безполезни. Или не искаха тенденциозно да ми кажат, защо wifi сигналът е толкова слаб, под 2-4 Mbit/s, даже и до самия рутер. Доколкото си спомням, ако изключа телевизията и сигналът се оправя, с нея става слаб. Някой да е изпитвал и решил подобни проблеми?

  2.  
     
  3. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #2

    Отговор: Виваком ТВ+Интернет, конфигурация на рутер помощ

    Пълен боклук са тия Виваком - ако не караш с техните боклуци, нищо не става.
    Аз се вързах, вкарах нет и тв, след седмица ги изхвърлих, платих си неустойката и сега си карам по старому.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    135
    #3

    Отговор: Виваком ТВ+Интернет, конфигурация на рутер помощ

    Цитат Първоначално публикувано от ayl Виж публикацията
    Пълен боклук са тия Виваком - ако не караш с техните боклуци, нищо не става.
    Аз се вързах, вкарах нет и тв, след седмица ги изхвърлих, платих си неустойката и сега си карам по старому.
    Колко е неустойката !.

  5. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #4

    Отговор: Виваком ТВ+Интернет, конфигурация на рутер помощ

    Не помня, но 3 месеца на тарифа, на която уж си сключил договора с голямата им мега отстъпка. С една дума плащаш 5-6 месеца и ти е мирна главата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Виваком безживен рутер като АП?
    От orlincho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 15-08-14, 17:28
  2. Отговори: 19
    Последно: 27-01-13, 12:32
  3. виваком нет проблем след смяна на рутер
    От imegogo във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 18-09-12, 22:42
  4. проблем с рутер на виваком
    От diterh във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 05-02-12, 02:34
  5. Отговори: 5
    Последно: 06-09-11, 17:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе