Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 99

Избор на тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #76

    Re: Избор на тонколони

    @Crossblade

    Първо виж какво пита човека и се опитай се да го осмислиш. Ако не разбираш какво ти говоря, ще ти го обясня много простичко:

    Човекът пита какво да си купи. Не какво да си направи, как да го направи, а какво да си купи. От което с простичка логика се разбира, че явно не може да си направи. Може дори и поялник да няма, камо ли за специализирани познания и възможности. Добра идея в темата е, да му се каже, да не си дава напразно парите за недомислия като Thunder, Elite и ако все още има останали Pure Acoustic. Също добра идея е, да се каже принципно кои колони за какъв вид музика горе-долу подхождат. И така нататък.
    Никой не оспорова стереозвученето - аз самия слушам само на стерео без никакви корекции, но в случая става въпрос за нещо различно. Ако човек е запален от идеята сам да си направи озвучителни тела + усилвател и да се развива в DIY областта, той няма да пише в тема със заглавие "Какво да си купя" - той ще е минал на следващото ниво, както се казва, ще знае какво иска и ще пита съвсем различни неща в някой от специализираните форуми. А относно идеята някой да му ги направи - да, добре, може да намери добър и да му направи нещо страхотно за парите си, но може да попадне на майстор, както този прехвален за който ако не се лъжа ти бях писал на ICQ-то, и който направи (продаде) на мой познат недоразумение, наречени перфектни тонколони.

    И още нещо, докато не съм забравил. Това ли да ме комплексира бе младеж? Нещо си в голяма грешка, ако мислиш че въобще ми дреме. Първо излез от пубертета, и после се опитай да даваш класификации на хората.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #77

    Re: Избор на тонколони

    Привет колеги.Имам един проблем и се надявам да ми помогнете.Наскоро си закупих нов компютър и доплатих за добри тонколони Титан 747.Наистина звука е много добър,но се чува едно постоянно бучене от тях.Дори и когато не слушам музика,не работи компютъра дори,от тях се чува едно бучене като на силен трансформатор,което не е никак приятно.Ако слушам музика нормално а не силно пак се чува и е много дразнещо.Бученето е много силно.От фирмата ми казаха,че е нормално.Носих ги няколко пъти при тях на проверка и пак си било нормално.Ама в офиса им като е шумно,при мен не е и бученето е по силно дори от външното тяло на големия ми климатик.Възможно ли това да е от напрежението,има ли някакъв начин да се оправи или така трябва да си еи редовно да си ги спирам от бутона тонколоните,тъй като на тях е изключено някои да заспи....е освен ако не е прекалил с алкохола.
    Предварително ви благодаря за отговорите.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #78

    Re: Избор на тонколони

    Бучене се поучава когато жака не е пъхнат докрай примерно.Другото е калпаво захранване.

  5. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #79

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Бучене се поучава когато жака не е пъхнат докрай примерно.Другото е калпаво захранване.
    Мерси колега.Жаковете съм ги пъхнал докрай и какво ли не опитвах,но си бучи и това е.Има ли значение,че към закупения от мен специален разклонител за компютри съм включил монитора,компютъра,мултифункционално устройство(скенер,принтер,копир) и тонколоните,а самият разклонител е включен в контакта,които също така захранва и климатика?????Дефакто един контакт и от него се захранват климатик,компютър,монитор,мултифункционално устройство и тонколоните.Бученето си го има независомо дали работят само тонколоните или и някои друг уред.От време на време се получава и едно бумтене на интервали.
    Ако така си ги остава колоните и си бучат нон стоп има ли лоши последствия????
    Благодаря ви отново.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #80

    Re: Избор на тонколони

    Пробвай на принципа на изключването.

    На мен ми се появяват черти на ТВ при игра на PS3 като са ми включени луничките в окачения таван като явно нещата идват от трафчетата.

    Звукът ми бучи ако гледам филм от лаптопа на ТВ и съм на захранване, а не на батерия.

    Тествай!

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #81

    Re: Избор на тонколони

    а като спреш компа брума продължава ли?

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #82

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    а като спреш компа брума продължава ли?
    Да,продължава.Когато ги включа сутрин бученето е слабо и в нормални граници.След време работа се увеличава.Независимо дали е включен компютъра или друг уред от тази електрическа верига бученето си го има.Тонколоните са три-две малки и един център,обща мощност 42W.Захранването естествено е на центъра и независимо дали са закачени или не жаковете към другите колони или компютъра,включа ли центъра в контакта и се чува това бучене.Когато е сутрин е нормално,но след време се увеличава и става кофти,а звука наподобяващ бучене на голям трансформатор идва от центъра.Както ми казаха от фирмата това бучене е нормално,но се усилва от лошо напрежение.Колегата от предния пост го потвърди,но все пак искам да питам дали има някакво решение????....и дали ако стоят нон стоп включени в контакта е лошо за тонколоните????

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #83

    Re: Избор на тонколони

    първо трябва да опиташ да ги смениш в магазина!защото само дебил може да ти каже, че брумът е нещо нормално!ако не става смяна, ще трябва да отвориш централното тяло.да се увериш кое брумира може да е самия траф а може да е усилвателя , ако не му е добре филтрирано напрежението.няма да е зле да качиш и малко снимки като е отворено да видим за какво става въпрос.

  11. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #84

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    първо трябва да опиташ да ги смениш в магазина!защото само дебил може да ти каже, че брумът е нещо нормално!ако не става смяна, ще трябва да отвориш централното тяло.да се увериш кое брумира може да е самия траф а може да е усилвателя , ако не му е добре филтрирано напрежението.няма да е зле да качиш и малко снимки като е отворено да видим за какво става въпрос.
    Интересното беше,че наистина при тях в офиса този център си работеше нормално и тихо,а тук у нас си бучи повече...Понеже много ги изтормозих тези от фирмата за компютри(разкарвах ги сума ти пъти за глупости и бяха много любезни и не желаеха да им платя тези разходки)смятам да почакам някои друг ден и ако е така пак тогава да ги "потормозя" отново.Те също ми казаха,че ако поискам ще ми ги сменят,но тези си работели нормално.
    А пак да питам.Ако ги държа нон стоп включени тези колони,дори и като не работи компютъра,дали ще им навреди и дали е желателно това?
    Благодаря ви много.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #85

    Re: Избор на тонколони

    Провери си ел. мрежата във вас. Намери си контакт с маса.

    Просто пробвай на други места - ако там го няма, ясно е че е във вас проблема. Щом казваш че в офиса им го е нямало: 1) или се е появил по-късно или 2)проблема е във вас

  13. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #86

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Провери си ел. мрежата във вас. Намери си контакт с маса.

    Просто пробвай на други места - ако там го няма, ясно е че е във вас проблема. Щом казваш че в офиса им го е нямало: 1) или се е появил по-късно или 2)проблема е във вас
    Благодаря на всички отзовали се.Всички контакти са занулени,а въпросните колони са включени в специален разклонител(с защита)за компютри.Ще пробвам всичко което ми казахте и ще проверя къде е проблема.
    Още веднъж ви благодаря.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #87

    Re: Избор на тонколони

    моите на два компютъра са постоянно включени и нямам никакви проблеми

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    26
    #88

    Re: Избор на тонколони

    Колеги отдавна не съм писал, но да рапортувам все пак по темата.
    Послушах доста съвети и доста колони. В ценовия диапазон 500-800 лв за бройка най-накрая се спрях на Infinity BETA 40.
    Мотивите ми:
    Първо ми хареса звука на Бетите, Нито много твърд, нито много мек. Добро сепариране на отделните инструменти без да разчленява много цялостната музикална картина при по-ниски нива на слушане. Установих че по-големите колони като JBLi, BETA 50, MA Br6 и Фокал 716 при по-тихо слушане леко замазват картината. Те просто си искат "надуване", за да свирнат. Нещо което в моята стая от 20 м2 не мога да направя. Та просто цена/търсено качество мисля че това беше приличния вариант.
    Ще ги пробвам и в другата стая в която евентуално ще се местя, която е около 25 м2, мисля че и за там ще са достатъчни. Можех да мина с едни хубави букшелфове, но реших че така е по-добре.
    Ако някой иска повече инфо, като дойдат колоните към четвъртък ще мога да споделям повече впечатления

    Благодаря на всички за съдействието

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #89

    Re: Избор на тонколони

    В едно предаване по някое от дискавъри каналите коментираха,че е по-добре да се инвестират повече пари в качествен усилвател.Марката беше Лин,ако не се лъжа.Топ модела беше около 90 000лири,като разликата с модела стерео система около 3000 лири,би я различил професионален музикант.
    Onufrie ,
    честито от мен.
    Драсни два реда впечатления,като ги вземеш.Ако имаш опция на усилвателя,свържи ги bi-amping и стандартно.Кажи кой вариант звучи по-добре.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    26
    #90

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    Топ модела беше около 90 000лири,като разликата с модела стерео система около 3000 лири,би я различил професионален музикант.
    Съгласен. Изборът ми е изцяло продиктуван от помещението и музикалните ми предпочитания стилово и звуково
    Onufrie ,
    честито от мен.
    Драсни два реда впечатления,като ги вземеш.Ако имаш опция на усилвателя,свържи ги bi-amping и стандартно.Кажи кой вариант звучи по-добре.
    Ще огледам за такава опция на ресивера ми/HK AVR132/ Какво се очаква да се промени като ефект и проблем ли е за цялата система 5.1 ако само двете предни колони са вързани така. А между bi-amp и bi-wire има разлика доколкото знам нали. Ти говориш за първото?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. И Панасоник излизат на пазара на смартфон
    От granity във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 22-02-12, 12:59
  2. Продавам няколко Компонента за PC
    От Sinnerr във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 31-01-12, 11:01
  3. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 22:47
  4. Малко помощ за избор на фурна за вгражданk
    От presar във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-02-10, 18:32
  5. Ето какво може един обикновен клокър
    От Mr.TECHNO във форум Овърклок
    Отговори: 16
    Последно: 07-09-07, 17:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе