Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 99

Избор на тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    26
    #16

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от varieca
    Всъщност аз съм слушал само малкото 830 на една демонстрация, която направи един приятел преди няколко години. Идеята му беше да докара звука на 870 като добави субуфер негова разработка. Беше успял, макар че в малката му стая D830 си се чуваше предоволно и без подпирането на суба.
    Мисълта ми е, че е важно колко голямо ти е помещението, защото не можеш да очакваш с малкото 165мм говорителче да покриеш повече от 15кв.м. Иначе като бас си ходи много надолу. Отделно ще трябват и стойки.
    Помещението е точно 5х3.50м или 18м2, a woofer-a е този :
    http://www.digitalcentre.com.au/p/26...r-system-.html
    и покрива много добре и в момента. Слушах ги аз тези колони, но там не можах да ги чуя добре, но ми се струват добър вариант и като звук, и като размер, и като цена. Стойки имам. Ще ги чуя още веднъж тогава.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #17

    Re: Избор на тонколони

    A какъв е избора на честотата на срез между басовата и сателитите - докъде можеш да я сваляш? При нашия субуфер беше много ниска - под 50-60 Hz с цел да се използват максимално качествата на D830. Бас-кутията приличаше на ковчег, вътре беше нещо като лабиринт, ала хорна, ама не съвсем ( CrossBlade може да ти ги разясни тези работи)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    26
    #18

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от varieca
    A какъв е избора на честотата на срез между басовата и сателитите - докъде можеш да я сваляш? При нашия субуфер беше много ниска - под 50-60 Hz с цел да се използват максимално качествата на D830. Бас-кутията приличаше на ковчег, вътре беше нещо като лабиринт, ала хорна, ама не съвсем ( CrossBlade може да ти ги разясни тези работи)
    Ясно ми е за какво говориш, но не съм го заглеждал още. Пуснал съм всички тела на "Large", woofer-a съм вързал на "line level control, high-cut (low-pass)" Ще го проверя като се прибера. А каква е целта на занятието в този случай, уфъра да обере само празния диапазон под 830 ли?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #19

    Re: Избор на тонколони

    Еми да - каквато е и разликата между D830 и D870. E, трилентовата е малко по-мощна, но много хора намират двулентовите братчета за по-чисти и детайлни.
    ---
    E това обаче е разхищение на скъпа техника: http://www.salonav.com/arch/2003/03/084-087.htm

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #20

    Re: Избор на тонколони

    D830 в Техномаркет Варна е 1300 или 1400 лева чифта. Честно казано, тези във Варна са в лошо състояние и аз бих се пробвал да им сваля цената с поне 10% В нормалните страни с повече ...

    Опс намерих линкче



    П.П. за тези колони задължително ти трябват стойки (не гледай снимката горе със стол ), но "проблема" може да се реши с 120 лева за чифт

    [img width=366 height=600]http://bgaudio.org/images/upload/1stoika.JPG[/img]

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #21

    Re: Избор на тонколони

    Ами Focala е далеч по добре във всеки аспект.
    Незнам дали си чувал 807V модела - горещо ти препоръчвам!
    За стая около 20 кв.м. е прекрасен избор.
    И ако държиш на качествена музика е със сигурност по-добър вариант от флорстендъри за същите пари.
    Лично на мен 807V ми харесват повече и от големите флоорстендъри от серията.

    Фирми като Cerwin Vega, Jbl, ... и т.н не мисля, че е удачно да се вмъкват в едно изречение заедно с изрази като качествена музика.

    Терминът Hi Fi - High Fidelity - означава висока прецизност- вярност. С други думи идеята е това, което се чува .. да е максимално близо до това, което е записано.

    Уви Cerwin Vega, Jbl и други марки колони от сорта са твърде далеч от тази идея.

    Същото се отнася и за хармъна.

    От друга страна, ако не те вълнува качеството и верността на звука - можеш спокойно да вземеш които и да е колони .. които те устройват по други критерии - Дизайн ... размер ... количество бас на килограм .. и други неща.
    В крайна сметка Хем парите са твои, хем ти ще си ги слушаш колоните - и е добре да вземеш каквото ти хареса на теб, ..Има обаче голям риск след време като понатрупаш опит .. и чуеш дай боже качествени неща .. да се плюеш самичък.
    Затова преди да си дадеш парите обиколи навсякъде и слушай много !

    За Джамото ... Ако човек няма пари .. и въпреки това иска да слуша на нещо различно от компютърни колонки .. Джамо - старите модели са далеч по- добър избор от разни тъндъри .. коди ... и други подобни недоразумения.
    Но ако може да даде 1500-2000 лв за колони не мисля, че въобще трябва да се споменават.

    Това е мое мнение и никой не е длъжен да се съобразява с него.
    Може пък на човек, който не е слушал друго .. да му се сторят прекрасни ... моят съвет е - обиколи и чуй !

    Нямам планове да превръщам темата в спор, нито да убеждавам някого в нещо - повечето хора имат уши - нeка ги използват както подобава


    На финала искам само да кажа - идеята, че басът зависи от големината на говорителя --- преосмисли я добре ... и се поинтересувай примерно колко инчов е баса на ... Dynaudio COnfidence C2 или примерно ... Focal Electra 1037


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    26
    #22

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    D830 в Техномаркет Варна е 1300 или 1400 лева чифта. Честно казано, тези във Варна са в лошо състояние и аз бих се пробвал да им сваля цената с поне 10% В нормалните страни с повече ...
    П.П. за тези колони задължително ти трябват стойки (не гледай снимката горе със стол ), но "проблема" може да се реши с 120 лева за чифт
    Имам връзки в Техномаркет бургас и мога да си уредя отстъпка поне 5%, ама щом казваш че са зле наистина може и повече да ми отпуснат, но трябва да ги чуя все пак. Ами ще видим, може да прескоча, ако си измисля няква работа във Варна, което не е особено трудноно ще е след новогодишната нощ. Ако ми харесат може дагиспазаря тук и да ги изтеглим от Варна, не е проблем. Ще видя да уредя нещо. Гледам че са спечелили разни награди ) А зле какво означава, че са надраскани нещо ли, това не ме притеснява особено ако е така дори и да е много.

    ПП. Абе някой спомена, че ще казва нещо за Хармана???

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    26
    #23

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    Ами Focala е далеч по добре във всеки аспект.
    Незнам дали си чувал 807V модела - горещо ти препоръчвам!
    За стая около 20 кв.м. е прекрасен избор.
    И ако държиш на качествена музика е със сигурност по-добър вариант от флорстендъри за същите пари.
    Лично на мен 807V ми харесват повече и от големите флоорстендъри от серията.
    Ако може да се докара звука от по-малки шкафове чудесно. Далеч съм от мисълта, качеството е право порпорционално на обема на шкафа или големината на говорителите, Гледам че и новите тенденции са такива

    Фирми като Cerwin Vega, Jbl, ... и т.н не мисля, че е удачно да се вмъкват в едно изречение заедно с изрази като качествена музика.
    Уви Cerwin Vega, Jbl и други марки колони от сорта са твърде далеч от тази идея.

    Същото се отнася и за хармъна.
    Не съм чувал подобни мнения често. Защо твърдиш че е така???

    Лично на мене Хармана ми звучи много добре, но признавам, че и дизайна при мен също е фактор уви. Занимавам се с дизайн и няма начин просто този критерий да го пренебрегна. Просто не мога да понасям нещо, което ще ме дразни всеки път когато го погледна, 90% от ресиверите са тотално объркани откъм индустриален дизайн. От друга страна /обратната страна на медала между впрочем/ съм абсолютно убеден, че 90% от суперскъпите системи и уреди се продават заради луксозния им или алтернативен дизайн, а не поради перфектното им качество или себестойност. Не може да си обзавеждаш дори и малък апартамент да е, с някаква оформена идея за дизайн и да изтупаш нещо което просто не се вписва в интериора на мястото си. Съжалявам, примерно в моя случай Денон никога няма да си купя по същата тази причина, докато в същото време Банг&Олуфсен могат да вземат един ОЕМ Денон и така да го подредят, с такива материали да го изпълнят, че просто като го видиш да го пожелаеш като жена. Разбира не трябва да купуваме само с очите. Но ако отчиташ всички субективни фактори накрая твоето чувство за комфорт ще е пълноценно и завършено. Уви много хора са оперирани от сериозно естетическо усещане в тази област и са щастливи със своите бригадирски касетки. Не ги подигравам, напротив завиждам им. Аз си търся своето просто.

    ...Има обаче голям риск след време като понатрупаш опит .. и чуеш дай боже качествени неща .. да се плюеш самичък.
    Еее то тва е гарантирано ми се струва

    Затова преди да си дадеш парите обиколи навсякъде и слушай много !
    Правя го доколкото имам възможност

    Джамо - старите модели са далеч по- добър избор от разни тъндъри .. коди ... и други подобни недоразумения.
    Но ако може да даде 1500-2000 лв за колони не мисля, че въобще трябва да се споменават.
    Никога не е стоял въпроса за подобни марки при мен! А старото Джамо не знам, ако имаше някакъв вариант за втора употреба нямам нищо против да огледам, но като цяло се съобразявам с това което не пазара в момента.


  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #24

    Re: Избор на тонколони

    Варненските колони бяха чукнати на 2 места доколкото се сещам - "транспортни" дефекти но не сериозни.

    Иначе колоните си заслужават според мен повече от повечето други на тази цена.

    А за размера ......... от значение е, когато говорим за ЛИТРИ

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #25

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Onufrie
    Това Jamo D830 май е скъпичко - над 1000 лв бройката. По-добре ми изглежда другото предложение за Фокал-ите и Монитор Аудио-то. Непременно ще ги чуя в София, ще ходя 4-5 януари. А дали имате впечатление за сравнение на споменатите с JBL L880 или L830. JBL-a по принцип ги водят с малко по-твърд звук май, но няма как да го преценя в магазина, да не говорим че единственото сравнение е с C.Vega или Tannoy, които има там.
    По-малкия акустичен обем на 830 и въобще на варианта по-къс шкаф на стойка дали ще даде значително отражение в средния и нисък диапазон?
    Мога да ти кажа пресни впечатления точно за тези модели. Първия ми избор за слушане беше точно серия на JBL Studio. Предните бяха точно L880. После слушах едни на Focal, но те пък после се изчерпаха и ми предложиха Monitor Audio BR6, които са ми фаворити и опрделено са доста пред JBL-a. Това, разбира се, е малко субективно и трябва човек сам да прецени.
    Колкото до "марката" Jamo само ще спонема, че точно нея сменявам с горните колони и въпреки, че не бяха много по-евтини, разликата във звученето им е ОГРОМНА. За качеството на изработка изобщо не искам да споменавам.
    За тези става дума:
    http://www.jamo.com/Default.aspx?ID=...roductID=16694
    полъгах се по 10" им бас и мислех да гледам кино без отделен субуфер. Идея, която се разпадна още на първия филм с по-здрав звук, който пуснах. С един JBL Е250 нещата при киното се оправиха, но за музика....

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #26

    Re: Избор на тонколони

    Така е - Jamo са си виновни за сегашната лоша репутация дето си изградиха сред аудиофилите. В 70 % бълват нискокачествени и евтини колони, при това оставени в ръцете на китайчета. А имаше години, когато правиха много класни неща. Сетих се за едни колони ORIEL, които слушах малко след началото на демокрацията в магазина на Графа, някои могат и да го помнят.
    Намерих и ето този линк, където те се споменават и виждат, а и малко по-различна информация за обсъжданите D830 и D870 - тук под името Jamo Concert 8 and Concert 11. Всъщност това са модели от доброто и не толкова старо време - някъде 1998-99 година.
    Както ще прочетете автора на статията не харесва много малката - не и стигали ниските като балансираност, но това си е нормално, нали затова слагахме суб.
    ----
    Опс линка:
    http://www.tnt-audio.com/casse/jamo8e.html

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #27

    Re: Избор на тонколони

    Сравнението на това което предложих на JAMO и останалите продукти, особено издънката линкната по-горе е меко казано несериозно

    Общото е май единствено марката

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #28

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Onufrie
    ПП. Абе някой спомена, че ще казва нещо за Хармана???
    Не съм го споменал аз, ама днес ми се пише, пък и съм с H/K, така че мога да се обадя.
    Тази фирма си я харесвам и като говорим за усилватели мога да кажа някои неща, които съвпадат със собствените ми разбирания по въпроса.
    Та какви са основните моменти при философията на фирмата за проектирането на тези устройства: (не съм ги подредил по важност)
    - широка честотна лента - 150 kHz не са им проблем. Предимството - мек (ала лампов) звук.
    - слаба (малка стойност на) обратна връзка - лично аз съм го усещал повече като по-дебела среда и "пъргав" звук
    - крайното стъпало е задължително с дискретни елементи (транзистори)
    - минималистично прекарване на сигнала (по най-краткия път и без излишни стъпала)
    - уникално (и специфично за фирмата) поддържане на изходния ток от 30-40А/s при стандартните модели до 70-80A/s за върховите в музикалния сигнал.
    (изразява се обикновено в субективното усещане, че техните 70W са като 140W на другите). Технически някои го наричат усилвател на ток, а не на напрежение, както е обичайно.
    Сигурно съм пропуснал някой плюс, пък и минус (сещам се за електронните потенциометри, дето набутаха в последните модели например), но така или иначе това е фирма, която е започнала през 50-те на миналия век с иновациите си и до сега не е спряла с тях.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    26
    #29

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Мога да ти кажа пресни впечатления точно за тези модели. Първия ми избор за слушане беше точно серия на JBL Studio. Предните бяха точно L880. После слушах едни на Focal, но те пък после се изчерпаха и ми предложиха Monitor Audio BR6, които са ми фаворити и опрделено са доста пред JBL-a. Това, разбира се, е малко субективно и трябва човек сам да прецени....
    Ами засега нещата остават за след нова година, ще се идва в София и ще се слуша, няма начин. Не че ми е супер важно да похарча много пари, но поне да видя за какво става въпрос. Общо взето вариантите почнаха да се избистрят и като цени, и като звук. Просто трябва да послушам още малко и да видя какво ще е положението с финансите след новата годината

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    26
    #30

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от varieca
    Така е - Jamo са си виновни за сегашната лоша репутация дето си изградиха сред аудиофилите. В 70 % бълват нискокачествени и евтини колони, при това оставени в ръцете на китайчета. А имаше години, когато правиха много класни неща. Сетих се за едни колони ORIEL, които слушах малко след началото на демокрацията в магазина на Графа, някои могат и да го помнят.
    И аз го помня, като студент бая често минавах оттам да послушам, както и в другия на ъгъла на Витошка и коя беше там. Ама Ориел-а помня че беше към 10-15000 долара

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. И Панасоник излизат на пазара на смартфон
    От granity във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 22-02-12, 12:59
  2. Продавам няколко Компонента за PC
    От Sinnerr във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 31-01-12, 11:01
  3. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 22:47
  4. Малко помощ за избор на фурна за вгражданk
    От presar във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-02-10, 18:32
  5. Ето какво може един обикновен клокър
    От Mr.TECHNO във форум Овърклок
    Отговори: 16
    Последно: 07-09-07, 17:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе