Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 99

Избор на тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #46

    Re: Избор на тонколони

    Все пак избягвайте такива първосигнални реакции - леле ямо ли - сакън!
    Моделът D590 е наследник на отличната по-стара 7-ма серия, и по-точно Jamo 7.7. Самата му концепция на двулентова колона с 2 басови и вч по средата е печеливша карта отдавна и дава чудесен фокус на звука.
    Изобщо това са колони от висок клас и не могат да се сравняват с другото ямо от X серията, което е пълно недоразумение.
    Не казвам, че за тези пари няма и други, като споменатите Monitor Audio и Focal, но това което това Ямо го има като плюс, поне за мен, е една характерна за добрите им модели сочност на звука (не оцветеност), която си е тяхно ноухау и която допринася купчината звуци от едно парче да се превърнат в нещо приятно за слушане. /леле какво го засуках.. /

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    7
    #47

    Re: Избор на тонколони

    Еми явно наистина ми липсват. Би ли ми преподал 1 кратък урок на тази тема ( може и дълъг ), че да се образовам и аз. Може и някои линк

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #48

    Re: Избор на тонколони

    Разкажи ми какво е помещението ти .. и колко пари ти се дават максимум за колони + електроника .. и какво искаш от системата .. и ще опитам да те насоча

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    7
    #49

    Re: Избор на тонколони

    Ами не сам много заможен и с времето ще копувам нещата 1 по 1. За сега Максимум мога да дам около 1000-1200лв за колони и като за начало ще сам с някой долнопробен усиловател. После мисля да взема усиловател кам 5-6 канален и след него да работя по съраунд колоните. Помещението ми е 3.50x5.00м.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    7
    #50

    Re: Избор на тонколони

    Varieca - ако говориш за D590 тези 2та говорителя между които е високо честотния не са ниски - те са средни, а ниския е един и е на дънното на колоната.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #51

    Re: Избор на тонколони

    Taка де, този долу сигурно е за под 150Hz. Има го и варианта само с mid-bass, помня KEF бяха едни от първите, които го приложиха.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #52

    Re: Избор на тонколони

    Ха сега стана полемиката......

    Варианти много, ще ти подхвърля няколко:
    -букшелф (редактирано от BR6) BR2 Monitor Audio за 600 или 650 лв ако не се лъжа
    -флорстендъри:
    1. Титан на Солунска доколкото си спомням има един чифт KEF IQ5 за 1000 лв. Много добра сделка за тези пари.
    2. И да не пренебрегваме DYI вълната в някакъв такъв вариант:
    http://www.bgaudio.org/modules.php?f...=Forums&t=8122

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #53

    Re: Избор на тонколони

    Моя съвет е, в никакъв случай второто Jamo. Допреди няколко месеца бях с тях и едвам издържах да не ги продам още 1-2 месеца след като ги купих. Още самата ми покупка беше куца. Изобщо не ги чух на място. Препоръча ми ги уж познат, който разбирал. Полъгах се по големия им басов говорител, който уж слизал "много ниско" и мислех да мина без субуфер за кино, както и от впечатляващите ватове на етикета. УЖАС!!! Първо, самата изработка им е супер калпава. Имах чувството, че се разпаднат от вибрации. Отделно, звука от тях беше мнооого далеч от качеството. Сигурно, ако ги чуеш ще ти харесат след като досега си слушал компютърни колонки, но ако ги чуеш до другия модел /който изглежда по-добре/, ще усетиш какви боклуци са. Имай предвид, че като ги купувах бяха с около 30% по-скъпи от сега. Преди няколко месеца с огромно облекчение ги продадох за по 250 лв.
    Та на въпроса ти. Може да прозвучи малко еретично, но си мисля, че за това помещение можеп и да минеш с по-малки по размер и ватове колони. Не знам какво мислиш да правиш с тези огромни топузи в това сравнително малко помещение.
    Задължитело виж предложенията, които са ти посочили по-горе. В София има поне 4-5 магазина, в които ще ти предложат много по-добри неща и ще ти обърнат необходимото внимание да чуеш всичко на каквато музика искаш.
    Peter Pan, Monitor Audio BR6 са стоящи колони и наистина са доста добро предложение. Бяха ми фаворити за новата ми придобивка доскоро..

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #54

    Re: Избор на тонколони

    Сори, но имах предвид BR2 за букшелф.

    Иначе BR6 са флорстендъри за 1600 лв/чифта са сравнително добри за метал и техно, но Фокалът до тях просто ги разбиваше. Това разбира се е лично мнение.

    Аз лично съм тръгнал по дългият път към.......хорните

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #55

    Re: Избор на тонколони

    Аз пък останах с друго впечатление. Точно BR6 ми хареса повече от конкурентния Focal, но както е известно, всичко е относително при звука. Да, 1600 лв за двете колони е цената.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    7
    #56

    Re: Избор на тонколони

    Някой ще може ли да ми даде линк с цени на някои по-известни марки ( JBL , Focal , Monitor Audio , Infinity и т.н.), за да знам дали има смисъл да се разкарвам до София.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #57

    Re: Избор на тонколони

    Ама само с четене няма да стане. Ще трябва е слушане...

    JBL & Infiniti
    http://www.audio-factor.com/?&show=item&usbid=17628

    Monitor Audio + малко Focal
    http://www.audio-bg.com/bg/contacts.html

    Добавено:
    http://www.audiovideo-bg.com/showpage.php?PageID=4

    +Задължително Титан на Солунска:
    http://homecinema-bg.com/

    Виж и този окаpион:
    http://orca-audio.com/index.php

    Хайде и свирни какви си ги свършил!



  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #58

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Apocalypse
    Ами не сам много заможен и с времето ще копувам нещата 1 по 1. За сега Максимум мога да дам около 1000-1200лв за колони и като за начало ще сам с някой долнопробен усиловател. После мисля да взема усиловател кам 5-6 канален и след него да работя по съраунд колоните. Помещението ми е 3.50x5.00м.
    Ако си във Варна, съм готов когато кажеш да ти покажа че с "долнопробен" 2-канален усилвател за 300 лева, колоните свирят многократно по-добре отколкото с 5-6 канален за 2 хилки



    Цитат Първоначално публикувано от PeterPan
    ....

    Аз лично съм тръгнал по дългият път към.......хорните
    Цитат Първоначално публикувано от PeterPan
    ...
    2. И да не пренебрегваме DYI вълната в някакъв такъв вариант:
    http://www.bgaudio.org/modules.php?f...=Forums&t=8122
    Сигурен съм че тези колони ще надсвирят всичко за цената си в Техно-магазините

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #59

    Re: Избор на тонколони

    Наистина стереото си е стерео. Има добри стерео усилватели които размазват многоканални рисивъри за по 1500-2000 лв. Да не говорим за лампово решение....

    Относно хорните, скоро ще споделя мнение. В момента се правят и ще отнеме време. И наистина са класи над предлаганото в Техноманджите. Но там си е супермаркет все пак. Виждал/чувал съм и доста добри неща.

    Това в никакъв случай не означава, че едни BR2 или BR6 не са едно прекрасно решение.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    7
    #60

    Re: Избор на тонколони

    Ами аз по принцип нямам намерение да си купувам букшелфове - искам флорстендъри. По възможност с добър естетически вид макар, че много хора биха ме критикували за това, но все пак искам да изглеждат добре

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. И Панасоник излизат на пазара на смартфон
    От granity във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 22-02-12, 12:59
  2. Продавам няколко Компонента за PC
    От Sinnerr във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 31-01-12, 11:01
  3. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 22:47
  4. Малко помощ за избор на фурна за вгражданk
    От presar във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-02-10, 18:32
  5. Ето какво може един обикновен клокър
    От Mr.TECHNO във форум Овърклок
    Отговори: 16
    Последно: 07-09-07, 17:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе