Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 99

Избор на тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    26
    #31

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от varieca
    Не съм го споменал аз, ама днес ми се пише, пък и съм с H/K, така че мога да се обадя.
    Тази фирма си я харесвам и като говорим за усилватели мога да кажа някои неща, които съвпадат със собствените ми разбирания по въпроса.
    ...
    Сигурно съм пропуснал някой плюс, пък и минус (сещам се за електронните потенциометри, дето набутаха в последните модели например), но така или иначе това е фирма, която е започнала през 50-те на миналия век с иновациите си и до сега не е спряла с тях.
    Мдааа, подобни бяха и моите мотиви за марката, разбира се малко по-субективни. Просто не харесвам толкова звука на японските ресивери. Не че нещо, но ми се струва някак по-студен и метален

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    26
    #32

    Re: Избор на тонколони

    Айде за много години на всички

    Сега накратко ще рапортувам. Послушах тук в Бс каквото намерих, почетох още и ограниих избора до няколко модела:

    Infinity Beta 40 - 600 лв. за бр.
    Infinity Beta 50 - 700 лв. за бр.
    Wharfdale D 960 - ? лв. за бр.
    Infinity Primus 360 - 450 лв. за бр.

    Чух Бетите и малкия Примус 250, но има огромна разлика с 360 мисля, последния комбиниран със добър субуфър мисля че ще е приемливо решение. За Уърфдейла-а мисля че цената ще е около 900-1000 лв и доколкото разбирам също е добър. Има няколко други предложения за Polk Monitor сериите, но така или иначе нямат дилър тук, а и мисля че в сравнение с Бета-та за тази цена няма да е по-добре. Решението ще го взема непосредствено, когато дойде време за покупката. Междувременно ако някой може да ми помогне с цена и дилър за Wharfdale в Бг ще бъда благодарен

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #33

    Re: Избор на тонколони

    Предполагам не си слушал Монитор Аудио и Фокал защото ги няма в града, но за тази цена имат по-добри предложения от Бетите специално. Лично мнение.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    15
    #34

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Onufrie
    Айде за много години на всички

    Сега накратко ще рапортувам. Послушах тук в Бс каквото намерих, почетох още и ограниих избора до няколко модела:

    Infinity Beta 40 - 600 лв. за бр.
    Infinity Beta 50 - 700 лв. за бр.
    Wharfdale D 960 - ? лв. за бр.
    Infinity Primus 360 - 450 лв. за бр.

    Чух Бетите и малкия Примус 250, но има огромна разлика с 360 мисля, последния комбиниран със добър субуфър мисля че ще е приемливо решение. За Уърфдейла-а мисля че цената ще е около 900-1000 лв и доколкото разбирам също е добър. Има няколко други предложения за Polk Monitor сериите, но така или иначе нямат дилър тук, а и мисля че в сравнение с Бета-та за тази цена няма да е по-добре. Решението ще го взема непосредствено, когато дойде време за покупката. Междувременно ако някой може да ми помогне с цена и дилър за Wharfdale в Бг ще бъда благодарен
    Вносител на Wharfedale за България е Топ аудио-видео дизайн, но съдейки по сайта им напоследък са се ориентирали към внос на други марки и единствените модели wharfedale са залежалите бройки в раздел промоции.

    Специално от серията diamond, не ти препоръчвам 9.6, а 9.5 защото звучат по добре като цяло - средата е по-чиста и ясна, няма бумтене в ниските честоти /за разлика от 9.6/ . За бюджетно решение са в пъти по-добре от Infinity Beta 50, чието основно предимство е неоснователно доброто мнение сред потребителите в BG, което ако тръгнеш да ги продаваш един ден ще те улесни.
    Ето и тест на Beta 50 и diamond 9.5, който в общи линии се покрива с по-горе казаното:
    http://stereo.ru/test.php?article_id=135&tree_id_1=59

    В този ценови клас обърни внимание на марки като Dali - има ги в авител http://www.avitel-bg.com/, както и препоръката на Evlampio и lazarus18 за Monitor Audio или Focal-JMlab също е много добра.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #35

    Re: Избор на тонколони

    Да пораздвижа малко темата - някой да е виждал из Технополюциите дали няма залежал един чифт колони Tannoy Mercury MX-3 или евентуално MX-2/1. Черни на цвят.

    Че на източният фронт взеха да се появявят едни фюжъни / smooth jazz издания с DTS 96/24 и е желателно да ъпгрейда гъза с нещо по-добро от сегашното положение.

    На какво мязат:

    MX-3



    MX-1


  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #36

    Re: Избор на тонколони

    Препоръчвам ти да се запознаеш с истински хайфисти ама истински и първо да разбереш за себеси дали искаш само да слушаш музика ! музика но не рап арамбита и чалга защото да имаш биващи хайфи опоненти и да слушаш това се губи смисъла да си купваш качествини устройства ! Хайфито е голяма мания и изключително скъпа болест до живот там в тая свера се издигаш с време в интернет има хайфисти с които можеш да поговориш те са особенен вид хора

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #37

    Re: Избор на тонколони

    ето тук има хубави тонколони !
    http://www.lark-bg.com/

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #38

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от rusen
    Препоръчвам ти да се запознаеш с истински хайфисти ама истински и първо да разбереш за себеси дали искаш само да слушаш музика ! музика но не рап арамбита и чалга защото да имаш биващи хайфи опоненти и да слушаш това се губи смисъла да си купваш качествини устройства ! Хайфито е голяма мания и изключително скъпа болест до живот там в тая свера се издигаш с време в интернет има хайфисти с които можеш да поговориш те са особенен вид хора
    Това прозвуча много мистично. Като че ли става дума за някоя тайна тамплиерска общост.

    Тия артикули в сайта налични ли са?

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #39

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от rusen
    Препоръчвам ти да се запознаеш с истински хайфисти ама истински и първо да разбереш за себеси дали искаш само да слушаш музика ! музика но не рап арамбита и чалга защото да имаш биващи хайфи опоненти и да слушаш това се губи смисъла да си купваш качествини устройства ! Хайфито е голяма мания и изключително скъпа болест до живот там в тая свера се издигаш с време в интернет има хайфисти с които можеш да поговориш те са особенен вид хора
    Тая тирада за мен ли се отнасяше, че нещо не можах да схвана?
    Препоръчвам ти да се запознаеш с някой учебник по български език - за предпочитане е от по-долните класове, като ти гледам "сверата" на образование.
    А, и музика съм слушал и имам доста повече от теб. И не е "рап арамбита и чалга ", а е фюжън, AOR и smooth jazz... ако въобще нещо ти говори това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #40

    Re: Избор на тонколони

    Добре добре ! не съм искал да обидя ! там в тоя сайт има телефон за връзка

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #41

    Re: Избор на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от rusen
    ето тук има хубави тонколони !
    http://www.lark-bg.com/
    Има хубави картинки - от сряда съм му изпратил едно, второ, трето и четвърто запитване по мейла за едно CD и един дек. до момента нямам АБСОЛЮТНО никакъв отговор. Явно още ги държи новогодишния махмурлук и не си гледат пощата. Ама като им гледам и сайта - продават един усилвател на месец, явно надценката стига за да си изкарат месеца. Сори за офтопика!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    7
    #42

    Re: Избор на тонколони

    Здравейте на всички.
    В момента си търся Hi-Fi колони и се поразрвохи из формуте за теми като тази - виждам, че тук има доста фенове и разбирачи по въпроса та исках да ми дадете съвет как най-добре да похарча спестените пари
    В момента сам с Luxeon WH5.1h та мисля да го сменям вече, че вкуса ми стана по изтънчен
    Разходих се из техномаркета и помолих да ми пуснат тези колони:
    http://jamo.com/Default.aspx?ID=5947...roductID=16648 - пусна ми ги с усиловател Sony - 100w на канал, та не можах да чуя на какво точно са способни, но дори и с този усиловател ми взеха дъха (много добри високи и силен бас, което не го очаквах толкова обаче ме изненада), ама аз не съм разбирач и преполагам, че повечето от този клас колони ще ми вземат дъха
    Та исках да ми кажете дали си заслужават парите - тъй като въобще не са евтини - 600лв на парче.
    А като се разрових из website-a на Jamo видях и 1 модел с сходни параметри, обаче на доста по-ниска цена:
    http://jamo.com/Default.aspx?ID=5957...roductID=16694 - 360лв на парче.
    Та моята молба към вас е да ми разясните каква е разликата в тези 2 модела и дали си заслужава да взема по-скъпия. Може да ми предложите друга марка колони в същия ценови диапазон ако тези не са добри.

    P.S. - Успях да чуя само D590 тъй като нямаха другия модел ( X870 ). Така, че за сега нямам голяма база на сравнение, но в близките няколко седмици мисля да се разходя още.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #43

    Re: Избор на тонколони

    Да дадеш толко пари за джамо е смъртен грях ... особено пък за новите им модели!
    Прочети темата ... и други теми !
    За тези пари има Monitor Audio .. . Focal .... Kef ... Celestion ... и други марки .. които свирят пъти по-добре !
    А и нещо не схванах .. пуснали са ти ги с усилвател 2 х 100 ... и за това не си могъл да чуеш на какво са способни ?!?!?!

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    7
    #44

    Re: Избор на тонколони

    ами тези колони са 200/280watts

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #45

    Re: Избор на тонколони

    Явно ти липсват някои данни ..относно що е то ват и има ли почва у нас .
    Хващам бас .. че с 50 ватов усилвател .. можеш да си отнесеш главата ... друг е въпроса , че този 50 ватов усилвател, който визирам ... струва колкото 8 такива сонита

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. И Панасоник излизат на пазара на смартфон
    От granity във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 22-02-12, 12:59
  2. Продавам няколко Компонента за PC
    От Sinnerr във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 31-01-12, 11:01
  3. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 22:47
  4. Малко помощ за избор на фурна за вгражданk
    От presar във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-02-10, 18:32
  5. Ето какво може един обикновен клокър
    От Mr.TECHNO във форум Овърклок
    Отговори: 16
    Последно: 07-09-07, 17:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе