Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 99

Избор на тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    26
    #1

    Избор на тонколони

    Здравейте на всички. Знам темата е банална, но реших да питам все пак. Тук за разлика от други HiFi форуми ми се струва по-спокойна и конструктивна атмосферата.

    Отдавна се каня да се оборудвам. Меломан от малък, a все не остава време и стотинки. Метнах се по магазините, но те в Бургас се изчерпват с 1-2 представителства и Техно-маркети/полиси. Не желая някой да ми прави колони, предпочитам нещо готово. След доста премисляне и четене си купих "най-евтиния" 5.1 ресивер Harman Kardon AVR 132 за около 650 лв и един комлект тонколонки за домашно кино Harman Kardon HKTS 11 за 900 лева. На този комплект субуфъра е страхотен и само той струва толкова пари. Ресивера смятам да го да го продам след 2-3 месеца понеже ще ходя при брат ми в Щатите и от там ще си взема някой от хубавите модели на Marantz, NAD или пак Harman примерно AVR745 или 645, който са на престъпно ниски цени в сравнение с тук
    Остана само омплектовката със предни колони с които системата ще стане 7.1. Филмите не ме интересуват особено, слушам и гледам основно музика. Харесвам по-мекия и дълбок звук /т.нар. "оцветен","шарен" но и точен звук/ като на Харман и Маранз, но държа и елементите да изглеждат добре. В момента си мебелирам апартамента и не ща да тупна някои големи съндъци в стая 4х5 метра. Не държа на мощност, а на качество. Слушам и гледам основно хардрок, фънкрок, джаз, соул, различни акустични и джем сешъни. Специално за видеото обичам много звуковата картина да пресъздава възможно най-добре атмосферата на лайфа, било то арена, зала или студио, запазвайки чистия звук. Дотолкова ми е важен съраунда. Не харесвам плоския и прекалено чист звук. Нещо като JBL E сериите или Infinity Beta 50 е максималната големина която мога да си позволя. Сега съм закачил временно едни стари Сони-та. Послушах малко из магазините, но ми е трудно да преценя поради редица разсейващи фактори там, да не говорим че някои ми пускат черни mp3-ки и очакват да чуем нещо впечатляващо Попрочетох тук там, но доста се обърках от мнения. Просто искам да се ориентирам в тенденциите на звука на различните модели и марки. Засега съм се загледал в това:
    http://www.audiovideo-bg.com/article...icleGroupID=79
    http://www.audiovideo-bg.com/article...icleGroupID=77
    http://www.audiovideo-bg.com/article...?ArticleID=440
    в диапазона 500-800 лв за бр. Но пък чух този този JBL:
    http://jbl.com/home/products/product...at=BFS&ser=SLS
    със хорна и високите ме впечатлиха доста, та си мисля че нещо като JBL L880:
    http://jbl.com/home/products/product...at=BFS&ser=SLS
    ще е идеално като гледам параметрите

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #2

    Re: Избор на тонколони

    Да уточним - имаш система H/K 5.1 и желаеш:
    "Остана само омплектовката със предни колони с които системата ще стане 7.1. Филмите не ме интересуват особено, слушам и гледам основно музика."
    И тук ми се губи логиката - гониш 7.1, а не те интересуват филми и искаш да слушаш музика, за която нито 7.1 нито 5.1 е необходима.
    Или нещо не съм разбрал?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    26
    #3

    Re: Избор на тонколони

    Така е, прав си. Просто не се доизясних. Исках да кажа, че тази хоум видео система Харман е 5.1 и плюс предните колони които ще взема ще е готова за 7.1, което както казах не ми е много важно наистина, но нали след няколко месеца ще взема и 7.1 ресивър таман ще му пасне. А отсега си подбирам BD и HD заглавия, та да видим за кво става въпрос и там. Все ми се струва, че е малко прехвалена цялата работа?

    ПП. Виж когато ГЛЕДАШ музика става въпрос за друг звук и стереото не е достатъчно, просто идеята там е друга не мислиш ли?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re: Избор на тонколони

    Понеже пита каква е тенденцията при различните производители: при всички е да намалят цените на изработка (съответно качеството) а да запазят тези за клиента => по-голяма печалба.

    Отиди до магазина на Фактор.

    Това за гледането на музика няма да го коментирам

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    26
    #5

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Понеже пита каква е тенденцията при различните производители: при всички е да намалят цените на изработка (съответно качеството) а да запазят тези за клиента => по-голяма печалба.
    Питам за тенденции в представянето на различните модели и марки тонколони. Цената принципно не ми е проблем, но не мисля да давам грешни пари за звук, който не ми е необходим. Все пак приоритета ми е музиката, не звука. Аз съм в строителството и не виждам разлика в бизнеса. За 10 пъти повече пари не можеш да получиш в същия размер ефект в качествените параметри. Има си разумна граница и компромис, аз съм си ги определил за себе си. Останалото е за маниаци на тема звук, повечето от които съм забелязал са застинали в музикалната си култура до доста посредствени вкусове и възприятия. Но всичко е субективно, така че мен не ме вълнува това.

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Отиди до магазина на Фактор.
    Ходих, в Бургас е едно малко магазинче нафрашкано с всевъзможни хапаратури 90% професионални и едни гледащи мнооого сериозно професори, които като им кажеш че търсиш домашно ХайФи и им предизвикваш колики. Мани!

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Това за гледането на музика няма да го коментирам
    Недей, едва ли ще е интересно!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #6

    Re: Избор на тонколони

    В строителството може да работите по параметри, ама при аудиото е само по звук

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    26
    #7

    Re: Избор на тонколони

    По относително нещо от звука няма ма нейсе... Е добре препоръчай нещо до 700-800 лв бройката де, само без рубриката "домашен майстор" и да го има в БГ все пак някъде. А ти при мен как ще свирне пак е друга работа

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re: Избор на тонколони

    JAMO D830

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #9

    Re: Избор на тонколони

    Далеч по-добре е :

    Focal Chorus 716V - 1800lv pair
    Focal Chorus 807V - 1500lv pair
    Monitor Audio Br6 - 1600lv pair

    Можеш да ги чуеш в софия на Ангел Кънчев 8

    Другият въпрос е, че Хармъна е .....

    Но това не е тема на настоящата дискусия

    Хайде лека вечер и успех в избора.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #10

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    Далеч по-добре е :

    в кой аспект?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #11

    Re: Избор на тонколони

    Aко сравняваме подови модели, каквито са горните три, тогава Jamo D870, по-голямия брат на D830 просто ще ги отвее. Тази серия на Jamo е висока категория и действително звучи страхотно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    26
    #12

    Re: Избор на тонколони

    Това Jamo D830 май е скъпичко - над 1000 лв бройката. По-добре ми изглежда другото предложение за Фокал-ите и Монитор Аудио-то. Непременно ще ги чуя в София, ще ходя 4-5 януари. А дали имате впечатление за сравнение на споменатите с JBL L880 или L830. JBL-a по принцип ги водят с малко по-твърд звук май, но няма как да го преценя в магазина, да не говорим че единственото сравнение е с C.Vega или Tannoy, които има там.
    По-малкия акустичен обем на 830 и въобще на варианта по-къс шкаф на стойка дали ще даде значително отражение в средния и нисък диапазон?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    26
    #13

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от varieca
    Aко сравняваме подови модели, каквито са горните три, тогава Jamo D870, по-голямия брат на D830 просто ще ги отвее. Тази серия на Jamo е висока категория и действително звучи страхотно.
    Това го чух и звучи страхотно наистина, но ми е твърде голямо и скъпо

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #14

    Re: Избор на тонколони

    Всъщност аз съм слушал само малкото 830 на една демонстрация, която направи един приятел преди няколко години. Идеята му беше да докара звука на 870 като добави субуфер негова разработка. Беше успял, макар че в малката му стая D830 си се чуваше предоволно и без подпирането на суба.
    Мисълта ми е, че е важно колко голямо ти е помещението, защото не можеш да очакваш с малкото 165мм говорителче да покриеш повече от 15кв.м. Иначе като бас си ходи много надолу. Отделно ще трябват и стойки.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    26
    #15

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    Другият въпрос е, че Хармъна е .....

    Но това не е тема на настоящата дискусия
    Да да, кажи за Хармана???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. И Панасоник излизат на пазара на смартфон
    От granity във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 22-02-12, 12:59
  2. Продавам няколко Компонента за PC
    От Sinnerr във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 31-01-12, 11:01
  3. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 22:47
  4. Малко помощ за избор на фурна за вгражданk
    От presar във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-02-10, 18:32
  5. Ето какво може един обикновен клокър
    От Mr.TECHNO във форум Овърклок
    Отговори: 16
    Последно: 07-09-07, 17:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе